הדפסת מדבקות

//הדפסת מדבקות

הדפסת מדבקות

מי ששומע על מדבקות, סביר שיחשוב על מדבקות הסמיילי של הילדים כאשר הם מקבלים מהגננת על התנהגות טובה, אך מעצבים גרפיים מתייחסים לכל הנושא של מדבקות כגרפיקה לכל דבר. כיום מדבקות יכולות להיות כל הסטיקרים לפרסומות ופוליטיקה, אלו יכולות להיות גם מדבקות לרכב, מדבקות המקשטות את קירות הבית, מדבקות לשקיות נייר ועוד כהנה וכהנה דוגמאות רבות שאותם מעצבים לא אחרים מאשר הגרפיקאים. על עיצוב והדפסת מדבקות נדבר כעת.

אז מהי מדבקה?

כשחושבים על עיצוב גרפי ישר חושבים על מדבקת הסטיקר שמעבירה מסרים. זה מסתדר טוב עם עיצוב גרפי מהסיבה שענף זה במהותו מעביר מסרים לקהלי יעד שונים באמצעות גרפיקה. אך כל מעצב יודע כי סטיקרים לא חייבים להיות פוליטיים ויש כל מיני סוגים של מדבקות. הדפסת מדבקות נעשית בבית דפוס או מקום שיש לו מדפסת מדבקות. המדבקות מגיעות בגדלים שונים ומגוונים והם תלויים כמובן בגודל הגרפיקה. כך לדוגמה, טפט מדבקה לדלת יהיה בגודל עצום אל מול מדבקת לוגו לשקית נייר. זהו תחום עצום ורחב ויש כיום אפשרויות רבות לסוגי מדבקות.

איך מעצב גרפי מעצב מדבקות?

ודאי יצא לכם לראות מדבקות מסוגים שונים ומגוונים, אך האם יצא לכם לחשוב איך מעצבים מדבקה?

אז תחילה חשוב לדעת שתהליך עיצוב מדבקה מתחיל קודם כל ברעיון. אם מדובר במדבקות לילדים ואם מדובר בסטיקר פוליטי, הכל מתחיל ברעיון הראשוני. לאחר שהרעיון קיים, מתחילים לחשוב על המראה של המדבקה. אם מדובר במדבקות לילדים, הרי שיש כאן עבודת ציור. אם מדובר בסטיקר עם מילים, כאן מדובר כבר בעיצוב של מסר אותו ניתן להעביר באמצעות הצבעים, סגנון הכתב והאמירה עצמה. יש כאן תהליך חשיבתי שאותו צריך לתרגם לתוך תוכנת עיצוב גרפי.

באיזו תוכנה משתמשים כיום לעיצוב של מדבקות?

התוכנה שהכי נפוצה כיום עבור עיצוב של מדבקות היא  אילוסטרייטור. מדובר על אחת התוכנות הכי מרכזיות אצל מעצבים גרפיים. התוכנה היא תוכנה וקטורית המאפשרת עיצוב של ציורים ואלמנטים חזותיים שניתן להגדיל ולהגדיל במרחב מבלי לפגוע באיכות שלהם. בעזרת התוכנה הזו מייצרים כיום מדבקות מסוגים שונים. את המדבקות שולחים להדפסה במדפסת מיוחדת למדבקות הכוללת את נייר המדבקה. יש מעצבים שעוסקים בתחום של המדבקות והסטיקרים והם מחזיקים מדפסת כזו ויש כאלו שיעזרו בבית דפוס.

האם צריך לדעת לצייר כדי לעצב מדבקות?

אז קודם כל יש להבין באילו מדבקות מדובר. כמובן שאם מדובר במדבקות עם איורים, יכולת הציור הממוחשבת היא בהחלט יכולת חשובה. מעצבים גרפיים בלימודיהם מתנסים בציור ואם הם מעוניינים להרחיב בנושא, תמיד יוכלו לקחת קורס מעמיק.

תוכנת האילוסטרייטור מספיקה בשביל לייצר מדבקות?

התשובה לכך תלויה במה יהיה על המדבקה. אם מדובר במדבקות הכוללות תמונות מצולמות, מומלץ וכדאי להיעזר תחילה בתוכנת הפוטושופ שאיתה ניתן ליצור עיבוד תמונה. לאחר מכן לעבור עם הקובץ לאילוסטרייטור ולהוסיף מה שצריך. פוטושופ אף היא תוכנה לעיצוב גרפי מרכזית מאוד.

איני מעצב גרפי ואני רוצה ללמוד את התחום כדי לעצב מדבקות, מה עליי ללמוד?

אז מי שמעוניין לעצב מדבקות והוא לא מעצב גרפי, יכול לעשות קורס עיצוב גרפי או לחילופין ללמוד את תוכנות הפוטושופ והאילוסטרייטור. כיום ניתן לפנות אלינו למכללת סולו ולבחור באחד מהמסלולים המציעים לכם ללמוד את התחום אונליין מהבית אחד על אחד בשיעור פרטי, שעה וחצי בשבוע. אתם וודאי רוצים לדעת אילו מסלולי לימוד אנו מלמדים במכללה המאפשרים לכם לדעת לעצב מדבקות. על המסלולים השונים נדבר כעת.

