האם כדאי ללמוד בניית אתרים

//האם כדאי ללמוד בניית אתרים

האם כדאי ללמוד בניית אתרים?

עידן האינטרנט בשנת 2021

שנת 2021 מביאה עמה את שיא הטכנולוגיה. זו שנה שווירוס הקורונה מככב בה ואנו משתמשים בטכנולוגיות שונות ומגוונות לתקשר ולעבוד וכל זה קורה בעזרת פלטפורמת האינטרנט ואתרי האינטרנט. למעשה כיום הכל קורה באינטרנט! אתם רוצים לדעת מתי נחגג חג מסוים, אתם מחפשים בגוגל, אתם מעוניינים לדעת מידע על אישים בהיסטוריה, תחפשו אותו בגוגל ותקבלו בתוך דקות ספורות את המידע שאתם מחפשים. אך לא רק מידע נמצא באתרי האינטרנט, אלא גם אתרים שמוכרים מוצרים. למעשה כיום ניתן למצוא את כל סוגי המוצרים לקניה בעזרת החנויות האינטרנטיות. ומה משותף לכל החנויות והמידע שאנו מוצאים במנועי החיפוש? המשותף הוא כמובן אתר אינטרנט.

מהו אתר אינטרנט?

האינטרנט בנוי מדפים ממוחשבים. מספר דפי אינטרנט יחד יוצרים אתר. כל דף באתר מכיל מידע מסוים שמאוחסן בתוך שרת או מספר שרתים. האחסון נועד לשמור על המידע ולעזור לו לעלות כאשר גולש מחפש אותו במנועי החיפוש. הדפדפן או מנוע החיפוש הם למעשה הכלי שמתרגם את הקוד של האתר לתצוגה הגרפית שלו שאותה אנו יכולים לראות ולקרוא. אז כמו שאתם מבינים, כל אתר אינטרנט כיום בנוי מקוד. הקוד מכיל את מאפייני האתר בצורה הגרפית שלהם. מה צריך כדי לבנות קוד? איך בונים אתר אינטרנט? והאם כל אחד יכול לבנות אותו? על כך נענה בהמשך המאמר.

מה צריך לדעת כדי לבנות קוד של אתר אינטרנט?

כמו שאתם מבינים, מאחורי כל אתר יש קוד אינטרנט שכותב המתכנת בעזרת שפות מחשב שונות. המתכנת למעשה כותב שפה שכל אות בה מתארת פיקסל מסוים בתוך האתר. ברוב האתרים שנבנים בעזרת קוד, משתמש המתכנת במספר שפות יחד, כאשר כל שפה אחראית על משהו אחר באתר. כדי לבנות קוד של אתר אינטרנט, עליכם להכיר שפות מחשב שונות כמו HTML ,CSS וכדומה.

האם כל אחד יכול לבנות אתר אינטרנט?

למעשה כל אדם שיודע לעבוד עם שפות מחשב שונות ויודע ליצור בעזרתן קוד של אתר אינטרנט, יכול להקים אתר. אך כיום כבר לא חייב לבנות אתר באמצעות קוד שאתם בניתם בעצמכם. כיום קיימות פלטפורמות שונות שבהן הקוד כבר קיים ובעזרתו אנו יכולים לעצב את התצוגה הגרפית שלו איך שנרצה. פלטפורמות אלו למעשה מאפשרות כמעט לכל אחד לבנות אתר אינטרנט בקלות ובזמן יחסית קצר. חשוב לציין כי גם פלטפורמות אלו מתחלקות לשני סוגים של קוד, עליהם נדבר כעת.

בנית אתר אינטרנט באמצעות פלטפורמות בקוד פתוח

אחת האפשרויות לבניית אתרים יחסית בקלות היא באמצעות פלטפורמה לבנייה בקוד פתוח. לפלטפורמה זו קיים קוד בסיסי שניתן לשנות וכך למעשה ניתן ליצור אלמנטים שונים ומגוונים ואתרים שהם שונים אחד מהשני. אחת הפלטפורמות בקוד פתוח שהכי מוכרת כיום היא הוורדפרס, בזכות הקוד הפתוח שלה, מתכנתים רבים יוצרים תוספים לקוד שכל אחד יכול להוסיף. תוספים לקוד יכולים להיות תבניות עיצוב מסוימות, צבעים מסוימים סוגי כתב שונים, תבניות כתיבה וסוגים שונים של יצירת דפים באתר. ואלו רק דוגמאות לתוספים, אך יש כמות בלתי מוגבלת של תוספים לפלטפורמה זו ובכל יום נוצרים עוד ועוד. למעשה ניתן לומר כי וורדפרס היא כיום הפלטפורמה הפופולארית ביותר מבין פלטפורמות הקמת אתרים בקוד פתוח.

