האם כדאי להיות פרילנס בעיצוב גרפי

//האם כדאי להיות פרילנס בעיצוב גרפי

האם כדאי להיות פרילנסר בעיצוב גרפי?

עיצוב גרפי נחשב כיום לאחד התחומים היותר מבוקשים שיש בהייטק ובעולם השיווק ב2021. זהו מקצוע שצריכים אותו כיום בכל מקום ויש בו שפע של עבודה גם כשכירים וגם כעצמאיים. אך תמיד נשאלת השאלה, מה יותר רווחי? מה יותר כדאי? האם עדיף שאהיה שכיר או שאצא לעצמאות בתחום. זו באמת שאלה מאוד חשובה ומעניינת כי בסופו של דבר אנו מחפשים עבודה שגם נוכל ליהנות ממנה וגם נוכל להתפרנס בכבוד. במאמר זה נבין מהו מקצוע הגרפיקה?, למה הוא נחשב כיום למקצוע מאוד מבוקש? ולמה כדאי כיום להיות עצמאי בתחום?.

מהי גרפיקה ממוחשבת?

מקצוע הגרפיקה ב2021 הוא מקצוע מתחומי האומנות החזותית. לא מדובר ביצירות אומנות או בעיצוב אשר עוסק ביופי, אלא בעיצוב של גרפיקה המיועדת להעברת מסר חזותי בעזרת תמונות, אלמנטים חזותיים, צבעים, משפטים המעבירים מסר ופונטים מתאימים. זו למעשה הרמה הרעיונית של עיצוב גרפי. בפרקטיקה, ניתן לראות עיצוב גרפי כיום בכל מקום. המעצב הגרפי הוא זה שאחראי על הציורים והעימוד של ספרים וחוברות, הוא זה שאחראי על העיצוב של אתר אינטרנט מסוים ואפילו על העיצוב של קופסת הדגנים שממנה אכלת הבוקר. כל עסק כיום מתבסס על שירותיו של המעצב הגרפי ולכן זהו מקצוע רווחי מאוד ומבוקש גם כאשר אתה שכיר וגם כאשר אתה פרילנסר.

האם כדאי להיות פרילנס בעיצוב גרפי

האם כדאי להיות פרילנס בעיצוב גרפי

שיווק עסקים בעזרת מעצב גרפי

המעצב הגרפי בשנת 2021 הוא האדם שבעזרתו מייצרים כיום שיווק עסקים איכותי. כיום כדי לשווק עסק לא מספיק לייצר משפך שיווקי ולפרסם במדיה הדיגיטלית, יש חשיבות מאוד גדולה לנראות של מה שמפרסמים. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי אנו אנשים שנמשכים למוצרים ועסקים שאנו מתחברים אליהם. החיבור הראשוני יעשה באמצעות הגרפיקה שלהם שיצר המעצב הגרפי באתר, באפליקציה, בכרטיס הביקור או בלוגו. לא כולם יודעים, אך צבעים, פונטים ואלמנטים חזותיים מעבירים מסרים, וקהל היעד מחפש את המסרים שמדברים אליו. אם קהל היעד מחפש ביטחון בחברה מסוימת, סביר להניח שיתחבר לחברות שהלוגו שלהם הוא בצבע כחול שזהו צבע שמשדר ביטחון. לכן כיום, כל עסק יודע ששיווק נכון מתחיל במעצב גרפי תותח.

למה כדאי ללמוד עיצוב גרפי בשנת 2021?

אז כמו שכבר הבנתם, עיצוב גרפי נמצא כיום בכל מקום וכל עסק חייב שיהיה לו מעצב גרפי. המעצבים הגרפיים נותנים לעסקים השונים שירותי עיצוב מתחילת דרכו של העסק, כאשר מייצרים לו מיתוג עסקים ועד בניית האתר והכנסת תוכן פרסומי אליו כשהעסק כבר מבוסס. זו עבודה שלא נגמרת, העסקים השונים במשך כל חיי העסק זקוקים למעצב הגרפי ובמיוחד היום שכל הפרסום נעשה באופן ממוחשב ואינטרנטי. למעצבים גרפיים כיום לא חסרה עבודה בתור שכירים או בתור עצמאיים. המעצב הגרפי בשנת 2021 יכול להשתלב בכל תחום שהוא רק מעוניין בענף שיווקי זה. הוא יכול להיות מעצב גרפי שמעצב מיתוג עסקים, מעצב גרפי שמעצב אתרים ואפליקציות, מעצב גרפי שעוסק באיור או מעצב גרפי בעולמות ההייטק שמתעסק בחוויית משתמש ועיצוב אפליקציות. אין הגבלה באפשרויות העיסוק והתחום רק הולך ומשתבח ככל שהטכנולוגיה מתפתחת ועולם הפרסום אונליין.

אני רוצה לתת שירותים בעיצוב גרפי, האם כדאי לי להיות פרילנסר או שכיר בתחום?

