כמה עולה לבנות אתר אינטרנט?

//כמה עולה לבנות אתר אינטרנט?

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט?

רשת האינטרנט בנויה ממיליוני אתרים ובכל יום מוקמים אלפי אתרים נוספים לעסקים חדשים, אתרי מידע ואתרי קניות. האינטרנט ואתרי האינטרנט הפכו לזירת המידע הגדולה ביותר שקיימת. אם בעבר המידע היה באנציקלופדיות והיה עלינו לחפש במשך שעות, הרי שהיום בתוך חיפוש של דקה ניתן למצוא אלפי תשובות כמעט לכל סוגיה ונושא. דבר זה נכון גם בעולם הקניות וכיום כל מוצר ניתן להזמין בלחיצת כפתור אחת דרך אתרי האינטרנט השונים.

אחת השאלות שמעסיקה בעלי עסקים רבים שהעסק שלהם נמצא בתחילת דרכו, היא כמה עולה לבנות אתר אינטרנט? זו בהחלט שאלה מעניינת שהתשובה שלה כוללת את ההבנה מהו אתר אינטרנט? מי בונה אותו? באיזו פלטפורמה? ומה צריך מעבר לתשלום החד פעמי של בניית האתר. על כל השאלות האלו נענה בכתבה הבאה.

אילו סוגי אתרים בונים כיום?

את אתרי האינטרנט השונים ניתן לחלק לפי אתרים ממשלתיים, אתרי מכללות ואוניברסיטאות, אתרי קניות, אתרי תדמית ואתרי מידע. אתרי התדמית הם לרוב אתרים פשוטים יחסית שהמידע שבהם אינו משתנה. אתרים ממשלתיים ואתרי מכללות ואוניברסיטאות נחשבים לאתרים גדולים הכוללים מערך נתונים גדול מאוד. אתרי המידע ואתרי הקניות, דומים לאתרי התדמית והם יחסית פשוטים להקמה. את האתרים לפי סוגם בונים מתכנתים ובוני אתרים והעלות שלהם משתנה לפי גודלם, כמות המידע שהם צריכים להכיל, זמן ההקמה שלהם ועד כמה מסובך להקים אותם ולתחזק אותם.

מיהם בוני האתרים?

בוני אתרים כיום מתחלקים לשניים. הסוג הראשון של בוני האתרים הם המתכנתים. המתכנתים עוסקים בהקמה של אתרי אינטרנט מסובכים וגדולים כמו האתרים הממשלתיים. הם עושים זאת באמצעות בניה של קוד בעזרת שפות מחשב והם גם מאפיינים את מערך הנתונים של האתר. אתרים פשוטים כמו אתרי תדמית ואתרי קניות מוקמים על ידי בוני אתרים ומעצבי אתרים שנעזרים בפלטפורמות לבנית אתרים כמו וורדפרס וWIX. בוני אתרים אלו משקיעים הרבה יותר בעיצוב האתר ואינם מתעסקים בבניית קוד.

כמה יעלה לבנות אתר אינטרנט תדמיתי

כמה יעלה לבנות אתר אינטרנט תדמיתי

כמה יעלה לבנות אתר אינטרנט תדמיתי?

אתרי אינטרנט תדמיתיים הם אתרים שבהם חשוב שהתוכן יהיה איכותי ושהעיצוב יהיה מצוין. עיצוב לא פחות ממצוין ותוכן איכותי הם מה שיביאו גולשים אל האתר. אתרים אלו הם אתרים יחסית זולים להקמה ועלותם נעה בין 5000 שקלים ל-7000 שקלים. אתרים מסובכים יותר כמו אתרים ממשלתיים יעלו הרבה יותר. וכמו בכל תחום, סביר שתמצאו גם הצעות נמוכות מ-5000 שקלים, אך סביר להניח שמדובר באדם שחובב את התחום או שנמצא בתחילת דרכו. אין בכך דבר רע, רק חשוב לוודא כי העיצוב שלו מוצא חן בעינכם ומביע את המסרים של האתר.

אילו תשלומים נוספים קיימים כאשר אתר עולה לאוויר?

מי שלא מבין בבניית אתרי אינטרנט, לרוב חושב כי עלות הקמת אתר אינטרנט היא עלות חד פעמית, אך חשוב לדעת כי לא כך הדבר. כל אתר אינטרנט כיום זקוק לשני דברים חשובים. האחד הוא כתובת אינטרנט הנקראת גם דומיין. עלות שנתית של דומיין נעה בין 65 שקלים ל-150 שקלים וזאת במידה ולקחתם דומיין עם שם פשוט. שמות קליטים מאוד ומיוחדים יכולים לעלות הרבה יותר. מעבר לדומיין, חשוב גם לקנות חבילת אחסון. חבילת האחסון היא זו שמאחסנת את המידע שבאתר שלכם ובעזרתה כל גולש יכול לעלות את המידע שבאתר שוב ושוב. ללא חבילת אחסון, המידע של האתר לא יהיה קיים. עלות חבילות אחסון נעות בין 65 שקלים ל-100 שקלים. יש חברות שלוקחות את התשלום באופן חודשי ויש כאלו שמבקשות תשלום שנתי.

