האם מתאים לי ללמוד עיצוב גרפי

האם מתאים לי ללמוד עיצוב גרפי?

לימודים ורכישת השכלה הם חלק בלתי נפרד מחיינו והם מהווים מקור ידע ללמידה של מקצוע ופרנסה. כאשר אנו בוחרים תחום לימודים, אנו מתחשבים במספר פרמטרים שחשובים לנו. תחילה אנו מחפשים ללמוד מקצוע שאנו אוהבים ושאנו חושבים שהוא מתאים לנו. מעבר לכך, אנו גם בודקים האם יש עבודה במקצוע, יש כיווני התפתחות והשכר לא פחות ממעולה. אחד המקצועות היותר מבוקשים ב2021 הוא עיצוב גרפי ואם הגעתם לכתבה הזו, כנראה שאתם רוצים לדעת האם מתאים לכם ללמוד את התחום. בכתבה הבאה נסביר מיהו הגרפיקאי, מה צריך כדי להיות מעצב גרפי, כמה מרוויחים בתחום, אלו אפשרויות עיסוק יהיו קיימות בפניכם והיכן מומלץ ללמוד את התחום.

קווים לדמותו של הגרפיקאי

מעצב גרפי הוא למעשה אדם שתפקידו להעביר מסר באמצעות גרפיקה ממוחשבת. המסר יכול להיות עבור סטיקר מסוים, עבור מוצר של עסק, עבור אתר אינטרנט של עסק, אפליקציה ובכלל עבור כל מוצרי השיווק הדיגיטלי שקיימים כיום. צבעים, פונטים, תמונות ואלמנטים מצוירים במרחב הדיגיטלי הם עולמו של המעצב הגרפי. הוא מייצר אותם, מעצב אותם, עושה להם עיבוד תמונה ומעביר דרכם את המסר. מעצבים גרפיים משתמשים בתוכנות גרפיקה מגוונות. שלושת התוכנות הכי חשובות עבור מעצבים גרפיים המשמשות אותם כבר בתחילת הדרך הן שלושת התוכנות של אדובי- פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. אלו גם שלושת התוכנות שאיתם מתחיל כל תלמיד ללמוד בלימודי עיצוב גרפי.

לכל אחת מהתוכנות יש תפקיד בעיצוב גרפי. פוטושופ אחראית על עיבוד של תמונות. באמצעותה מעצבים תמונות דרמטיות, תמונות המעבירות מסר מצחיק, חיבור בין תמונות והעלמת חלקים מהתמונה. בעזרת אילוסטרייטור המעצבים הגרפיים מציירים ומעצבים אלמנטים ולוגואים לעסקים. ובעזרת אינדיזיין מבצעים עריכה מקצועית של חוברות וספרים. שלושת התוכנות מצוינות ומקיפות את רוב עבודתו של המעצב הגרפי כיום.

מה צריך לדעת כדי להיות מעצב גרפי?

כדי להיות מעצב גרפי איכותי, עליך לרצות להעביר מסרים דרך היצירה הגרפית שלך. כמו כן, עליך לדעת את התוכנות הגרפיות על בוריין ולהשתמש בהן בשילוב של יצירתיות מחשבתית ואומנותית. לא כולם יודעים לבצע את השילוב המושלם הזה, אבל ניתן לומר כי ברוב המקרים, בלמידה איכותית והמון תרגול, ניתן להגיע להישגים בתחום. מי שיגיע ללמוד את הקורס שלנו במכללת סולו מיד יבין כי מדובר בקורס איכותי שנותן לתלמיד מעל ומעבר. על הקורס עצמו ויתרונות המכללה נדבר בהמשך.

האם באמת כדאי לי ללמוד עיצוב גרפי? האם מרוויחים בתחום?

אז קודם כל חשוב לדעת כי עיצוב גרפי בעידן שלנו נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ביותר ועם היצע רחב בשוק העבודה. כולם זקוקים לשירותיו של המעצב הגרפי בעידן הדיגיטלי שלנו ולכן למעצבים גרפיים יש כיום עבודה ובכמויות. מעבר לכך, השכר של מעצבים הוא שכר מכובד וטוב כבר מההתחלה. כך לדוגמא, מעצב גרפי בתחילת הדרך עשוי להתחיל ממשכורת התחלתית של 10,000 שקלים כשכיר. משכורת זו עולה בהתאמה לוותק בתחום, ניסיון ותפקיד המעצב. מעצבים פרילנסרים יכולים להרוויח הרבה יותר מסכום זה וגם מעצבים גרפיים שעוסקים בבניית אתרים.

במה אני יכול לעבוד אחרי שלמדתי עיצוב גרפי?

מעצבים גרפיים משתלבים במשרדי פרסום, בתי דפוס, מפעלי ייצור ואריזה, משרדי שיווק מגוונים, עיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב אפליקציות, עיצוב חווית משתמש ועוד. אלו רק דוגמאות למנעד האפשרויות העצום בתחום הזה. אתם למעשה יכולים כל הזמן לגוון את העיסוק שלכם כמעצבים גרפיים ולא חסרה בכלל עבודה בתחום. כל העסקים כיום זקוקים לשירותיו של המעצב הגרפי ולכן לכל מעצב גרפי שיוצא מלימודיו, תהיה עבודה. זהו תחום פרקטי מאוד מצד אחד ומאוד יצירתי מצד שני.

