לימודי הבאה לדפוס

//לימודי הבאה לדפוס

כל מה שאתם צריכים לדעת על עולם הדפוס וזה לא משנה אם אתם מעצבים גרפיים או גרפיקאים מתחילים, ישנם מושגים רבים בתחום הדפוס שלפעמים מבלבלים ולא יודעים מה רוצים מאיתנו ברגע שאנחנו גמרנו לעצב קובץ עבודה, לרוב תקבלו רשימת דרישות מבית הדפוס או נהלים שונים, לכל בית דפוס יש את שיטות ההדפסה שלו ולכן לכל בית דפוס יש הדרישות שלו, הכל תלוי במכונות להדפסה ומה הם דורשות כדי להוציא לכם קובץ מודפס ואיכותי. אם אתם מתכוונים ללמוד את תחום הדפוס בהחלט מאמר זה יעשה לכם סדר מהם התוכנות הנדרשות היום לעבודה עם קבצים מודפסים, בשפה המקצועית כדי לעבוד בתחום ההבאה לדפוס נושא זה יקרא עבודה ביצועיסטית כי הביצועיסטים יקבלו את העבודות הגרפיות של המעצבים הגרפיים ויכינו אותם לפי הדרישות של בית הדפוס. הבאה לדפוס הוא תחום מאוד רחב ואנו נתמקד בנושאי התוכנות ואיך לסגור קבצים מתוכנות של אדובי. שיעורי ההסבר מוסברים על התוכנות של חברת אדובי בגרסאות החדשות של פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין גרסאות 2018 ADOBE PHOTOSHOP ILLUSTRATOR IN DESIGN .

סגירות קבצים להדפסה מתוכנת הפוטושופ ואילוסטרייטור

שיעורי הסבר על סגירות קבצים להדפסה מתוכנת הפוטושופ ואילוסטרייטור

הכנו במיוחד בשבילכם סרטוני הסבר על מה חשוב לפני שמוציאים קובץ להדפסה, סרטוני הסבר אלה מוסברים בשפה העברית וייתנו לכם אינדיקציה בסיסית ורחבה מה הכי נכון רגע לפני שפותחים את הקובץ, הנקודות שדיברנו עליהם בשיעורים החל מעבודה עם רזולוציות נכונות של תמונות וכמובן צבעים נכונים לעבודה, כל תוכנה יש את סגנון הסגירה אבל לרוב כולם דומים. כמובן שתוכלו לרשום לכל אורך הסרטון את המהלכים ולעצור גם איפה שלא ברור לכם.

גרפיקה וקטורית מול גרפיקה עם פיקסלים הבדלים

נתחיל עם ההסברים הפשוטים שכל אחד צריך לדעת שיש תוכנות וקטוריות ויש תוכנות שהם לא וקטוריות, תוכנה גרפית וקטורית היא תחשיב של שפיכה של צבע על פי אזור והצבע יהיה מלא ללא תחשיב של נקודות לעומת הפוטושופ שכל יחידת מידע בתוכנה מבוסס נקודות, לדוגמה 300 DPI שזה הרזולוציה המתאימה להדפסה כלומר 300 נקודות של מידע ביחידת שטח, כדי שיהיה לנו הדפסה איכותית נצטרך בפוטושופ לעבוד מלכתחילה עם איכות גבוהה, רזולוציות כאלה לפעמים מגבילה אותנו בהגדלה או בהקטנה של תמונות וקבצים, במידה ואנו רוצים לעבוד עם קבצים גדולים מאוד נצטרך לעבוד עם מידות גדולות וכמובן מחשב חזק, תוכנות גרפיקה וקטוריות הם לרוב יותר קלות כי קבצים וקטורים לא צריכים הרבה נקודות כדי להראות איכות של תצוגה, גרפיקה שנעשתה בצורה וקטורית נוכל להגדיל ולהקטין ללא שום בעיה ולא יפגע שום אלמנט גרפי וקטורי.

