לימודי עיצוב  זהו תחום מאוד גדול והלימודים הקשורים אל תחום זה מאוד מבוקשים ונפוצים בארץ ובעולם.

//לימודי עיצוב  זהו תחום מאוד גדול והלימודים הקשורים אל תחום זה מאוד מבוקשים ונפוצים בארץ ובעולם.

לימודי עיצוב  זהו תחום מאוד גדול והלימודים הקשורים אל תחום זה מאוד מבוקשים ונפוצים בארץ ובעולם.

בעבר לימודי עיצוב לא היה נכלל כמתכונת של מסלול לימודים אקדמאים, דהיינו העוסקים במקצוע היו אותם אנשים שניכרו בכישרון עיצובי מרשים ובעבודת כפיים טובה גרידא, שכן לפני התפתחות הטכנולוגיה ולפני שהיו מחשבים ותוכנות עיצוב מתקדמות המעצב היה יושב, חותך, מדביק ובעצם עושה את כל פעולת העיצוב בידיו. כיום התמונה שונה לחלוטין ולמעשה מאמצע המאה ה-19 תחום העיצוב הוכר כמקצוע אקדמאי או כלימודי תעודה שרבים נהרו לרכוש בו השכלה. אם נסתכל סביבנו נבחין כי כמעט כל כלי, כל מכשיר , כל מוצר שהוא קשור לתחום העיצוב שכן העיצובים הנעשים הם עיצובי אתרי אינטרנט, עיצובי שלטי חוצות, עיצובי אריזות משחקים, עיצובי כריכות של ספרים ועוד ועוד.

על מנת להיות חלק מהתעשייה הכה מתפתחת של עולם עיצוב יש צורך ללמוד ולרכוש השכלה במקצוע בדרכים שונות שמפורטות להלן:

 

  • קורסים – כיום בשל הביקוש הרב ללימודי עיצוב ובשל מגוון התחומים שהינו כולל, ניתן למצוא קורסים רבים בתחום העיצוב שניתנים במוסדות ובתי ספר רבים הפזורים בכל רחבי הארץ. בין הקורסים: קורס לעיצוב, קורס לעיצוב גרפי ממוחשב , קורס לעיצוב תעשייתי, וקורסי תוכנות שונות שהכרחיות למעצבים וגרפיקאים בעידן של היום כגון: קורס בתוכנת הפוטושופ המתקדמת, קורס בתוכנת הפלאש, קורס בתוכנת האילוסטרייטר וכו’.
  • תואר – תואר ראשון בעיצוב הינו תואר מוכר ומבוקש מאוד בארץ ובכלל בעולם. לימודים אלו נמשכים 4 שנים ובמהלכן רוכש הסטודנט את כל הידע והכלים הדרושים לו לעסוק במקצוע לאחר הלימודים ולהשתלב בעבודות נחשקות. תנאי הקבלה ללימודי עיצוב כתואר ראשון הינם: 12 שנות לימוד, תעודת בגרות מלאה ובה ממוצע ציונים גבוה, הצגת תיק עבודות, ראיון אישי ויש כאלו שיידרשו לעבור מבחן כניסה או להציג ציון פסיכומטרי.

מה קורה לאחר לימודי עיצוב?

לאחר לימודי עיצוב יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות המוצעות בשוק ונוגעות בתחום וכמו כן להמשיך את לימודיהם לתואר ראשון או שני ולהתקדם במקצוע. אין ספק כי היתרונות של לימודי עיצוב או לימודי תעודה בעיצוב גדולים מאוד שכן, תנאי העבודה בתחום העיצוב מבין הטובים ביותר במשק.

2019-08-05T00:06:12+03:00