לימוד וורדפרס בניית אתרים למתחילים 

לימוד וורדפרס בניית אתרים למתחילים  מה זה וורדפרס?

תוכן עניינים הצג

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS), המאפשרת לך ליצור אתר או בלוג מאפס, או לשפר אתר קיים. וורדפרס היא תוכנה חינמית וקוד פתוח שפורסמה תחת רישיון GPLv2.

תוכנת וורדפרס משמשת מיליוני אנשים ברחבי העולם, כולל ארגונים גדולים רבים, כמו הגרדיאן, פורבס והניו יורק טיימס. וורדפרס משמשת גם מיליוני עסקים קטנים ובלוגרים אישיים.

חלק מהיתרונות בשימוש בוורדפרס הם בכך שהיא קלה לשימוש, יש לה קהילה ענקית של משתמשים ומפתחים שיכולים לעזור לך בבעיות או בהתאמות, וזה בחינם.

איך יוצרים אתר בוורדפרס

בעת יצירת אתר, אנשים רבים פונים לוורדפרס. וורדפרס היא אחד מבוני האתרים הפופולריים ביותר והיא בחינם לשימוש. במאמר זה נראה לכם כיצד ליצור אתר בוורדפרס.

ראשית, תצטרך ליצור חשבון וורדפרס. לאחר יצירת חשבון, תוכל להיכנס ללוח המחוונים שלך. לוח המחוונים הוא המקום שבו תיצור ותנהל את האתר שלך.

כדי ליצור אתר בוורדפרס, תחילה תצטרך להתקין את תוכנת וורדפרס על שם הדומיין שלך. אתה יכול לעשות זאת על ידי מעבר לספק שם הדומיין שלך וביצוע ההוראות שלו כיצד להתקין וורדפרס.

לאחר התקנת וורדפרס, תצטרך לבחור ערכת נושא לאתר שלך. ערכת נושא היא תבנית עבור האתר שלך ששולטת במראה ובתחושה הכלליים של האתר שלך.

הוספת דפים ותוכן

הוספת דפים ותוכן לאתר הוורדפרס שלך הוא תהליך פשוט. מלוח המחוונים, בחר הוסף חדש כדי ליצור דף חדש. הזן את כותרת העמוד ואת התוכן. אתה יכול גם להוסיף תמונות וסרטונים על ידי לחיצה על כפתור הוסף מדיה.

כדי להוסיף פוסט חדש, בחר הוסף חדש מתפריט הפוסטים. הזינו את כותרת הפוסט ואת התוכן. אתה יכול גם להוסיף תמונות וסרטונים על ידי לחיצה על כפתור הוסף מדיה.

כשתסיים להוסיף תוכן, הקפד לשמור את השינויים שלך על ידי לחיצה על הלחצן שמור טיוטה או פרסם.

ערכות נושא ותוספים

ישנם ערכות נושא ותוספים רבים לבחירה בעת בניית אתר וורדפרס. זה יכול להיות מכריע עבור אנשים ראשונים, אך למרבה המזל ישנם משאבים רבים שיעזרו להקל על התהליך. ערכות נושא מעניקות לאתר שלך מראה ותחושה, בעוד תוספים מוסיפים תכונות ופונקציונליות.

בעת בחירת ערכת נושא, חשוב למצוא ערכת נושא שמגיבה כך שהיא תיראה טוב בכל המכשירים. יש ערכות נושא רבות זמינות בחינם, או שאתה יכול לרכוש ערכת נושא מובחר. הקפד לקרוא את הביקורות לפני בחירת ערכת נושא, מכיוון שחלקן איכותיות יותר מאחרות.

כשזה מגיע לתוספים, יש גם אפשרויות רבות לבחירה. כמה תוספים פופולריים כוללים את Yoast SEO, Gravity Forms ו-WPBakery Page Builder. שוב, חשוב לקרוא את הביקורות לפני בחירת תוסף, מכיוון שחלקן עלולות להאט את האתר שלך או לגרום להתנגשות עם תוספים אחרים.