עיצוב גרפי אריזה והבאה לדפוס

עיצוב גרפי אריזה והבאה לדפוס

את כל סגנון קווי האריזה עושים אך ורק בתוכנת אילוסטרייטור את קווי הסכין נצייר ונשרטט עם כלים שמיועדים לכך לאחר מכן נהפוך את קו החיתוך שלנו שיהיה סרגל ונוכל להניח את הגרפיקה בצורה שתהייה מסודרת ונוחה לעיצוב, לרוב צריכים להתייעץ עם בית הדפוס ולקבל מהם את קווי החיתוך טרם התחלת העבודה בתוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור, תוכלו להכניס קבצים ועיצובים גרפיים שעשיתם בתוכנת הפוטושופ ישירות לתוכנת הפוטושופ, את קבצי עיצוב האריזה תסגרו בחלקים או בנפרד ותשלחו את זה בקובץ PDF ישירות לבית הדפוס ולפי דרישה מיוחדת במידה ויש. לרוב את קו החיתוך עליכם לציין בתוכנה שיהיה בצבע חמישי פנטון במידה ויש לכם צבעים פרוצס בגרפיקה.

גרפיקה וחיתוך צורני

גרפיקות צורניות הם גרפיקות שקו החיתוך שלהם הוא לא ישר כמו כל גרפיקה רגילה, על גרפיקה צורנית כמו לדוגמה כרטיס ביקור או מודעה מעוגלת תצטרכו ליצור צורה על פי מידות מיוחדות של העיצוב ולהפוך את הקו חיתוך לסרגל כדי לקבל את סגנון החיתוך.

הטבעה גרפית של אלמנט

הטבעה גרפית יכולה להיות מכל תוכנה ולא רק מתוכנה וקטורית, לדוגמה אם אתם רוצים להדפיס צבע כסף או זהב על הגרפיקה מה שתצטרכו לעשות זה להפריד צבעים בין הגרפיקה שהולכת להיות מודפסת בצבע רגיל לבין קובץ ההטבעה, כלומר תצטרכו לשלוח 2 קבצי פדפ שונים ועליכם לדאוג לאותו מיקום בדיוק לפי מידות הקובץ.

צבעי פנטון ותוכנות לגרפיקה - שימושים עיקריים

צבעי פנטון ותוכנות לגרפיקה – שימושים עיקריים

צבעי פנטון הם צבעים על פי קטלוג  חברת פנטון מאפשרת לכם לבחור צבע על פי מספר מיוחד קטלוגי אחת הסיבות לעבודה עם פנטון זה אחידות בהדפסה, לדוגמה אם אתם אמורים להדפיס מספר גרפיקות ולא כולם מודפסים באותו מקום החשש לפעמים שלא יצא צבע הלוגו בצורה אחידה באותו מקום בכל בתי הדפוס הפתרון הוא עבודה עם מספרים קטלוגים לדוגמה אם בוחרים צבע ירוק שמספרו 362 אז בסגירת קבצים להדפסה נרשום בקובץ הפדפ את הפנטון שעבדנו איתו ובשיטה זו נהיה בטוחים שנקבל בדיוק את מה שראינו בספריית הצבעים. עבודה בפנטונים נהוג לעבוד לעיצוב לוגו או אם יש לנו גרפיקה שמורכבת מ2-3 צבעים בלבד, לרוב בישראל מכונות ההדפסה מאפשרות לעבודה עם 5-6 צבעי פנטון, ההבדל מעבודה עם פרוצס זה שצבעי CMYK לא מאפשרים לנו עבודה על אותו גוון לאורך זמן במיוחד אם יש לכם מהדורות שונות. מעצבים גרפיים או גרפיקאים שעובדים בעיצוב לוגו לא עם צבעי פנטון מסכנים את עבודת ההדפסה וזה נראה לא מקצועי אם צבעי הפרוצס נמרחים ולא יושבים טוב בגרפיקה.

ייצוא קבצים להדפסה מתוכנות פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין

לכל תוכנה יש את סגנון סגירת הקבצים, במידה ואתם רוצים איכות הדפסה נהוג לסגור מכל התוכנות אך ורק קבצי פדפ, תחילה נעביר את פורמט הצבעים לCMYK פורמט זה מאפשר להיות מסונכרנים עם מה שהולך להיות בהדפסה, זה לא משנה כמה אתם כיילתם את המסך שלכם או אם המסך של הלקוח שלכם מכויל או לא תמיד תהייה סטייה מינימלית בין מה שרואים במסך לבין מה שתקבלו בהדפסה, עבודה לא בפורמט הנכון יכול לגרום לעגמת נפש במידה ושלחתם צבעי מסך ללקוח במקום עבודה עם CMYK  או במילים אחרות צבעי פרוצס. בשיעורים המפורטים תוכלו לראות תהליך סגירה של התוכנות פוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת האינדיזיין, תהליך סגירת הקבצים בתוכנת האילוסטרייטור ואינדיזיין הוא זהה ואתם תראו את אותם החלונות ברגע שאתם שומרים להדפסה, בתוכנת הפוטושופ תהליך השמירה הוא קצת שונה, בפוטושופ אחת הבעיות שעובדים מההתחלה בפורמט לדפוס שלא כל כלי התוכנה עובדים לכן תצטרכו כל הזמן לעבוד בין פורמטים כדי לנצל את כל יכולות התוכנה.