היכן כדאי לי ללמוד את התחום?

אם הגעתם עד לכאן, כנראה שמעניין אתכם ללמוד את התחום. כיום מכללות רבות מלמדות עיצוב גרפי, אך המכללה שלנו מלמדת עיצוב גרפי בדרך ייחודית. במכללה שלנו לומדים אחד על אחד, כלומר שיעור פרטי עם מורה מקצועי מומחה בתחום. אל המכללה שלנו לא צריך לנסוע ברכב כי אנו מלמדים אונליין מהבית. כך למעשה אתם יכולים ללמוד וגם לייעל את הזמן שלכם. אתם לא תשלמו על נסיעות או מציאת חנייה, אלא רק על הלימודים עצמם. כמו כן, אתם לא צריכים להפסיק את שגרת החיים שלכם, הפנאי והעבודה שלכם. כל מה שאתם צריכים זו שעה וחצי בשבוע ללמידה ועוד כשלוש שעות תרגול במהלך השבוע למשך 8 חודשים תמימים שלאחריהם יהיה בידיכם עיסוק חדש- מעצבים גרפיים.

האם שעה וחצי בשבוע מספיקה ללמוד את התחום?

מכללת סולו מלמדת בדרך המביאה להצלחה בתחום. שם המשחק הוא יישום יצירתי של מה שלמדתם. הקורס מתבסס על עקרונות עיצוב יחד עם כלים עיצוביים ממוחשבים ולאורך כל הקורס אתם תבצעו יישום של מה שלמדתם. חומר הלימוד מפורק לתתי נושאים ובכל שיעור אתם תלמדו    3-5 נושאים. כך למעשה אתם תלמדו נדבך על נדבך ותגיעו לגרפיקות סופר מיוחדות. לאחר שלמדתם את הכלים של התוכנות, הדרך הטובה ביותר להתמקצע בתחום היא לתרגל. אין קיצורי דרך, תרגול יביא אתכם לרמה הגבוהה ביותר שיש.

האם הלמידה אונליין מהבית היא איכותית?

עיצוב גרפי הוא מקצוע דיגיטלי וזה אומר שגם צורת הלמידה שמתאימה עבורו היא דיגיטלית. כל השיעור מתקיים למעשה במחשב באמצעות תוכנת חיבור. המורה שומע אתכם ואתם אותו, הוא ואתם רואים את אותו מסך עבודה וההרגשה היא כאילו אתם נמצאים באותו מקום. הלמידה היא סופר איכותית גם בגלל החומר המקיף של הקורס ובעיקר בגלל שאנו מלמדים בקצב של התלמיד. התלמיד יכול לעצור, לשאול שאלות ולא להיות תלוי בתלמידים אחרים. וזה כל היופי בלמידה אצלנו במכללת סולו. בסוף הקורס אתם יוצאים כאשר יש בידיכם את כל הכלים להצליח. שיטת הלימוד שלנו מתבססת על הבנה ויישום. אנו לא נשארים רק בעמדת ההבנה, אלא נכנסים היטב לקרביים של התחום ומאפשרים לתלמידים שלנו ליישם את החומר הנלמד ברמה הגבוהה ביותר שיש.

עם מה יוצאים בסוף הקורס?

במידה ועמדתם בכל מטלות הקורס, אתם תקבלו מאתנו תעודת מעצבים גרפיים, אך חשוב לדעת שמה שבאמת חשוב בתחום זהו תיק העבודות. תיק העבודות הוא למעשה המקום שבו ניתן לראות עבודות עיצוב גרפי שלכם. באמצעות תיק העבודות אתם יכולים להתקבל לעבודה או להציע עבודה כשכירים. אצלנו במכללת סולו, עובדים במהלך הקורס על עבודות ברמת תיק עבודות וכך למעשה כבר בקורס אתם בונים את תיק העבודות ההתחלתי שלכם. בהמשך, תוכלו לדייק את תיק העבודות שלכם יותר ויותר ולהחליף עבודות ישנות בעבודות חדשות ומקצועיות יותר. כמו כן, המכללה מציעה לבוגריה קורס בנית תיק עבודות מקצועי.

לסיכום, כל אחד יכול ללמוד עיצוב גרפי כיום אם יש לו את האפשרות לתרגל. אנו במכללת סולו לא מתישים את התלמידים בשעות לימוד ארוכות. המטרה היא להתמקד ולהוציא אתכם עם מקצוע איכותי עם שכר טוב. אנו שמים דגש גדול על היישום ולכן התלמידים שלנו מקבלים תרגילים גם כשיעורי בית. אם גם אתם רוצים ללמוד מהטובים ביותר, פנו אלינו היום ונשמח לתת לכם הסברים ופרטים נוספים.