כמה מרוויחים מעצבים גרפיים

כמה מרוויחים מעצבים גרפיים?

שאלת השכר חוזרת על עצמה בכל המקצועות, גם במקצוע עיצוב גרפי במיוחד לקראת 2024 והביקוש שאיתו. אנשים רבים עושים את השיקול הכספי כפרמטר חשוב בבחירת לימודים מתוך המחשבה לעסוק במקצוע עם עתיד רווחי וטוב. נשאלת השאלה, האם מעצבים גרפיים מרוויחים טוב? זו בהחלט שאלה חשובה שעליה נענה בכתבה הבאה. כמו כן, נסביר, מתי מעצב גרפי ירוויח מעט ומתי הוא עשוי להרוויח הרבה ואפילו הרבה מאוד.

האם מעצבים גרפיים מרוויחים טוב?

אז מעבר לפילוסופיה שעומדת מאחורי הנושא של רווח ומהו רווח בעיני הפרט, אנו רוצים לענות על שאלה זו בצורה האמיתית ביותר והמותאמת לשוק העבודה כיום. עיצוב גרפי נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ביותר שקיימים כיום בהייטק ולמקצוע היצע רחב למעצבים וגם ביקוש רחב. יש אינספור מקומות עבודה שמחפשים מעצב גרפי איכותי ויש המון אנשים שזקוקים למעצב גרפי פרילנסר למגוון עבודות בשיווק לעסקים. על נושא מציאת עבודה כמעצב גרפי נדבר בהמשך, אך לפני נאמר לכם כמה מעצבים גרפיים מרוויחים באמת!

שמועות רבות על המקצוע יגידו לכם שמעצבים מתחילים מרוויחים גרוע. עובדה זו נכונה לשנות ה-90 שבה הטכנולוגיה האינטרנטית בארץ הייתה בחיתוליה. כיום מעצב גרפי בתחילת דרכו במשרדי פרסום ובתי דפוס מרוויחים כ-12,000 שקלים! מעצב גרפי שמתחיל את עבודתו בהייטק יתחיל בשכר של 17,000 שקלים ומעצב גרפי עצמאי? כאן השמיים הם הגבול.

האינטרנט והטכנולוגיה שפרצו את הדרך לשכר גבוה עבור מעצבים ללא ניסיון

בתחילת שנות ה-90 האינטרנט החל לפעול בישראל וככל שעברו השנים, פלטפורמה זו הלכה, גדלה והתפתחה מאוד, עד כדי כך שכל שיווק העסקים ב-98 אחוזים עבר אל המדיה הדיגיטלית. מעצבים גרפיים כיום מעצבים לוגו דיגיטלי, אתרי אינטרנט, חווית משתמש ux-ui, באנרים ועוד מגוון רחב מאוד של שיווק אינטרנטי במיטבו. כמו שאתם מבינים המעצב הגרפי נחוץ מאוד בשוק העבודה ועל כן שכרו גבוה.

האינטרנט והטכנולוגיה שפרצו את הדרך לשכר גבוה עבור מעצבים ללא ניסיון
האינטרנט והטכנולוגיה שפרצו את הדרך לשכר גבוה עבור מעצבים ללא ניסיון

אז בכל זאת, מתי מעצב גרפי ירוויח מעט?

כמו בכל מקצוע, גם בעיצוב גרפי, עליכם להיות מקצוענים ולמצב את עצמכם גבוה כדי להרוויח טוב. השקעה בלימודים, תיק עבודות איכותי ולמידה רצופה של חידושים בתחום הם מה שיביאו אתכם למעצבים גרפיים שמרוויחים טוב ואפילו הרבה. ואיפה לומדים את המקצוע באופן איכותי? פה חשוב לדייק ולבחור את המקום שבו תלמדו. חשוב ללמוד במקום שילמד אתכם היטב את תוכנות העיצוב וגם יפתח אצלכם את החשיבה היצירתית שהיא לא פחות חשובה במקצוע הזה.