התאמה אישית של האתר שלך

יצירת אתר עם וורדפרס היא דרך מצוינת להיכנס לאינטרנט, אבל אולי תרצה להתאים אישית את האתר שלך על ידי הוספת ערכות נושא ותוספים שונים. ישנם ערכות נושא ותוספים בחינם זמינים ממאגר התוספים של WordPress.org, או שאתה יכול לרכוש ערכות נושא ותוספים מובחרים ממפתחים של צד שלישי.

כדי להוסיף ערכת נושא, עבור אל מראה > ערכות נושא בפאנל הניהול של וורדפרס ולחץ על כפתור הוסף חדש. אתה יכול לחפש ערכות נושא לפי מילות מפתח או לדפדף לפי קטגוריות. כאשר אתה מוצא ערכת נושא שאתה אוהב, לחץ על כפתור התקן כעת ולאחר מכן על כפתור הפעל כדי להפעיל אותו באתר שלך.

כדי להוסיף תוסף, עבור אל תוספים > הוסף חדש בפאנל הניהול של וורדפרס וחפש תוספים לפי מילת מפתח או דפדף לפי קטגוריות. כאשר אתה מוצא תוסף שאתה אוהב, לחץ על כפתור התקן כעת ולאחר מכן על כפתור הפעל כדי להפעיל אותו באתר שלך.

מהם היתרונות בשימוש בוורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS) המאפשרת לך ליצור אתר או בלוג מאפס, או לשפר אתר קיים. וורדפרס היא תוכנת קוד פתוח בחינם שהופצה תחת GPL. הוא משמש מיליוני אנשים ברחבי העולם, כולל ארגונים גדולים רבים, כמו הגרדיאן, פורבס והניו יורק טיימס.

ישנם יתרונות רבים בשימוש בוורדפרס:

1) וורדפרס קלה לשימוש. ישנם אלפי ערכות נושא ותוספים זמינים בחינם, כך שתוכל להתאים בקלות את האתר שלך כך שיענה על הצרכים שלך.

2) וורדפרס ידידותית לקידום אתרים. האתר שלך ידורג גבוה יותר בדפי התוצאות של מנועי החיפוש אם אתה משתמש בוורדפרס.

3) וורדפרס מאובטחת. אלפי מפתחים פועלים ללא הרף כדי לשמור על וורדפרס בטוחה ומעודכנת.

4) וורדפרס ניתנת להרחבה.

מהם האתגרים בשימוש בוורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן פופולרית (CMS), ולא בכדי. זה בחינם וקל יחסית לשימוש. עם זאת, ישנם כמה אתגרים בשימוש בוורדפרס. האחת היא שיכול להיות קשה למצוא ערכות נושא ותוספים איכותיים. אתגר נוסף הוא שוורדפרס היא יעד פופולרי עבור האקרים, ולכן אבטחה היא דאגה. בנוסף, מכיוון ש-WordPress כל כך פופולרי, זה יכול להיות אתגר למצוא מפתחים שמכירים אותה ויכולים לעזור לך בהתאמה אישית או בפתרון בעיות.

מה ההבדל בין אתר אינטרנט לבלוג?

כשמדובר בבניית אתר, ישנן שתי אפשרויות פופולריות: וורדפרס ובוני אתרים. במאמר זה נשווה בין אתרים ובלוגים, ונעזור לכם להחליט איזו אפשרות היא הטובה ביותר עבורכם.

אתר אינטרנט הוא פלטפורמה המורכבת מדפים סטטיים. על מנת ליצור אתר אינטרנט, עליך להשתמש בבונה אתרים או בשפת קידוד כמו HTML, CSS ו-JavaScript. בלוג, לעומת זאת, הוא פלטפורמה שמורכבת מפוסטים ודפים. פוסטים מתפרסמים בדרך כלל בסדר כרונולוגי הפוך, כאשר הפוסט האחרון נמצא בראש העמוד.

ההבדל העיקרי בין אתרים לבלוגים הוא שאתרים סטטיים ובלוגים דינמיים. המשמעות היא שאתרי אינטרנט נועדו להציג מידע בצורה מושכת יותר מבחינה ויזואלית, בעוד שבלוגים נועדו להיות אינטראקטיביים ומושכים יותר.

איך יוצרים אתר בוורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS) המאפשרת לך ליצור אתר או בלוג מאפס, או לשפר אתר קיים. וורדפרס היא תוכנת קוד פתוח בחינם שהופצה תחת GPL.

