כיצד להתחיל להיות חלק מעולם עיצוב גרפי

מי מאיתנו לא שמע על עיצוב גרפי ? הרי אין באמת אדם שלא מכיר מישהו שעוסק בתחום העיצוב או עוסק בו בעצמו. הסיבה לכך מאוד פשוטה, אם התפתחות הטכנולוגיה וכניסתו של המחשב לעולמנו, יש יותר ויותר משאבים וכלים שימושיים בתחום העיצוב שהתפתחו פלאים, ועל כן, העיצוב הגרפי הפך להיות מקצוע מאוד מבוקש וכמות התעסוקה בו רבה בשל התנאים הטובים והעבודה המעניינת.

אך מהו בעצם עיצוב גרפי? עיצוב גרפי הינו עיצוב של טקסט ותמונה הדפסים בסגנונות שונים ומיוחדים שנועדו למשוך את עיניו ו/או כיסו של הצרכן. על כן, על המעצב הגרפי יש משקל כבד שכן, עליו לעצב עיצובים מיוחדים שלא רק מתאימים לו ולעיניו אלא שיהיו מתאימים לכלל הציבור ובמיוחד לקהל היעד של המוצר המתבקש. מכאן ניתן להבין כי על המעצב הגרפי מוטלות שתי משימות הכרחיות בכל עיצוב ועיצוב: האחת הינה יופי התוצר הסופי והשנייה והחשובה מכל הינה: המסר שמועבר לצרכן ובאיזו דרך. כיום, ניתן להבחין בעיצובים גרפים בכל מקום סביבנו, אם זה באינטרנט, בסלולר, כרזות ושלטים בחוצות העיר ועוד, כך שלמעשה העיצוב הגרפי הפך להיות חלק מחיינו.


איך להיות מעצב גרפי?

על מנת להשתלב בעבודות עיצוב גרפי שמוצעות בשוק ולהיות חלק מהעולם המתפתח בתחום זה, הכרחי לעבור הסמכה כלשהיא בתחום העיצוב הגרפי. רוב מקומות העבודה לא יקבלו עובדים שאין בידם תעודה כלשהי. בישראל, ניתן למצוא מוסדות שונים שמספקים קורסים רבים בעיצוב גרפי ובנוסף מוסדות חינוך שמכשירות ללימודי תואר בתחום.

כיצד להתחיל להיות חלק מעולם עיצוב גרפי

ההבדלים בין השניים (קורס בעיצוב גרפי ותואר בעיצוב גרפי) :

  • זמן – קורס מהיר יותר ומשך כמה חודשים בלבד לעומת תואר שלם שנמשך כ- 4 שנים. הכשרה בלימודי עיצוב גרפי כקורס היא הכשרה מעשית נטו לעבודה עם משרדי פרסום , בתי דפוס , ועיצוב גרפי רב תחומי כשכיר או כעבודה מהבית
  • כסף – מחיר תואר הרבה יותר גבוה מאשר קורס, ולכן אילו שרוצים לקבל הכשרה אך אין באפשרותם לממן תואר שלם – קורס זאת אופציה טובה עבורם.
  • תנאי קבלה – לתואר בעיצוב גרפי תנאי הקבלה נוקשים יותר מאשר קורסים בעיצוב גרפי שדורשים לרוב רק ראיון אישי.
2019-08-05T10:02:19+03:00