בניית אתרים באמצעות מערכות בקוד סגור

מערכות לבניית אתרים בקוד סגור, הן מערכות בעלות קוד מובנה שלא ניתן לשינוי. זה אומר שקוד זה כולל ערכות עיצוב מובנות מראש שאליהן ניתן להכניס בקלות תוכן. מערכות אלו מתאימות עבור אתרים פשוטים, לרוב אלו אתרי תדמית. אחת המערכות היותר מוכרות לבניית אתרים בקוד סגור היא מערכת ה- WIX. מערכת זו מציעה תבניות מובנות שאליהן ניתן להכניס תוכן ועיצוב. כל תבנית מגיעה עם מערכת העיצוב שלה והצבעים שלה ואפשרות השינוי היא נמוכה, אך עדיין ניתן ליצור אתרים יפים גם במערכת זו.

האם כדאי ללמוד את מערכות אלו באופן מקצועי

לרוב מי שמעוניין ללמוד את תחום בניית האתרים אלו אנשים שמעוניינים לתת את השירות הזה לאחרים. כמובן שניתן ללמוד את התחום גם כתחביב או כדי לייצר אתר אינטרנט פרטי משלכם. רוב האנשים שמנסים להקים אתר בעצמם יגלו שקיימים המון מדריכים באינטרנט באופן חינמי שבאמצעותם ניתן לבנות אתר אינטרנט. חשוב לציין כי לרוב מדריכים אלו לוקחים אתכם צעד אחר צעד במטרה להקים אתר אינטרנט מסוג מסוים. כדי לדעת להקים מספר רחב של אתרי אינטרנט מומלץ ללמוד את התחום באופן מקצועי.

מה לומדים בקורס בניית אתרים כיום?

כיום ניתן ללמוד מספר סוגים של קורסים לבניית אתרים. אחד המסלולים המוצעים הוא כמובן ללמוד תואר בתכנות מחשבים ולדעת לתכנת קוד. מדובר במסלול ארוך של ארבע שנים שבו תלמדו איך ליצור אתרים בעזרת קוד אינטרנט, שפות מחשוב שונות ומגוונות שישמשו אתכם גם לבנייה של אפליקציות למיניהם ותוכנות. אם אתם מעוניינים לדעת לבנות ולעצב אתרים בתוכנת הוורדפרס יש כיום קורסים קצרים במתכונת של שנה אחת, שילמדו אתכם איך לבנות אתרי אינטרנט שונים ומגוונים בצורה מקצועית ואיך מעצבים אותם בצורה כזו שיגיעו אליהם קהל יעד רחבים וכל זה מבלי ללמוד תכנות.

האם כדאי ללמוד את תחום בניית האתרים והאם מדובר בתחום רווחי ועם ביקוש לעבודה?

התחום של בניית אתרים הוא תחום מאוד מבוקש כיום מהסיבה שאין כיום עסק שאין לו אתר אינטרנט. כל העסקים כיום זקוקים לאתר אינטרנט על מנת לשווק את עצמם. אם בעבר השיווק נעשה רק מפה לאוזן ואנשים היו קונים רק באזור מגוריהם, הרי שהיום אנשים קונים מכל אזור בארץ וגם לפעמים מכל אזור בעולם. אתר אינטרנט מאפשר לבצע שיווק נכון וחשיפה גדולה יותר לקהל רחב. לכן אנשי עסקים מחפשים כיום בנרות מעצבי אתרים טובים ולכן לתחום יש תמיד ביקוש בעידן הטכנולוגי של היום. מעבר לכך ניתן לומר כי המשכורות בתחום זה הם גבוהות מאוד וקרובות למשכורות בתחומי ההייטק. בעלי עסקים שמעוניינים באתר אינטרנט טוב מוכנים לשלם הרבה עבור אתר כזה והמתכנתים המעצבים ובוני האתרים משתכרים מכך היטב.

מה עוד כדאי לדעת כדי לבנות אתרים בצורה מקצועית

אחד התחומים שהכי מזוהים עם הנושא של בניית אתרים הוא כמובן תחום העיצוב הגרפי. עיצוב גרפי הוא למעשה מקצוע שכחלק ממנו לומדים איך לעצב אלמנטים מגוונים בתוך אתרי אינטרנט, דפי אינטרנט ובעצם כל אמצעי השיווק האינטרנטי שקיימים כיום. לא בכדי מקצוע זה נקרא כיום גם תקשורת חזותית או גרפיקה ממוחשבת. בונה אתרים בוגרי מסלול לימודי עיצוב גרפי יוכלו ליצור אתרי אינטרנט בעיצוב מקצועי וזאת בזכות הידע שיש להם בעיצוב גרפי. כיום קיים מסלול שנקרא תקשורת חזותית ובמסלול זה ניתן ללמוד גם עיצוב גרפי גם בניית אתרים וגם חוויית משתמש. שלושה תחומים שיחד יוצרים מכלול רחב אשר מביא ללקוחות פתרון מקצועי לבניית אתרים שונים.

