האם מעצבים גרפיים מרוויחים כסף טוב

האם מעצבים גרפיים מרוויחים כסף טוב?

‏אחת השאלות לפני שהולכים לבחור מקצוע זה לדעת שהמקצוע שאותו הולכים ללמוד באמת יכול להבטיח לנו פרנסה בטוחה עם כסף טוב לאחר סיום הלימודים. עולם העיצוב הגרפי הוא עולם גדול מאוד שלא נוגע רק בתחום אחד אלה במספר תחומים במיוחד לאחר הקורונה יש ביקוש אדיר למעצבים גרפיים כדי להעביר את בעלי עסקים לעולם הפרסום באון-ליין. בכתבה הבאה נביא לכם מידע מאוד חשוב על עולם העיצוב הגרפי ואם כדאי לכם להשתלב בנישה זו. נוכל להגיד לכם שבשנת 2020 שהקורונה פקדה את כל העולם נוצר משבר תעסוקתי חריף ומי שהרוויח מזה היו אנשים שעבדו במקצועות דרך המחשב, דווקא בתקופת הקוביד המעצבים הגרפיים עבדו יותר ויותר קשרים עסקיים נוצרו. בכתבה נשפוך לכם אור למה מעצבים גרפיים מרווחים משכורות עצומות לעומת תקופת הלימודים הקצרה במכללות לעיצוב גרפי או בתי ספר לגרפיקה ממוחשבת וגם כמובן מה הולך לקרות בשנת 2022 עם מקצועות דרך המחשב.

עבודות מעצבים גרפיים בתעשייה ב2021

‏מעצבים גרפים עובדים בחברת הייטק ובמשרד השיווק לאחר סיום הלימודים או תוך כדי. בחברות הייטק מעצבים גרפיים עובדים בשיתוף פעולה עם מפתחים מתכנתים והמעצבים נותנים את השפה עיצובית איך לעצב ממשק של תוכנה או אפליקציה. בחברת פרסום המעצבים הגרפים הם אלה שאחראים על בניית זהות מותג או לסירוגין עיצוב גרפי  לקידום מכירות לעסקים. כל המעצבים צריכים לשלוט במתן שירותי בניית אתרים ועיצוב אפליקציות ‏. מעצבים גרפים כחלק מהחבילה הפרסומית למיתוג  עסקים בוחרים לעבוד כפרילנסרים עצמאים לתת שירותי גרפיקה גם לעולם הדפוס וגם לעולם האינטרנט.

מקפצת  השכר העצומה של מעצבים גרפיים בשנים האחרונות קרתה במיוחד בתקופת הקורונה בגלל שכיום רבים בוחרים לעבוד בתחום בעולם האון ליין ולא בתחום ההדפסות. אם בעבר היו הולכים לעבוד אך ורק בבתי דפוס או בהוצאות לאור של ספרים היום המצב שונה ומעצבים גרפים רבים בוחרים לעבוד בתחום  ה-קדם שיווק / פרסום און-ליין.

‏מעצבי  גרפיקה כבר בתקופת הלימודים משווקים את עצמם בפורומים או בקבוצות בפייסבוק ומתחילים ליצור קשרים ושיתופי פעולה עסקיים עם חברות או גופים פרטיים. משכורת מעצב גרפי מתחיל גבוהה מאוד לעומת תקופת הלימודים הקצרה של עד שנה.

האם מעצבים גרפיים מרווחים היטב בשוק ב2021?

‏מעצבים גרפים מרוויחים טוב מאוד לעומת תקופת הלימודים מקצוע שהם עוברים אתו הבנה עסקית וחשיבה על מותג. מעצב גרפי במשרד פרסום ללא ניסיון יכול להתחיל עם שכר של 12,000 ש״ח נטו ובמקביל יקבל המעצב גרפי גם פרויקטים פרטים לאחר שעות העבודה זו הסיבה שהשכר יהיה הרבה יותר גבוה. לרוב מעצבים גרפיים בוחרים כבר בתקופת הלימודים לעבוד כפרילנסרים מקצועיים לתת שירותי עיצוב אפליקציות של פיתוח אתר האינטרנט מה שמקפיץ את השכר בתחום הפרסום באון-ליין והוא הרבה יותר גבוה לעומת עבודה בבית הדפוס.

‏כל חברה וארגון שמתקשרת עם מעצב גרפי לעבודת עיצוב אתר וכל תחום אחר בעולם הפרסום לא יגמר בפרויקט אחד. לרוב מעצבים גרפים נותנים שירותי פרסום ושיווק לכל אורך השנה העסקית מה שגורם לביקוש גבוה למעצבי מותג לפרויקטים רבים בתחומים שונים לכן השכר מאוד גבוה כי אין מספיק מעצבי גרפיקה שייתנו שירותי גרפיקה גם לאונליין וגם לדפוס.

השקעה בתקופת הלימודים בעיצוב גרפי או חווית משתמש

‏בתקופת הלימודים מעצבים גרפיים צריכים להשקיע רבות בהבנת משמעות עולם העיצוב הגרפי ועבודה בתוכנות אדובי. התוכנות עם פקודות רבות ועל הסטודנטים לשנן אותם כדי לזכור את כל המהלכים בשילוב התוכנות ועבודה מקצועית לפי חוקי תורת הצבעים וקומפוזיציות. שעות תרגול הם רבות ועל המעצבים הגרפים להכין אין ספור פרויקטים שונים בתחום המיתוג ועיצוב גרפי רב תחומי כדי לשלוט בצורה מקצועית בתחום זה. לכל אורך הלימודים מעצבים הגרפים המתחילים צריכים להכין תיק דוגמאות שהוא אוסף דיגיטלי של נושאים שונים בעולם העיצוב כי זה מה שיבקשו לקוחות   שיבואו ביצירת קשר עם מעצבים גרפיים או במידה ומעצב גרפי רוצה להתקבל למשרה תיק העבודות הוא יהיה הגורם אם יקבלו אותו לעבודה או לא.

