המלצות קורס אילוסטרייטור

//המלצות קורס אילוסטרייטור

המלצות קורס אילוסטרייטור

תמיד תהיתם איך יוצרים כל מיני דמויות וציורים עבור פרסומות, עלונים וספרים? אולי חשבתם כי מדובר בציורים שצוירו בידי צייר? אז זהו שלא, הדמויות והציורים שאתם רואים בכל מקום הם למעשה אילוסטרציות, מלאכת מחשבת שנעשית בידי מעצב גרפי באמצעות תוכנת העיצוב הממוחשבת אילוסטרייטור.

מדובר בתוכנה מבית היוצר של חברת אדובי אשר באמצעותה ניתן לצייר, ליצור אלמנטים מגוונים ובעזרתה יוצרים כיום לוגו לעסקים. במאמר זה נדבר על תוכנת האילוסטרייטור ומאפייניה ואיך גם אתם תוכלו ללמוד אותה. כמו כן, ניתן המלצות על מקומות שבהם מלמדים את התחום באופן מקצועי.

אז מהי תוכנת האילוסטרייטור?

אילוסטרייטור היא תוכנת גרפיקה וקטורית אשר פותחה לראשונה בשנת 1986 ומאז היא התפתחה ושוכללה מספר רב של פעמים. כיום היא נמצאת בגרסה המתקדמת ביותר שלה, המלאה באפשרויות עיצוב מדהימות. בעזרת התוכנה תוכלו לעצב כמעט כל גרפיקה ללא צורך בשום תוכנה אחרת ולכן תוכנת האילוסטרייטור נחשבת כמרכזית בתחום העיצוב הגרפי.

אילוסטרייטור

אילוסטרייטור

תוכנת האילוסטרייטור היא תוכנה שהתמונות והאלמנטים שבה מורכבים מווקטורים, זו תכונה מצוינת שמאפשרת לאייר אילוסטרציה מסוימת ולהקטין ולהגדיל אותה מבלי שהיא תשנה את הצורה, תהיה דהויה או מרוחה. זה מאפשר להוציא אילוסטרציות בגדלים שונים מבלי לפגוע באיכות ובנראות שלהן. השימוש הנפוץ ביותר באילוסטרציות הוא כאשר מייצרים לוגו עבור עסק. הלוגו צריך להופיע לעיתים בקטן באתר המחשב או בעלון פרסומת מודפס, והוא גם יכול להופיע בשלט חוצות בגדול ואפילו בענק. בעזרת האילוסטרייטור תוכלו להיות בטוחים כי הלוגו יראה איכותי בכל גודל של פרסום.

האם רק מעצבים גרפיים משתמשים באילוסטרייטור?

האילוסטרייטור היא תוכנה שניתן לקנות את השימוש בה מחברת אדובי. רוב המשתמשים בה הם מעצבים גרפיים אשר עוסקים במיתוג עסקים, אך לא רק מעצבים גרפיים משתמשים בתוכנה. גם אנימטורים אשר יוצרים סרטוני אנימציה משתמשים בתוכנה כדי ליצור דמויות וגם פרסומאים. למעשה כל מי שאוהב ציור ממוחשב יכול להשתמש בתוכנה ולהנות ממנה.

במה שונה תוכנת האילוסטרייטור מתוכנת הפוטושופ?

אחת התוכנות היותר מוכרות בתחום של עיצוב גרפי היא הפוטושופ. הפוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונות. בשונה מתוכנת האילוסטרייטור אשר עובדת על וקטורים, תוכנת הפוטושופ עובדת על פיקסלים ולכן אין באפשרותה לבצע הקטנה והגדלה של אלמנטים כמו באילוסטרייטור. מה שייחודי לשתי התוכנות שהן נבנו על ידי אותה חברה והן מתכתבות אחת עם השנייה. כלומר, מעצב גרפי כיום יכול להתחיל לעשות עיבוד תמונה מסוימת בפוטושופ ומיד אחר כך הוא יעביר את התמונה לתוכנת האילוסטרייטור ויוכל להמשיך ולעצב אותה עם אלמנטים וקטוריים. התוכנות שונות אחת מהשנייה, אך משלימות אחת את השנייה.

אם אעשה קורס אילוסטרייטור, מה אלמד בקורס?

אם אתם סטודנטים בקורס אילוסטרייטור, אתם תלמדו תחילה את כל הפונקציות שהתוכנה מאפשרת ותתנסו בתרגילים פשוטים כדי לתרגל כמה שיותר את הפונקציות השונות. לאחר מכן תתחילו לעבוד על גרפיקות המיועדות למקצוע. תתחילו לצייר בעזרת הפן טול, ליצור לוגואים ועוד אילוסטרציות מגוונות. מעבר לכך, תלמדו לעצב גרפיקות מקצועיות עם טופוגרפיה איכותית וביצוע עבודות בתלת מימד. כל מי שילמד את התוכנה יבין כי מדובר בתוכנה שכיף ונעים לעבוד איתה ושאפשרויות העיצוב שבה הן עצומות ואדירות.

איפה אפשר לעשות היום קורס אילוסטרייטור שהוא לא חלק מקורס שלם בעיצוב גרפי?

