טיפים לצילום מוצלח

//טיפים לצילום מוצלח

בדרך לצילום מוצלח תוכלו לאסוף אין ספור טיפים שיעניקו לכם כלים ללמידה ולהשגת המטרה אך כמו בכל דבר ישנם יסודות בסיסיים שבלעדיהם אין הצלחה. לכן חשוב, כמו שמקפידים בכל סטודיו לצילום מקצועי, לשים לב למספר נושאים חשובים. בכדי לקדם אתכם לצילום המוצלח נבצע זווווום אל 5 טיפים עיקריים שחייבים ליישם:

  1. נעים להכיר  – הכרות מעמיקה עם המצלמה שלכם. זה נשמע פשוט ומובן מאליו אך בהרבה מקרים משעמם אותנו ולעיתים אנו לא מקדישים לזה מספיק תשומת לב. חשוב להקדיש זמן לעבור על המדריך של המצלמה שלכם, ואם אתם מצלמים בסמארט-פון גם במקרה זה חשוב להכיר אותו ואת הפונקציות שלו בצורה מלאה. תופתעו לגלות כמה פונקציות ויכולות מרהיבות יש למצלמה שלכם שלא ידעתם. תעברו על כל התפריטים במצלמה ותלחצו על כל הכפתורים, כשאתם נתקלים במשהו שאתה לא מכירים, תחקרו ותקראו עליו ברשת עוד קצת. ההיכרות עם המצלמה היא קריטית והיא תאפשר לכם את החופש ואת הביטחון לפעול ולצלם תמונות ייחודיות ואישיות שלכם.
  1. קומפוזיציה – בחירת קומפוזיציה היא ברוב המקרית הקלף המנצח.
חשוב לבחון את הקומפוזיציה שלנו תוך החלטה על מסגרת, זווית ומסר.כאשר תשבו ותגבשו תחום עניין וזווית אישית תיהנו מתהליך הצילום יותר ותוכלו לבחון ולהחליט על הקומפוזיציה יותר בקלות ובהצלחה. אבל שימו לב שברגע שאתם מכניסים נושא ומדגישים אותו כמו שצריך הצלחתם לשלב בין תחום העניין שלכם, המטרה, והצלחת התמונה ואז התמונה מקבלת ממד אחר לגמרי ועוצמה שהצופה יזכור למשך הרבה יותר זמן.
  1. האור הוא המכחול – תאורה בצילום היא כמו הצבעים בציור או כמו קמח בלחם בהסתכלות נוספת. אתם לא יכולים להכין לחם בלי קמח, או לצייר ציור ללא צבעים. באותו אופן אין אפשרות לצלם תמונות מרשימות ללא התאורה הנכונה. למדו איך לנצל את התאורה לטובתכם, למדו להשתמש בפלאש, איך לנצל אור טבעי וכל מיני מקורות של אור מלאכותי. ככול שתכירו את המצלמה שלכם ואת האור איתו אתם עובדים תצליחו להביא לידי ביטוי את נושא התמונה והמטרה.
  2. תרגול, למידה מסקנות וחוזר חלילה – חשוב לנצל את ההתפתחות הדיגיטלית שמאפשרת לנו לצלם אין ספור תמונות ללא בזבוז פילים וכסף רב. ככול שתתרגלו, תצלמו ותבחנו את עבודותיכם תכירו את החולשות והחזקות שלכם, של המצלמה ושל הלוקיישן. מה שמביא לחיזוק התוצאה ויסלול לכם את הדרך לתמונה המוצלחת.
  3. חשיבה והסתכלות לפני פעולה – בהרבה מקרים בחיים כולל בצילום תמונה חשוב לבחון את המרחב, להסתכל פעם נוספת על מה שאני רוצה לצלם ולאחר מכן לירות למטרה.

תצלמו ותבחנו את עבודותיכם

ישנם מקרים לדוגמא שאנו מצלמים ורק לאחר מכן בבחינת התמונות רואים שהאופק בכלל עקום. אם היינו עוצרים לפני כן ובוחנים, יכול להיות שהיינו ניגשים לצילום באופן שונה לגמרי.

בזהה לרעיון חשבו פעמיים לפני שאתם רוצים לומר משהו, כמו שאומרים: “סוף מעשה במחשבה תחילה”. אם אתם באמת רוצים ללמוד, ולקחת את הכישורים שלכם לשלב הבא, אנו ממליצים להשקיע בעצמכם ולהצטרף לקורס צילום מלא שיעניק לכם כלים לשליטה בתוצאה וליציאה מהמסגרת הבנאלית. צילום מהנה ומוצלח.
2019-08-04T19:16:24+03:00