You are currently viewing לימודי גרפיקה כמה זמן נמשך הקורס?
לימודי גרפיקה – כמה זמן נמשך הקורס

לימודי גרפיקה כמה זמן נמשך הקורס?

לימודי גרפיקה  כמה זמן נמשך הקורס

גרפיקה או בשמה הנוסף עיצוב גרפי הפכה בשנים האחרונות לאחד המקצועות היותר מבוקשים שקיימים כיום. נשאלת השאלה למה דווקא גרפיקה? מה מיוחד במקצוע הזה שדווקא הוא כל כך מבוקש? יש המון סיבות למה עיצוב גרפי הוא מקצוע מבוקש כיום, על סיבות אלו נדבר בכתבה הבאה וגם על איפה כדאי ללמוד את הקורס ותוך כמה זמן תוכלו להתחיל לעבוד.

לרכוש מקצוע מבוקש מבלי ללמוד המון שנים

כשחושבים על לימודים ישר חושבים על זה שצריך להשקיע עכשיו כמה שנים מהחיים כדי ללמוד מקצוע מכניס. דבר זה נכון למקצועות ספציפיים בתחומים שונים כמו רפואה, ראיית חשבון והנדסה. אך יש תחומים שניתן להרוויח בהם המון מבלי ללמוד כל כך הרבה שנים. זו הגרפיקה! מקצוע ממוחשב ועכשווי שלא חייב ללמוד באמצעות תואר ראשון, ניתן בהחלט להסתפק בקורס ולהתחיל לעבוד. אז אתם וודאי שואלים, אם ניתן ללמוד את המקצוע בקורס, למה יש לו גם אפשרות ללמידה של תואר ראשון?

בשנות ה-60 האקדמיה החלה להיות מוסד חזק מאוד בארץ ומי שלמד בה ועשה תואר ראשון היה רוכש לעצמו סטאטוס של אדם משכיל. עם השנים נכנסו המחשבים וטכנולוגיות חדישות המאפשרות מעבר של ידע רחב בין אנשים ולמעשה האקדמיה נשארה מאחור כי היא לא חידשה שום דבר והאנשים שלמדו בה היו יוצאים לשוק העבודה כאשר יש בידיהם תעודה של תואר ראשון בתחום ידע מסוים שלא הספיק כדי לעסוק במקצועות מסוימים. אנשים החלו למצוא עצמם לאחר שלוש או ארבע שנים של לימודים, בחיפוש אחר קורסים יישומיים שדרכם יוכלו לעסוק במקצוע מסוים ולא תחום ידע.

בשנות התשעים מתרחש דבר נוסף, ההייטק מתחיל דרכו בארץ ואנשים רבים שרכשו ידע בקורס קצר מועד החלו לעבוד בתעשייה זו ולהרוויח המון! מוסד האקדמיה מתחיל להתרופף ועם הזמן רכישת תואר ראשון הפכה לדבר שהוא אינו ייחודי כי לכולם יש.

אז נכון, קיים כיום מסלול תקשורת חזותית באקדמיה שמלמד עיצוב גרפי במשך ארבע שנים, אך בתוכו תלמדו גם תחומי ידע מעולם האומנות והתקשורת. זה לא שהידע הזה לא חשוב. מדובר בידע מעניין מאוד, אך את רובו אנו לא צריכים כדי לעסוק במקצוע ולהיות טובים בתחום. אם כן, מה אנו צריכים? על זה נדבר בפסקה הבאה.

מה אנחנו צריכים כדי ללמוד גרפיקה כיום ולעסוק בתחום?

גרפיקה או עיצוב גרפי זהו תחום שתמיד נמצא בקדמה, תמיד צריך אותו והוא תמיד מתחדש. אדם שרוצה לעסוק בגרפיקה צריך מחשבה יצירתית ואת היכולת להעביר אותה באמצעות ידע טכני בתוכנות הגרפיות. מחשבה יצירתית יכולה להיות משהו מולד והיא יכולה גם להיות נרכשת או מתפתחת מאישיות יצירתית. ידע טכני בתוכנות מצריך ידע בסיסי במחשב שיאפשר למידה של תוכנות העיצוב. את שני הדברים האלו יחד ניתן ללמוד היום בקורס מקצועי בתחום שבסופו גם תוכלו לעבוד בתחום.

איפה ניתן ללמוד קורס גרפיקה שמשלב את היצירתיות יחד עם החלק הטכני?

אז בעניין זה חשוב לדעת שקורסים רבים מתמקדים יותר בפן הטכני ופחות בפן היצירתי. קורסים כאלו לרוב יהיו קצרי מועד ויובטח לכם כי תלמדו את התחום תוך שלושה חודשים. כדאי שתדעו כי ניתן ללמוד קורס שהוא קצר, אך לא קצר מידי. אם אתם מחפשים קורס איכותי ומקצועי שיביא אתכם לרמה גבוהה גם בפן היצירתי וגם בפן הטכני, זה הזמן להכיר את מכללת סולו.