כאשר תחפשו קורס רק עבור תוכנת האילוסטרייטור 2021, לרוב תמצאו מדריכים מצולמים או כתובים המלמדים את התוכנה. מדריכים אלו לרוב אינם מספיקים על מנת לעסוק בתחומים שמשתמשים בהם בתוכנה. כמו כן, הלמידה היא עצמאית ואין אפשרות לקבל מענה על שאלות או משוב על גרפיקות שיצרתם. במקום זאת, מומלץ לעשות קורס אילוסטרייטור מקצועי. אחת המכללות שמציעה קורס כזה בהיקף של שלושה חודשים, היא מכללת סולו. המכללה מלמדת תחומים רבים בעיצוב גרפי אונליין מהבית וניתן גם לעשות במכללה קורס אילוסטרייטור בלבד.

איך לומדים אונליין מהבית? האם לא עדיף ללמוד את התחום פיזית עם מורה בכיתה?

ללמוד אונליין מהבית, זה אומר לקיים שיעור על גבי רשת האינטרנט. במכללת סולו מדובר בשיעור פרטי של מורה מול תלמיד. נכון שכשמדברים על למידה אונליין מהבית, קיימת קונוטציה של למידה פחות איכותית, אך ההפך הוא הנכון. במכללת סולו מדובר על למידה איכותית שבה המורה מלמד אתכם בקצב שלכם על מנת שתגיעו לרמת מקצועיות גבוהה. הלמידה באונליין מתנהלת כמו כל שיעור והתלמידים כבר בשיעור הראשון מרגישים ממש כמו בשיעור פרטי פרונטאלי. כמו כן, קיים סילבוס כתוב וברור שכל תלמיד מקבל בתחילת הקורס וכך הוא יכול לעקוב כי למד את כל נושאים והתמקצע בהם.

כאשר נרשמים במכללת סולו לקורס, מיד לאחר ההרשמה, האיש הטכני של המכללה יחבר אתכם לתוכנת האילוסטרייטור או לתוכנות שמצריך הקורס שאליו נרשמתם. בנוסף, הוא יתקין עבורכם תוכנת חיבור שבאמצעותה תוכלו לשמוע את המורה והוא יוכל לראות את המסך שלכם ולקבל שליטה על העכבר לצורך הסבר של חומר מסוים. כל שיעור יתחיל בבדיקה של שיעורי הבית ומענה על שאלות שלא הבנתם. לאחר מכן, המורה יעשה הקניה קצרה על חומר מסוים ואז תתרגלו יחד. כל תרגול שביצעתם בשיעור, תקבלו עבורו גם תרגול עצמאי בבית. כך למעשה תתמקצעו בתוכנה וגם תוכלו ליצור את תיק העבודות שלכם. הלמידה בצורה הזו היא למידה הדרגתית המאפשרת לסטודנטים להטמיע את החומר היטב.

אם אעשה קורס אילוסטרייטור, אוכל למצוא עבודה?

כל מי שעשה קורס אילוסטרייטור, יוכל לעסוק ביצירה של גרפיקות הקשורות למיתוג עסקים כמו לוגו ויצירת עלוני פרסומת. חשוב לציין שכדי לעסוק בעיצוב גרפי, מומלץ לדעת תוכנות עיצוב נוספות כמו פוטושופ ואינדיזיין. את התוכנות הללו ניתן ללמוד במכללת סולו בנפרד או בקורס עיצוב גרפי המלמד את שלושת התוכנות יחד. מסלולי הלימוד הם לבחירתכם וכולם טובים, איכותיים ומכינים אתכם לשוק העבודה.

איפה מוצאים עבודה בתחום?

למצוא עבודה בתחום של עיצוב גרפי או בתחומים של התוכנות השונות זה דיי פשוט, אך חשוב להשקיע בזה את הזמן הראוי וחיפוש במקומות הנכונים. מכללת סולו דואגת שלבוגרים שלה יהיה קל להגיע להצעות עבודה ולכן היא מחזיקה בקבוצת הדרושים בפייסבוק הגדולה ביותר בתחום. בכל יום מתפרסמים בקבוצה עשרות הצעות עבודה שניתן לשלוח אליהן קורות חיים ותיק עבודות. על תיק העבודות תעבדו במשך הקורס ולמי שמעוניין להפוך את תיק העבודות שלו לרציני יותר ומקצועי, יוכל לעשות אצלנו קורס ייחודי שבו בונים תיק עבודות לתחום.

לסיכום, אילוסטרייטור היא תוכנה מרכזית בתחומי העיצוב הגרפי. התוכנה פועלת בעזרת וקטורים ולכן ניתן לייצר באמצעותה גרפיקות שניתנות להגדלה והקטנה מבלי לפגוע באיכות שלהן. כיום רשת האינטרנט מציעה עבור הגולשים מדריכים רבים על תוכנת האילוסטרייטור, הם מדריכים טובים, אך לא מכינים אתכם באופן מקצועי לשוק העבודה. אם אתם מעוניינים לדעת את התוכנה באופן מקצועי, תוכלו ללמוד אותה אצלנו במכללת סולו. קורס מקצועי בהיקף של שלושה חודשים שבו תלמדו את כל האפשרויות של התוכנה וגם תייצרו באמצעותה גרפיקות מגוונות. בסוף הקורס יהיה בידיכם תיק עבודות איכותי שיצרתם ואותו תוכלו לשלוח להצעות העבודה השונות.

2020-12-23T12:16:23+02:00