כדי ליצור אתר בוורדפרס:

 1. בחר שם דומיין ואירוח אתרים.
 2. התקן וורדפרס.
 3. בחר ערכת נושא.
 4. הוסף תוכן.
 5. פרסם את האתר שלך.

האם קשה להשתמש בוורדפרס לבניית אתרים?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן פופולרית (CMS) המאפשרת לך לבנות אתרים או בלוגים מאפס, או לשפר אתר קיים. וורדפרס היא תוכנת קוד פתוח בחינם שהופצה תחת GPL. הוא משמש מיליוני אנשים ברחבי העולם, כולל ארגונים גדולים רבים, כמו הגרדיאן, פורבס והניו יורק טיימס.

למרות הפופולריות שלה, יש אנשים שמתקשים להשתמש בוורדפרס. הממשק שלו יכול לבלבל למתחילים, ויש הרבה פונקציונליות שיכולה להיות קשה ללמוד ללא עזרה ממשתמש מנוסה יותר או ממדריך. עם זאת, עם קצת תרגול, רוב האנשים יכולים להיות מיומנים בשימוש בוורדפרס לבניית אתרים.

מהם כמה מהפלאגינים הפופולריים ביותר עבור וורדפרס?

ישנם סוגים רבים ושונים של תוספי וורדפרס, חלקם פופולריים יותר מאחרים. כמה מהתוספים הפופולריים ביותר כוללים את Yoast SEO, Jetpack ו- Gravity Forms. Yoast SEO הוא תוסף שעוזר לך לבצע אופטימיזציה של האתר שלך למנועי חיפוש, בעוד Jetpack מספקת מגוון תכונות ואפשרויות למשתמשי וורדפרס. Gravity Forms הוא תוסף פופולרי המאפשר לך ליצור טפסים וסקרים עבור האתר שלך.

מהם היתרונות בשימוש באתר וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח שבה אתה יכול להשתמש כדי ליצור אתר או בלוג. וורדפרס פופולרית בקרב בלוגרים ועסקים קטנים מכיוון שהיא קלה לשימוש ויש הרבה תוספים ועיצובים של וורדפרס זמינים כדי לעזור לך להתאים אישית את האתר שלך.

חלק מהיתרונות של שימוש בוורדפרס כוללים:

 1. וורדפרס לשימוש חופשי.
 2. ישנם תוספי וורדפרס רבים זמינים המאפשרים לך להוסיף תכונות ופונקציונליות לאתר שלך.
 3. יש הרבה ערכות נושא חינמיות של וורדפרס זמינות, כך שתוכל ליצור מראה מותאם אישית לאתר שלך מבלי לבזבז הרבה כסף.
 4. וורדפרס קלה לשימוש – גם אם אין לך ניסיון בקידוד, אתה יכול ליצור אתר עם וורדפרס.

מהם כמה מהנושאים הטובים ביותר של וורדפרס לאתרים עסקיים?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן פופולרית המשמשת הן לבלוגים והן לאתרים עסקיים. יש הרבה ערכות נושא וורדפרס זמינות, מה שמקשה על הבחירה הטובה ביותר עבור האתר שלך. להלן כמה מהנושאים הטובים ביותר של וורדפרס לאתרים עסקיים.

ערכת הנושא X היא ערכת נושא רב-תכליתית שניתן להשתמש בה עבור מגוון אתרים. יש לו תכונות רבות ושונות, כולל בונה דפים לגרור ושחרור, כותרת עליונה ותחתונה מותאמות אישית ואפשרויות צבע בלתי מוגבלות.

The Divi הוא נושא רב תכליתי נוסף שניתן להשתמש בו עבור מגוון אתרים. יש לו תכונות רבות ושונות, כולל בונה דפים לגרור ושחרר, 20+ פריסות מוכנות מראש וממשק קל לשימוש.

The Enfold Theme הוא נושא רספונסיבי המושלם לעסקים שרוצים אתר אינטרנט מודרני.

איך אני יוצר אתר בוורדפרס?

כאשר אתה יוצר אתר אינטרנט, אתה צריך שני דברים: שם דומיין ואירוח אתרים. שם דומיין הוא הכתובת של האתר שלך (למשל, mywebsite.com) ואירוח אתרים הוא השירות המאחסן את קבצי האתר שלך כדי שאנשים אחרים יוכלו לגשת אליהם באופן מקוון.

