כיצד להפוך למעצב גרפי?

//כיצד להפוך למעצב גרפי?

עיצוב גרפי כיצד להפוך למעצב גרפי?

מעצב גרפי צריך לדעת ולשלוט ברמה גבוהה בתוכנות גרפיקה ממוחשבת כגון אילסטרייטור פוטושופ אינדיזיין פלאש דרימוובר . פלאש ודרימוובר הן תוכנות לעיצוב ובניית אתרי אינטרנט, על המעצב גרפי להכיר אותן אך ורק אם ירצה לעסוק בעיצוב ובבניית אתרים בעתיד. במהלך הלימודים יתבטא תחום העיצוב גרפי בו ילמד המעצב גרפי איך לעצב בתוכנות הגרפיקה חשיבה, קונספט והוצאה של הרעיון הגרפי לפועל.
בתחום העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית אין צורך בתואר ראשון או בלימודי תעודה גבוהים,כיום מספיק לימודי תעודה באחת מהמקצועות האלה כי מה שנחשב בשוק העיצוב הגרפי הוא לא היכן למדת אלא כישרון העיצוב שלך והידע בו צברת במקום הלימודים לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית.

אין ספור פעמים נתקלנו בסיפורים ממעצבים גראפיים שהמעסיק לא טרח להסתכל בתעודה או לדבר איתם על חשיבות המוסד הלימודים בו הם למדו , אלא התעניין בנושא תיק העבודות שלהם, מה הידע שלו בתוכנות הגראפיות ומה רמת השליטה שלו בהן שכן הן הבסיס לעבודה מהירה ולתרגום היצירתיות לעבודה גראפית כלשהיא. כמו כן על המעצב הגרפי להראות את הרצינות והידע שהוא מביא איתו למקום העבודה וההתייחסות שלו לכל התעשייה הגראפית ההולכת וגודלת בשנים האחרונות.

יש בתי ספר רבים לעיצוב גראפי ומסלולים שונים בתחום המדיה הדיגיטאלית, כל מוסד מציע מסלול עיצוב גראפי כזה או אחר, אך בסופו של דבר כולם נמדדים ברמה ובאיכות של תיק עבודות עיצוב גרפי איתו מסיים הסטודנט, שזה בעצם הפנים של מוסד הלימודים בו למד.

רמת תיק העבודות בעיצוב גרפי יכללו תיק עבודות בפלאש, אילוסטרייטור ,פוטושופ ,אינדיזיין ובתוכנת דרימוובר. רמת תיק העבודות בעיצוב גרפי נמדדת במה הסטודנט עסק לרוב ועד כמה עמוק הוא נכנס לתחום עיצוב הגרפי התקשורת החזותית. ישנם מקצועות רבים שמעצבים גרפיים יכולים להשתלב בהם כגון תחום המולטימדיה , תקשורת חזותית , פרסום ושיווק , אנימציה, חברות לבניית אתרי אינטרנט חברות אופנה שלרוב מעסיקים כיום מעצבים גרפיים תחום הצילום האירועים ועוד.  בתוכנות לימוד של עיצוב גרפפי יש יותר התמקדות בטלויזיה , בדפוס, בעיצוב לתחום האינטרנט , התמקדות בעיבודי תמונות , איור גראפי.  בסך הכל כל התחום של העיצוב הגרפי היא האומנות הממוחשבת המודרנית שמתפתחת מאוד בשנים האחרונות .

כיצד להפוך למעצב גרפי

לפעמים יש חפיפה בנושאי לימוד ובכל מיני תוכניות לימוד שונות רק בשמות אחרים , חשוב לדעת מה התוכנית לימוד הגראפית שהסטודנט רוצה לשאוף אליה ואז תהייה שביעות רצון מההתפתחות המקצועית העתידית של הסטודנט.

תוכניות לימודיות יכולות להתחיל בקורסים בגרפיקה בודדים בלבד כגון קורסי תוכנה לעיצוב כגון קורס פוטושופ רב תחומי , קורס פוטושופ לצילום ,קורס אילוסטרייטור לאיור גרפי ואו לימודי אלוסטרייטור לאופנה או אילוסטרייטור לגרפיקה. הכל אותו דבר רק הסיווג של התוכנית משתנה מעת לעת. יש לימודים של שלושה חודשים בעיצוב גרפי והם יכולים להמשך עד כשנתיים , לפעמים אם הסטודנט החליט ללמוד את כל חבילת תוכנות הגרפיקה שחברת אדובי מציעה שהם פוטושופ אילוסטריטור אינדיזין דרימוובר פלאש הם יכולים להמשך עד שנה וחצי.

