המלצות על קורס גרפיקה ממוחשבת

המלצות על קורס גרפיקה ממוחשבת

אם אתם יושבים עכשיו בבית ותוהים “מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים” או במילים אחרות, מה תלמדו ולאיזה כיוון תתפתחו יכול להיות שאתם נמצאים במצבים שונים בחיים. יכול להיות שאתם רגע אחרי השחרור מהצבא או רגע לפני, ומתלבטים מהו הכיוון אליו כדאי שתפנו, מה יהיה הכי מעניין ומאתגר עבורכם ומה יכול להביא לכם פרנסה טובה. יכול להיות גם שאתם רגע אחרי היציאה לפנסיה אך אתם בשיא ואתם לא רואים שום סיבה לא להתחיל קריירה שנייה. יכול להיות שאתם עובדים במקום עבודה מסוים ולא טוב לכם בו ואתם רוצם לעשות שינוי ויכול להיות גם שכן טוב לכם, אבל אתם מחפשים השלמת הכנסה, עוד כמה אלפי שקלים בחודש כדי שתוכלו לחיות כמו שאתם רוצים. בין כך ובין כך, אתם חייבים לשמוע על קורס גרפיקה ממוחשבת, על עיצוב גרפי ועל המלצות על קורס גרפיקה ממוחשבת.

מה זה בכלל גרפיקה ממוחשבת?

עוד לפני שנדבר על המלצות על קורס גרפיקה ממוחשבת, על אפשרויות הלימודים שקיימות היום ועל מה כדאי לכם, הנה קצת מידע על גרפיקה ממוחשבת, מה היא ומי היא. גרפיקה ממוחשבת היא תחום שלם במדעי המחשב, תחום אשר בודק שיטות ליצירה ועיבוד דיגיטלי באמצעות מחשב. יש כאלו שקוראים לתחום “תלת ממד” אך הוא הרבה יותר מזה, הוא בוחן גם את עולם הדו ממד, את עיבודי המחשב וכדומה. היום יש שימושים רבים לגרפיקה ממוחשבת מעבר לאלו שאנו מכירים – עיצוב של אלמנטים שונים. הנה כמה דוגמאות לשימושים בגרפיקה ממוחשבת בעולם המודרני:

עיצוב גרפיקה ממוחשבת

עיצוב גרפיקה ממוחשבת

שימושים גרפיקה 

  • תכנון באמצעות מחשב – פעם האופציה היחידה לעשות תכנון, תכנון אדריכלי או כל סוג אחר של תכנון היתה באמצעות שרטוט פיזי. היה צורך לצייר כל דבר ולעשות את זה בצורה מדויקת בשביל שניתן יהיה לעשות בזה שימוש בפרקטיקה. היום עם גרפיקה ממוחשבת אפשר לעבוד הרבה יותר מדויק והרבה יותר בקלות. אפשר לעשות הדמיות טובות יותר וכאלו שקרובות יותר למציאות. אפשר להכניס נתונים ש”יסדרו” את מה שצריך והכל הרבה יותר פשוט
  • אנימציה ממוחשבת – אנימציה היא יצירת דמויות מצוירות באמצעות מחשב, דמויות שמקבלות חיים משל עצמן. גרפיקה ממוחשבת על התוכנות שהיא כוללת היא בדיוק מה שצריך בשביל ליצור את אותן דמויות.
  • מציאות מדומה – עולם המציאות המדומה נכנס לחיינו בשנים האחרונות ונראה שהוא עוד בחיתוליו. מציאות מדומה היא מציאות בתוך מחשב, כשהצופה במציאות הזו באמצעות משקפיים מיוחדות מרגיש שהוא חלק מהסצנה. איך יוצרים מציאות מדומה? באמצעות גרפיקה ממוחשבת.
  • משחקי מחשב – משחקי מחשב גם הם נוצרים באמצעות גרפיקה ממוחשבת. עולם המשחקים של היום שונה לגמרי מעולם המשחקים של פעם, עולם שנראה מציאותי ממש וזאת בשל האפשרות ליצור אותו על גרפיקה ממוחשבת.

עיצוב גרפי

אם נסתכל עוד יותר רחב על גרפיקה ממוחשבת, נראה שגם העיצוב הגרפי הוא חלק ממנה. עיצוב גרפי הוא שילוב של אלמנט ויזואלי יחד עם מלל, ושניהם יחדיו אמורים להעביר איזה שהוא מסר מסוים. עיצוב גרפי הוא תחום שהולך והופך למבוקש יותר ויותר בשנים האחרונות והוא נדרש בכל מקום. עיצוב גרפי מצריך הבנה תיאורטית של הדברים, להבין קצת יותר לעומק מה זה פרסום ומה גורם לעניין אצל אנשים וכמובן, צריך ללמוד את התוכנות הרלוונטיות. בשביל להיות מעצב גרפי צריך ללמוד את התוכנות אילוסטרייטור, אינדיזיין וכמובן פוטושופ ויש עוד תוכנות גרפיקה שונות שאפשר תמיד ללמוד אך אלו הבסיסיות. הנה כמה מילים עליהן ומה כל אחת מהן עושה.