יש הרבה ספקי אירוח אתרים לבחירה, אך אנו ממליצים להשתמש ב-Bluehost או ב-WP Engine – שניהם מומלצים על ידי וורדפרס.

לאחר שבחרתם מארח אתרים, השלב הבא הוא התקנת וורדפרס. זוהי תוכנה חינמית שמקלה ליצור ולנהל את האתר שלך. כדי להתקין וורדפרס, תצטרך להיכנס לחשבון שלך עם מארח האינטרנט שלך ולעקוב אחר ההוראות שלו.

לאחר התקנת וורדפרס, אתה יכול להתחיל ליצור דפים ופוסטים עבור האתר שלך.

מהם כמה מהפלאגינים הטובים ביותר שאני יכול להשתמש בהם עבור אתר וורדפרס שלי?

אחד הדברים הטובים ביותר בוורדפרס הוא המגוון העצום של תוספים הזמינים למשתמשים. תוספים אלה יכולים להוסיף כל מיני פונקציונליות לאתר, מדברים פשוטים כמו הוספת אייקונים של מדיה חברתית ועד למשימות מורכבות יותר כמו יצירת עגלת קניות מותאמת אישית.

ישנם אלפי תוספים שונים זמינים, כך שיכול להיות קשה לדעת אילו מהם כדאי להתקין. להלן כמה מהפלאגינים הטובים ביותר שמצאתי:

 1. סמלי מדיה חברתית: תוסף זה מוסיף סמלי מדיה חברתית לאתר האינטרנט שלך, מה שמקל על המבקרים לשתף את התוכן שלך ברשתות החברתיות האהובות עליהם.
 2. סל קניות מותאם אישית: תוסף זה מאפשר לך ליצור עגלת קניות מותאמת אישית עבור האתר שלך, המאפשר ללקוחות לרכוש פריטים ישירות מהאתר שלך.

מה יותר חשוב, ספק אחסון טוב או חברת דומיין טובה?

כשזה מגיע ליצירת אתר, ישנם כמה גורמים שונים שנכנסים לתהליך. אחת ההחלטות החשובות ביותר היא האם להשתמש בספק אחסון או בחברת דומיין. לשניהם יתרונות וחסרונות משלהם, כך שיכול להיות קשה להחליט מי מהם חשוב יותר.

חברות דומיין אחראיות על רישום וניהול שמות דומיין. זה יכול להיות שלב חשוב בהקמת אתר אינטרנט, מכיוון שהוא קובע כיצד אנשים ימצאו את האתר שלך באינטרנט. לחברת דומיינים טובה תהיה מבחר רחב של שמות דומיינים לבחירה, כמו גם כלים מועילים לרישום וניהול הדומיינים שלך.

ספקי אחסון מספקים את השטח באינטרנט שבו אתה מארח את קבצי האתר שלך. זה יכול להיות שיקול חשוב, במיוחד אם אתה מתכנן להחזיק הרבה תוכן או מדיה באתר שלך.

מהם כמה מהתסכולים הנפוצים ביותר שמשתמשים בנייד חווים?

תסכול הוא תחושה שכולנו חווים בשלב זה או אחר. זה יכול להיגרם מהרבה דברים, כמו התמודדות עם אנשים קשים, ניסיון לעשות משהו מאתגר או להיות במצב שבו אנחנו לא יודעים מה לעשות. עבור משתמשי טלפון סלולרי, ישנם מספר מקורות תסכול נפוצים.

אחד התסכולים הנפוצים ביותר הוא חיי הסוללה. אנשים רבים מגלים שהטלפון שלהם לא מחזיק מעמד כל היום, גם אם הוא שימש רק לגלישה קלה ולבדיקת אימייל. נושא נוסף שיכול להיות מתסכל הוא התמודדות עם שיחות שנפלו או קליטה לקויה. כשאתה באמצע שיחה והשיחה שלך מתנתקת, או כשאתה לא מצליח להיכנס לאינטרנט, לא משנה כמה פעמים תנסה, זה יכול להחמיר מאוד.

תסכול נפוץ נוסף למשתמשי טלפונים סלולריים הוא שטח אחסון.

