הסבר חינם איך לעשות אפקטים על כיתוב באילוסטרייטור עם פטרנים

//הסבר חינם איך לעשות אפקטים על כיתוב באילוסטרייטור עם פטרנים

הסבר חינם איך לעשות אפקטים על כיתוב באילוסטרייטור עם פטרנים

מאמר מפורט עם הסברים ווידאו מיוחד בעברית שמסביר איך להפוך טקסט לצורה באילוסטרייטור ולעשות אפקטים מדהימים עם פטרנים – תבניות עיצוב חוזרות, השיעור ביוטיוב מתאים גם למתחילים שלא יודעים דבר בתוכנה וגם מתאים למתקדמים שרוצים לשדרג את יכולות העיצוב בתוכנת הגרפיקה שמשגעת את כל עולם העיצוב הגרפי אילוסטרייטור, כיום תוכנת העיצוב אילוסטרייטור עברה שינויים ומתיחות לטובת המעצבים הגרפיים והאפקטים שאפשר לעשות עם התוכנה דוגלים אך ורק בכמה אתם יכולים להיות יצירתיים, יכולות התוכנה בעיצוב הם רבות ולא ממש צריך להתאמץ כדי להוציא עיצוב גרפי מדהים שלא יבייש אף תיק עבודות או לוגו ללקוחות, התוכנה מיועדת להכנת מיתוג גרפי או בניית תדמית חזותית לכל עסק לעומת תוכנות אחרות כגון הפוטושופ שלא יכולה לעמוד ביכולות התוכנה והקלות שאפשר לעצב ולעבד גרפיקה וקטורית על ידי צורות וקווים.

ILLUSTRATOR ADOBE הפיכת טקסט לצורה – למה עושים את זה – כל הסיבות

אילוסטרייטור הפיכת טקסט לצורה

אילוסטרייטור הפיכת טקסט לצורה

תוכנת אילוסטרייטור לא מאפשרת המון אפקטים לעשות עם הטקסט הוא לא צורה שכולל קווים ונקודות, לדוגמה אם אתם רוצים להשליך גרדיאנט מעבר צבעים התוכנה לא תאפשר לכם אם הטקסט הוא טקסט חי, לאחר השימוש בפקודה זו תוכלו לעצב את הפונט מחדש על ידי משיכות של הנקודות שהאות בנויה עם החץ הלבן, אחד הדברים שאסור לעשות הוא לעשות את הטקסט לצורה ולאחר מכן לבצע את פקודת המסכה, מה שתעשו בצעו את המסכה קודם ורק לאחר מכן תבצעו את הפקודה הזאת, אחד השימושים הנרחבים לשימוש בפקודת הפוך טקסט לצורה הוא כל הנושא של הבאה לדפוס, אם אתם מעבירים את הקובץ שלכם למקום אחר ובחרתם בסגנון של פונט מיוחד יכול להיות שתהייה בעיה בצד השני שמקבל את הקובץ שלכם, כדי לקבע את הפונט שלא ישתנה בצורה שלו זה להפוך אותו לצורה.

השלכת מברשות וטקסט באילוסטרייטור – עוד סיבה למה להפוך באילוסטרייטור את הטקסט לצורה

במידה ואתם רוצים שסגנון הפונט שלכם יהיה בנוי מסגנון של מברשת ויושלך על כל הכיתוב שלכם תצטרכו להפוך אותו לצורה, תחילה בחרו את הפקודה של להפוך לצורה ורק לאחר מכן בחרו שוב עם החץ השחור את הכיתוב ובחרו את סגנון המברשת שאתם רוצים, מה שיקרה המברשת תחליף את עובי הקו שהיה רגיל לסגנון מעוטר ויפה, אם המברשת היא יותר מידי עבה תוכלו להוריד את עובי הקו וכך ליצור מברשת דקה ועדינה סביב הכיתוב שלכם. טכניקת המברשות על טקסט באילוסטרייטור נחשבת לעבודה מאוד פופולרית בקרב המעצבים הגרפיים.

פטרנים – כיצד עושים ואיך זה יעזור לכם בעיצוב הגרפי

אילוסטרייטור אפקטים מדריכים הסברים בעברית חינם

אילוסטרייטור אפקטים מדריכים הסברים בעברית חינם

פטרנים עיצוביים הם בעצם אלמנטים שחוזרים על עצמם בהתאם לנפח שהצורה שלכם קיימת, לדוגמה אם אתם עושים ציור לב קטן ואתם רוצים שהוא ימלא לכם את שטח העיגול שיצרתם הלב בתוך הצורה יהיה בפנים גם עם הצורה מעוותת או לא מעוותת, הרעיון של עיצוב גרפי של פטרן הוא למלא כל שטח במקום צבע. אז איך עושים פטרנים בתוכנת האילוסטרייטור? התהליך הוא מאוד מאוד פשוט, תכינו מספר אלמנטים בתוך הדף עבודה שלכם ותקטינו את הגרפיקה, לאחר מכן תבחרו עם החץ השחור את כל האלמנטים שיצרתם וזרקו את זה לתוך חלונית הצבעים בתוכנה, ( בשיעור וידאו תוכלו לראות בדיוק איך עושים את זה) לאחר מכן בחרו את האלמנט שאתם רוצים להעביר לו את המילוי החוזר ובחרו את התבנית שיצרתם, האלמנטים שיצרתם וזרקתם לתוך חלונית הצבעים נמצאים בצורה של אייקון קטן מאוד בחלונית הצבעים. הרעיון הוא שהאלמנטים שלכם יחזרו שוב ושוב בתוך אלמנטים, גודל הפטרן הפנימי שלכם תלוי בגודל של האלמנטים שהכנסתם לתוך התוכנה, ככל שהאלמנטים יהיו קטנים תוכלו לראות אותם לאחר מכן בצורה קטנה יותר, המילוי של הצורה בקיצור תלוי בגודל שהכנסתם לכן אם אתם לא יודעים איך זה יצא לכם תוכלו לדאוג שהצורות יהיו קטנות מאוד.

