כיצד מתמחרים ומחייבים לקוחות בעיצוב גרפי? כיצד נתמחר לוגו? כמה עולה עיצובי מודעות שונות?

חיוב לקוחות בעיצוב גרפי – מחירים וכמה עולה לוגו

לדעת מהו תקציב בעיצוב גרפי מבלי לראות במה מדובר , יהיה מאוד קשה לתמחור, המון לקוחות רוצים הצעות מחיר בגרפיקה בטלפון , לכן חשוב מאוד להיות מקצועיים ולבקש לראות במה מדובר, כמו כן כדאי מאוד לא לתת הצעת מחיר בהתחלה כדי לאפשר ליצור מערכת יחסים עם הלקוח על ידי הימנעות מלדבר על כסף בהתחלה, מומלץ לשלוח הצעת מחיר מסודרת שגם תחסוך זמן בהתמקחות על המחיר וגם תראו מקצועיים ביותר.

מחירון עיצוב גרפי 2020 – מומלץ לקריאה

 לדעת מהו התקציב שהלקוח נותן כיצד מחייבים לקוחות בעיצוב גרפי?

יש מספר דרכים לחייב לקוחות , בצורה הכי ידועה היא אפשרות לעבוד על פי שער מטבע כלשהוא או לתמחר ללקוח שעת עבודה בגרפיקה, יש אפשרות לשלב בין שני הצורות. יש מעצבים גרפיים שמעדיפים לעבוד עם קבלת מקדמה, חשוב לדעת גם מה יהיו הזמנים שבהם אנחנו נחייב את הלקוח שלנו, כמה יהיה התשלום הראשוני ? ועוד..

  • להלן מספר דוגמאות לחיוב לקוחות:
  • שעת עבודה
  • חיוב שעתי על פי שער הדולר.
  • תחשיב לפי פרויקט עבודה בדולרים.
  • מחיר גלובלי להכל בשקלים
  • תחשיב שעות עבודה עתידיות כפול שכר השעה שאתם מקציבים לעצמכם.

הערכה של שעות עבודה בעבודות בעיצוב גרפי

הערכה של שעות עבודה לפרוייקט מאפשרת לך לתמחר את שעות העבודה בגרפיקה ונותנת ללקוח הערכה לתקציב הפרויקט,אין לתת מדד מדויק לשעות העבודה , יש לפרט ללקוח את כל מה שתבצעו בפרויקט על יד מתן הסברים מפורטים על כל שלב ושלב בעבודה כולל מספר סקיצות שנשלחו, הרעיון הוא תמיד להשאיר את הלקוח בעניינים ולתת לו תחושה שיש לו שליטה על מה שקורה עם הפרויקט וההתמקדות בעיצוב גרפי. מתן הצעת מחיר קבועה היא יתרון טוב לך וללקוח, כמובן שהמעצב הגרפי צריך לחשב כמה שעות עבודה הולכות להיות לו על עבודה זו, וכך גם המעצב הגרפי וגם הלקוח מוגנים ומרגישים טוב עם ההצעת מחיר.

לקוחות בעיצוב גרפי

מתן לוחות זמנים לעיצובים גרפיים

מתן לוחות זמנים לעבודה והסדר תשלומים כגון “דד ליין” חלק בלתי נפרד מכתיבת חוזה או סיכום עם לקוח לאחר סיכום עם לקוח על הנתונים הללו שני הצדדים יהיו מחויבים בסדר עבודה, העבודה השוטפת ועדכונים קטנים ידונו בהסכמים נוספים או בעל פה עם הלקוח או בכתב. בדרך כלל נהוג לקבל אחוז מסוים באמצע העבודה בעיצובים גרפיים ומה שנשאר בסוף העבודה בעיצוב גרפי, המלצה זו מומלצת מאוד עם התמודדות עם לקוחות חדשים בגרפיקה שתקבלו או עבודה שוטפת עם לקוחות בכלל. על עניינים מסוג זה יש לדון בתחילת העבודה.

  • לביצוע הפרויקט יכולה לחסוך הרבה זמן בהתמקחות על המחיר לכן צריך לשאול אותו מספר שאלות על כיוון העסק והיעד של העיצוב. לעתים קשה לדעת מה התקציב שהלקוח מאפשר לעבודה עיצובית כלשהיא, אף לקוח לא ירצה לחשוף את המחיר , רובם ירצו שאתה תגיד להם ראשון מהי הצעת המחיר שאתה מעוניין.
2019-08-19T09:58:06+03:00