תסכול נפוץ נוסף למשתמשי טלפונים סלולריים הוא שטח אחסון. ככל שהטלפונים מתקדמים יותר ויותר, הצורך בשטח אחסון נוסף עולה. לרוב הטלפונים יש כעת פחות מ-8 GB של אחסון פנימי, שיכול להתמלא במהירות אם יש לך הרבה תמונות או מוזיקה. יש כמה דרכים להתמודד עם הנושא הזה. אתה יכול למחוק תמונות ומוזיקה ישנות, או שאתה יכול לקנות טלפון עם יותר אחסון פנימי. אתה יכול גם לקנות התקן אחסון חיצוני כמו כונן קשיח או כרטיס SD לאחסון הקבצים שלך.

כיצד ניתן לשפר את חוויית המשתמש בנייד?

בעת יצירת אתר אינטרנט, חשוב לעצב אותו בצורה קלה למשתמשים לניווט. זה אומר לקחת בחשבון את המכשירים השונים שאנשים עשויים להשתמש כדי לצפות באתר שלך. על מנת לשפר את חוויית המשתמש בנייד, כדאי לשקול שימוש בתבנית עיצוב רספונסיבית. זה יבטיח שהאתר שלך ייראה טוב ויתפקד כהלכה בכל המכשירים, ללא קשר לגודל המסך שלהם.

דבר נוסף שאתה יכול לעשות כדי לשפר את חוויית המשתמש בנייד הוא לוודא שהגופנים של האתר שלך ניתנים לקריאה במסכים קטנים יותר. תוכלו לעשות זאת על ידי בחירת גודל גופן המתאים למכשירים ניידים ושימוש בטיפוגרפיה קלה לקריאה. בנוסף, עליך להימנע משימוש ביותר מדי טקסט או תמונות מורכבות, מכיוון שהם עלולים להיות קשים לצפייה במסכים קטנים יותר.

לבסוף, עליך לבדוק את האתר שלך במכשירים שונים כדי לוודא שהוא נראה ומתפקד כהלכה.

לא משנה כמה טוב אתה מעצב ובונה את האתר שלך בוורדפרס, אתה צריך לבדוק אותו במכשירים שונים כדי לוודא שהוא נראה ומתפקד כראוי. דפדפנים ומערכות הפעלה שונות יכולים להציג אתרים בצורה שונה, לכן חשוב לבדוק איך האתר שלך נראה במחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים.

אתה יכול להשתמש בכלים מקוונים בחינם כמו BrowserStack.com או Litmus.com כדי לבדוק את האתר שלך במכשירים שונים, או שאתה יכול להתקין את הפלאגין WordPress Jetpack הכולל כלי לבדיקת מכשירים.

אם אתה מבחין בבעיות כלשהן איך האתר שלך נראה או מתפקד במכשירים שונים, הקפד לתקן אותן לפני השקת האתר שלך.

מהם היתרונות של חווית משתמש טובה יותר בנייד?

היתרונות של חווית משתמש טובה יותר בנייד הם עצומים. בתור התחלה, כאשר אתר אינטרנט מיועד למכשירים ניידים, קל יותר למשתמשים למצוא את מה שהם מחפשים. האתר גם ידידותי יותר למשתמש, מה שאומר שלמבקרים יש סיכוי גבוה יותר להישאר באתר ולחקור את תוכנו. בנוסף, אתר סלולרי מעוצב היטב יכול לעזור לעסקים להגדיל את הכנסותיהם על ידי עידוד לקוחות לקנות מוצרים או שירותים דרך האתר.

מה ההבדל בין חווית משתמש טובה לרעה באפליקציה?

כאשר אתה בונה אתר באמצעות וורדפרס, חשוב שתהיה לך חווית משתמש טובה. המשמעות היא שהאתר שלך יהיה קל לשימוש ולניווט. ישנם מספר גורמים שתורמים לחוויית משתמש טובה, כולל פריסת האתר שלך, מהירות האתר שלך וקלות הניווט.

חווית משתמש גרועה יכולה להיות מתסכלת עבור המבקרים שלך ועלולה לגרום להם לעזוב את האתר שלך. כמה בעיות נפוצות שיכולות להוביל לחוויית משתמש גרועה כוללות זמני טעינה איטיים, ניווט מבלבל ופריסות עמוסות.

