לימודים אונליין – מה ההבדל בין שיטה זו לשיטות לימוד אחרות?

לימודים אונליין זו שיטת לימוד נפוצה בארצות רבות כיום אודות לטכנולוגיה הרבה המאפשרת לנו לתקשר בעזרת המחשב עם אנשים רבים הן באמצעות קול והן בתמונה, ישנן תוכנות רבות המאפשרות שליטה מרחוק במחשב הנמצא במקום אחר ובכך לסייע בדברים שונים או ללמד כך קורסים, לימודים שלמים, וכל הנעשה במחשב עליו נעשית שליטה מרחוק נצפה על ידי בעל המחשב (הסטודנט) וגם הוא שומע את הצד השני – הסבריו של המרצה ויכול לשוחח אתו.

  • הכוונה במילה “אונליין” Online היא ששני אנשים (או יותר) נמצאים במקומות שונים אך בו זמנית מתקשרים יחדיו באותו הרגע (כמו בשיחה טלפונית – שני אנשים לא נמצאים באותו המקום פיזית אך כן מדברים אחד עם השני). בארצות שונות מתנהלים לימודים / קורסים רבים בשיטת למידה זו, בארץ ישנם מוסדות לימוד שונים שבחרו לאמץ שיטה זו.

לימודים אונליין – מה ההבדל בין שיטה זו לשיטות לימוד אחרות?

כיום אפשר ללמוד מה שרוצים בשיטות שונות כגון: בעזרת מדריכים באינטרנט / ספרי לימוד – מה שנקרא “למידה עצמית”  היות והלומד לומד לבדו ואין הכוונה או מענה לשאלות, אפשרות לקבל התרשמות מגורם מוסמך הבודק את השיעורים שנעשו מתקן מה שצריך ומסביר. למידה במוסד לימודים בכיתה יחד סטודנטים נוספים ומרצה אחד לכל הכיתה. שיטה אחרת היא “למידה אונליין” שבמילים אחרות אפשר להגדיר אותה כ”שיעור פרטי” רק ששיעורים אלו נעשים בעזרת המחשב ומשתמשים באינטרנט ובתוכנת שליטה מרחוק המותקנת במחשב של הסטודנט ושל המרצה מה שמאפשר לכל אחד מהם לראות את מסך המחשב אחד של השני וללמוד כך. בשיטת לימוד זו הסטודנט הינו סטודנט יחיד לאורך כל לימודיו, השיעורים נעשים עם מרצה אחד המלווה את הסטודנט לאורך כל לימודיו ונמצא אתו במהלך כל השיעור ומכך שמלוא תשומת ליבו של המרצה מופנית רק כלפי הסטודנט אותו הוא מלמד, המרצה קשוב לשאלותיו של הסטודנט ועונה עליהן ומתרגל אתו את החומר הנלמד במהלך השיעור.

לימודים אונליין - מה ההבדל בין שיטה זו לשיטות לימוד אחרות
בשיטת למידה זו הן המרצה והן הסטודנט נמצאים בסביבה המוכרת והנוחה להם ואינה מצריכה תלות בתחבורה ציבורית לצורך הגעה למקום הלימודים, חיפוש אחר מקום חניה לבאים עם רכב, המתנה בפקקים, התארגנות להגיע למקום מסוים, לסחוב ציוד עבור הלימודים (תיק / מחשב נייד וכו’). להתמודד עם מזג אוויר (גשם / חום), הסטודנט אינו “נעלם” בין הסבריו של המרצה ויכול בכל רגע לשאול שאלות מבלי להישאר “מאחור”.

התוכנות בהן משתמשים מוסדות לימוד המלמדים בשיטה זו הן קלות להתקנה במחשב

אינן מצריכות ידע טכני קודם (או הזמנת טכנאי מחשבים לצורך התקנת התוכנה לשליטה מרחוק / חיבור ציוד חיצוני לצורך קיום השיעורים) את התוכנה לשליטה מרחוק מתקינים פעם אחת, אין צורך במחשב מיוחד עבור שימוש בתוכנה מסוג זה, תפעולן קל ומאובטח. הסטודנט יצטרך לשם קיום השיעורים מחשב, חיבור לאינטרנט, מיקרופון, רמקולים או אוזניות עם מיקרופון משולב כדי שהמרצה והסטודנט יוכלו לתקשר בקול. כל אחד יכול לבחור את שיטת הלמידה הנוחה והמתאימה לו. כל השיטות שהוזכרו מתקיימות בארץ והלמידה נעשית בשפה העברית. מקצועות הנלמדים בשיטת “למידה אונליין”: עיצוב גרפי, בניית אתרים, איור דיגיטלי ועוד.

 

 

2019-08-03T10:28:45+03:00