שיעורי יו טיוב חינם באילוסטרייטור ADOBE ILLUSTRATOR לימוד הדרכה מדהים!!

לעבוד בתוכנת אילוסטרייטור

כמובן שלכל מי  שמתחיל לעבוד בתוכנת אילוסטרייטור נתקל מידי פעם בקשיים, אם חיפשתם בגוגל שאלות ותשובות על תוכנת האילוסטרייטור או הסברים צעד אחד צעד בעברית על יכולות התוכנה אכן הגעתם למקום הנכון, במאמר זה תקבלו טיפים חשובים על יכולות העבודה המהירה בעולם העיצוב גרפי, תלמדו איך לעבוד על תוכנת האילוסטרייטור הנחשבת לתוכנת גרפיקה ממוחשבת שפופולרית מאוד בעולם המעצבים גרפיים והגרפיקאים, תלמדו מה זה מסכות וקטוריות ואיך לעשות בגרפיקה ממוחשבת צל לתמונות או לטקסטים, במסגרת ההדרכה באילוסטרייטור תלמדו מה כדאי יותר לעשות האם צל בעיצוב גרפי על אלמנטים גרפיים באמת משדרג את העיצוב הגרפי?

לעבוד בתוכנת אילוסטרייטור

איך לעצב טקסטים באילוסטרייטור

בתוכנת אילוסטרייטור יש לכם אפקטים רבים שיכולים לעשות לכם חיים קלים בכל מה שקשור להכנת עבודות גרפיות ממוחשבות כגון מודעות שיווקיות לכל מטרה, לדוגמה תוכלו להכניס תמונה לתוך טקסט ולהוסיף עליו הצללה יפה כדי לתת נפח כלשהו להעצמת הגרפיקה ממוחשבת שלכם. בעיבודים גרפיים תצטרכו לדאוג תמיד לאיכות גרפיקה טובה, לא תוכלו להביא תמונות לא איכותיות לקובץ העבודה שלכם במידה ואתם רוצים להיות ממותגים בצורה מקצועית בחוץ, לא משנה מי יראה את העבודה שלכם תמיד כדאי להראות טוב ברשתות החברתיות כמו פייסבוק לדוגמה, הרי הגולשים שיצפו במודעה שלכם יהיו הקונים שלכם בסוף. באפקטים הבאים שתראו תוכלו להשתמש לכל מטרה גם אם אתם חובבים את תוכנת הגרפיקה כמו אילוסטרייטור או אם אתם רק רוצים לעשות עבודה דחופה וחד פעמית. כמובן שתוכלו לראות עוד סרטוני דוגמה מדהימים בתוכנה שיכולים לתת לכם עוד כלים ושימושים לעיצוב גרפי באילוסטרייטור תוכלו לצפות בקישור הזה.

איך מכניסים תמונה לתוך טקסט?

מסכות באילוסטרייטור נחשבים לפעמים לעבודה קשה מאוד אם לא מבינים את תהליכי העבודה בצורה נכונה. הסבר העבודה בעיצוב גרפי או בכל עבודה גרפית אחרת, המסכה זה בעצם כל אלמנט גרפי שתצרו באילוסטרייטור תבחרו את  את האלמנט העליון שאמור להיות מסכה לדוגמה כוכב שעשיתם בתוכנה לאחר מכן בוחרים את האלמנט שצריך להיות בתוך המסכה לדוגמה תמונה שיושבת מתחת לכוכב ולא מכל ועושים בחירה להכל ופשוט ללחוץ CTRL 7 את הבחירה להכל מומלץ לבצע עם החץ השחור, לאחר שאתם בוחרים את הכל ומבצעים את פקודת CTRL 7 התמונה תכנס לכם ישירות לתוך הכוכב, לדוגמה אם אתם רוצים להכניס את התמונה לתוך טקסט תביאו לכם תמונה מעליה תרשמו טקסט ואז תבצעו את הפקודה הזאת, מאוד חשוב שהכתב יהיה מעל התמונה ולא ההפך, אם התמונה תהייה מעל התיבת טקסט זה לא יעבוד.

איך הופכים תמונה לציור אילוסטרייטור

במידה ואתם רוצים לעשות תמונה שתהפוך לכם לציור עליכם להביא תמונה דווקא במקרה הזה לא איכותית, כי אם התמונה תשקול הרבה לא תוכלו לבצע את האפקט הזה, האילוסטרייטור תצטרך לחשב את כמות הפיקסלים כמה דקות, אם המחשב שלכם לא חזק מספיק לגרפיקה ממוחשבת התוכנה לא תוכל לעשות את זה בצורה מקצועית. לאחר ביצוע פקודת טרייס באילוסטרייטור תוכלו לפרק את התמונה עם פקודת EXPAND  פקודה זאת ושימוש בפקודה UNGROUP תאפשר לכם לפרק את התמונה לגורמים, העבודה בטרייס בעיצוב גרפי מאפשרת להוציא את הגרפיקה ממוחשבת שלכם לחלקים קטנים, כל חלק קטן יכול להיות בצבע אחר. כמובן שתצטרכו לעבוד עם החץ השחור ולבחור כל חלק בנפרד אם עשיתם פקודת פרק מקבוצה, אם במידה ולא עשיתם תוכלו לעבוד עם החץ הלבן בתוכנה ולבחור כל חלק בצורה חופשית.

תוכלו לראות את זה בסרטון עיצוב גרפי  איך להפוך תמונה לציור וקטורי על ידי שימוש באילוסטרייטור

איך עושים צל למה הצללה מוסיפה תחושה באילוסטרייטור?

הצללות ואפקטים של צל תמיד מוסיפים נפח לגרפיקה, אמנם אילוסטרייטור כתוכנת עיצוב גרפי לא עובדת כמו פוטושופ והצללות שם קצת עובדות אחרת ובצורה שונה, אך אם אתם עדיין רוצים לקבל את הצל שיש בפוטושופ ולהשתמש בו גם באילוסטרייטור, אז לכו לתפריטי אפקט בתוכנה ושם תמצאו את כל סגנונות ההצללה, פירטנו לכם כאן בצורה רחבה יותר איך למצוא את האפקט הזה שתמיד מוסיף לעיצוב הגרפי נפח, תוכל לבצע את זה לכל גרפיקה שאתם רוצים החל מתמונות ועד לעיצוב טקסטים, האפקט הזה חייב להיות ברזולוציה גבוהה במידה ואתם רוצים גם להדפיס את זה

EFFECT   DROP SHADOW

2019-07-25T12:12:51+03:00