אז איפה אפשר ללמוד כיום בניית אתרים או תקשורת חזותית

מכללות שונות ומגוונות מציעות את המסלול הזה של תקשורת חזותית וגם של בניית אתרים. אחד המסלולים היותר טובים שקיימים היום והוא בניית אתרים אונליין מהבית. בעידן הטכנולוגי של היום ומעשה ולצערנו גם עידן הקורונה, עלינו לחשוב יצירתי וללמוד תחומים רבים מהבית. אחת המכללות שעושה זאת כבר שנים היא המכללה שלנו, מכללת סולו. לנו יש ניסיון של 15 שנים בתחום הלמידה באונליין ויש מאחורינו סטודנטים רבים שעובדים כבר בתעשייה בעיצוב גרפי בניית אתרים וחוויית משתמש.

אז איפה אפשר ללמוד כיום בניית אתרים או תקשורת חזותית

אז איפה אפשר ללמוד כיום בניית אתרים או תקשורת חזותית

מסלול בניית אתרים אונליין מהבית

מסלול בניית אתרים אונליין מהבית מציע לסטודנטים שעה וחצי בשבוע שבהם ילמדו מורה מול תלמיד באופן פרטי. בשעה וחצי זו ילמדו הסטודנטים מספר נושאים אשר מלמדים את תוכנות  לבניית אתרים וגם איך מעצבים אתרי אינטרנט בצורה טובה. מי שמעוניין להתמקצע יותר בנושא של העיצוב ולדעת איך מעצבים אתרי אינטרנט בעיצוב עדכני וחדשני, ישמח לדעת כי במסלול של תקשורת חזותית אונליין מהבית, הוא יוכל להתחיל את לימודיו בעיצוב גרפי ולאחר מכן להמשיך לבניית אתרים וחוויית משתמש.

בכל השיעורים אונליין מהבית סדר השיעור פועל באותה מתכונת. כלומר, כל שיעור מתחיל בבדיקת שיעורי הבית מהשיעור הקודם, מעבר לדברים שהסטודנט לא הבין, למידה של חומר חדש, תרגול שלו עם המורה וקבלת שיעורי בית נוספים. מבנה זה של שיעורים מבטיח כי התלמיד יבין את החומר עד הסוף וידע אותו באופן מקצועי. דבר נוסף שמבטיח זאת הוא כמובן המתכונת של שיעור פרטי שזהו מתכון הלמידה האיכותית ביותר שקיימת כיום. למידה אחד על אחד, הקצב הוא שלכם, אתם קובעים אותו ואתם לא צריכים להתחשב בסטודנטים נוספים. אם אתם רוצים לעצור וללמוד חומר מסוים שוב אתם עוצרים את המורה ומבקשים הסבר נוסף ואם חומר מסוים מובן לכם ואתם רוצים להתקדם, גם זו אפשרות שקיימת. כמו שאתם מבינים קיימת דינמיות בשיעורים שנבנית לפי הקצב שלכם ובדרך אתם גם חוסכים את כל הנושא של נסיעות למכללה וחזרה ממנה. הכל במסלול זה נעשה בנוחות שלכם!

אז מה צריך כדי שאני אוכל להתחיל ללמוד בניית אתרים אונליין מהבית?

כדי ללמוד בניית אתרים אונליין מהבית לא צריך הרבה. כל מה שצריך זה להתקשר אלינו למכללת סולו לקבל פרטים לגבי הקורס שאתם מעוניינים לעשות, לקבל מהמורה התקנה של התוכנות הרלוונטיות לקורס ואתם יכולים להתחיל. מעבר לכך כדאי כמובן שיהיה לכם מחשב, אינטרנט שקיים כיום בכל בית, אוזניות ורמקול. אפשר להשתמש כמובן גם באוזניות של הטלפון שלכם.

אם אני עוד לא בטוח שאני מעוניין לעשות קורס, איפה אני יכול לראות חומר בנושא?

אצלנו במכללת סולו, מעבר לכך שאנו מכללה ללימוד מקצועות העיצוב להייטק, אנו משמשים גם כמקור ידע נפלא בתחומי העיצוב הגרפי ובניית אתרים. אתר המכללה שלנו מספק עשרות סרטונים המלמדים נושאים שונים בתחום בניית האתרים ועיצוב גרפי. אם אינכם בטוחים עדיין שאתם מעוניינים ללמוד את התחום או שאתם רוצים להתעניין בו יותר ולראות האם הוא מתאים לכם, כנסו לאתר האינטרנט שלנו, צפו בסרטונים השונים, נסו להרגיש קצת את התחום וכאשר תרצו ללמוד אחד מהקורסים שלנו, אנו נשמח תמיד לתת לכם פרטים ולעמוד לרשותכם.

לסיכום, בניית אתרים זהו תחום מאוד מבוקש ורווחי כיום, הוא תואם לעידן הטכנולוגי שאנו נמצאים בו וניתן ללמוד אותו במספר מסלולים. אחד המסלולים הטובים ביותר שקיימים הוא בניית אתרים אונליין מהבית, בו הנוחות שלכם יחד עם המקצועיות נמצאים בפרונט. כנסו לאתר שלנו, קבלו קצת מידע והירשמו לאחד מהקורסים שמלמדים את התחום.

2020-12-08T16:01:55+02:00