תוכנות הגרפיות בתשלום

כדי לעבוד על התוכנות אדובי גרפיקה ממוחשבת עליכם לפתוח מנוי ולשלם כל חודש תשלום סמלי במידה ואתם סטודנטים מטעם בית הספר, המנוי מגיע במחיר מוזל למשך שנה כ70 ש”ח לחודש ולאחר מכן זה עולה קרוב ל120 ש”ח לחודש נכון ליום כתיבת המאמר. אין אפשרות לקנות את התוכנות בגרפיקה לצמיתות, החידוש בחברת אדובי בשימוש במנוי זה חידוש התוכנות בצורה אוטומטית כלומר אין גרסאות ישנות יותר או חדשות יותר, מי שעושה מנוי בחברת אדובי כל הזמן עובד על הגרסה החדשה ביותר כי זה מתעדכן בצורה אוטומטית בקריאטיב קלאוד שזה אפליקציה המותקנת במחשב של המשתמש, במהלך ההרשמה ללימודי עיצוב, מחלקת המחשבים פותחת יחד עם המעצב הגרפי המתחיל מנוי באדובי ומסבירה צעד אחר צעד את תהליך ההרשמה לחברת אדובי. בשיעור המצורף תוכלו לראות תהליך פשוט של התקנת תוכנת אדובי ואיך מורידים את כל תוכנות הגרפיות ישירות למחשב של הסטודנט.

מה מציעה לכם מכללת סולו לימודי מקצוע להייטק אונליין?

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק. אנו מלמדים כבר 15 שנים את התחום אונליין מהבית. כן שמעתם נכון! אונליין ולא צריך לצאת מהבית לשום מקום. המכללה מאמינה כי ניתן לשלב לימודים יחד עם עבודה ופנאי כאשר הלימודים מתבצעים ביעילות ובהתאמה נכונה לשוק העבודה. במכללה מחכים לכם מיטב המרצים שילמדו אתכם את התחום בקצב שלכם, ביסודיות ועם הכוונה לפיתוח היצירתיות שלכם.

איך מתנהל שיעור גרפיקה ועיצוב במכללת סולו?

שיעור במכללת סולו מתחיל בחיוך. המורים שלנו ישאלו לשלומכם בתחילת כל שיעור ולאחר מכן יבדקו את שיעורי הבית. בדיקת שיעורי הבית היא חשובה ומהווה עבורכם למידה משמעותית מתוך התנסות עם החומרים שלמדתם. לאחר הבדיקה וקבלת משוב, תעברו ללמידה של חומר חדש. המורים שלנו מבצעים הקניות קצרות, דבר שעוזר לתלמידים לקלוט את החומר הרבה יותר טוב. בכל שיעור יבצע המורה 3-5 הקניות לפי הקצב שלכם. בסוף כל הקניה, תתרגלו את החומר יחד עם המורה ולאחר מכן תקבלו שיעורי בית חדשים. בדרך זו אתם יכולים להיות בטוחים כי הלמידה מתבצעת ביסודיות, בקצב שלכם ומבלי לפספס אף נושא.

איך מוצאים עבודה בעיצוב גרפי לאחר הלימודים?

כאשר תסיימו את הלימודים אתם תתחילו בשליחה של קורות חיים ותיק עבודות למעסיקים המחפשים מעצבים גרפיים. עכשיו אתם בטח שואלים, מהו תיק עבודות ומתי בדיוק מכינים אותו? אז קודם תבינו כי תיק העבודות הוא הפנים שלכם! הוא יותר חשוב מקורות החיים שלכם או שם המכללה שתלמדו בה. תיק העבודות מבטא את היכולת העיצובית שלכם והחשיבה היצירתית שלכם. את שני הדברים האלו מעסיקים ולקוחות מחפשים והם יכולים לראות אותם אך ורק בעבודות בפועל שהכנתם. במהלך הקורס במכללת סולו אתם תכינו עבודות ברמת תיק עבודות, אותם תוכלו להציג כתיק עבודות ראשוני. עם צבירת הניסיון תוכלו לשדרג אותו ואף לעשות אצלנו קורס ייעודי לתיק עבודות. ובאשר למציאת עבודה, אנחנו נצרף אתכם לקבוצת מדור משרות למעצבים גרפיים מתחילים הגדולה ביותר בפיסבוק. זו הקבוצה שלנו של מכללת סולו ובה מתפרסמים מידי יום עשרות משרות חדשות למעצבים וגרפיקאים מתחילים ללא ניסיון בענף.

