כמה זמן לוקח קורס גרפיקה

//כמה זמן לוקח קורס גרפיקה

כמה זמן לוקח קורס גרפיקה

לימודים הם דבר חשוב מאוד ורוב האוכלוסייה לוקחת את הנושא מאוד ברצינות. מסלולי החיים שלנו מכווינים אותנו להישגים ורבים מאתנו בתום הצבא חושבים על המסלול המקצועי. בארבעים השנים האחרונות האקדמיה תפסה את כל תחום הלימודים הגבוהים וההישג הגדול היה ללמוד באוניברסיטה במשך שלוש עד חמש שנים ובסופם לקבל דיפלומה של תואר ראשון, שני ואף דוקטורט. עם השנים קמות במקביל לאוניברסיטאות גם מכללות שמכווינות את הלימודים לשוק העבודה, בניגוד לאוניברסיטאות המכוונות מחקר, וגם שם ניתן לקבל תואר ראשון ושני. בשבע השנים האחרונות אנו רואים מגמה של שינוי בכל הנושא של לימודים מקצועיים. סטודנטים רבים שמו לב כי הם לומדים תחומים שונים במשך שלוש או ארבע שנים ובסופם הם מתקשים להתקבל לעבודה מהסיבה שהלימודים היו עיוניים ופחות פרקטיים. לכן הדבר הבא שסטודנטים רבים עושים מיד בתום הלימודים, הוא לרכוש מקצוע בלימודי תעודה.

מהם לימודי תעודה?

לימודי תעודה הם לימודים לרוב קצרים יותר מלימודי תואר ראשון או שני והמיוחד בהם היא ההתאמה לשוק העבודה. בלימודי תעודה הדגש הוא על הפרקטיקה ועל הקבלה לעבודה. יש כיום המון תחומים שניתן ללמוד בלימודי תעודה ואיתם להתקבל לעבודות שונות, מגוונות ונחשבות. אחד התחומים הוא העיצוב הגרפי. ללמוד גרפיקה ניתן כיום גם בתואר ראשון וגם בלימודי תעודה, כאשר ההבדלים בין השניים זה זמן הלימודים ומיקוד החומר לפרקטיקה של המקצוע.

לימודי תעודה לקורס גרפיקה

כאשר לומדים גרפיקה בתואר ראשון, למעשה לומדים במכללה שמלמדת את התחום במשך שלוש עד ארבע שנים. כחלק משנים אלו, ילמד הסטודנט קורסי מבוא מתחומי שהאומנות מהסיבה שזהו מקצוע שמתבסס על המבואות האומנותיים. בשנה השנייה או השלישית של התואר, יחל הסטודנט ללמוד את החלקים היותר פרקטיים של המקצוע וזאת לאחר שהטמיע את היסודות והמבואות מתחומי האומנות.  קורס גרפיקה המיקוד הוא שונה, עיקר הלמידה היא הפרקטיקה ובה משלבים מבואות שחשובים לפרקטיקה זו כמו תורת הצבעים, קומפוזיציה ועוד נושאים שחשובים אף הם לפרקטיקה של המקצוע. בסופו של דבר בתוך כשנה ניתן לרכוש מקצוע מבוקש מאוד.

כמה זמן לוקח ללמוד גרפיקה בקורס עיצוב גרפי אונליין מהבית

כמה זמן לוקח ללמוד גרפיקה בקורס עיצוב גרפי אונליין מהבית

איך יודעים האם קורס הגרפיקה איכותי?

כשמדברים על איכות בקורס עיצוב גרפי, למעשה בוחנים מספר פרמטרים חשובים. תחילה חשוב לבחון את הנושאים שילמדו בקורס. במכללה טובה ומקצועית קיים סילבוס מסודר הכולל את כל הנושאים שעליהם תעמיקו בקורס. הדבר השני שחשוב הוא הזמן. כלומר, מה הוא אורך הקורס. קורסים בעיצוב גרפי צריכים להיות בנויים מלפחות שבעה חודשי לימוד ועד שנה. בשבעה חודשים אלו הסטודנט יוכל להעמיק בחומר, להטמיע אותו ואף להגיע למצב שהוא יודע מהי הזהות המקצועית שלו והייחודיות שלו בתחום. עיצוב גרפי זהו מקצוע שמלא ביצירתיות שמתפתחת לאורך השיעורים. עוד דבר ממש חשוב לשים עליו דגש הוא תיק העבודות. מעצב גרפי ללא תיק עבודות הוא מעצב גרפי שאין לו דוגמאות להראות ללקוחות חדשים או בקבלה לעבודות. עליכם לצאת מהקורס כאשר יש לכם תיק עבודות מסודר הכולל מספר עבודות שהכנתם במהלך הלימודים. תיק העבודות ילך אתכם לעבודות הראשונות בתחום ואותו תעבו בהמשך.

כמה זמן לוקח ללמוד גרפיקה בקורס עיצוב גרפי אונליין מהבית?