שליטה על תוכן פטרן בתוך אות באילוסטרייטור

אז לאחר שצפיתם בשיעור וידאו וראיתם איך מכינים תבניות צבעים נלמד אתכם איך לשלוט בתוך התוכן של כל צורה, לפעמים לא נרצה שהמילוי יהיה באותו הגודל בכל צורה ונרצה לסובב את זה או לשנות את הגודל של הפטרן בתוך הגרפיקה שהכנו, אילוסטרייטור מאפשרת לכם להתייחס לכל צורה בשני חלקים, החלק הראשון הוא על כל האלמנט הגרפי והחלק השני הוא רק על התוכן שלו, אם תלכו לפקודת OBJECT – TRANSFORM תוכלו לראות שיש לכם מגוון של אפשרויות לשינוי של צורה, ברגע שאתם נכנסים לאחד החלונות תוכלו לראות שיש לכם שני אופציות עבודה על האובייקט ועבודה על הפטרן, במידה ואתם מורידים את הסימון של הוי בתוך החלון תוכלו לשלוט רק על המילוי הפנימי או על הצורה. בשיעור שהכנו לכם ביוטיוב תוכלו לראות את העבודה של המעצב הגרפי בו הוא מסביר בדיוק כיצד לעשות את זה, נוכל לשנות את הזווית של הגרפיקה או להקטין את התוכן הפנימי, בשיטת אפקט זה תוכלו לשלוט על כל דבר שאתם מכניסים.

מה יכול להיות תבנית מילוי חוזרת פטרן בתוך האילוסטרייטור?

באילוסטרייטור כל דבר יכול להיות פטרן, למה אנחנו מתכוונים? תוכלו להכניס לתיבת הצבעים בתוכנה את הדברים הבאים:

  1. תיבות טקסט
  2. תמונות שעברו הטמעה – EMBED – תוכלו לראות את זה שאתם מכניסים תמונה בתפריט העליון בתוכנה לאחר שסימנתם את התמונה עם החץ השחור.
  3. צורות גרפיות
  4. סימבולים
  5. אלמנטים גרפיים עם גרדיאנט
  6. צורות משולבות טקסט ותמונה
  7. גרפיקות וקטוריות שהורדתם מהרשת

לאחר שהכנסתם את כל הגרפיקות האלה תוכלו להשתמש בהם גם לקבצים אחרים, על ידי שמירה של חלון הצבעים לשימוש חוזר בתוך תוכנת האילוסטרייטור, השמירה מתבצעת בתוך חלונית הצבעים בהגדרות של החלון תהייה לכם את האפשרות של SAVE חלון ספציפי זה. אם לא שמרתם הפטרנים שיצרתם לעצמכם יהיו תקפים אך ורק לקובץ עבודה שאתם עבדתם עליו.

מה עשינו בשיעור חינם באילוסטרייטור? הסברים מפורטים צעד אחר צעד

מה שעשינו בשיעור גרפיקה שמוצג לכם על ידי וידאו היה תחילה הקלדה של אותיות עם כלי הטקסט, לאחר מכן הפכנו את הטקסט לצורה על ידי שימוש בפקודה המתאימה – מפורט לכם המיקום בפסקאות הקודמות וגם בשיעור עצמו, השתמשנו בפקודת “פרק מקבוצה” כדי שנוכל לעבוד על כל אות בצורה נפרדת ושלא יהיו תלויות אחד בשנייה, עברנו לכלי הסכין בתוכנה והחזקנו את המקשים שיפט ואלט ביחד כדי לחתוך בצורה ישרה, המקשים הללו נמצאים אצלכם במקלדת SHIFT ALT , אם אתם מזיזים בזמן החיתוך את העכבר תוכלו לחתוך גם בזוית של 45 מעלות, בשיעור מוסבר בצורה מפורטת איך הכנסנו את הפטרן לתוך חלונית הצבעים, הפטרן שהכנו היה בנוי מקווים דקים כדי שלא ישלטו לנו בתוך מילוי הצבעים, באופן כללי תוכלו לעשות את האפקט הזה גם במילוי של צורות כגון עיגולים או כל צורה אחרת כדי להוציא עיצובים עם סגנונות שונים. הפטרנים שלנו הגיעו לכל הצורות בצורה אחידה וזה לא מה שרצינו, רצינו בעיצוב הגרפי לתת שוני בין כל אות ואות לכן עברנו לכלי הסיבוב וכלי ההקטנה וההגדלה כדי לשלוט בפטרן בפנים – על כך מוסבר בפסקאות הקודמות, תוכלו תמיד לעצור את הסרטון שוב ושוב ולרשום את כל המהלכים בצורה מסודרת, הדרך שעשינו את העיצוב הגרפי נשעה בצורה הפשוטה ביותר להבנה ומתאים גם למי שאין שליטה בכלל בתוכנה, עדיין תצטרכו שליטה בסיסית אבל גם למי שאין שום ניסיון בעיצוב בתוכנה יוכל לבצע את זה ללא שום בעיה, אתם מוזמנים לגלוש באתר ולצפות באין ספור סרטוני הסבר מה זה תוכנות עיצוב גרפי וכיצד לחשוב כמעצבים גרפיים מקצועיים.

2018-10-24T11:16:30+03:00