יצירת אפקט פיצוץ בתמונה בפוטושופ

מכללת סולו מזמינה אתכם ליהנות ממגוון רחב של סרטונים, הדרכות וקורסי לימוד מקצועיים בתחום העיצוב הגרפי, תקשורת חזותית, גרפיקה ממוחשבת, בניית אתרים ותוכנות לעיבוד ועריכת תמונות. מתכונת הלימודים נעשית בצורה אישית ופרטנית מהבית, על ידי התחברותו של המורה אל המחשב של התלמיד. המורים במכללת סולו הם מרצים במגוון מוסדות לימוד לעיצוב ברחבי הארץ וחלקם גם עובדים במשרדי פרסום מובילים, חברות גרפיקה מוכרות וכן הלאה. אין ספק כי כל היתרונות פרוסים בפניכם וכל שעליכם לעשות הוא להתחיל בלמידה.

שלבים ראשוניים

בסרטון הנוכחי נלמד טריקים בתוכנת פוטושופ ומתאים יותר למתקדמים אך גם למתחילים המגיעים ללא שום רקע וידע קודם בעבודה עם תוכנת פוטושופ. כדי להצליח בתרגיל הנוכחי יש בסך הכול לעקוב אחר השלבים המוצגים בתהליך בצורה זהירה ויסודית. המטרה של התרגיל הבא היא לקחת תמונה מסוימת ולגרום לה להתפוצץ. ראשית יש לשכפל את השכבה הראשונית וכעת יש לנו שתי תמונות שנמצאות האחת על גבי השנייה. על שתיהן נפעיל מסכות. לאחר מכן ניצור מריחה לתמונה באמצעות פילטר מסוים לעיוות תמונות.

יצירת פיצוץ

נמרח את התמונה בקצוות עד כמה שניתן, ובשלב הבא ואם רוצים ניתן גם למרוח את הצד השני של התמונה. המטרה היא לגרום לפיצוץ של כל התמונה. קיבלנו תמונה מרוחה שעליה נפעיל מסכה באמצעות האייקון השלישי בחלון השכבות. ניקח את השכבה התחתונה וגם לה נפעיל מסכה. ניקח את המסכה השנייה ונלביש אותה על זו הראשונה, אנו נבצע את המחיקה על התמונה שנמצאת מתחת. נוודא כי הצבע השחור נמצא למעלה, נבחר מברשת שנקראת פיזור או נקודות. את המסכה העליונה כיבינו וצבענו אותה בשחור.

תוצאה סופית
נתחיל למחוק כל מיני חלקים על ידי כלי המברשת של פיזור. נקליק על התמונה באמצעות המברשת עד למחיקת אזורים שונים בתמונה. ניתן כמובן לחזור אחורה בכל שלב שהוא. לאחר שמחקנו את כל האזורים הרצויים נלחץ על השכבה העליונה ונשלב את הרקע הרצוי.

 

2017-09-04T20:58:35+02:00