קריירות חדשות רבות בגרפיקה ועיצוב ממוחשבת

דרושים פוטושופ  העיצוב הממוחשב או הגרפיקה הממוחשבת

עיצוב הוא תחום הנוגע לכל חלק מהחיים שלנו. אנחנו רוצים שהכול יהיה יפה, מסודר, נעים למראה, מושך ומסקרן. אנחנו רוצים שהעולם יעורר אותנו- עיצוב טוב מעורר אותנו. עיצוב גרפי הוא תחום הנושק לכל תחומי העיצוב- עיצוב גרפי נחוץ למעצבי אופנה, מעצבי דעת קהל- פרסומאים, מעצבי מוצרים ועוד. עיצוב גרפי מוכר כיום כתחום של עיצוב גרפיקה ממחושבת. התוכנה הגרפית שיש בה שימוש רב בשוק העיצוב הממוחשב או הגרפיקה הממוחשבת היא פוטושופ, תוכנה עשירה מאוד, והיצע רחב מאוד למעצב בכל מה שקשור לתמונות, סרטים, צבע רקע וכו'… היום יש ביקוש רב לאנשים שיודעים לעבוד עם התוכנה. בהרבה משרדים העוסקים בתחום העיצוב דורשים אנשי מקצוע שיש להם היכרות עם תוכנה זו. להלן טבלה המציגה משרות בהם דרוש ידע בתוכנת פוטושופ

במה יכול לתרום ידע בתוכנה לגרפיקאים או מעצבים גרפיים

כפי שאנחנו יכולים לראות בטבלה מעל הרבה משרות דורשות ידע בפוטושופ. ידע בתוכנה יכול לתרום לנו הן מבחינת איכות העבודה והן מבחינת הקבלה למשרה. יש מספר דברים בסיסיים ששליטה בתוכנה יכולה לתת לנו:

  1. ציון בקורות החיים שאנחנו שולטים בתוכנה יכול לגרום לקבלתנו למשרה.
  2. התוכנה יכולה לחדד את התמונה ולהביא אותה לרמה אחרת של איכות.
  3. התוכנה מאפשרת לנו מגוון רחב של פעולה בכל מה שנוגע ליצירתיות והגשמת החזון שלנו לכדי מציאות.

פוטושופ 2022 החדש מה השתנה? מה הפקודות החדשות בתוכנה PHOTOSHOP

גרפיקה עוסקת בעיקר בחזון והגשמתו. הכרת תוכנת פוטושופ ושליטה ברזיה ברמה גבוהה הן הכרחיות להצלחתנו כגרפיקאים.

סוג משרה

ממוצע שכר (לפי נתוני חברות כוח אדם)

הערות

מעצב גרפי לטקסטיל

בין 9000 ל – 10000₪ בחודש

עיצוב כלי מיטה ודברים מבדים

מעצב גרפי של הדמיות

בין 9000 ל – 10000₪ בחודש

עיצוב וליטוש אסתטי של תצלומי פנים, גוף ומרקמים של דברים שונים.

מעצב גרפי בתחום ההוצאה לאור

בין 9000 ל – 12500₪

עיצוב כרכות לספרים וגופנים לפנים הספר.

מעצב גרפי בתחום הפרסום

בין 9000 ל – 12000₪

עיצוב פרסומות לטלוויזיה, לאינטרנט, לשלטים ועוד…

מעצב גרפי בתחום האינטרנט

בין 12000 ל- 13000₪

עיצוב אתרים באינטרנט

לימודי בניית אתרים ותקשורת חזותית מה זה בדיוק?

מי יוצר את כל האתרים? מי אחראי על יצירת האפליקציה? מי יוצר את כל הפרסומות השיווקיות והפרסומות שעוקבים אחרינו בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק ואינסטגרם? מכולם, מעצבים רבים אחראים על העיצובים השיווקיים שאנו רואים.

יש צורך גבוה במעצבים גרפיים.