אם אתם רוצים ליצור אתר מצליח, חשוב להתמקד בחוויית המשתמש. על ידי ביצוע כמה טיפים פשוטים, אתה יכול לוודא שהאתר שלך קל לשימוש ומספק חוויה נהדרת למבקרים שלך.

כיצד המדיה החברתית משפיעה על חווית המשתמש במובייל?

ישנן פלטפורמות שונות של מדיה חברתית שמשתמשים יכולים לגשת אליהן במכשירים הניידים שלהם. פלטפורמות מדיה חברתית אלו יכולות לכלול פייסבוק, טוויטר, לינקדאין ואינסטגרם. לכל הפלטפורמות הללו יש חוויות משתמש ייחודיות שיכולות להשפיע על אופן האינטראקציה של המשתמש עם אתר אינטרנט.

לדוגמה, אם משתמש נמצא בפייסבוק ולוחץ על קישור לאתר אינטרנט, האתר ייפתח בתוך אפליקציית פייסבוק. זה יכול להשפיע על אופן האינטראקציה של המשתמש עם האתר. אם המשתמש רוצה לחזור לאפליקציית פייסבוק, הוא יצטרך ללחוץ על כפתור החזרה במכשיר שלו.

טוויטר היא פלטפורמת מדיה חברתית נוספת שיכולה להשפיע על חווית המשתמש באתר. אם משתמש מצייץ על אתר שבו הוא מבקר, הוא יכול לכלול קישור לאתר בציוץ שלו. כאשר מישהו לוחץ על הקישור הזה, הוא ייפתח בתוך אפליקציית טוויטר.

מהם הסוגים השונים של חווית משתמש ניידת?

ישנם שלושה סוגים של חוויות משתמש בנייד: רספונסיבית, אדפטיבית וייעודית. אתר רספונסיבי יפרמט את עצמו מחדש כך שיתאים למכשיר שבו הוא נצפה. לאתר אדפטיבי יש גרסאות שונות למכשירים שונים, ואתר ייעודי מיועד במיוחד למכשירים ניידים.

מהם הסוגים השונים של ממשקי משתמש לנייד?

ישנם שלושה סוגים של ממשקי משתמש לנייד: מקורי, אינטרנט והיבריד. אפליקציות מקוריות הן אלו שמותקנות במכשיר בעת רכישתו. גישה ליישומי אינטרנט היא דרך דפדפן אינטרנט בדיוק כמו אתר אינטרנט. אפליקציות היברידיות הן שילוב של השניים. הם מותקנים במכשיר, אך משתמשים בדפדפן אינטרנט כדי להציג תוכן.

מה עושות אפליקציות לנייד עבור חווית המשתמש?

ישנם סוגים רבים ושונים של אפליקציות לנייד, אך רובן מתחלקות לאחת משתי קטגוריות: פרודוקטיביות או בידור. עם זאת, לא משנה באיזה סוג אפליקציה אתה משתמש, המטרה היא תמיד זהה: לשפר את חווית המשתמש.

לדוגמה, אפליקציית פרודוקטיביות עשויה להקל על המשתמשים לעקוב אחר שעות העבודה שלהם או להזין נתונים בגיליון אלקטרוני. אפליקציית בידור עשויה לספק חוויה סוחפת יותר ממה שהאתר יכול, או להציע תוכן בלעדי שניתן לגשת אליו רק דרך האפליקציה.

בכל מקרה, אפליקציות לנייד נועדו להפוך את החיים לקלים ומהנים יותר עבור המשתמש. על ידי ייעול משימות נפוצות או מתן דרך מהנה לבלות זמן פנוי, הם יכולים לעשות הבדל גדול בחוויית המשתמש הכוללת.

כיצד מעצב UX לנייד מעצב ומפתח אפליקציה לנייד?

מעצב UX נייד חייב לקחת בחשבון את האילוצים וההבדלים של עיצוב עבור מכשירים ניידים בהשוואה לאתרים מסורתיים. לדוגמה, גודל המסך והרזולוציה קטנים בהרבה במכשירים ניידים, ולכן מעצבים חייבים ליצור ממשקים תמציתיים וקלים לניווט. בנוסף, מכיוון שמשתמשים רבים ניגשים לאינטרנט דרך הטלפונים הניידים שלהם, אפליקציות לנייד צריכות להיות מתוכננות תוך התמקדות בחוויית משתמש (UX) כדי להצליח.