התוכנות הגרפיות

אז נתחיל מתוכנת פוטושופ, תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם. זו תוכנה שיודעת לקחת תמונה ולעצב אותה אחרת לגמרי, תוכנה שמאפשרת לעבד את התמונה ולעשות בה שינויים ושדרוגים, להוסיף לה אלמנטים שונים, ליצור אפקטים מיוחדים ועוד דברים רבים. זו תוכנה שכל צלם צריך להכיר בשביל שהוא יוכל לעבוד איתה אך מעבר לכך, זו תוכנה שכל מעצב צריך ללמוד בכדי שהוא יוכל לקחת תמונות, לעבד אותן ולשלב אותן עם היצירה העיצובית שלו. הבאה בתור היא אילוסטרייטור, תוכנת עיצוב ווקטורית. זו תוכנה שניתן לעצב באמצעותה המון דברים כמו גם לצייר ולעשות עימה פעולות שונות. ומה זה אומר שהיא תוכנה ווקטורית? זה אומר שפוטושופ שהיא תוכנה שעובדת על פיקסלים ופיקסלים כידוע אי אפשר “למרוח” או במילים אחרות, אי אפשר להגדיל את התמונה יותר מידי לאחר הדפסה. עם אילוסטרייטור זה אפשרי, עם אילוסטרייטור ובגלל שהיא ווקטורית אפשר להגדיל כמה שרוצים. זו התוכנה שבאמצעותה עובדים על הפוסטרים הענקיים שאתם רואים. הלאה, נעבור לאינדיזיין. אינדיזיין היא תוכנת עימוד, תוכנה שאיתה עובדים בהוצאות ספרים, המערכות עיתונים ובמקומות רבים אחרים. כל התוכנות הללו הן תוכנות של חברת פוטושופ, חברת תוכנות הגרפיקה המתקדמת ביותר בעולם. זו חברה ששמה לעצמה למטרה להוביל את התחום כבר לפני כמה עשרות שנים ומאז ועד היום היא זו ששולטת בשוק.

 

ללמוד גרפיקה ממוחשבת במכללה

אם אתם רוצים ללמוד גרפיקה ממוחשבת, אתם יכולים לעשות את זה במכללה. כל מה שאתם צריכים זה להירשם ללימודים הללו ולאחר מכן להתחיל ללמוד. זה ידרוש מכם להגיע פיזית ללימודים ותצטרכו לרדוף אחרי הכיתה בחומר, וכן, לפעמים גם להפסיד עבודה או כל מיני דברים חשובים אחרים. יש אנשים שזה מתאים להם אבל מי שרוצה ללמוד מתי שנוח לו, יש לו עוד שתי אופציות. הראשונה, ללמוד עם מורה פרטי. להגיע אליו הביתה או שהוא יגיע ולשבת וללמוד ביחד. זה טוב אבל שוב, תצטרכו לצאת מהבית או להכין את הבית ל”אורח” וזה לא תמיד נוח. מורה כזה גם לא יוכל מן הסתם ללמוד איתכם בשעות מאוחרות מידי מה שיכול שוב, לבוא על חשבון העבודה שלכם.

ללמוד גרפיקה ועיצוב דיגיטלי אחד על אחד און ליין במכללת סולו

אז הנה הפתרון הטוב ביותר עבורכם אם אתם מחפשים המלצות על קורס גרפיקה ממוחשבת ועיצוב גרפי. הפתרון פשוט – לימודי גרפיקה און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי, אבל דרך הרשת. איך זה עובד? פשוט מאוד. יש תוכנה ייחודית שמחברת בין שני המחשבים, תוכנה אשא מאפשרת ללמוד בלי בעיה ולהשתלט על המחשב של השני. ככה כל אחד רואה את השני ומדבר איתו וזה בדיוק כמו לשבת אחד ליד השני, אבל בלי הצורך לצאת מהבית. מכללת סולו היא המכללה המובילה בתחום, מכללה שמכינה כל שנה כמה מאות תלמידים לעולם הגרפיקה. אז למה ללמוד דווקא במכללת סולו? כי כל תלמיד מקבל יחס אישי. בשיטת הלימוד הזו לא מתקדמים עד שלא לומדים לעומק את החומר, אם אל מבינים, חוזרים עליו עוד פעם. סיבה נוספת, כי במכללת סולו לכל המורים יש ניסיון. הם מגיעים מהתחום והם מעצבים בחסד וכן, הם גם מרצים בחסד. במהלך הלימודים מכינים תיק עבודות אותו ניתן להציג ללקוחות או מעסיקים פוטנציאליים, והמכללה גם מסייעת בהשמה ומכווינה את הבוגרים שלה. אם אתם רוצים להיות מעצבים גרפיים ולדעת גרפיקה ממוחשבת, מכללת סולו היא המכללה אותה אתם מחפשים.

2019-02-28T23:11:15+02:00