תחום העיצוב הגרפי התפתח משמעותית בשנים האחרונות, וניתן לראות שגם עבודתם של המעצבים הגרפיים השתנתה. מכיוון שיש ביקוש גבוה, יצרנו עבורכם סרטים מצוינים שמסבירים מהו עיצוב גרפי ואיך גרפיקה ממוחשבת מחוברת אליו במאמר הבא. אנו יכולים להבטיח לך שאם אתה אוהב את עולם פיתוח האינטרנט, ללא ספק תמצא קריירה משגשגת בתחום זה. החיבור נתמך בסרטוני הדרכה פנטסטיים שיובילו אותך בתהליך תחילת הקריירה בתחום המבוקש ביותר בעולם העיצוב הגרפי.

למה יש צורך כל כך גבוה במעצבים גרפיים? עיצוב גרפי נחשב לאחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם השיווק מכיוון שיש כיום יותר הזדמנויות עבודה מאשר בעבר.

אם בעבר רוב הבוגרים היו עובדים בעיקר ביצירת מדבקות או לסירוגין בבניית ספר שיווקי, המצב כיום שונה בתכלית. אנו יכולים לחזות במעצבים גרפיים שחוצים את כדור הארץ ההייטק ובו זמנית עובדים במגזר הדפוס המאסיבי. לפני שנים רבות לא היו קיימים סגנונות עבודה בהייטק, ותחום זה יצר ביקוש רב בכל תחום העיצוב הגרפי והגרפיקה הממוחשבת.

כמה מרוויחים מעצבים גרפיים היום?

שכר ועיצוב גרפי כפופים לשינויים בהתאם למקום בו הם רוצים לעבוד. מכיוון שתעשיית הדפוס משלמת פחות משמעותית, רוב המעצבים הגרפיים בוחרים לעבוד בהייטק. אנחנו יכולים לראות שמעצב גרפי בוגר לומד לימודי תקשורת חזותית מתחיל בשכר של 18,000 ₪ בעסקי הייטק ומקבל שכר של 12,000 ₪ נטו בענף הדפוס. מכיוון שהשכר כל כך נמוך בדפוס, רוב המעצבים הגרפיים עובדים מהבית או בחברות הייטק.

אילו כישורים רוכשים מעצבים גרפיים?

מעצבים גרפיים רוכשים הרבה דברים, כמו הפסיכולוגיה של עולם העיצוב תוך כדי עבודה עם צבע והיבטים רבים אחרים של התעשייה הזו. במקביל, הם עובדים על כלי גרפיקה ממוחשבת של אדובי, כמו פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. לכל תוכנה תפקיד ייחודי בתחום העיצוב הגרפי, והשילוב של כל התוכנות הוא זה שמאפשר לגרפיקאי ליצור תיק עבודות שיפתח דלתות בעסק. אין ספק שהם יוכלו לעבוד בשטח או מהבית תוך התמקדות בפורטפוליו מקצועי. מה שחשוב כעת הוא אילו דוגמאות יצר גרפיקאי וכיצד הוא יכול לקדם חברות אחרות.

מדוע תיק עבודות כל כך הכרחי בעיצוב גרפי כיום?

תיק עבודות הוא הדבר היחיד שבאמת יכול להוכיח אם מעצב גרפי הוא מקצוען או לא. תעודות או תואר ראשון בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי לא יכניסו אותך למקצוע. השוק בימינו רוצה לראות רק דוגמאות של תיק עבודות, שכן רק תיק עבודות יכול לדעת אם מעצב גרפי הוא מקצוען או חובבן. במהלך השכלתך, אנו מציעים לך להשקיע בתיק סימולציות מקצועי שכן זה מה שמעצב מקצועי צריך לעומת חובבן.