עבודות מהבית בעיצוב גרפי נכון 2021

‏פרויקטים שמעצבים גרפים עובדים בהם הם עבודה משותפת עם חברות הייטק לפיתוח מוצרים טכנולוגיים מתקדמים בתחומי גרפיקה  או עיצוב ממשק משתמש מה שנקרא בשפה מקצועית חווית משתמש להכנת אפליקציות או אתר אינטרנט. בעולם הדפוס מעצבים גרפיים נותנים שירותי גרפיקה לאריזות מוצרים וצריכים להבין את השפה של עולם הפקות הדפוס ליצירת קבצים המותאמים למכונות ההדפסה. כמו שאמרנו קודם מרבית המעצבים הגרפיים בוחרים לעבוד כפרילנסרים עצמאיים ולתת שירותי עיצוב למדיה הפרסומאית באון-ליין וגם לשירותי דפוס בשיטה הזו הם שולטים על שני עולמות בתחום.

נושאי הלימוד בקורסים מעצבים גרפיים

‏ ‏בכל המכללות לעיצוב גרפי לומדים את השפה עיצובית גם לעולם האינטרנט וגם לעולם הדפוס. הלימודים כוללים את כל חוקי השפה עיצובית המלווים בבניה של זהות מותג לעסקים. הלימודים כוללים עבודה בתוכנות אדובי ובמקביל עבודה על תוכנות ליצירת אפליקציות ואתרי אינטרנט מורכבים. לכל אורך הלימודים פיתוח היצירתיות וחשיבה הם נושאים מאוד חשובים הנלמדים שלב אחר שלב כדי לתת למעצב גרפי המתחיל את כל הכלים להבין איך להתנהל מול עסקים ואיך לעצב בצורה נכונה ומקצועית כדי שהצרכנים יביעו אמון בבעלי העסקים.

‏ככל שתיק העבודות של הסטודנטים יכיל עבודות עם טרנדים נכונים, השילוב בתעשייה עיצובית יהיה מהיר וקל.

לימודים אונליין מהבית ללימודי תעודה בעיצוב גרפי

תחום המדיה ופרסום  בשילוב עיצוב גרפי אפשר ללמוד דרך קורס עיצוב גרפי אונליין אחד על אחד עם מורים פרטיים ואישיים על ידי תוכנה מקצועית מקוונת און-ליין המתקבלת מבית הספר. בית הספר מאפשר לסטודנטים ללמוד מהבית ובמקביל הם מקבלים  מרצה פרטי אישי אחד על אחד שמעביר להם את כל החומר בצורה פרטית ואישית דרך מערכת לימוד מקוונת. הלימודים כוללים את כל הבנה מקצועית והשפה העיצובית תוך מתן דגש לתיק עבודות מקצועי וטרנדי בלימודי תעודה. לימודים אישיים אחד על אחד מבטיחים לסטודנט לקבל את כל היחס האישי במהלך השיעור ולקבל תשובות לנושאים שהם לא ברורים. כל המורים הפרטיים שעובדים בבית הספר הם מעצבים גרפיים מתעשיית  ההייטק והדפוס ומלמדים את רזי המקצוע בצורה פרטית ואישית. למידה פרטנית תבטיח לסטודנט לקבל את כל היחס לעומת לימודים בקבוצה שאין למורה אפשרות להשתלט על הכיתה עמוסה בסטודנטים. לכל אורך הקורס יהיה דגש בתיק עבודות להכנה מקצועית לתעשיית הייטק והדפוס יחדיו.

‏איך מתבצע לימוד עיצוב גרפי אונליין בבית הספר?

לימודים און-ליין מתבצעים דרך תוכנת חיבור שמאפשרת למורה הפרטי לראות את המסך של הסטודנט. במהלך השיעור המורה יכול  להזיז את העכבר ולהסביר מהלכים שונים בבנייה גרפית או בעבודה בתוכנות אדובי למותג. במידה ויש נושא מסוים שלא ברור הסטודנט מקבל תשובות ישירות  על המהלכים שנלמדו. בכל שיעור המורה מלמד מספר נושאים והסטודנט צריך  לתרגל מול המורה כדי להראות למורה שהוא באמת הבין את כל החומר שנלמד בשיעור אונליין, בדיוק כמו תוכנת הזום הפופולרית שמאפשרת שיתוף מסכים.

‏בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות עיצוביות כדי לפתח לסטודנט את הביטחון האישי מה שיבטיח לסטודנט לקבל יצירתיות וחשיבה עסקית. שיעורי בית ועבודה על מטלות שמתקבלות במהלך ההדרכה בעיצוב גרפי אונליין זה  הדבר החשוב ביותר בתקופת הלימודים כדי להבטיח לסטודנט לקבל את הניסיון הדרוש לעבודה לאחר מכן בתעשיית הייטק או פרסום און-ליין.