התאמת תמונה לאתר בגודל ורזולוציה

//התאמת תמונה לאתר בגודל ורזולוציה

התאמת תמונה לאתר בגודל וברזולוציה

אתרי אינטרנט מכילים תמונות המתארות מוצרים ושירותים. אנשים נכנסים לאתרים דרך המחשב ודרך הסמארטפון והם מעוניינים לראות תמונות באיכות טובה. תמונה באתר שאינה מותאמת בצורה נכונה בגודל וברזולוציה, יכולה להיראות מאוד לא מקצועית, מטושטשת ומאוד לא מותאמת לאופי העסק. בכתבה הבאה נדבר על התאמת תמונה לאתר בגודל וברזולוציה.

קצת ידע יבש על צילום תמונות ותמונות

אז לפני שנסביר איך מבצעים התאמה של גודל ורזולוציה, תחילה בואו נבין איך בנויה תמונה. התמונות שאתם רואים באלבום בנויות מפיקסלים. הפיקסלים הם למעשה נקודות צבע זעירות המתחברות יחד ויוצרות את בתמונה שאתם רואים.

הפיקסל הוא למעשה יחידת מידה המתארת נקודה אחת בתוך תמונה שלמה המורכבת ממאות אלפי פיקסלים יחד. ככל שיש יותר פיקסלים, כך צפיפותם גבוהה יותר וכתוצאה מכך הרזולוציה תהיה גבוהה יותר.   תמונה עם כמות גדולה וצפופה של פיקסלים, תביא לרזולוציה גבוהה יותר ואנחנו נהנה מתמונה חדה יותר שבה כל הנקודות מתחברות יחד. ככל שיש פחות פיקסלים, הרזולוציה תקטן ואתם תראו תמונה מטושטשת או ממש את נקודות הפיקסלים.

מתי קורה שיש מעט פיקסלים?

לרוב, כאשר אנו נצלם תמונה דיגיטלית, האיכות שלה תהיה דיי טובה על מנת לראות באופן ברור תמונה. מצב שבו אנו רואים את הפיקסלים עצמם ואת התמונה מטושטשת עשוי להתרחש כאשר מגדילים את התמונה הרבה מעבר לאפשר ואז אנו נראה חוסר חיבור בין פיקסל לפיקסל. מה שהעין שלנו תראה זה מעין ריבועים קטנים צבעוניים במקום דמויות או דוממים.

גודל ורזולוציה השילוב הנכון

אז למעשה גודל התמונה והרזולוציה שלה הם חברים הכי טובים ולכן הם חייבים ללכת אחד לצד השני באופן מושלם על מנת שהתמונה תהיה מדויקת וחדה לעין. לכל רזולוציה יש את הגודל שהכי נכון עבורה. אחת הדרכים הטובות לדעת רזולוציה של תמונה היא בעזרת תוכנת הפוטושופ. תוכנה לעיבוד תמונות המאפשרת בדיקה של רזולוציה לגודל התמונה וגם שיפור התמונה בעזרת כלים מסוימים.

איך מתבצע עיבוד תמונה בפוטושופ?

אז למעשה, כמו שאמרנו, לכל תמונה יש כמות מסוימת של פיקסלים נתונים. ככל שכמות הפיקסלים גבוהה יותר, כך התמונה והצבעים שלה יהיו יותר עמוקים וחדים. אך אם אין חדות בתמונה ואנו רוצים לייצר אותה בכל זאת, חשוב לדעת שניתן לעשות זאת בעזרת תוכנת פוטושופ לעיבוד תמונה.

תוכנת הפוטושופ עובדת בעזרת עיקרון השכבות. למעשה התמונה שתכניסו אליה היא השכבה הראשונה, עליה ניתן לשים שכבות נוספות. תוספת שכבה הכוללת מסיכה או פילטר מסוים, מעלה את כמות הפיקסלים ובכך גורמת לעליה בחדות התמונה. עיבוד תמונה בפוטושופ לא כולל רק חדות תמונה, הוא למעשה כולל אפשרויות רבות בניהן שינוי צבעי התמונה, הסרת חלקים מהתמונה, ריטוש ושינוי חלקים נרחבים. זוהי אחת התוכנות המרכזיות בלימודי העיצוב הגרפי וגם בעולם הצילום והדוגמנות משתמשים בה המון כדי להסיר פגמים.

האם קל לדעת פוטושופ?

הפוטושופ היא תוכנה איכותית וטובה מבית היוצר של חברת אדובי. לתוכנה מדריכים רבים ברשת ואנשים רבים לומדים אותה באופן עצמאי, אך חשוב לדעת בעניין זה שאין בעיה בלמידה עצמאית, אך יש לקחת בחשבון כי למידה עצמאית לא בהכרח מלמדת אתכם את כל הפונקציות האפשריות של התוכנה. התוכנה היא קלה כאשר רוצים ללמוד עיצוב מסוים אחד, אך אם אתם רוצים לדעת לעצב עיצובים גרפיים מסוגים שונים, עליכם לדעת פונקציות רבות ויותר מסובכות בתוכנה. ככל שיודעים את התוכנה באופן מקצועי יותר, כך אפשרי לעצב גרפיקות יצירתיות יותר כי אתם תדעו מה אפשרי לביצוע מבחינת נתוני התוכנה.

