גרפיקה נחשב שוק יציב ומבוקש

גרפיקה – בכל מקום

אחד העולמות הרחבים ביותר שיש, הוא גרפיקה. למעשה, כל עבודת עיצוב, ובכללה חידוד תמונות, יישור עמודים, סידור אלמנטים ויזואליים, ציור ואיור, עריכה חזותית ועוד רבים אחרים, נכללים תחת הקטגוריה “גרפיקה”. וכשמדברים על עולם כה רחב, באופן טבעי, הוא רווי במשרות שונות ומגוונות, שלכולן מכנה משותף אחד – ניתן לראות בעיניים את התוצאות שלהן.

אי אפשר לדמיין את העולם ללא גרפיקה. מגיל צעיר מלמדים אותנו שתמונה אחת שווה אלף מילים. ואכן לתמונה, דהיינו לגרפיקה, יכולת להעביר מסרים בצורה שאף תחום אחר לא יכול לעשות. תחשבו רגע על הפרסומות שאתם רואים ברחוב ובכבישים המהירים? תמונה ענקית ושניים וחצי מילים, לא ככה?

גרפיקה נחשב שוק יציב ומבוקש

גרפיקה – אי של יציבות

  • על כן גרפיקה נחשב שוק יציב ומבוקש. הוא לא מושפע מנפילות בבורסה, קריסות של חברות מחשבים לא מזיזות לא, וגם את המשברים הכלכליים הוא פוסח בהצלחה. כי גרפיקאים תמיד יצטרכו, והרבה.
  • אז אפשר לסמן וי על מקצוע מבוקש, השאלה אם הוא גם משתלם? למושג “משתלם” שני פרמטרים שונים. האחד, עניין. השני, תנאי עבודה.
  • לגבי העניין אין ספק. גרפיקה הוא תחום שובה וממכר. הגיוון אין סופי, וכל יום שונה ממשנהו. סקרים שמתקיימים מדי פעם מוכיחים שגרפיקאים הם בין קבוצות העובדים המרוצים ביותר בשוק העבודה מהעניין בעבודתם.
  • תנאי העבודה של גרפיקאים שונים ממקום למקום, אם כי לרוב, הם טובים ומכובדים, במיוחד אחרי צבירת שנות ניסיון. כמובן, גרפיקאי מתחיל במשרד פרסום קטן ירוויח פחות מגרפיקאי 30 שנה ב”מעריב”,אבל כך או כך, מדובר במקצוע עם תנאים טובים, שכר מכובד ואפשרויות קידום רבות.

גרפיקה – תתי תחומים

תחום פורח בעשור האחרון הוא גרפיקה ממוחשבת, אותו ניתן ללמוד במקומות רבים כמו סטודיו 6B או מכללת היי טק. קיים גם קשר הדוק בין גרפיקה לעיצוב אתרים, כך שגם מי שתחביביו מסתכמים במחשבים וגרפיקה גם יחד, ימצא את מקומו בשוק הגרפיקה בישראל. אז אם זה נשמע כמו משהו שיכול להתאים לכם, דלגו בין מספר ימים פתוחים, והחליטו היכן לפתוח את הדרך לקרירה החדשה שלכם.


כמו שאר העולם, גם הנושא של גרפיקה השתכלל ועבר לממוחשב. אם בעבר השתמשו הרבה יותר בדרכים ידניות ליצור, אז היום ישנן תוכנות רבות של גרפיקה שאיתן אפשר ליצור כמעט הכול. אפשר ליצור לוגו, כרזה, לשחק עם תמונות, ליצור הדפסים שמיועדים לבדים, לעמד טקסטים, ועוד. בתוכנות השונות ישנם אפקטים שאיתם אפשר ליצור דברים המדמים את אלו שניתן ליצור באופן ידני, למשל לתת אפקט של ציור בשמן, להשתמש בכלי שמדמה עפרון, מברשת, מכחול, לשחק עם אור וצל, תלת מימד, ועוד אינספור אפקטים שאיתם רק הדמיון הוא הגבול. גרפיקה משמשת לכן תחומים רבים, למשל נושאי עיצוב שונים כמו עיצבו אופנה, עיצוב פנים, אדריכלות, פרסום, עיתונות, ועוד. ישנן תוכנות שונות שחלקן פופולאריות יותר שמשמות מגזרים רבים, ולעומתן תוכנות ספציפיות שמתאימות למגזרים מסוימים, כמו למשל תוכנת אוטוקאד של האדריכלים.

גרפיקה – היצע נרחב של קורסים

רבים מתעניינים בלימודי גרפיקה, חלקם עושים זאת מתוך אהבה לתחום, והשילוב שלו בנושאים שונים הנוגעים לחייהם. למשל מי שאוהב להכין כרטיסי ברכה, וקולאז’ים משפחתיים, בתור תחביב. לאדם כזה יכול להספיק קורס בסיסי שכולל אפילו תוכנה מרכזית אחת. צלמים שמעוניינים לערוך וללטש תמונות שלהם, יכולים להירשם ללימודי גרפיקה שמוצעים ספציפית לצלמים בגלל שהתכנים מכוונים בעיקר לפונקציות שישמשו אותם במטרה שלהם להפיק תמונות באיכות מקסימאלית.

גרפיקה – עבודה

מי שרוצה קריירה בתחום גרפיקה לרוב יחפש קורסים ארוכים ומקיפים שמציעים ידע רב וכלים על תוכנות שונות שיאפשרו לו לעבוד באופן מקצועי. ישנם מסלולים מקצועיים שאורכים כשנתיים, בחלק מהמוסדות אלו לימודים לקראת תעודת הנדסאי בתחום גרפיקה, ובאחרים אלו לימודי תעודה המעידים על סיום בהצלחה של אותו המסלול. ישנם גם מסלולים ארוכים יותר של ארבע שנים, חלק מועט מהם מספק תעודת תואר ראשון שכולל בתוכו גם קורסים של גרפיקה. הבחירה צריכה להיות בהתאם למטרה, חלק מהמקצועות מצריכים סיום מסלול ארוך בעוד אחרות בוחנות רק תיק עבודות ואת הניסיון בשטח. ישנם קורסים ללא תנאי קבלה בעוד אחרים נוקשים יותר וכוללים מבחן מעשי, תיק עבודות, וראיון אישי.

2019-08-05T09:25:57+03:00