המלצות כיצד לבחור מוסד לימודים בתחום העיצוב?

הביקושים ההולכים וגוברים לכוח אדם איכותי, מקצועי ומיומן בתחום עיצוב גרפי, הוביל לכך שיותר ויותר מכללות ובתי ספר מקצועיים משלבים בתחומי הלימודים שלהם מסלול לימודי עיצוב גרפי. על מנת לבחור את המכללה הראויה לתחום לימודי עיצוב, ריכזנו עבורכם רשימת עצות שימושיות.

המלצות כיצד לבחור מוסד לימודים בתחום העיצוב

ניסיון.ניסיון. ניסיון

הקפידו לבחון את ניסיון המכללה בתחום העיצוב הגרפי, בדקו היטב מיהם המדריכים המלמדים במכללה, מהו הניסיון המעשי שלהם בתחום העיצוב הגרפי והכי חשוב- האם זו מכללה המתמחה במקצועות העיצוב הגרפי.

תעודה מוכרת בעיצוב גרפי – מסלול תקשורת חזותית

ברוב המכללות בתחום לימודי עיצוב מוענקת לסטודנטים תעודת גמר עם סיום הלימודים. רצוי לבדוק מראש מהי סוג התעודה המוענקת לכם והאם היא מוכרת לצרכי עבודה בתחום.

נושאי הלימוד

בתחום לימודי עיצוב, תכנית הלימודים משתנה ממכללה אחת למשניה, מומלץ לבחון היטב את תכנית הלימודים המוצעת (סיליבוס) ולבחון האם התכנית המוצעת אכן עומדת בדרישות שוק העבודה. התוכנות הגרפיות השימושיות ביותר בשוק העבודה הן: פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, פלאש ו-דרימוובר.

תיק עבודות

בטרם הרשמתכם למוסד לימודים כזה או אחר, בקשו לראות תיקי עבודות של סטודנטים שכבר סיימו את מסלולי ההכשרה. באמצעות תיקי העבודות השונים שתראו תוכלו להתרשם מהיכולות של בית הספר, ככל שהעבודות שיוצרו על ידי הסטודנטים מרשימות ומורכבות יותר כך איכות הלימודים טובה יותר.

זמני תרגול

1

לימודי עיצוב דורשים מכם השקעה מאומצת של זמני תרגול ויצירת עבודות שונות. חשוב מאוד לבחון עם מוסד הלימודים לגבי היקף שעות התרגול המוענקות לכם ובאילו עבודות תתנסו במהלך הלימודים. מכללה לעיצוב – מכסת שעות

לימודי עיצוב נמדדים ברוב המקרים על פי מכסת שעות המוצעת לסטודנט, רצוי ומומלץ לבחון האם קיימת אפשרות לתרגול אישי מעבר למכסת השעות של הקורס, והאם עומדים לרשותכם מדריכים אישיים באותן שעות. אחד הפרמטרים הדומיננטיים בתחום בחירת מוסד לימודים הוא כמובן האפשרות לשלב את זמני הלימודים עם שגרת היומיום של כל אחד ואחת מכם. כיום, תוכלו להירשם למסגרת לימודי בוקר /צהרים או ערב בחלק גדול מהמכללות וכמו כן תוכלו להרכיב מערכת שעות משלכם באמצעות לימודי האונליין דרך רשת האינטרנט.

2019-08-05T07:58:58+03:00