נושאי לימוד מפורטים במהלך קורסים לעיצוב גרפי ולימודי גרפיקה

//נושאי לימוד מפורטים במהלך קורסים לעיצוב גרפי ולימודי גרפיקה

בכל עיצוב גרפי שנתקל ישנם מספר יסודות ואלמנטים שמופיעים במהלך לימודי גרפיקה כגון צורות גרפיות, קווים וקטוריים, מעברי צבעים , שימוש בתמונות בשילוב טקסטים כל הנושאים הללו בעיצוב הגרפי הם יסודות בלימודי עיצוב גרפיקה לביטוי העיצוב במרחב בעיצובים שונים.


במהלך קורס עיצוב גרפי נבצע פרוייקטים לצורך המחשה ובנייה עצמית , נתמקד בפרוייקטים של עיצוב לוגו נלמד לעצב מודעות כרטיס ביקור, ספרים, נמתג מחדש עסקים . בלימודי עיצוב גרפי חשוב במידה מסוימת תחום האיור הממוחשב שהוא בסיס טוב ללימודי עיצוב גרפי, בדרך כלל איור כללי מפתח אצל הסטודנט לעיצוב גרפי יכולות הסתכלות חדשה בעיצובי לוגו ומיתוג עיסקי.

בזמן לימודים של קורס גרפיקה למיתוג עם קשר לאיור יש התמקדות בתכונות הקו , צורות, מרחבים,צריך לראות כיצד האלמנטים הגרפיים מודפסים לאחר עיבודם בתוכנות לגרפיקה לצורך המחשה ויזואלית להעברת רגשות ומסרים שונים. במהלך קורסי גרפיקה תחשפו לעיצוב מודעות, מגזינים, עיתונים, עיצובים גרפיים לחברות שונות, ניירות מכתבים, ספרים, אריזות ועוד.

עיצוב גרפי – תחביב או מקצוע?

תחום עיצוב גרפי הינו תחום מרקת המושך אליו אנשים רבים המגיעים ללמוד אותו מסיבות שונות. יש מי שמשתמש בעיצוב לשימושים אישיים, למשל להכין כרטיסי ברכה מסוגננים במקום לקחת שבלונה מוכנה, לשחק קצת עם תמונות בפוטושופ בטרם יעלה אותן לפיסבוק, וכדומה. אחרים לומדים את תחום עיצוב גרפי בצורה יותר רצינית, למשל לשלב בעבודה שלהם למרות שזהו אינו התחום העיקרי. למשל, מנהלת שיווק שעובדת מול משרד פרסום שמכין לה עבודות באופן מקצועי, אך היא נעזרת בתחביב שלה – עיצוב גרפי למשל כשהיא מכינה מצגות אותן היא מעבירה להנהלה או בישיבות צוות.

נושאי לימוד מפורטים במהלך קורסים לעיצוב גרפי ולימודי גרפיקה (2)

עיצוב גרפי – איפה לומדים?

  • אפשר ללמוד מקצוע של עיצוב גרפי במגוון רחב של קורסים, דרך ספרים תוך כדי לימוד אישי, לימוד עצמי מול אתרי אינטרנט, וגם דרך לימודי תואר למשל עיצוב תקשורת חזותית. עצם המגוון העצום של קורסים בתחום עיצוב גרפי מאפשר לכל אחד לקחת קורס שמתאים לו מבחינת המיקום, השעות, המטרות, התקציב, וכדומה. מי שמעוניין בטעימה מהתחום יכול לקחת קורס בסיסי קצר יותר, בעוד מי שמעוניין לעסוק באופן מקצועי בתחום עיצוב גרפי יבחר בקורס מקצועי, מקיף שגם מקנה לו תעודת הסמכה בסיום הלימודים. לכן, חשוב קודם להגדיר מהן הן מטרות הלימוד, אם ברצונך לרכוש מקצוע כדאי להשקיע בחיפוש קורס שיענה על הדרישות הן מבחינת התכנים והן מבחינת התעודה שהוא מעניק. אם הקורס הוא לידע הכללי, לפיתוח תחביב, אפשר להתפשר על קורס פחות מקצועי בעל משך זמן קצר יותר, כשהיקף החומר יכול להיות מינימאלי.
  • תוכלו לבחור מבין קורסי בוקר, קורסי ערב, קורסים במכללות פרטיות, קורס בסיסי של עיצוב גרפי, קורס בינוניים, רמת מתקדמים, עיצוב מעורב עם שפות תכנות, וכדומה. תוכלו גם להתחיל מקורס בסיסי כדי לברר אם תחום זה בכלל מתאים לכם. בהמשך, תוכלו לקחת קורס מתקדם יותר, אולי אפילו תבינו כי מתאים לכם לעסוק בבניית אתרים תוך כדי שתוכלו גם לעצב אותם בעצמכם, כלומר להיות גם הגרפיקאים וגם המתכנתים. יכול להיות שתרצו עסוק בתחום עיצוב גרפי למוצרי פרסום שונים, או להתמחות בעיצוב כרטיסי ביקור, פלאיירים, מוצרים לתערוכות, וכדומה. תחום של עיצוב גרפי פותח דלתות בהרבה כיוונים, אפשר להשתלב במשרדי פרסום, חברות לבניית אתרים, כפרילנסרים, ועוד. ישנם תפקידים שמצריכים לימודי תחום זה לתואר מלא, כמו למשל תואר בעיצוב תקשורת חזותית, בעוד תפקידים אחרים מאוישים על ידי בוגרי לימודי תעודה בתחום.

מספר נקודות שיביאו את הסטודנט להישגים טובים במהלך לימודי גרפיקה ממוחשבת:

  • עיבוד תמונה, שילוב של תמונה וטקסט, איזון גרפי, תיאום בין תמונה לאלמנטים וקטורים, חלל לבן והחשיבות בעיצוב הגרפי.
  • איזון גרפי סימטריה בגרפיקה ממוחשבת, סידור של אלמנטים בדף, איזון ויזואלי בהתאם לאלמנטים נוספים כדי לתפוס את העין של הצופה.
  • במהלך קורס עיצוב גרפי בנושא לימודי גרפיקה ממוחשבת צריכים לשים דגש לקרבה של האלמנטים לאלמנטים גרפיים אחרים, הקשר והתחושה שהמרחקים בין האלמנטים מעבירים, ולתת חשיבות לאלמנט שאליו אנחנו רוצים להעביר את המתבונן.
  • טקסטים וטיפוגרפיה , בחירת מיקום טוב לטקסט תאפשר לזרימה ויזואלית של טקסט וגרפיקה המפוזרת לאורך כל הדף שלנו, דינמיות בין הטקסט לתמונה והקשר בין הטקסט לתמונה.
  • עקביות וסדר בלימודי עיצוב גרפי יאפשרו לסטודנט לעצב בתוכנות הגרפיקה עיצובים שיתנו מראה אחיד עם איזון גרפי ויזואלי כל זאת כדי לשמור על סדר בגרפיקה ואמינות חזותית.
  • צבע לבן מרווחים ויזואלים מאפשרים בקורסים בעיצוב גרפי להעביר ביתר קלות את המשמעות של אלמנט גרפיקה, כשאלמנט גרפי מוצג עם מרווחים לבנים נתפוס את כל עין המתבונן בבת אחת להתמקדות במוצר. לחצו על תמונת העמוד :
2019-08-05T08:13:42+03:00