כאשר מעצבים אפליקציה לנייד, מעצב UX חייב להבין תחילה את מטרת האפליקציה ומי הם משתמשי היעד שלה. לאחר מכן הם יצטרכו ליצור wireframes ואבות טיפוס שניתן להשתמש בהם כדי לבדוק עיצובי ממשק ואינטראקציות שונות. לאחר איסוף משוב המשתמש, המעצב יכול להתחיל לסיים את העיצוב והפיתוח של האפליקציה.

מהם השלבים לעיצוב אפליקציה מצליחה?

יצירת אפליקציה מצליחה כרוכה בהתחשבות בדברים רבים, מקהל היעד ועד עיצוב הממשק. הנה כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי ליצור אפליקציה מנצחת:

 1. בצע את המחקר שלך. דע את קהל היעד שלך ומה הוא רוצה באפליקציה. למד את המתחרים שלך וראה אילו תכונות הם מציעים שאתה יכול לשפר.
 2. תכנן את הממשק שלך. שרטט כמה עיצובים גסים של איך אתה רוצה שהאפליקציה תיראה ותפעל. זה יעזור לך לדמיין טוב יותר את המוצר הסופי ולוודא שהכל עובד כמו שצריך לפני ההשקה.
 3. צור אב טיפוס. ברגע שיש לך מושג כללי איך האפליקציה תיראה ותתפקד, צור אב טיפוס באמצעות תוכנה או כלי קידוד. זה יאפשר לך לבדוק את הרעיונות שלך ולקבל משוב מהמשתמשים לפני שתשקיע יותר מדי זמן וכסף בפיתוח.

מהם היתרונות של אפליקציה לעסק או לארגון?

ישנם יתרונות רבים באפליקציה לעסק או לארגון. יתרון גדול אחד הוא שאפליקציה יכולה לעזור לעדכן את הלקוחות והלקוחות שלך בחדשות ובאירועים האחרונים שלך. אפליקציה יכולה גם לספק גישה קלה לפרטי ההתקשרות שלך, שעות הפעילות והנחיות למיקומים שלך. בנוסף, שימוש באפליקציה יכול לעזור לך להישאר מחובר עם הלקוחות והלקוחות שלך באמצעות הודעות דחיפה על מבצעים מיוחדים או מוצרים חדשים.

היתרונות של אפליקציית עסק או ארגון הם רבים. הם יכולים לעזור לך לשמור על קשר עם הלקוחות, לעקוב אחר המלאי ולנהל את הכספים שלך. בנוסף, הם יכולים להקל על הלקוחות למצוא מידע על החברה שלך ולבצע רכישות. אפליקציה מעוצבת היטב יכולה גם לעזור לקדם את המותג שלך ולהגדיל את המכירות.

מהן השיטות המומלצות בעת עיצוב לנייד?

כשזה מגיע ליצירת אתר שיעבוד היטב במכשירים ניידים, יש כמה דברים שכדאי לזכור. ראשית, ודא שכל התוכן שלך קריא על מסך קטן. משמעות הדבר היא שימוש בגודל גופן גדול מספיק לקריאה בקלות, והימנעות מפריסות מורכבות שעלולות להיות קשות לניווט על מסך קטן.

שיקול חשוב נוסף הוא פריסת הדפים שלך. ודא שהתוכן החשוב ביותר נמצא בראש העמוד, ושכל הקישורים והלחצנים קלים לגישה עם האגודל שלך. ייתכן שתרצה גם לשקול להשתמש בתבנית רספונסיבית או בפלאגין שיתאים אוטומטית את פריסת הדפים שלך כך שתתאים לגדלים שונים של מסך.

מהן הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים בעת עיצוב למובייל?

