לימודי אילוסטרייטור – נושאי לימוד

//  לימודי אילוסטרייטור – נושאי לימוד

לימודי אילוסטרייטור

לימודי אילוסטרייטור מיועדים לחסרי נסיון וגם לבעלי רקע וניסיון בגרפיקה ממוחשבת, והם מהווים התמחות על תוכנה ספציפית זו, המהווה חלק מחבילת ה- creative suite של אדובי, יחד עם הפוטושופ ותוכנת ה- InDesign.  תוכלו לצפות בסרטונים בקטגוריה של מדריכים לאילוסטרייטור שנמצאים בעמוד קורס אילוסטרייטור תיהנו .

לימודי אילוסטרייטור – קצת על התוכנה

יצרנית תוכנת האילוסטרייטור הינה אדובי, שהינה גם היצרנית של תוכנת הפוטושופ. תוכנה זו משמשת לעימוד ולאיור גרפי וכיום מחליפה את תוכנת הפריהנד לצרכים מעין אלו. היות והתוכנה שייכת לחבילת ה- creative suite של אדובי, יחד עם הפוטושופ וה- InDesign, מתאפשרת אינטגרציה פשוטה בין שלושת התוכנות, דבר שיכול לתרום לקיצור תהליכי העבודה של המעצב.

לימודי אילוסטרייטור – קהל יעד

קורס זה מיועד גם עבור בעלי רקע בגרפיקה ממוחשבת, כאשר לחלקם ישנו מושג כללי באשר לתפעול בסיסי של התוכנה. ניתן להשלים ידע נחוץ מתוך ספרות, או לקבל הדרכה ממומחים, ואז להצטרף לקורס לימודי אילוסטרייטור המיועד לבעלי רקע קודם. אנשי מקצוע העוסקים בתחום התקשורת החזותית, עיצוב פנים,עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי וכדומה, פונים לקורסים מסוג זה. בין התכנים הנלמדים בקורס, נלמדות טכניקות שונות של שימוש בתוכנה, החל משלבי העיצוב השונים, ועד להכנת עבודות לדפוס. חלק מהקורסים מציעים כבונוס גם לימוד בסיסי של תוכנת ה- InDesign.

עבודה עם טקסטים ופונטים, שימוש בצבע

לימודי אילוסטרייטור – שימושים

  • בוגרי קורס לימודי אילוסטרייטור יכולים להשתמש בתוכנה לדברים כמו: עיצוב לוגו, עיצוב תדמית כוללת, איור וציור, בניית טקסטורות ועיצוב הדפסות על בדים, עבודה עם טקסטים באופן מדויק, עיצוב גרפיקה לאתרי אינטרנט, עיצוב אריזות, עיצוב פוסטרים, עיצוב עטיפות לדיסקים, עיצוב כריכות לספרים, ועוד.
  • בקורס מסוג זה נלמדים מגוון נושאים, תלוי בהיקף השעות וברמה הנלמדת. חלק מהקורסים בסיסיים יותר ומיועדים לתת טעימה ולאפשר לבוגרים לתפעל את התוכנה, לשחק איתה בעצמם ולפתח יכולות,קורסים אחרים של לימודי אילוסטרייטור הינם מקצועיים ומקיפים ובוגריהם יוצאים עם שליטה גבוהה מאוד בתוכנה. בין נושאי הלימוד של קורס מסוג זה: יצירת אובייקטים וקטוריים גרפיים, עבודה עם טקסטים ופונטים, שימוש בצבע, מיקום אובייקטים במסמכים, עריכה ושינוי של אובייקטים וקטוריים, עבודה עם מברשות, עבודה עם שכבות, עבודה עם מסכות, שילוב תמונות והפיכתן לאובייקטים וקטוריים,יבוא וייצוא של קבצים מתוכנות שונות, יצירת אובייקטים בתלת מימד, עבודה עם אפקטים, ועוד. היות וישנם מוסדות לימוד המציעים קורסים של לימודי אילוסטרייטור, ניתן לבחור בקפידה את זה שעונה על מרב הצרכים. מי שמעוניין ברכישת כלים בסיסיים שיאפשרו לו להתמצא בתוכנה לשימוש מינימאלי, עשוי לבחור קורס קצר יותר של לימודי אילוסטרייטור מאשר מי שמתעתד לעסוק בתוכנה כחלק משמעותי מעבודתו.
  • אופציה נוחה להתמחות בתוכנה, הינה לקחת קורס של לימודים מרחוק. למשל קורס לימודי אילוסטרייטור אונליין של סולו, הקולג’ ללימודי גרפיקה ועיצוב אונליין. הקורסים של סולו מציעים לימוד מקצועי בשיעורים של אחד על אחד עם מדריך צמוד לכל אורך הקורס , תוך שימוש בתוכנת לימוד משוכללת שמאפשרת למורה לתת לתלמיד את מלוא תשומת הלב.

עיצוב פוסטרים, עיצוב עטיפות לדיסקים, עיצוב כריכות לספרים,

2019-07-28T22:27:19+03:00