האם לימודים עיצוב גרפי במכללת סולו איכותיים?

הלימודים במכללת סולו נחשבים ללימודים איכותיים מאוד. המורים הם בעלי ניסיון מרחב בתחום, החומר הוא עכשווי, מדויק ומקיף ודרך הלמידה היא אישית, אחד על אחד, בקצב שלכם. לא הבנתם משהו? אתם לא צריכים לחכות לסוף השיעור או לקצב של תלמידים אחרים, אתם פשוט עוצרים ושואלים. אצלנו במכללה אתם לא מבזבזים זמן ולו לרגע. לא בנסיעה למכללה כי הכל מתבצע אונליין וגם לא בלימודים עצמם שמותאמים בדיוק אליכם. אתם במרכז וכך גם החשיבה של בית הספר. כל זאת נעשה על מנת להוציא אתכם מעצבים גרפיים איכותיים שמרוויחים היטב בשוק העבודה ולא מדובר בקלישאה. כל תלמיד בבית הספר הוא הפנים שלנו ולכן חשוב לנו שתלמידים יצאו מאתנו  במקצועיות יתרה וישולבו בשוק העבודה.

האם בתחום העיצוב הגרפי ניתן להתקדם?

התשובה היא בהחלט! לתחום העיצוב הגרפי מנעד רחב של מקצועות שניתן להרחיב ולעסוק בהם. קורס עיצוב גרפי בסיסי הוא רק התחלה ופתח למקצועות עיצוב רבים כמו עיצוב אתרים, עיצוב חוויית משתמש ux-ui, בניית אתרים, איור גרפי ועוד. יש כל כך הרבה אפשרויות עיסוק בתחום זה ואף פעם לא משעמם.

מה מהתחומים ניתן ללמוד מקצוע הייטק במכללת סולו?

למעשה אצלנו ניתן ללמוד כל מה שהזכרנו קודם. אנו מלמדים גם עיצוב גרפי מתקדם וגם את מקצועות העיצוב להייטק. קורסים מתקדמים מחייבים ידע בגרפיקה בסיסית. רוב המעצבים הגרפיים שסיימו אצלנו קורס בסיסי ממשיכים לאחר מכן להתמחות באחד מתחומי העיצוב הנוספים דהיינו קורס בניית אתרים וחווית משתמש להייטק, מרחיבים את ידיעותיהם ואפשרויות העיסוק שהם מציעים.

כמה זמן אורך קורס מעצבים גרפיים להייטק?

קורס עיצוב גרפי במכללת סולו אורך כעשרה חודשים. אנו מאמינים כי זהו הזמן האופטימלי ללמידה מקיפה של התחום. פחות מזמן זה אינו יעיל ולא מביא לתוצאות, כי כמות החומר גדולה ויש להתנסות בו לאורך זמן כדי להצליח ליישם אותו. אנו מזקקים את החומר הרצוי לכם לשוק העבודה וכוללים בתוכו גם מבואות חשובים כמו תורת הצבעים לדוגמא. כל שיעור אצלנו הוא שעה וחצי אחת לשבוע.

לסיכום, מעצבים גרפיים כיום נהנים ממקצוע בעל ביקוש רחב וגם היצע עבודות רחב. כמו כן, הם נהנים משכר גבוה ואפילו גבוה מאוד. כדי למקסם את השכר, עליהם ללמוד היטב ולדעת ליישם את החומר ביצירתיות מחשבתית. במכללת סולו מציעים לכם קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית בו תלמדו את התחום במקצועיות רבה ויסודיות ותוכלו גם אתם להיות חלק ממעצבי העתיד. צרו עמנו קשר ונשמח לתת לכם פרטים נוספים.