יצירת עיתון

ללמוד לעצב עיתונים וגרפיקה דיגיטלית בצורה מקצועית

אז איך יוצרים עיתון? קודם כל צריך כמובן לחשוב על רעיונות לתכנים. אלו יכולים להיות תכנים בתחומים שונים, תכנים בנושאים שונים או ספציפיים לעיתון עצמו. לאחר מכן צריך לכתוב את התכנים הללו ולהכין עבורם גם אמצעי המחשה ויזואליים. אמצעי ההמחשה הוויזואליים יכולים להיות תמונות, טיפוגרפיה ואמצעים אחרים ובסופו של דבר הכול מתכנס לדבר אחד – עריכת ועיצוב העיתון והכנה שלו לדפוס. ליצירת ועריכת עיתון יש כללים שונים שצריך לעמוד בהם, כללים שבסופו של דבר קיימים לטובתו של הקורא. הרעיון הוא לספק עניין וחוויית קריאה כמה שיותר טובה ובזה חייבים להשקיע. אם בעבר יצירת ועיצוב עיתון הייתה הרבה יותר מורכבת הרי שהיום בעידן הדיגיטלי זה הרבה יותר פשוט, והתוכנה שעמה עובדים למטרה הזו היא תוכנת אינדיזיין.

יצירת עיתון

מהי תוכנת אינדיזיין ADOBE INDESIGN

אינדיזיין היא תוכנת ההוצאה לאור המתקדמת ביותר בעולם. אין מערכת עיתון שמכבדת את עצמה שלא עובדת עם התוכנה הזו, ואין מעצב שלא מכיר אותה ובעיקר אחד שעובד עם חומרים שמיועדים לדפוס. היא כוללת כלים שונים ואלמנטים רבים שמסייעים לעצב עיתון כמו גם חומרים טקסטואליים אחרים, ומאפשרת לשלב גם תמונות ואמצעים ויזואליים שיגבירו את החוויה. היא מאפשרת לעבוד עם סגנונות מלל מתקדמים ומאפשרת לעבוד עם כל פונט שרוצים בין אם בתוך התוכנה ובין אם ביבוא של סגנונות מתוכנות אחרות.
לצפייה בסרטוני אינדיזיין ויכולות התוכנה

תמיכה בעבודה עם מספר קבצים

אחד האתגרים המשמעותיים ביצירת עיתון היא עבודה עם מספר קבצים שאלו בעצם מספר עמודים עתידיים שיהיו בעיתון, תוך שמירה על שפה עיצובית אחידה. אינדיזיין מאפשרת לסנכרן בין הסגנונות השונים של הקבצים השונים וכך ניתן לשמור על שפה עיצובית אחידה. היא גם מאפשרת למספר כל עמוד ועמוד בשביל ליצור כרונולוגיה מספרית שתקל על המשך העבודה לאחר מכן.

שילוב של התוכנה עם פוטושופ ADOBE PHOTOSHOP

יצירת עיתון דורשת גם עבודה עם תוכנת פוטושופ. הייחודיות של אינדיזיין היא שהיא מאפשרת עבודה קלה עם שאר התוכנות של חברת אדובי ובתוכן פוטושופ, ומאפשרת לייבא בקלות קבצים מפוטושופ אליה תוך שמירה על שקיפות. פוטושופ היא תוכנת חובה לכל מי שעוסק בעיצוב ויצירת עיתון דורשת כפי שציינו גם יצירת לא מעט אלמנטים ויזואליים. לפוטושופ יש כלים רבים שהיא יכולה להציע, כלים מתקדמים שמאפשרים לעשות כמעט כל דבר עם כל תמונה. פוטושופ נמצאת בשימוש אצל כל מי שעוסק בתמונות בין אם בצילום ובין אם בעיצוב, והיא חובה גם למי שעוסק בעריכת עיתונים.

אם אתם רוצים ליצור עיתון בקלות ובעיקר במקצועיות, אינדיזיין היא תוכנה שאתם חייבים להכיר. היא תוכנה מתקדמת שכוללת את כל האלמנטים הדרושים לעבודה מסוג זה והתמקצעות בה תאפשר לכם ליצור עיתונים ברמה גבוהה מאוד. שילוב שלה עם פוטושופ יהיה מושלם ויהפוך אותה לעוד הרבה יותר יעילה.

2019-08-14T11:01:36+03:00