כשמדובר בעיצוב לנייד, יש כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים. אולי הנפוץ ביותר הוא לשכוח שמשתמשים נמצאים בדרכים ומצפים מהם להתקרב ולהקטין כדי לקרוא תוכן או לנווט בתפריטים. טעות נוספת היא דחיסת מידע רב מדי בעמוד אחד או הפיכת קישורים קטנים מדי וקשים ללחיצה עליהם. כמו כן, שימוש ב-Flash במקום HTML5 עלול לגרום לבעיות בצפייה באתרים במכשירים ניידים. לבסוף, אי בדיקת אתרים במכשירים ומערכות הפעלה שונות עלולה להוביל לתסכול עבור משתמשים המנסים לגשת אליהם מהסמארטפונים או הטאבלטים שלהם.

כיצד אוכל לשפר את חווית המשתמש שלי בנייד?

 1. ודא שהאתר שלך מותאם לנייד. יותר ויותר אנשים גולשים באינטרנט מהטלפונים והטאבלטים שלהם, לכן חשוב לוודא שהאתר שלכם נראה טוב ומתפקד כהלכה במכשירים אלו. השתמש בערכת נושא או תוסף רספונסיבי, או ודא שהעיצוב הנוכחי שלך מגיב.
 2. בצע אופטימיזציה של התמונות שלך. תמונות גדולות יכולות להאט את האתר שלך, במיוחד במכשירים ניידים. ודא שהתמונות שלך דחוסות וגודלן המתאים לאינטרנט.
 3. השתמש בתוסף מטמון. תוסף מטמון יעזור להאיץ את האתר שלך על ידי שמירה במטמון של קבצים סטטיים וביטול הצורך לשלוח בקשות לשרת עבור כל טעינת עמוד.
 4. צמצם למינימום קבצי JavaScript ו-CSS. קבצים אלה יכולים להאט את האתר שלך, אז נסה למזער אותם ככל האפשר.
 5. אפשר דחיסה.

מהם כמה מהיתרונות של UX טוב לנייד?

חווית משתמש מעוצבת היטב (UX) חשובה לכל אתרי האינטרנט, אך היא קריטית במיוחד עבור אתרי מובייל. ה-UX צריך להיות אינטואיטיבי וקל לשימוש, עם קלט מינימלי הנדרש מהמשתמש. אם המשתמש צריך לפשפש או לנחש כיצד להשתמש באתר שלך, סביר להניח שהוא יעזוב ולא יחזור לעולם.

UX טוב מקל על המשתמשים למצוא את מה שהם מחפשים באתר שלך. הניווט צריך להיות פשוט ומאורגן, עם תוויות ברורות שקל להבין. הפריסה צריכה להיות מגיבה כך שהיא תיראה טוב בכל המכשירים, ללא קשר לגודל המסך או הכיוון.

גם הכפתורים והקישורים באתר שלך צריכים להיות קלים ללחיצה. המשתמשים לא צריכים להיאבק כדי למצוא את הכפתור או פריט התפריט הנכון.

מה הם חלק מהחסרונות של UX גרוע במכשירים ניידים?

אחד החסרונות העיקריים של שימוש ב-UX גרוע במכשירים ניידים הוא שזה יכול להוביל לאובדן לקוחות. לפי מחקר של גוגל, 61% מהמשתמשים אמרו שהם לא ימליצו על עסק עם אתר סלולרי מעוצב בצורה גרועה. מחקר נוסף שנערך על ידי Forrester Research מצא שחברות עם חוויית מובייל חזקה ראו עלייה של עד 20% בשיעורי ההמרה שלהן.

חיסרון נוסף של UX גרוע הוא שהוא יכול להשפיע על דירוג ה-SEO שלך. מחקר של גוגל מצא ש-40% מהאנשים אמרו שהם יעזבו אתר שטעינתו איטי, ו-47% אמרו שהם לא יחזרו אליו. הסיבה לכך היא שדפים בטעינה איטית מדורגים נמוך יותר במנועי החיפוש.

בנוסף, UX גרוע יכול להוביל גם לשיעורי יציאה גבוהים. זה כאשר אנשים עוזבים את האתר שלך לאחר שביקרו רק בדף אחד. וורדפרס היא הפלטפורמה הפופולרית ביותר לבניית אתרים בעולם. עם ספרייה עצומה של תוספים וערכות נושא, יצירת אתר עם וורדפרס היא קלה להפליא. מדריך זה ילמד אותך כיצד ליצור אתר וורדפרס בסיסי מאפס.