למידה אונליין מהבית היא למידה שהתפתחה בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית העצומה של עולם האינטרנט. התפתחות טכנולוגית זו מאפשרת לתלמיד להיות בביתו וללמוד מול מורה פרטי את התחום כאשר הוא נמצא במקום אחר. מכללת סולו מלמדת כך כבר חמש עשרה שנים ועם המון ניסיון. בשנה האחרונה הלמידה באונליין עלתה לכותרות בעקבות משבר הקורונה שאילץ סטודנטים רבים ללמוד באמצעות תוכנות שונות כמו ZOOM. ההבדל בין למידה ב-ZOOM ללמידה במכללת סולו היא הדגש על לימוד באופן פרטי. מכללת סולו שמה דגש על הסטודנט ומבקשת להביא אותו למקצועיות בתחום בעזרת דרך לימוד ייחודית המותאמת לשוק העבודה. המכללה מביאה את הסטודנט לכדי יישום החומר באופן פרקטי יחד עם זרקור הקורא לסטודנט לפתח יצירתיות. פרקטיקה מקצועית ויצירתיות זה מה ששוק העבודה דורש כיום ובמכללת סולו דבר זה מאוד מותאם. במכללת סולו תחום העיצוב הגרפי נלמד עד עשרה חודשים שבהם לומד הסטודנט את שלושת תוכנות העיצוב של אדובי: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. כמו כן, לומד הסטודנט גם את תורת הצבעים, קומפוזיציה, עימוד, התאמת פונטים ורצף ויזואלי נכון. יש כאן דגש גדול על מקצועיות, יישום ויצירתיות.

אם אלמד את הקורס, אמצא עבודה יחסית מהר?

כמו בכל תחום שלומדים, בסוף הלימודים יש למצוא עבודה בעזרת מודעות דרושים. גם בעיצוב גרפי זה כך, רק שהמעסיקים מתבססים על תיק העבודות של הסטודנט. מכללת סולו מחזיקה כיום בקבוצת הדרושים בעיצוב גרפי הגדולה ביותר. בכל יום מתפרסמות בה עשרות מודעות דרושים ועל הסטודנט לשלוח קורות חיים ותיק עבודות. במכללת סולו, לאורך כל הקורס יתמקד אתכם המורה על בנית תיק עבודות ייחודי ומותאם לשוק העבודה. בהמשך תוכלו להוסיף לתיק העבודות גרפיקות חדשות שיצרתם.

מהו תיק עבודות איכותי?

כאשר יוצרים תיק עבודות, חשוב לשים דגש על מספר דברים חשובים. תחילה יש לשים דגש על סוגים שונים של גרפיקות. מומלץ לשים בתוך התיק מספר סוגים של לוגואים, כרטיסי ביקור, עלוני פרסומת ועוד גרפיקות. הדבר השני שעליו כדאי לשים דגש הוא הייחודיות. לתיק העבודות לוקחים את העבודות המוצלחות ביותר שלכם והייחודיות ביותר. עסקים רבים שלוקחים שירות של גרפיקאים, מחפשים שהם ייצרו עבורם גרפיקות שלא נראו אצל עסקים אחרים כדי למשוך קהל יעד בעזרת החדשנות והייחודיות שלהם כעסק ולכן זה מה שהם יחפשו בתיק העבודות שלכם. אל תעמיסו את תיק העבודות, תתמקדו ותביאו את המיטב שלכם. מינימליסטיות ייחודית זה שם המשחק.

מה עוד חשוב לדעת לפני שלומדים קורס גרפיקה?

עיצוב גרפי הוא מקצוע רחב מאוד הכולל בתוכו תחומים רבים. אנשים שלומדים את התחום תמיד נמצאים בלמידה כי תמיד יש חידושים בתוכנות הגרפיקה שנלמדות וטרנדים עיצוביים משתנים כל הזמן. קורס בעיצוב גרפי אונליין מהבית ב2021, הוא קורס שמהווה את הבסיס לתחום ומאפשר לכם לעסוק בתחום באופן מלא. זהו קורס שייתן לכם את הכלים להמשיך ולחקור ולהתחדש בכל פעם מחדש.   כמו כן, תמיד יש לכם את האפשרות לקחת קורסים נוספים בתחום העיצוב הגרפי, אשר יביאו אתכם ללמוד עוד אפשרויות עיסוק כמו עיצוב ובניית אתרים, חווית משתמש ועיצוב אפליקציות. אם תהיו שכירים בתחום, תוכלו להתמקד בתחומים ספציפיים. אם תבחרו להיות עצמאיים, תוכלו להתמקד במספר תחומים ולהציע את שירותיכם.

לסיכום, קורס עיצוב גרפי ניתן כיום ללמוד בלימודי תעודה אשר יהפכו אתכם למקצוענים בתחום ותוכלו לעסוק בו בדיוק כמו הסטודנטים שלומדים את התחום לתואר ראשון. לפני שאתם נרשמים לקורס עיצוב גרפי, מומלץ לבדוק מהם תחומי הלימוד בסילבוס ולוודא שהם נלמדים באופן נרחב ומותאם לשוק העבודה. אחת המכללות הטובות ללמידה של תחום העיצוב הגרפי, היא מכללת סולו. מכללה זו מאפשרת לכם ללמוד את התחום אונליין מהבית. המכללה שמה דגש גדול על המיומנויות של הסטודנט ומקצועיותו לקראת היציאה לשוק העבודה וכמו כן מפתחת אצלו את היצירתיות.

2020-12-16T16:43:36+02:00