קצת על מכללת סולו

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות ההייטק. המכללה מלמדת את התחום חמש עשרה שנים ומלמדים בה מורים מומחים מהענף. למכללה שיטת לימוד ייחודית המלמדת אחד על אחד אונליין מהבית ומאפשרת להרבה אנשים ללמוד את התחום מבלי לשלם הון על חניה, נסיעות ולימודים. המטרה להנגיש את הקורס לכל מי שאוהב את התחום ורוצה ללמוד אותו לצורכי תחביב או במטרה לעבוד בתחום.

מהו מסלול הלימודים שמציעה מכללת סולו?

מכללת סולו מציעה לסטודנטים שלה קורס יישומי בגרפיקה למשך עשרה חודשים שבהם תלמדו כל שבוע שעה וחצי עם מורה אחד על אחד בעזרת תוכנת חיבור ממוחשבת. מסלול הלימוד יכלול בתוכו מבואות חשובים בתחום הגרפיקה כמו עימוד, טיפוגרפיה, תורת הצבעים ועוד. מעבר לכך, הסטודנט ילמד את תוכנות העיצוב פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין ומשיעור לשיעור בעזרת תרגולים ושיעורי בית תתפתח גם המחשבה היצירתית.

דרך הלימוד במכללה היא ייחודית. המכללה מפרקת את נושאי הלימוד לתת נושאים קטנים יותר על מנת שהסטודנט יוכל לקבל הבנה רחבה וליישם את החומר. כל חומר נלמד נדבך על נדבך עד שהסטודנט מגיע לשלב שבו הוא יכול ליצור גרפיקה איכותית ומקצועית בעזרת חומר הלימוד.

קצב הלמידה נקבע על פי הסטודנט וזה היתרון הגדול ביותר שיש ללמידה פרטית, אחד על אחד עם מורה. התלמיד בשיעורי הגרפיקה של מכללת סולו, יכול תמיד לעצור את השיעור, לשאול שאלות ולקבל עליהן מענה מיידי.

האם מיד לאחר הקורס ניתן להתחיל לעבוד?

לא רק שאפשר להתחיל לעבוד מיד אחרי הקורס, יש סטודנטים בעלי כישורים איכותיים במיוחד בתחום שיכולים להתחיל עוד במהלך הקורס. קורס גרפיקה במכללת סולו מכשיר את הסטודנטים לעסוק בתחום. המכללה מכירה היטב את שוק העבודה ולכן מלמדת את הסטודנטים את כל החידושים הכי עדכניים מבחינת גרפיקה ממוחשבת. המכללה מלמדת מעבר לעיצוב גרפי את התחומים הכי עדכניים כמו חוויית משתמש, בניית אתרים וכדומה.

היכן מוצאים עבודה בגרפיקה?

זו שאלת התאכלס! סיימתי את הקורס, איפה אני הולך לעבוד עכשיו. אז כמו שבכל עבודה, גם בעיצוב גרפי אין פתרונות קסם! עליכם למצוא מודעות דרושים, לשלוח אליהם קורות חיים ותיק עבודות ולחכות שיחזרו אליכם. אך מה תאמרו אם יגידו לכם שעם מכללת סולו אין לכם צורך לשבת ולחפש את מודעות הדרושים?

למכללת סולו יש כיום את קבוצת הדרושים הגדולה ביותר בתחום. מידי יום מתפרסמות בקבוצה זו עשרות משרות שאליהן אתם יכולים להגיש מועמדות. חשוב לציין שלפני שאתם מגישים מועמדות כזו, כדאי שתיק העבודות שלכם יהיה רציני ומושקע.

מהו תיק עבודות בגרפיקה?

פה קבור הכלב! תיק עבודות בעיצוב גרפי הוא המפתח שלכם לעולם העבודה בתחום. אם תיק העבודות לא טוב, לא ייקחו אתכם לעבודה. אם תיק העבודות ברמה בינונית, תקבלו עבודות ברמה בינונית, אך אם תיק העבודות שלכם מצוין, תוכלו לעבוד במקומות השווים ביותר בתעשייה זו ששם הרווח הגדול בתחום. לכן זכרו! תיק העבודות הוא כרטיס הביקור שלכם, תכינו אותו כמו שצריך, תגיעו לעבודות איכותיות בשכר גבוה מאוד.

בקורס נכין תיק עבודות?

לא בכל הקורסים בתחום מכינים תיק עבודות. מכללת סולו מודעת לקושי של סטודנטים מסיימים להכין תיק עבודות איכותי ולכן תחילה, המכללה נותנת לסטודנטים במהלך הלימודים עבודות ברמת תיק עבודות אותן יוכלו להכניס לתוכו. מעבר לכך, למכללה קיים קורס מיוחד לבניית תיק עבודות על פי הסטנדרטים הנהוגים בענף העיצוב הגרפי. חשוב להבין שהקבלה שלכם לעבודה אינה תלויה בתעודה שתקבלו, אלא ביכולות העיצוביות שתציגו בתיק העבודות.