לימודי עיצוב גרפי יסודות

לימודי עיצוב גרפי יסודות בעיצוב גרפי , הסוד להצלחה בעיצוב גרפי.

על אף ההנחה שעיצוב גרפי ממוחשב הינו הנחת אלמנטים גרפיים,אין כך הדבר. העבודה בעיצוב גראפי וגרפיקה ממוחשבת מתחילה עם ידיעת עקרונות העיצוב הגראפי שיסייעו להצלחת העיצוב , העקרונות בהם נדון בהמשך הם רעיונות למעצבים גרפיים שיסייעו ביצירת עיצובים גרפיים מכובדים, אנרגטיים ותוססים.

להלן מספר כללים לעיצוב גרפי נכון:

א.איזון גרפי
אחד העקרונות להצלחת העיצוב וגרפיקה היא שמירה על איזון גרפי , מה שיתן לנו יציבות לעיצוב הגרפי הממוחשב , משקלים לאלמנטים בעיצוב ובמרחב כדי שנוכל לשמור על סימטריה ואחידות בין האלמנטים , איזון סימטרי יעניק לנו תנועה ואוירה רגועה ליצירת השקט הויזואלי המתגבש אצל המתבונן בעיצוב, כל זאת כדי למשוך את תשומת הלב לעיצוב שיצרנו.

ב.מקצבים חזותיים מתמשכים
אחד מעקרונות העיצוב הגרפי בגרפיקה ממוחשבת היא חזרה של מקצבי אלמנטים בעיצוב על ידי יצירת דימויים ויזואלים שמקנים תחושה של סדר וארגון מופתי , מה שיעניק לעיצוב הגרפי בגרפיקה את תחושת האחדות והארגון , מקצבים חזותיים בשקיפות נותנים את הרקע לבסיס האחדות בגרפיקה הממוחשבת.

לימודי עיצוב גרפי יסודות

ג.פרופורציות, הדגשות ושמירה על קני מידה בגרפיקה
פרופורציות ,הדגשות ושמירה על קני מידה ב גרפיקה ממוחשבת, נועדו ליצור את מערכת היחסים בין האלמנטים הגראפיים .
עלינו לשמור על פרופורציות נכונות בקנה מידה נכון במיוחד בהקטנה ובהגדלה של אלמנטים גרפיים על מנת לא לפגוע בפרופורציות המקוריות של הגרפיקה הצורתית והתמונות , שעברו עיבוד ממוחשב ואמורות להשתלב בעיצוב כולו.
לפעמים ניתן דגש בהגדלת אלמנט גרפי ביחס לגרפיקה כולה הנמצאת בקובץ שלנו כדי להסב את תשומת הלב לנקודה שאנחנו רוצים להבליט.
דינמיקה וגוונים ישמרו על האיזון המירבי בחוקי העיצוב וניתן הצללה ועומק כדי להשפיע כמה שיותר על הדגש במרחב בעיצוב , חוקי עיצוב גרפי אלו ישמרו באופן מאוזן ואלגנטי על היעילות בזרימת האלמנטים בעיני המתבונן.

מה זה עיצוב גרפי :

בעולם המהיר והמודרני בו אנו חיים דברים משתנים בקצב מהיר ותמיד צריכים להיות עם יד על הדופק. עיצוב גרפי הוא אחד המקצועות המובילים בשוק העבודה ואחד המבוקשים ביותר שמכניס לא מעט כסף למעצבים הגרפים. עיצוב גרפי יעניק לכם מגוון כלים מעשיים ותיאורטיים שיעזרו לכם לביצוע עבודתכם בתור מעצבים גרפים מתחילים. במהלך לימודיכם תחשפו לסגנונות עיצוב,איורים,תקשורת חזותית, עיצוב ממשקים, עיצוב אינטראקטיבי, תלת מימד וכו’. תלמדו טכניקות שונות, תקבלו כלים שונים , ותלמדו את התוכנות המתקדמות ונדרשות בשוק העבודה ובעבודתכם בתור מעצבים גרפיים לעתיד.

  • עיצוב גרפי הוא מקצוע שצבר פופולאריות בשנים האחרונות, וניתן להשתכר בו יפה. הדרישה לעובדים מוכשרים בתחום העיצוב הגרפי הולכת וצוברת תאוצה. כמו כן מעבר תחום הגרפיקה גרם לכך שהעבודה תאופיין בשימוש בתוכנות מחשב כמו: פוטושופ, אילוסטרייטו , אינדיזיין , פלאש , דרימוויבר וכו’. כך שנפתחה דלת חדשה לעיסוק במקצוע עיצוב גרפי בפני קהל גדול יותר.מעצב גרפי טוב צריך היום בשוק העבודה : מוח יצירתי, גישה טובה למחשב וסובלנות הם המפתח שלכם להשתלבות בתחום העיצוב הגרפי.

מה נותנים

לימודי עיצוב גרפי נותנים לך חוץ ממקצוע מבוקש, ידע בתוכנות גרפיקה שונות אשר נדרשות בשוק העבודה. במיוחד שליטה מקצועית בתוכנות גרפיקה והאינטרנט שנמצאות בשימושי תמידי אצל כל מעצב גרפי והם חלק מעבודה בתחום העיצוב הגרפי. החשיבה היצירתית שאתה מפתח במהלך לימודיך עוזרת לך לפתח יכולות של פיתוח פרויקטים תוך כדי חשיבה יצירתית, מקורית, וחדשנית ולהיות בתקן הנדרש בשוק העיסקי. כמו כן אתה יוצא עם תיק עבודות שמקנה לך נקודת זינוק גבוהה יותר מאנשים אחרים שאין להם את הידע המעשי והתיאורטי והכי חשוב הניסיון. הבוגרים שמסיימים את לימודי עיצוב הגרפי משתלבים במשרדים לעיצוב גרפי, עיצוב תערוכות, עיצוב מוצר במערכות עיתונים ובאתרי אינטרנט ויש אף כאלה שעובדים מהבית.

2019-08-05T09:45:58+03:00