טרנספורמציה בעיצוב גרפי מדריכים לאילוסטרייטור חינם – מחק סכין מספריים

טרנספורמציה בעיצוב גרפי מדריכים לאילוסטרייטור חינם – מחק סכין מספריים

תוכנת אילוסטרייטור היא אחת התוכנות המדהימות שפותחו. זו תוכנה בה ניתן לעשות המון דברים, ליצור עיצובים מרהיבים ולנצל אותה לצרכים שלנו בצורה טובה. אחד הדברים שעושים אל פעם היא טרנספורמציה בעיצוב גרפי, ובשביל לעשות את זה בצורה טובה צריך שני דברים. הראשון הוא להכיר את תוכנת אילוסטרייטור על בוריה, לדעת לעבוד עם הכלים שהיא מציעה ולנצל אותם היטב. השני הוא לתרגל את הכלים השונים ולקבל את התחושה כאילו שימוש בהם הוא טבע שני. במדריך שכאן כמו גם במדריכים רבים אחרים באתר תוכלו להתמקצע, תוכלו לדעת איך עושים את זה בצורה נכונה וברמה גבוהה.

מהי תוכנת אילוסטרייטור?

מי שלא מגיע מעולם העיצוב הגרפי, לאו דווקא יודע מהי תוכנת אילוסטרייטור ומה היא עושה. תוכנה כמו פוטושופ לצורך העניין, היא תוכנה שאת השם שלה כולם שמעו, תוכנה מפורסמת וכזו שנמצאת בשימוש הן אצל מי שעוסק בצילום או בעיצוב גרפי והן מי שהוא חובבן. לא ככה היא תוכנת אילוסטרייטור, תוכנה שיש דווקא בינה ובין פוטושופ לא מעט דמיון. זו תוכנה ווקטורית שמאפשרת להגדיל בהדפסה כל תמונה לכל גודל שרוצים, מכיוון שהיא לא עובדת על פיקסלים. בין שאר הכלים שהיא מציעה יש את המחק, את הסכין ואת המספריים וכאן תוכלו ללמוד עליהם היטב, איך לעשות בהם שימוש בצורה נכונה.

טרנספורמציה בעיצוב גרפי

למה צריך אותם?

כלים כמו אלו נמצאים בשימוש כל הזמן אצל מי שמעצב אלמנטים גרפיים. צריך לדעת לדוגמא איך לחתוך נכון חלקים מתמונה, לחתוך כך שהחיתוך אל ייראה ומה שאחרי ייראה טבעי לגמרי. בסופו של דבר עיצוב גרפי מורכב מהמון פעולות, וגם ה”פשוטות” שבהן צריכות להתבצע בצורה נכונה, כזו שתאפשר לעבוד עם אותם אלמנטים גם בהמשך.

המדריכים לאילוסטרייטור שלפניכם הם מדריכים איכותיים, מדריכים שאתם יכולים להיעזר בהם ולעשות בהם שימוש נרחב לצרכים שלכם. המדריכים הללו הם מדריכים ברמה הגבוהה ביותר, מדריכים שכל מה שצריך הוא לתרגל אותם שוב ושוב לאחר שמבינים אותם. אילוסטרייטור היא תוכנה מדהימה שכדאי להכיר אותה.

Ctrl+w סגירת קובץ

Ctrl+n פתיחת קובץ חדש

כלי ה corner- לעבוד אתו בעדינות, לגעת בעדינות ולמשוך.

הבאנו לכם כאן אוסף מדהים של כלים לעבודה בתוכנת האילסטרייטור לעיצוב גרפיים ואלמנטים – הכנת אפקטים לביצוע לוגו או עיצוב ועיטור לאלבום דיגיטלי

כלים מדהימים לעיצוב לוגו חינם כלי המחק- סכין- מספריים

מחק

כאשר לוחצים דאבל קליק על כלי המחק, נפתח חלון עם diameter, כאשר משנים את הדיאמטר משנים את הגודל של המחק. בחלון למעלה יש ציור של עיגול עם שני נקודות שחורות. כאשר נוגעים בהן משנים את הצורה של המחק.