מסלולי לימוד שבאמצעותם ניתן ללמוד עיצוב מדבקות

מי שרוצה לדעת לעצב מדבקות מסוגים שונים, צריך לדעת את התוכנות הגרפיות פוטושופ ואילוסטרייטור. בעניין זה קיימים שני מסלולי לימוד המאפשרים לכם לקבל את הידע. המסלול הראשון הוא מסלול לימוד של עיצוב גרפי. במסלול זה ילמד הסטודנט פוטושופ, אילוסטרייטור ואת תוכנת האינדזיין. מדובר על מסלול שבו תסיימו כמעצבים גרפיים ותוכלו לעסוק בגרפיקות שונות הכוללות גם עיצוב מדבקות. מסלול זה נמשך על פני עשרה חודשים, שעה וחצי בשבוע.

מי שמסלול העיצוב הגרפי ארוך עבורו והוא רוצה ללמוד כל תוכנה בנפרד, יוכל גם לעשות זאת במכללת סולו. למכללה מסלולי לימוד קצרים של שלושה וחצי חודשים שבהם תוכלו ללמוד רק את הפוטושופ או רק את האילוסטרייטור. גם במסלולים אלו תלמדו שעה וחצי בשבוע אונליין מהבית.

מה היתרונות של הלמידה אונליין מהבית?

למידה אונליין מהבית במכללת סולו היא למידה אחד על אחד מורה מול תלמיד. עכשיו ודאי אתם שואלים את עצמכם איך זה שהמורה הוא מול התלמיד אם מדובר בלמידה אונליין? חשוב להבין שהלמידה אונליין אומנם מתבצעת באמצעות תוכנת מחשב המחברת בניכם למורה, אך ההרגשה היא שאתם נמצאים באותו החדר ממש. מעבר לכך, ללמידה אונליין יש יתרונות רבים. כתלמידים שלומדים אונליין מהבית אין לכם צורך לצאת ולו לשנייה לנסיעה בפקקים כפי שקורה כאשר לומדים במקום פיזי. כמו כן, אתם נמנעים מהעיסוק בחיפוש אחר חניה או תשלום עבורה.

מעבר לחיסכון של הנסיעות, הפקקים והחניה, קיימים יתרונות נוספים. אנשים שלומדים אונליין יכולים לבחור את שעת הלימוד השבועית שלהם מבלי שיצטרכו לשנות את לוח הזמנים היומי או לרדת באחוזי המשרה בעבודה. תוכלו לעבוד במשרה מלאה וגם ללמוד במכללת סולו ללא הפרעות.

האם הלמידה במכללת סולו היא למידה איכותית?

הלמידה במכללת סולו היא למידה הכי איכותית שיש מהסיבה שאתם לומדים עם מורה מומחה מהתחום והוא מלמד אתכם אחד על אחד בקצב שלכם. ללמוד אחד על אחד אומר ללמוד בקצב שלכם ללא התחשבות בתלמידים אחרים כמו בכיתה. אתם יכולים לעצור ולשאול שאלות ולא לחכות לסוף השיעור ואתם גם יכולים להתקדם כאשר החומר קל לכם. קצב ההתקדמות מותאם אליכם.

איזו תעודה אקבל בסוף הקורס?

התשובה לשאלה זו תלויה כמובן בקורסים שביצעתם. אם עשיתם קורסים באילוסטרייטור או בפוטושופ, תקבלו תעודה של מסיימי התוכנות הנ”ל. במידה ועשיתם קורס בעיצוב גרפי, תקבלו תעודה של מעצבים גרפיים. במכללת סולו מלמדים מעבר לקורסים אלו גם קורסי חווית משתמש, בניית אתרים ועוד המאפשרים לכם להתקבל למקצועות ההייטק. לכל קורס כזה יש את סוג התעודה המתאימה לו, אך חשוב להבין שבמקצועות האלו, מה שבאמת חשוב זה כמובן העיצוב עצמו והמקצועיות שאותם לא ניתן לראות בעזרת תעודה, אלא רק בעזרת תיק העבודות שלכם.

מהו תיק עבודות?

תיק עבודות כיום הוא למעשה קישור המראה סגנונות עיצוב שיצרתם לגרפיקות שונות. אם אדם מגיע אליכם על מנת שתעצבו לו מדבקות מסוימות, הוא יבקש תחילה לראות עבודות קודמות שעשיתם בתחום על מנת לראות את החשיבה העיצובית שלכם. תיק עבודות טוב הוא כזה שמשקף את הידע המקצועי שלכם, החשיבה העיצובית וינבא איך תעצבו עבורו את המדבקות.

לסיכום, אם עיצוב מדבקות מעניין אתכם, דעו שכיום ניתן לעשות קורסים של תוכנות שבעזרתם מייצרים עיצובים שונים של מדבקות. כל מה שצריך ללמוד הוא פוטושופ או אילוסטרייטור ואם בא לכם ללמוד לעומק את התחום, תוכלו גם ללמוד עיצוב גרפי.

2021-03-24T14:45:23+02:00