לימודי עיצוב גרפי ממוחשב

//לימודי עיצוב גרפי ממוחשב

לימודים בעיצוב גרפיקה ממוחשבת הינו תחום מרתק אליו פונים רבים מסיבות מגוונות. חלק לומדים בשביל הכיף, היות ועיסוק בגרפיקה הינו תחביב שלהם, ואחרים פונים כדי לצבור עוד כלי עבודה, או בתור מקצוע בפני עצמו. היות ותחום לימודי גרפיקה הפך בחלק גדול ממנו לממוחשב, יש בעלי חוש עיצוב שלא מתחברים לעבודות יד אך דווקא לעיסוק הממוחשב בעיצוב הם מתחברים מאוד.

לימודי עיצוב גרפי ממוחשב

לימוד עיצוב גרפי ממוחשב אונליין – מה זה נותן?

לימודים מסוג זה מעניקים ידע תיאורטי רב וכלים מעשיים שבאמצעותם ניתן ליצור עיצובים מרשימים במגוון תחומים. ישנו מגוון רחב של קורסים בתחום לימודי עיצוב גרפי, חלקם יותר לחובבים ואחרים מקצועיים ומקיפים חומר נרחב. במרבית הקורסים, הבוגרים יוצאים עם ידע וכלים בנושאים כמו: עיצוב ממשקים, איור, תקשורת חזותית, תלת מימד, עיצוב אינטראקטיבי, ועוד. בין היתר, לומדים כיצד להשתמש בתוכנות שונות המשמשות את תחום הגרפיקה הממוחשבת, למשל פוטושופ, פריהנד, וכדומה.


המעצב הגרפי אחראי לא רק עבודת העיצוב אלא גם על העברת המסר. לרוב, המסר המילולי מועבר על ידי הרעיונאי. המעצב מחבר בין המילים לויזו’אל ויוצר תמונה שנראית טוב לעין וגם מעבירה את הרעיון באופן שיווקי.

לימודי עיצוב גרפי ממושב – כדאיות

קורסים כגון קורס פוטושופ בתחום עיצוב גרפי ממוחשב כוללים עבודה ממוחשבת רבה ומכשירים את הבוגרים לעסוק בתוכנות כמו פוטושופ, פריהנד, קורל דרו, פיינט שופ פרו, אוטוקאד, אילוסטרייטור, ועוד. בוגרי הקורסים השונים בתחום, משתלבים כמעצבים גרפיים בבתי הוצאה לאור, במערכות של עיתונים, משרדי פרסום, אתרי אינטרנט, בחברות לעיצוב תערוכות, כפרילנסרים, ועוד. עולם הפרסום הולך ומתרחב, והאינטרנט תופס מקום משמעותי יותר. קורסים של לימודי עיצוב גרפי ממוחשב אונליין הולכים ותופסים פופולאריות גבוהה יותר ככל שעולה הביקוש למעצבים, וזה כמובן עולה בעקבות השימוש בגרפיקה ממוחשבת בעולם הפרסום וברשת האינטרנט.

לימודי עיצוב גרפי – כמה זמן לומדים?

מקומות רבים מציעים לימודי עיצוב גרפי. חלק ממוסדות הלימוד מציעים לימודי תעודה, אחרים מעניקים תעודת הנדסאי גרפיקה. בממוצע, קורס מסוג זה אורך מספר חודשים, ולעיתים גם שנה. בכדי לסיים תעודה של הנדסאי גרפיקה יש לסיים לימודים של שנתיים. חלק מהמוסדות מציעים שעות גמישות יותר, למשל אפשרות לבחור בין לימוד עיצוב גרפי בבוקר, או אחר הצהריים ואפילו בערב. רצוי לקבל מכל מוסד פירוט לגבי החומר הנלמד בקורס עיצוב גרפי ממוחשב בכדי לבחון האם זה מספק בשביל לעסוק בכך אחר כך. לכל אחד יכולות להיות דרישות מעט שונות, בעיקר אם הבחירה היא בין לימוד לשם פיתוח תחביב ובין לעסוק בכך באופן מקצועי.

אופציה נוספת של לימודי עיצוב גרפי, הינה להירשם לקורס בלימוד מרחוק, דרך האינטרנט. סולו, הקולג’ המומחה בתחום לימודי גרפיקה ועיצוב אונליין, מציעים מגוון רחב של קורסים בתחום העיצוב הגרפי, כשהמשותף לכולם הוא הנוחות המקסימאלית שבלימוד דרך האינטרנט. השיעורים מתבצעים אחד על אחד, תוך שימוש בתוכנת לימוד משוכללת, כשהתלמיד מקבל את מלוא תשומת הלב של המורה. בין הקורסים שאפשר לבחור בתחום: קורס אינדיזיין אונליין, קורס לימודי גרפיקה ועיצוב אונליין, ועוד.

2019-08-05T08:13:29+03:00