כיצד מתחילים לעצב גרפיקה? מהם החוקים?

לעצב גרפיקה? מהם החוקים

מה שיהפוך עיצוב גרפי בלימודי גרפיקה למראה מקצועי עם צבעים מתאימים הוא צבע, צבע פרושו פריסת אלמנטים בעיצוב גרפי והתאמתם לקונספט כולו. אלמנטים גרפיים בכלל וכלים ממוחשבים שנרכשים במהלך לימודי גרפיקה ממוחשבת הם כל דבר שאנחנו רואים בעיצוב גרפי כוללת תמונה שהיא בעצם אלמנט גרפי משתלב בגרפיקה צביעת אלמנט קשורה בהחלט לטעם אישי, תחושות, שיקולים מקצועיים, פיקוח על יצירת קונספט גרפי משולב צבעים.

צביעה נכונה בעיצוב גרפי היא חלק מלימודי עיצוב גרפי


הנקודות שאנו צריכים לבחון לפני בחירת צבעים במהלך לימודי גרפיקה ועיצוב ממוחשב: היא בדיקת תחושות של צבעים לאדם, אם נבקר בדף בית של אתר אינטרנט בפעם הראשונה תראו ובדקו כיצד הצבעים ישפיעו עליכם, תשאלו את עצמכם מספר שאלות כגון: האם זה ידידותי?נועז?רשמי?אטרקטיבי?

הטיפוגרפיה בעיצוב גרפי ובאתרי אינטרנט תשפיע עליכם בכל מה שכתוב ותקראו באתר.

בלימודי גרפיקה נעבוד על בחירת הצבעים שידוע שבעת עיצוב גרפי היא לא קלה, אך לכל דבר יש שיטה.תצטרכו בלימודי גרפיקה לפתח אסטרטגיה ושיטת עבודה נכונה בבחירת הצבעים אשר נמצאת בפלטת הצבעים בתוכנות העיצוב בלימודי גרפיקה ממוחשבת. בחירת הצבעים בזמן לימודי עיצוב גרפי תהייה תלויה באופי של אתר אינטרנט או בעיצוב גרפי כלשהוא, לדוגמא עיצוב אתר לבנק לא יהיה בצבעים ורודים, או חנות שמוכרת מתנות לא תהיה בצבעים אפורים, כל מבנה של אתר או עיצוב גרפי ממוחשב קונספטואלי לאתר כלשהוא צריך להיות בצבעים מתאימים שמשקפים את המוצר שלו או התדמית. תגרום לעיצוב הגרפי בלימודים להראות חשוב ומקצועי על ידי אפשרויות של צביעה נכונות,הדרך הנכונה להתחיל בצביעת אלמנטים היא בחירת צבעים באופן אקראי בצורה חופשית ולראות כיצד הם משפיעים עלינו ועל התחושות הגרפיות שהם מעבירים לנו.

  • מטרה של כל דף?
  • האם עיצוב גרפי של דף אתר יעזור לקריאת התוכן?
  • האם הכותרות ברורות ביחס לצבע שנבחר?
  • האם דף עם שני צבעים בודדים יעזרו לקריאת הדף?
  • קביעת צבעים דומיננטים
  • ארגון צבעים ?
  • בכמה צבעים נשתמש ?

נקבע את אחוז הקלילות שנרצה בדף על ידי מתן גוונים ורוויה. בהירות שחור לבן אלה צבעים שכדאי מלכתחילה לעצב גרפית איתם ולאט לאט לשלב אליהם צבעים נוספים. למנוע התנגשות של צבעים לא קשורים בעיצוב גרפי את זה נמנע בלימודי גרפיקה על ידי הוספת צבע שחור שידוע כצבע שכל צבע אחר יותאם אליו ויעביר אליו תחושה אחרת.

כיצד מתחילים לעצב גרפיקה מהם החוקים

דוגמאות עבודה עם צבעים במהלך קורס גרפיקה

לדוגמא בקורס גרפיקה נעבוד עם צבע אדום וסגול שידועים כבחירת צבעים מצוינת , אבל נצטרך לבדוק אם תוכן הדף לא נעלם כששני הצבעים הללו יקחו את עין הצופה. כחול כהה ותכלת יחד הם שילוב שנותן משקל לטקסט שבדרך כלל יצבע בשחור וגם יביא משקל לצבעים. שחור כצבע טקסט בשילוב צבעים אחרים יתן לנו איזון גרפי מושלם להדגשת המסר הרעיוני מלכתחילה. ברגע בחירת צבעים לקונספט העיצובי ננסה אותם למשך שבוע נתן לעצמנו זמן להחליט לאחר מספר ימים עם הבחירה של הצבעים בעיצוב גרפי היא נכונה. נתן למבקרים להעיר לך , ביקורת בונה על עיצובך הגרפיים ממורים לגרפיקה, ביקורות כלליות מהקהל וקולגות שונות יאפשרו בלימודי גרפיקה לבנות לסטודנט קרש קפיצה לעולם עיצוב הגרפי, נשתמש בצבעים מבריקים וחיים כדי למשוך את עין הצופה בעיצוב הגרפי שביצענו ועוד…

2019-08-05T08:14:09+03:00