אילו פלטפורמות מומלצות כיום עבור אתרי אינטרנט?

יש כיום מספר פלטפורמות שבאמצעותן בונים אתרים כיום. המערכת הנפוצה ביותר שמוגדרת כטובה ביותר היא מערכת וורדפרס. מדובר על מערכת קוד פתוח המאפשרת למשתמשים לשנות את קוד התכנות ולהקים עבור האתר עיצובים חדשים ופיצ’רים מיוחדים. כך למעשה אתרי וורדפרס הם ייחודיים בעיצובם וצורתם. מערכות נוספות הן מערכות בניית אתרים בקוד סגור כמו מערכת WIX. מערכת זו מציעה לבוני האתרים מבנה מוכן שאליו יוצקים תוכן. זו פלטפורמה שמתאימה מאוד לאתרי תדמית ולכל מי שמעוניין לבנות אתר אינטרנט בעצמו ללא ידע עיצובי מיוחד או ידע בתכנות. החיסרון של המערכת שהדומיין אינו פרטי שלכם ובמידה והחברה תפשוט רגל, האתר לא יהיה קיים. כמובן שכיום קיימות פלטפורמות נוספות בקוד פתוח וקוד סגור, אך אלו שהזכרנו הן הפופולאריות ביותר ונחשבות לטובות ביותר.

איך דואגים שהאתר יהיה בעל עיצוב ייחודי שמביא גולשים?

עיצוב זה אחד הפרמטרים החשובים ביותר לכך שגולשים יישארו באתר שלכם. אתרים בעלי עיצוב נעים למשתמש, בצבעים אשר מעבירים מסר מסוים על העסק או האתר, מביאים לכך שיותר גולשים רוצים להיות בהם. אם אינכם מתחום העיצוב הגרפי או עיצוב אתרים, ודאי שאין לכם את הידע העיצובי הנדרש. כדי שאתר אינטרנט יהיה מעוצב כהלכה, עליכם לשבת עם מעצב אתרים, להסביר על העסק שלכם והוא יתאים עבורכם את הצבעים הנכונים, הפונט המסוגנן וכל אלמנט שקיים באתר. יש לכך חשיבות מאוד גדולה עבור מיתוג העסק שלכם. אם העסק שלכם נמצא בחיתוליו, זה הזמן לגשת לבונה אתרים שהוא גם מעצב אתרים, לספר לו על העסק שלכם ולבנות יחד איתו אתר ממותג ומעוצב כהלכה.

אני מעוניין ללמוד עיצוב ובניית אתרים, איפה מומלץ שאלמד את התחום?

את תחום בניית האתרים מלמדים במסגרות שונות ומגוונות. אחת המכללות שמלמדת את התחום בדרך מאוד יעילה ואיכותית היא מכללת סולו ללימודי העיצוב וההייטק המלמדת את התחום אונליין מהבית. במכללה זו ניתן ללמוד מסלול בניית אתרים ועיצוב אתרים אשר יכשיר אתכם לבנות עסק מצליח בתחום או להיות מעצבי אתרים בחברות השונות. כחלק מהלימודים תפתחו את החשיבה היצירתית שלכם, תלמדו תוכנות עיצוב משלימות ותדעו את המערכות השונות לבניית אתרים על בוריין. זהו מקצוע איכותי מאוד כיום, מבוקש מאוד וגם רווחי.

האם למידה אונליין מהבית היא למידה איכותית?

הלמידה אונליין מהבית במכללת סולו היא למידה פרטית. כלומר, לאורך כל הלימודים תלמדו באופן פרטי עם מורה קבוע אשר ילך אתכם יד ביד, בקצב שלכם עד שתדעו את התחום בצורה מקצועית ואיכותית. למידה פרטית היא למידה שבה התלמיד לא תלוי בכיתה שלמה, הוא יכול לשאול שאלות לאורך השיעור ולקבל מענה מידי. מעבר לכך, ללמידה אונליין מהבית יש יתרון עצום בכך שאין לכם צורך לצאת מהבית, לעמוד בפקקים או לחפש חניה. זה חוסך לכם זמן רב והמון כסף. כך ניתן ללמוד את התחום בנוחות שלכם מהבית ובשעה שהכי טובה עבורכם.

לסיכום, לבנות אתר אינטרנט כיום זה לא דבר זול. במידה ואתם מעוניינים באתר אינטרנט מקצועי ומעוצב, עליכם לקחת בונה אתרים ומעצב אתרים שיכיר את הערכים של העסק שלכם ובאמצעות ההכרות יקים עבורכם אתר אינטרנט איכותי. מי שמעוניין לבנות אתר אינטרנט בעצמו עבור העסק ואולי אף לעסוק בתחום הרווחי הזה בעתיד, יוכל ללמוד קורס בניית אתרים במכללת סולו, להתמקצע בתחום ולהתחיל להקים אתרי אינטרנט מעוצבים שמביאים אליהם גולשים רבים.

2020-12-14T13:28:00+02:00