כיצד ניתן ללמוד גרפיקה באינטרנט אונליין

//כיצד ניתן ללמוד גרפיקה באינטרנט אונליין

לימודי גרפיקה הוא תחום מאוד נפוץ היום וכולל בתוכו תחומים רבים לדוגמא: לימודי עיצוב גרפי, דוגמא שנייה היא: לימודי גרפיקה ממוחשבת ודוגמא שלישית היא: לימודי עיבוד גרפי בתמונות, וקיימות עוד דוגמאות רבות ומגוונות. רבים היום עוסקים בעיצוב גרפי והביקוש לתחום הוא גבוהה מאוד.

העיצוב הגרפי כולל נצרך כמעט בכל תחום היום למשל בקולנוע, בטלוויזיה, בעיתונות, ספרות, אדריכלות, עיצוב פנים, אומנות ועוד תחומים רבים. בתוך תחומים אלו נכנס בהרבה מקרים גם תחום הגרפיקה הממוחשבת, שדורשת היכרות עם תוכנות המחשב העוסקות בגרפיקה.

כיצד ניתן ללמוד גרפיקה באינטרנט אונליין

לימודי גרפיקה ברשת

ישנם היום מגוון אתרים וארגונים המציעים תוכניות ללימוד גרפיקה דרך האינטרנט. לדוגמא “פוטושופ אונליין” היא תכנית המציעה ללמוד את השימוש בתוכנות הפוטושופ דרך רשת האינטרנט ומכאן השם- פוטושופ אונליין. ישנם עוד מגוון של תוכנות הנלמדות במודלים דומים המבוססים על אותו עיקרון.

התלמיד יושב בביתו מול התוכנה ובמקביל המורה יושב מול אותה התוכנה, הם מדברים דרך המחשב, בעזרת אוזניות ומיקרופון וכך יכול המורה ללמד ממש כמו בשיעור פרטי, רק בלי לשבת לידו אלא להיות מחובר אליו דרך הרשת. המורה גם יכול לבקש את אישור התלמיד והתחבר אליו למחשב כדי לעזור לו במצבים מסוימים.

יתרונות

למודל זה של פוטושופ אונליין, ולמודלים דומים לו של לימודי עיצוב גרפי דרך הרשת ישנם יתרונות רבים. אחד הבולטים שבהם הוא החיסכון בזמן ובכסף הנדרשים על מנת להגיע לכיתת לימוד כלשהיא או לבית המורה. הלימוד גם נעשה בסביבת עבודה מוכרת ונגישה שמאפשרת מקסימום ריכוז במהלך הלמידה.

עוד יתרון מבין היתרונות הרבים הטמונים במודל של פוטושופ אונליין, המורה יכול לעזור לתלמיד בפתרון בעיות בזמן אמת והתלמיד לא נאלץ לחכות לשיעור הבא כדי לפתור את הבעיות שצצות במהלך העבודה או התרגיל, וגם המורה לא צריך לעזור לקבוצה של תלמידים אלה יכול להתרכז בתלמיד אחד.

דרכים ללימוד מהבית

בטבלה הבאה ניתן לראות השוואה של שתי שיטות לימוד השונות מהבית: תוכולו לצפות כיצד לומדים פוטושופ אונליין

פוטושופ אונליין

לימוד מתוך ספר או דיסק

עבודה מול מורה בזמן אמת.

הספר מתאר מה שאתה אמור לראות על מסך. אין את מי לשאול שאלות

החומר העדכני ביותר נכון לאותו רגע.

החומר המעודכן בעת יציאת הספר

מורה זמין לשאלות ותשובות.

פתרון רק לחלק מהבעיות המצויות.

 

 

2019-08-04T23:40:12+03:00