קורסים מקוונים לעיצוב גרפי

אנו יכולים להבחין כי לאורך תקופת הקורונה, אוניברסיטאות ומוסדות רבים פנו ללמד אך ורק באמצעים דיגיטליים על מנת להישאר מעודכנים ולשמור על רלוונטיות המגזר. כבר למעלה מ-15 שנה, אנו מחנכים אונליין למידה אישית ואישית עם מורה מעבר לקו. במהלך ההדרכה האחד על אחד, המורה יכול לראות את מסך התלמיד ולהסביר איך עובדים על מערכות בניית אתרים כמו וורדפרס או איך יוצרים אפליקציה בתוכנת שמכינה אפליקציות Xd. אם נושא אינו ברור, המורה יחזור על כל התוכן עד שהתלמיד יבין את החומר. למידה אישית ואישית ממקדת את כל מרכז תשומת הלב לחלוטין בתלמיד, מה שהופך את הסטודנט החדש לעיצוב גרפי לממוקד יותר בתיק העבודות.

סיוע בלימודים וחשיבה חדשנית

במהלך השבוע, הסטודנט רשאי להתקשר למורה הפרטי שלו כדי לבקש הערות על כל סוג של עבודה או אם יש נושא כלשהו שאינו ברור מבחינה מקצועית. בסיום כל הוראה פרטית ניתנת לתלמיד מגוון מטלות ושיעורי בית לעידוד חשיבה יצירתית מול אינספור הכללים שהוא רוכש במהלך הלימודים. חשיבה יצירתית היא נושא שנלמד במשך זמן רב על מנת שהתלמידים יבינו כיצד לערבב את הטיפוגרפיה הנכונה או התיאוריה הפסיכולוגית בצבעים, כמו גם תחומים רבים אחרים הדנים בתמונות והפקת מסרים חברתיים או שיווקיים.

התרגיל.

מכיוון שתעשיית העיצוב הגרפי כוללת תוכנות גרפיות שונות והוראות הדנות בביצוע שינויים בתחום העיצוב הגרפי, על התלמידים לפנות זמן להכנת שיעורי בית ופרויקטים. שיעורי בית הם הדרך היחידה של מעצב גרפי להתקדם במקצוע. הדיסציפלינה של עיצוב גרפי היא שפה לכל דבר, ולכן על הלומד להתאמן הרבה כדי לתפוס את השפה.

איך אוכל להגיע לעבודה הראשונה שלי?

מכיוון שקבוצת בית הספר כוללת 19,000 חברות ומעסיקים שמפרסמים פוסטים בפייסבוק, בית הספר כבר עשה עבורכם חצי מהעבודה מבחינת מציאת עבודה. קבוצת בית הספר מאפשרת לכל מעצב גרפי מתחיל להצטרף ישירות לקבוצה, וניתן לראות שיש את תאגידי ההייטק הגדולים בישראל וגם משרדי פרסום רבים שרוצים תלמידים חסרי ניסיון בתחילת הלימודים.

מתן שירותי פרילנסר לעבודה עצמאית.

המדריך שלך יציג אותך לקבוצה זו ויראה לך מה התנאים המוקדמים הנוכחיים להיות מעצב גרפי מצליח. אין ספק שרוב הבוגרים בוחרים לעבוד מהבית בענף זה, תוך מתן שירותי פרילנסרים ועבודה עצמאית לארגונים וחברות הייטק. בגלל המחסור החמור בכישרון עיצוב גרפי, נוצרו אלפי הזדמנויות, ומעצבים גרפיים רבים בוחרים לעבוד באופן עצמאי על מנת להרוויח יותר כסף ולהימנע מלחלוק את הרווחים שלהם עם משרד פרסום או קבלן דיגיטלי.

מהי בעצם סוכנות שיווק דיגיטלית? חברות רבות כיום אינן יכולות לתפקד ללא אסטרטגיית פרסום באינטרנט. כולנו ראינו מה קרה בקורונה, כשכמה חברות נאלצו להתחיל להפעיל מערך משלוחים כדי להישאר רלוונטיים במהלך הזמן. המרכיב המכריע הוא הליך השיווק.