זו שאלת השאלות בכל מקצוע שקיימת בו האפשרות להיות שכיר או עצמאי. להיות שכיר זה ללכת על בטוח, אך עם תקרת שכר מסוימת. הגרפיקאי השכיר מחפש עבודה באחד מתחומי הגרפיקה. העבודה הראשונה שבה יעסוק בתחום, היא זאת שתקבע עבורו את המשך העבודות שאליהן הוא יתקבל. למה הכוונה? אם לדוגמא, מעצב גרפי סיים את לימודיו ויתקבל למשרד פרסום אשר מתמחה בשיווק עסקים, הוא יעבוד במקום עבודה זה במשך מספר שנים וכאשר יחפש שוב עבודה בתחום, סביר להניח שיתקבל על פי הניסיון שצבר. כך שלמעשה הוא יעבוד שוב במשרד פרסום אחר. דבר זה אומר כי סביר להניח שכאשר הגרפיקאי השכיר יעבור לעבודה חדשה, הוא יצליח למקסם את השכר שלו במקסימום כ-2000 עד 3000 שקלים יותר מהעבודה הקודמת. הגרפיקאי הפרילנסר, בשונה מהגרפיקאי השכיר, יוכל להציע שירותים מכל הקשת הרחבה של התחום והוא לא יהיה כבול רק לתחום אחד בענף זה. כמו כן הוא אינו כבול לשכר מסוים וככל שיעבוד יותר, יוכל למקסם את שכרו כמעט ללא הגבלה.

שכר גרפיקאי מתחיל בהייטק 13,000 ש”ח ללא ניסיון – בעולם הפרסום ושיווק 10,000ש”ח

להיות שכיר זה גם אומר שיש מי שמנהל את זמנך ושאתה לא מתעסק עם שיווק העסק. יש מנהלים שזהו תפקידם. אתה מגיע רק לשעות העבודה שעליהם אתה מקבל שכר והמנהל שלך דואג לך לתנאים סוציאליים ושכר הוגן. אלו יתרונות חשובים שקיימים אצל השכיר. לעומת זאת המעצב הגרפי הפרילנסר, מנהל את שעות העבודה שלו בעצמו ושכרו יקבע לפי העלות שהוא לוקח פר עבודה וכמות הלקוחות שיש לו. המעצב הגרפי הפרילנסר דואג לשיווק העסק שלו לניהול הזמן ולתנאים הסוציאליים בעצמו.

אז מה יותר טוב מבין שתי האפשרויות? אם מבחינת שכר, ניהול זמן באופן חופשי והגשמת רעיונות,  כנראה שלהיות עצמאי בעיצוב גרפי יהיה טוב יותר. אך אם אתם דווקא אלו שמחפשים שינהלו אותם, שתגיעו הביתה ולא תתעסקו בכלל בעבודה ושתקבלו תנאים שחשובים לכם, כנראה שלהיות שכיר זו התשובה עבורכם. בעניין זה אין אמת אחת וכל מעצב גרפי יכול לבחור את מה שהוא מאמין בו.

בחרתי באפשרות להיות גרפיקאי פרילנסר, איך אשווק את עצמי?

היתרון הכי גדול של המעצב הגרפי הפרילנסר הוא היכולת לייצר לעצמו את הגרפיקה השיווקית. מעצב גרפי פרילנסר יכול ליצור לעצמו את המיתוג של העסק. הוא יבנה לוגו, כרטיסי ביקור ועיצוב של אתר הכולל תיק עבודות מכובד. זה אומר שהמעצב הגרפי, בתכנון המיתוג שלו כבר עשה חמישים אחוז מתוך שיווק העסק שלו. כעת נותר לו להתחיל לפרסם את עצמו. הפרסום הטוב ביותר הוא מפה לאוזן. זהו פרסום שיש לו את המהימנות הגבוהה ביותר מהסיבה שהוא מגיע על סמך ניסיון וכמו שכולנו יודעים, אין חכם כבעל ניסיון. לכן חשוב שכבר בהתחלה תמצאו לכם לקוח אחד או שניים שלהם תתנו שירות איכותי מאוד. מכאן השמועה כבר תעשה כנפיים ויגיעו אליכם לקוחות נוספים.

שיווק שירותי עיצוב גרפי לפרילנסרים באמצעות פעולות אקטיביות

דרך נוספת לשווק את עצמכם בתוך מעצבים גרפיים פרילנסרים היא להיות אקטיביים. כלומר, עליכם למצוא עסקים קטנים שאין להם מיתוג. לעסקים אלו תוכלו לשלוח מייל המציע את שירותי העיצוב הגרפי שלכם. תוכלו לתת לעסקים אלו מחירים מיוחדים ובכך ליצור לעצמכם עוד מספר לקוחות חדשים. בסופו של דבר, אם שלחתם מייל כזה למאה עסקים, סביר להניח שלפחות שניים – חמישה לקוחות חדשים יוכלו להגיע בדרך זו. עוד פעולה אקטיבית, היא לשווק את שירותיכם בקבוצות פייסבוק לפרילנסרים ומחפשי שירותים של עיצוב גרפי. זו גם דרך נהדרת להגיע לקהל יעד גדול וממוקד.

אז אם גם אתם חולמים להיות פרילנסרים בתחום העיצוב הגרפי, בואו אלינו למכללת סולו ולמדו את התחום באופן מקצועי, אחד על אחד. אצלנו במכללה יעזרו לכם להכין תיק עבודות מקצועי וגם תלמדו את התחום בצורה הטובה ביותר שתכין אתכם להיות שכירים או עצמאיים.

2020-12-08T15:57:13+02:00