גרפיקה ממוחשבת  – פעם והיום

 

אי אפשר להתעלם מהמקום הענק שתופסת גרפיקה  כיום כמקצוע נדרש בעסקים שונים וחברות גדולות, וכמובן כתואר או לימודי תעודה במכללות ומוסדות הלימוד הפרטיים השונים.למעשה החליפה את מקומה של הגרפיקה המסורתית, דהיינו הגרפיקה הידנית. טרם תקופת המחשבים המקצועיים , נהגו גרפיקאים לעבוד בזהירות וביצירתיות רבה בעזרת חומרים שכיום נראים לעוסקים בתחום גרפיקה ממוחשבת כמיושנים וארכאיים – שולחנות שרטוט, עטים מיוחדים, צבעים, סכינים דקים במיוחד, מחוגות ועוד. כל עבודות הגרפיקה נעשו באופן ידני ולאחר שנים רבות של לימוד יסודות העיצוב , לימודי צורה, קו , צבע ודימוי גרפי, כך שמעצב גרפי של פעם היה למעשה ידען גדול בתחום ואמן לכל דבר ועניין.

כיום , העולם בעיצוב מביאה את ההיסטוריה של הגרפיקה לנקודות חדשות בהתפתחות. הטכניקה מתבססת לחלוטין על תוכנות מחשב מתקדמות שתפקידן הוא בעצם להחליף את שולחנות השרטוט הישנים, הצבעים והעפרונות. ידו המדויקת של מעצב גרפי מהעבר התחלפה באחיזה המדויקת בעכבר המחשב בסטודיו גרפיקה ממוחשבת. בוגרי לימודי עיצוב גרפי פונים לתחום  מתוך חשיבה פרקטית – מצד אחד גרפיקה ממוחשבת מכילה את האהבה ליצירה ואת הצורך בכישרון אמנותי , ומצד שני  היא כיום עיסוק נדרש מאוד, עם מבחר גדול של התמחויות שונות והצעות עבודה רבות הקיימות בתחום.


בוגרי לימודי גרפיקה  פונים לאחת מכמה דרכים . חלקם מתמחים בתוכנה ספציפית ומתחילים לעבוד בחברות גרפיקה  גדולות . אחרים מחליטים לפתוח סטודיו  ומציעים שירותי עיצוב גרפי הכוללים עיצוב כרטיסי ביקור, לוגואים, מסמכים רשמיים, ועוד. אחרים פונים לתחום נוסף מתפתח לא פחות – גרפיקה ממוחשבת כבסיס לעיצוב אתרים. עיצוב אתרים הוא אחד התחומים הלוהטים כיום ברשת ורוב העוסקים בו הם בוגרי לימודי גרפיקה ממוחשבת. הכלים שמקבלים בוגרי לימודי עיצוב למעשה מספקים להם את הכישורים הנדרשים לספק ללקוח פתרון שלם – עיצוב האתר, בנייתו והצבתו ברשת , ואכן כשאנחנו גולשים ברשת אפשר לראות אילו אתרים הוקמו בעזרת חברת עיצוב ואילו הוקמו בעזרת “חאפרים”.

2017-09-04T19:34:25+00:00