הליך השיווק

מכיוון ששיווק הוא תהליך ממושך ומתמשך, מעצבים גרפיים נדרשים לתחזק כל אתר או אפליקציה שיווקית תוך המשך פיתוח מסרים שיווקיים שיופיעו ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. האם פייסבוק ואינסטגרם הן האלטרנטיבות היחידות שזמינות לכל בעל חברה? התשובה זה לא. אנו עשויים להבחין במספר אתרי מידע על מדינת ישראל וכן בבלוגים המקדמים חברות. כתוצאה מכך, על המעצבים הגרפיים ליצור את כל הבאנרים השיווקיים שימשכו גולשים עבור בעלי החברה.

מדוע חיוני לכל בעל חברה להחזיק אתר בימינו?

בשנים האחרונות התמזגה התפקיד של מעצב גרפי ומעצב אתרים שכן כל משרד פרסום דיגיטלי דורש כיום מהגרפיקאי לדעת איך ליצור אפליקציות ואתרים. כתוצאה מכך, מנוע החיפוש גוגל הוא המנוע הבלעדי כיום המאפשר למשתמשים לנווט בין אתרים. הגולשים בימינו הם מתוחכמים להפליא, והם יכולים לדעת אם אתר אינטרנט או אפליקציה מקצועיים או לא תוך מספר שניות.

אם יש תמונה מטושטשת או שינוי צבע לא מדויק, הגולשים יניחו שהחברה לא מקצועית וימשיכו למתחרים. בעבודות המעצבים הגרפיים יש צורך להפעיל אינספור סימולציות ולימוד כל התקנות על מנת לספק שירותי גרפיקה ועיצוב איכותיים לכל לקוח או עסק הזקוק לאתר אינטרנט.

למה יש כל כך מחסור במעצבים גרפיים?

קריירות חדשות רבות בגרפיקה ועיצוב ממוחשבת צצו בעשור האחרון. אנו יכולים לראות שחברות הייטק מגייסות הרבה מעצבים גרפיים, ולכן יש צורך עצום במעצבים גרפיים. בעבר, רוב הבוגרים שסיימו קורס תקשורת חזותית או פרסום עמדו לעבוד בעיקר עבור עיתון או ארגון הוצאה לאור שדרשו הדפסה.

שיתוף פעולה עם חברות הייטק

בגלל הרווחים הגבוהים וסיכויי הפיתוח הטכני הזמינים ברחבי העולם, מעצבים גרפיים בוחרים לעבוד עם ארגוני היי-טק. בוגר תואר בתקשורת חזותית עשוי להתחיל בשכר של 18,000 שקלים או לעבוד מהבית כפרילנסר ולהרוויח יותר. מעצבים גרפיים מרוויחים פחות משמעותית בתעשיית הדפוס, ולכן רבים בוחרים לעבוד מהבית או עבור מפעלי היי-טק. מעצב גרפי עשוי להתחיל עם הכנסה נטו של 11-14,000 שקל בעסקי הדפוס או בחברת עיתונים.

לסיכום.

עולם הדיגיטל והפרסום באתרים ובאפליקציות לא הולך ונעלם, ואנחנו יכולים לצפות שהתעשייה הזו תצמח ותהפוך לפופולרית יותר בשנים הקרובות. תפקידם של גרפיקאים ומעצבים בתחום זה הולך ומתרחב, ונוכל לראות שאם תתחברו למקצוע הזה, תוכלו להרוויח שכר גבוה ולעבוד מהבית.

אתה עשוי להיות עד לשינויים שונים שעשינו עם תוכנת גרפיקה ממוחשבת בסרטים אלה, ותראה אם ​​אתה באמת מתאים למומחיות זו או לא. צור איתנו קשר עכשיו כדי לשוחח עם אחד מיועצי הלימוד שלנו על האופן שבו תוכל ללמוד מהבית בצורה ייחודית ומותאמת אישית. אנו מאחלים לכם חווית צפייה נהדרת עד אז.