רזולוציות – בתמונות הסוד לקבלת הדפסה איכותית בתוכנת הפוטושופ

עבודה עם תמונות בפוטושופ צריכה להיות ברזולוציה של 300 DPI במידה ואתם מעבירים תמונה לאילוסטרייטור שעברה עיבוד גרפי בפוטושופ אילוסטרייטור לא תפגע באיכות התמונה כי כל הפרמטרים של פוטושופ עוברים אוטומטית לתוכנת האילוסטרייטור או אינדיזיין כי הם נכנסות כלינק קישור ולא שייכות לתוכנה. איכות העבודה מלכתחילה צריך להיות בפורמט מתאים של אחוזי רזולוציה גבוהים בכל קובץ עבודה, במידה ואתם צריכים להוציא גרפיקה להדפסה מפוטושופ במידות גדולות מאוד מאוד מומלץ להתייעץ עם בית הדפוס כדי לקבל את היחס הנכון לסגירת הקובץ להדפסה או לעבודת העיצוב מלכתחילה לדוגמה קובץ שהוא 5 מטר על 5 מטר לא יגיע לבית הדפוס בגדלים האלה אל בצורה יותר קטנה ולעתים ברזולוציות גם יותר גדולות.

תוכנות גרפיות הנלמדות בלימודים

בלימודי גרפיקה ממוחשבת תלמדו את כל הנושאים להבאה לדפוס, התוכנות הנלמדות הם פוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין, כל תוכנה גרפית יש לה את הנישה שהיא אחראית עליה, פוטושופ אחראית כל עיצוב גרפי שכולל תמונות החל ממודעות גרפיות ועד ליצירת עיבודים גרפיים על תמונה לכל מטרה שיווקית או לקידום מכירות, בלימודי הדגש הוא על הבאה לדפוס, בתחום הגרפיקה וקטורית אילוסטרייטור ואינדיזיין נלמדות תוך שיתוף תוכנת הפוטושופ בקבצים הגרפיים של אילוסטרייטור ואינדיזיין. בתוכנת האינדיזיין תלמדו לעצב חוברות ספרים וקטלוגים, אילוסטרייטור אחראית על כל מה שקשור לתורת הקו החל מעיצובי לוגו, עיצוב אריזות, גרפיקות צורניות ועוד.

ייצוא קבצים להדפסה מתוכנות פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין

ללמוד מהבית גרפיקה ממוחשבת ועיצוב גרפי – לימודי תעודה

את הקורסים של פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין תלמדו בדגש להבאה לדפוס במסלול לימודים אונליין, הלימודים מתקיימים דרך תוכנת חיבור מרחוק ובצורה זו המורה יוכל לעבוד על התוכנה הגרפית שנמצאת אצלכם במחשב, המורה יוכל להסביר לכם צעד אחר צעד איך לעבוד על התוכנות הגרפיות ולאחר ההסבר של המורה אתם תוכלו לתרגל את החומר הלימודי במידה ויש לכם שאלות המורה יסביר לכם כיצד לבצע את האפקטים ויחזור אתכם על החומר שלא ברור, השיחה מתבצעת בדיוק כמו שתוכנת הסקייפ עובדת דרך מיקרופון ואזניות, תוכלו ליצור איתנו קשר דרך טופס צור הקשר באתר או לשוחח איתנו טלפונית בטלפון 03-6202111 ולקבל את כל הפרטים על מגוון מסלולי הלימוד. לכל אורך הלימודים תקבלו תרגילים ושיעורי בית כדי להטמיע את החומר הנלמד ולשלוט בשפה הגרפית מחכים לשמוע ממכם :).

הדגש הוא על הבאה לדפוס, בתחום הגרפיקה וקטורית אילוסטרייטור ואינדיזיין נלמדות

בלימודי גרפיקה ממוחשבת תלמדו את כל הנושאים להבאה לדפוס

ללמוד מהבית גרפיקה ממוחשבת ועיצוב גרפי - לימודי תעודה

גרפיקה וחיתוך צורני

 

 

2019-07-29T09:59:31+03:00