איפה לומדים פוטושופ באופן מקצועי?

פוטושופ באופן מקצועי כדאי ללמוד בקורס עיצוב גרפי או קורס המלמד את התוכנה. לא כל המקומות מלמדים רק את התוכנה בנפרד, אצלנו במכללת סולו תוכלו לבצע קורס של שלושה וחצי חודשים המלמד רק את התוכנה או לבחור בקורס עיצוב גרפי מלא של עשרה חודשים. המטרה שלכם ללמוד את רוב האפשרויות שהתוכנה מאפשרת עבור עיבוד תמונה איכותי. כמו כן, תקבלו בקורס ידע מקצועי על גדלים, רזולוציות, הכנת גרפיקה למחשב ולהדפסה שההתייחסות אליהן שונה מאוד.

האם מדובר בקורס איכותי שיאפשר לי להתעסק בפוטושופ באופן מקצועי?

קורס במכללת סולו הוא קורס איכותי מאוד שמטרתו להביא אתכם למצב שבו אתם עוסקים במקצוע. הקורס הוא קורס אונליין המתאים לאנשים עובדים, אימהות ולכל מי שמעוניין ללמוד מבלי לשנות יותר מידי את השגרה. בקורס אתם תלמדו פעם בשבוע, שעה וחצי יחד עם מורה פרטי מהתחום. שיטת הלימוד היא כזו המביאה את התלמיד להבין את התוכנה על בוריה ולהשתמש באפשרויות שלה כדי לייצר גרפיקות איכותיות.

במכללת סולו אתם לומדים בקצב שלכם מבלי להיות תלויים בתלמידים אחרים, אתם לא צריכים לצאת מהבית, לעמוד בפקקים או לשנות באופן ניכר את שעות העבודה שלכם. השיעורים יכולים להתקיים בשעה וחצי שנוחה לכם, לעיתים גם ביום שישי במידה והשעות לא תפוסות.

על מה מתבסס שיעור בפוטושופ?

שיעור פוטושופ מתבסס כמובן על התוכנה המצוינת של אדובי. אתם תלמדו גם את החלק הטכני של התוכנה וגם מבואות חשובים כמו ידע על תמונות, צילום, פיקסלים, רזולוציות, תורת הצבעים, תורת הפונט, עימוד, פרופורציה, גרפיקה לפרינט, גרפיקה למחשב והתאמת נתוני הגרפיקה לפרינט ולמחשב. כל המידע הזה חשוב מאוד על מנת להיות מקצוענים בתחום.

האם כדאי לעשות רק קורס פוטושופ או שכדאי עיצוב גרפי באופן כללי?

אז קודם כל חשוב להכיר ולדעת מה המטרות שלכם. אם המטרה שלכם היא לדעת להכניס לאתר שלכם תמונות בגודל ורזולוציה איכותית, הרי שחשוב שאתם לא חייבים קורס עיצוב גרפי מלא. גם צלמים שמעוניינים לדעת עיבוד תמונה איכותי יכולים להסתפק בקורס פוטושופ בלבד. אך אם אתם מעוניינים לדעת לייצר גרפיקות שונות מעבר לעיבוד תמונה, מומלץ שתדעו את החבילה הבסיסית של אדובי הכוללת פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין.

כאשר עושים קורס עיצוב גרפי מלא, מקבלים בסוף תעודה?

קורס עיצוב גרפי מלא מזכה אתכם בסופו בתעודה של מעצב גרפי וזאת במידה ועמדתם בכל הדרישות, כלומר הכנתם את כל שיעורי הבית והגשתם עבודות. חשוב לציין שבתחום העיצוב הגרפי , אכן מקבלים תעודה, אך מה שבאמת חשוב הוא כמובן תיק העבודות.

מהו תיק עבודות בעיצוב גרפי?

תיק עבודות הוא למעשה הפנים שלכם כמעצבים. תיק העבודות הוא מה שמוצג ללקוחות שלכם והוא זה שמוצג לאחר קורות החיים. המטרה בתיק העבודות היא לראות את החשיבה העיצובית שלכם והאם היא מתאימה למשרה. במכללת סולו מודעים לכך מאוד ולכן כל העבודות שיינתנו לכם פרט לשיעורי הבית הבסיסיים יהיו ברמת תיק עבודות. המטרה היא לעזור לכם לייצר את תיק העבודות ההתחלתי שאותו תוכלו לשפר עם הזמן והניסיון. ההמלצה הטובה ביותר היא לאסוף את העבודות הכי טובות שלכם, אותם להכניס לתיק העבודות הראשוני ולאחר מכן להירשם לקורס תיק עבודות במכללת סולו ולעצב תיק עבודות איכותי ומקצועי. סטודנטים רבים עושים זאת וזה פותח להם דלתות רבות כאשר הם מחפשים עבודה בתחום העיצוב הגרפי.

2021-05-02T13:04:15+03:00