המעצב הגרפי בעולם הלייזר

//המעצב הגרפי בעולם הלייזר

 

המעצב הגרפי בעולם הלייזרעולם התקשורת החזותית עוסק בשילובם של טקסטים ותמונות במדיה המודפסת על מנת להעביר מסר מסוים. תחום העיצוב הגרפי מקבל ביטוי בעיקר בעולם הדפוס השטוח בצורה של כתבי עת, ברושורים, כרזות, פוסטרים ואריזות. נכון לשנים האחרונות, רוב יכולותיו של המעצב הגרפי באו לידי ביטוי בשימוש בשכבות צבע ועימוד טקסטים תוך שימוש בגופנים מיוחדים על מנת לנסות ולרגש בתוצאה גרפית דו ממדית.

התפתחות תחום הלייזר ויכולות חיתוך משופרות בנייר הרחיבה את ארגז הכלים העומד לרשות המעצב הגרפי המודרני ומאפשרת לו להציב רף חדש של יכולות ודרכים חדשות להעביר את המסר בצורה מקורית ויצירתית.

יותר ויותר מעצבים משתמשים בחיתוך נייר בלייזר כדי להעשיר את המדיה המודפסת ולשדרג אותה ברמה נוספת במודעות המשתמש. כבר היום, רבים מהם משלבים חיתוך בלייזר בעבודות הדפוס שלהם על מנת להגיע לתוצאות מרשימות המבטאות את יצירתיותם.

 • היתרונות העיקריים בחיתוך לייזר מתבטאים ביכולת להעביר מסר ישיר בצורה ייחודית המצביעה על רמת השקעה במוצר ובכך לזכות בתשומת לב נוספת מצד הלקוח.
 • כשמחזיקים ביד מוצר שעבר חיתוך בלייזר מקבלים את הרושם שמדובר במוצר עם השקעה רבה ותחושה חזקה של עבודה ידנית.
 • כלי העבודה המשמשים ליצירת קבצי העבודה הם אותם הכלים המשרתים היום את המעצב הגרפי, קרי, מחשב ותוכנות גרפיקה/שרטוט ווקטוריות, כגון: Illustrator, Indesign, ו- Corel Draw.
 • חיתוך בלייזר מתבצע במכונה היודעת לפרש קובץ שרטוט למתאר החיתוך שיבוצע.

קרן הלייזר עוברת בנתיב המשורטט בקובץ ועצמתה קובעת את מידת עומק החיתוך בחומר הגלם. מבחינת המכונה, כל קו משורטט הוא מסלול שיש לעבור בו, לפיכך, הקובץ צריך להיות חף מסימונים מיותרים (טקסטים, מידות, קווי שוליים וכדומה) למעט קווי החיתוך/צריבה הרצויים.

את קובץ החיתוך יש לשלוח בפורמט ווקטורי (DXF ,AI ,CDR ,PDF ,DWG, EPS) המגדיר רק את קווי החיתוך ללא מידע נוסף כמו שכבות מכובות, קווים מחוץ לשטח העבודה או קווים נסתרים (בדר”כ מתקבלים קבצים בגודל קטן)

 • עוצמת החיתוך נקבעת ע”י מפעיל המכונה בהתאם לסוג חומר הגלם הנחתך.
 • בתהליך החיתוך אין צורך בשבלונות או שטאנצים מכיוון שהקובץ הגרפי משמש לחיתוך החומר.
 • ניתן לחתוך מיחידה בודדת ועד מאות אלפי יחידות.
 • שימוש במדיה הדיגיטלית מאפשר בנוסף עבודה עם מידע משתנה – קובץ שונה לכל ריצה במכונה.

טכנולוגיית הלייזר מציעה מספר אפשרויות עיבוד:

 • חיתוך – חיתוך עובר בחומר הגלם עד כדי הפרדת החלקים מהלוח הנחתך.
 • צריבה – חריטה על פני שטח החומר או לעומק חלקי מעובי החומר.
 • מתאר קווי החיתוך בהתאם לקובץ הווקטורי (PDF) שנשלח למכונת החיתוך.

באמצעות שימוש במספר צבעי קו, ניתן להנחות את המכונה לבצע פעולות עיבוד שונות: לכל צבע קו מגדירים מהירות ועוצמה שונים וע”י כך מקבלים קווי צריבה בעומקים שונים וחיתוך באותה הריצה.

הזמנות לחתונה בחיתוך לייזר

PAPERBOUTIQUE הנו מותג יוקרה בענף ההזמנות לאירועים. כל ההזמנות מעוצבות וחתוכות בלייזר על גבי ניירות איכותיים בשילוב דפוס. התהליך, משלב התכנון והעיצוב, דרך הביצוע נעשה תוך הקפדה על איכות החיתוך וגימור מוקפד, מביא לתוצאות המרשימות ביותר בתחום.

2019-08-05T07:58:14+03:00