יש מקומות שלומדים מגמת אומנות של שלוש עד 4 שנים לתואר אך לא יבטיחו לך סיכוי טוב לתיק עבודות שסטודנט יכול להוציא במשך 7 או 8 חודשים . כל תוכנית כלשהיא של מסלול לימודים שיקח הסטודנט יכניסו אותו למיקום טוב בשוק העבודה בגרפיקה ממוחשבת ואו לסטודיו העתידי שיפתח , ושוב הכל תלוי ברמת העבודות שהתלמיד יבצע ובהדרכה שיעבור .

במהלך הלימודים ובסוף הלימודים רצוי לבצע כל סוג של עבודת התמחות כלשהיא על מנת לצבור נסיון בהפקת דפוס ובעבודות עיצוב גראפיות אפילו אם תעצבו מספר עבודות בחינם העיקר שנתפוס נסיון מעט לכניסה של העולם המרהיב של העיצוב גרפי . מעבר לכך מה שחשוב בסוף הלימודים היא ההצגה של העבודות שיצרנו  ודרך ההצגה של תיק העבודות של הסטודנט לאחר קורס עיצוב גרפי, רצוי להציג או באתר אינטרנט כלשהוא חינם שנותן להציג תיקי עבודות בעיצוב גרפי או תיק עבודות מודפס באיכות טובה הדרך ההצגה היא מאוד חשובה זה יראה על מידת הרצינות של הסטודנט למקצוע.
עוד מספר מקצועות שונים שמעצב גרפי יכול לכנס אליהם בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים הם לתחום האופנה , עיצוב מגזינים , עיתונים אירועים , צילום , הפקות דפוס חברות אופנה ועוד

  • בימינו, כל דבר דורש עיצוב, החל מחדר פשוט, דרך אתר אינטרנט ועד למשרדים מרווחים. העובדה שהצורך במרחב הולך וגדל, בעוד המרחב עצמו הולך ונעשה מועט יותר – יש צורך בפתרונות מעשיים לבעיה זו. חוץ מזה, עיצוב מעניק משמועת לדברים רבים, מקנה תפקיד לכל חפץ, ונותן סיבה לכך שדבר כלשהו מונח במקום זה ולא אחר, ושתמונה מסוימת נמצאת על דך האינטרנט בצד ימין ולא שמאל. עיצוב, למעשה, זוהי הדרך של האדם להשליט את רצונו על המרחבים שסביבו. לכן הבנה בתחום עיצוב הינו ידע חשוב וחיוני לכל אדם מודע, למעשה, שרוצה לשלוט במה שקורה מסביבו, כלומר לשלוט בחייו. אם נביט על תחום עיצוב במבט פחות רומנטי, מדובר במקצוע מאוד מגוון, שאף על פי התחרות שקיימת בכל תחום שניקח – ניתן למצוא בו פרנסה ראויה.

עיצוב – הקניית משמעות

עיצוב בתור גורם מעניק משמעות זוהי הגדרה מאוד רחבה, שניתן לפשט אותה בעזרת מספר סוגים של דרכי עיצוב, מבוטאות על ידי מספר עקרונות בסיסיים. כמו כל דבר בחיים, עיצוב בסופו של יום זה משהו שניתן לתחום ולהסביר במילים פשוטות מאוד. לכן, לימודי עיצוב מבחינות רבות יכולים לעזור לכם להקנות משמעות לכל תחום ותחום בחיים שלכם. זאת, כמובן, כולל גם הענקת מקצוע שמביא גם פרנסה וגם סיפוק עצמי. לכן, לימודי עיצוב משלבים בתוכם גם צד מאוד פילוסופי ועמוק, שהינו נדיר ופעמים רבות גם מאוד חסר בחיים המודרניים והחומרניים שמתרחשים סביבנו. וגם את הצד הפרקטי גרידא, כלומר מקור לעיסוק ועבודה בעתיד.

עיצוב – לימודים לחיים

כפי שצוין קודם, עיצוב זוהי עבודה מוצלחת, בעיקר כאשר מדובר באנשים יצירתיים המחפשים תחומים הכוללים אומנויות שונות על מנת גם לפרנס את עצמם, וגם להעניק סיפוק עצמי גבוה. עיצוב מבחינה זו הינו המקצוע הנחשק ביותר בקרב אנשים שיש להם נטייה חזקה לציור ושרטוט. אם משנות ילדותכם חלמתם לציר לפרנסתכם, עיצוב זה הפתרון המתאים עבורכם. אך יש לזכור, שכמו כל עבודה, גם עיצוב זו עבודה לכל דבר, שבה הרבה תלוי במעסיקים ובמזמינים שלכם, ולא הכל זה יצירתיות לשמה

2019-08-05T09:44:49+03:00