סכין

ניתן לגזור כל גרפיקה לכמה חלקים שרק רוצים בעזרת כלי המספריים. כאשר לוחצים על המספריים, ומסמנים חלק בגרפיקה, הגזירה לא ישרה. אם רוצים לגזור ישר לוחצים alt+shift

מספריים

כלי המספריים “נוגס” בגרפיקה, בעזרתו ניתן לגזור קטע בין נקודה לנקודה. מסמנים את כלי המספריים ובעזרת ה shift מסמנים שתי נקודות בגרפיקה, לוחצים על החץ השחור ומוציאים אותן.

אח”כ מסמנים בעזרת ה Lasso או בעזרת החץ הלבן את שתי הנקודות שנותרו פתוחות, עושים מקש ימני, join.

אופציה נוספת, לסמן בעזרת כלי המספריים נקודה אחת, ללחוץ על החץ הלבן ולמשוך את הנקודה. מקבלים צורות מעניינות, אפשר לצייר באופן הזה מספרים ואותיות בקלות.

Wrap tool

כלי המאפשר לעשות עיוותים בגרפיקה, כל מני אפשרויות עיצוביות שהן ברירת מחדל. עיצובים בחמש דקות. מציירים צורה ומשחקים איתה.

Object- transform- move כלי השינוי צורה גרפית

יש נתון אופקי, ויש נתון אנכי. אחד מהם צריך להיות 0 תמיד. אחרי שמזינים את הנתונים ישנן שתי אופציות:

  1. אפשר לעשות O.k ואז הגרפיקה זזה כמה שביקשתי (אופקי או אנכי)
  2. אפשר לעשות copy ואז העיגול/ צורה משוכפלים לפי הנתונים שהזנתי. אחרי שלוחצים copy ומאשרים, לוחצים ctrl+d והפעולה ממשיכה, התוכנה מבצעת שכפול אוטומטי של אותה הצורה באותו מרווח ובאותו כיוון כפי שביקשתי. אם הגעתי לנקודה בה אני רוצה לשנות את הכיוון של השכפול, אני לוחצת על alt בזמן שגוררת את הצורה לכיוון החדש ובמרווח הרצוי, ושוב לוחצת ctrl+d. התוכנה משכפלת את הגרפיקה לפי הכיוון החדש.אפקטים מדהימים הכנה בפוטושופ ושילוב בין שני התוכנות עיצוב

Object- transform- rotate איך מסובבים גרפיקה ואלמנטים באילוסטרייטור

אותו העיקרון, רושמים את זווית ההטיה שמעוניינים בה. יש שתי אופציות:

  1. O.k
  2. Copy ואח”כ אם רוצים להמשיך ולשכפל crtl+D

Object- transform- scale איך מקטינים תמונות וגרפיקה

הקטנה של גרפיקה. כל הכלים של ה transform עובדים על אותו העיקרון, מזינים נתונים, ומאשרים או משכפלים.

Object- transform- shear

הטייה. .

Object- transform- reflect איך עושים אפקט מראה באילוסטרייטור

מעתיק מראה את הגרפיקה בזוויות שונות. אם יש חצי לב, מעתיק מראה, מזיזים את החצי תוך כדי לחיצה על shift כדי שיזוז על אותו הקו, אח”כ מסמנים את שתי הנקודות הפתוחות, עושים average ואז join.

לתרגל הכל ולעשות חצאים.

קונוורט  CONVERT  

מעגל פינות.

לוחצים על נקודה ומושכים ימינה.

אם יצא לא טוב לוחצים על הנקודה, היא חוזרת לצורתה המקורית ואז אפשר לעצב שוב.

משפצים רק עם העכבר הלבן.

תרגילים למתחילים חינם  – 15 פרחים.

איך עושים ציור בתנועה

מתחילים בהקלקה, עושים נק’ ומושכים.

אח”כ מתקנים עם חץ לבן וקונוורט.

תרגילים – מס’ לבבות

א’ – ת’

A – Z

תמונה באילוס

כשרוצים להביא תמונה לאילוסטרייטור עושים File  Place ולוחצים למעלה על Embed כדי להפוך אותה לזמינה.

לפני שעובדים על התמונה עושים Object  Lock

כדי שהעבודה תהיה נוחה יותר עושים סטרוק דק (Windows  Stroke)

בסיום העבודה עושים Object  Unlock All מזיזים את התמונה למטה ונשארת האילוסטרציה

2019-08-11T11:58:39+03:00