לימוד ציור למתחילים ביוטיוב שיעורי הסבר איך לצייר חינם 2022

לימוד ציור למתחילים ביוטיוב שיעורי הסבר איך לצייר חינם 2022

מי לא מכיר את יוטיוב? אתר הסרטונים הגדול ביותר בעולם, אתר בו בכל יום מועלים אלפי סרטונים חדשים ומיליוני דקות מהם. רובינו מנצלים את יוטיוב בשביל לצפות בסרטונים קצרים או למצוא פרקים מסדרות שלא הצלחנו למצוא בשום מקום אחר, וחלקנו מוצאים ביוטיוב סרטונים מן העבר בתחומים שונים. אך יוטיוב יכול להיות גם מקור מעולה ללימוד, יוטיוב יכול להיות המורה שלנו על ידי הסרטונים שקיימים בו? איך זה עובד? פשוט מאוד, יש אין ספור סרטוני הדרכה בכל תחום שהוא כמעט, סרטנים שהם ממש מעין שיעורים, ואת הסרטונים הללו רואים, ולומדים מהם. חלקם אפילו מלמדים שלב אחרי שלב באופן מסודר וכרונולוגי והם יכולים לתת את המענה הדרוש. עם יוטיוב ניתן ללמוד כמעט כל דבר ובין השאר ניתן ללמוד גם את תוכנת אילוסטרייטור וללמוד ציור למתחילים

מהי תוכנת אילוסטרייטור?

אילוסטרייטור היא תוכנה מבית חברת אדובי, חברת תוכנות הגרפיקה המתקדמת ביותר בעולם. אילוסטרייטור היא תוכנת אחות לתוכנות פוטושופ, אינדיזיין, תוכנות לעיצוב אפליקציות XD ואחרות והיא תוכנה שיש בה את כל הכלים הדרושים בשביל לצייר באמצעותה. ניתן לצייר באמצעותה קוים באופן מדויק, לעבוד על אלמנטים שונים בציור, לשלב שלל צבעים וסגנונות ולייבא מבחוץ אלמנטים ולעבוד עליהם כמו תמונות. אילוסטרייטור היא תוכנה שעובדת על וקטורים מה שאומר שגם אם מגדילים בה אלמנטים לא מאבדים מאיכותם. זה אומר גם שניתן להדפיס בכל גודל שרוצים גם כן בלי לאבד איכות. אילוסטרייטור היא תוכנת הבחירה של גרפיקאים, אנשי תלת ממד וכל מי שעוסק בתחום. מי שרוצה ללמוד ציור חייב לעשות בה שימוש.

לימוד ציור למתחילים להגשים חלום ישן..

לימוד ציור למתחילים ביוטיוב מתאים לכל אחד. רבים שומרים אצלם את חלום הציור עוד מילדות ולא מוצאים הזדמנות להגשים את החלום ולהתחיל ללמוד סוף סוף, ואילוסטרייטור יחד עם לימוד שלה באמצעות סרטונים ביוטיוב יכולה להיות הפתרון לכך. אילוסטרייטור מאפשרת לכל אחד ללמוד ציור בצורה פשוטה ולעשות את זה בקלות ואפילו די במהירות. היא תוכנה פשוטה שקלה לשימוש וכל אחד בכל גיל יכול להתחיל וללמוד אותה.

איך לצייר בתוכנה איך לומדים מסרטונים?

פשוט מאוד, כמעט כמו באופן פיזי. מה שצריך לעשות הוא לשבת על המחשב עם התוכנה פתוחה, ומצד שני גם סרטוני הלימוד ביוטיוב פתוחים. כך ניתן לשבת וללמוד צעד אחר צעד את רזי אילוסטרייטור, ללמוד אותה ולעשות בה שימוש. יש אין סוף סרטוני הדרכה ביוטיוב שמלמדים צעד אחר צעד איך לצייר בתוכנה, ואם אתם לא מוצאים את התשובה לשאלה שלכם בסרטון ספציפי סביר להניח שתמצאו אותה בסרטון אחר. אילוסטרייטור היא תוכנה קלה ללימוד אם כן וכל מה שהיא דורשת זה עוד ועוד תרגול. ככל שיעבור הזמן תיראו שאתם מצליחים לצייר ואפילו עושים את זה טוב מה שיוסיף לכם למוטיבציה.

האם גרפיקאים צריכים לצייר?

בלימודי עיצוב גרפי אחד השאלות ששואלים האם אני צריך לדעת לצייר כדי ללמוד את תחום העיצוב הגרפי. בכתבה הבאה נסביר לכם על הקשר של ציור ואיור גרפי כדי לתת לכם את כל הפרטים לקראת למה אתם הולכים. הכתבה מלווה בשיעורים רבים שנעשו באתר היוטיוב שמסבירים מה מעצבים גרפיים עושים ביום עבודה. השיעורים נעשו על ידי מדריכים רבים בבית הספר שמלמדים את תחומי העיצוב הגרפי. תוכלו לראות בשיעורים אין ספור פקודות בשימוש תוכנות אדובי החשובות ביותר תוך הטמעת יישום חוקי העיצוב הגרפי לאורכם ולרוחבם.

השפה העיצובית הנלמדת במסלול לימודי עיצוב גרפי:

כדי להיות מעצב גרפי לא מספיק לדעת רק את התוכנות שהם פוטושופ אנדיזיין ואילוסטרייטור. לכל תוכנה יש תפקיד אחר בעולם העיצוב הגרפי והעיצוב שנעשה בתוכנה צריך להיות בהתאם לחוקתיות ולשפה העיצובית ביישומי חברת אדובי. החוקים הרבים כוללים איור ועיצוב לוגו, הכנת אפליקציות ותרשימים, ידיעת השפה העיצובית תוך שמירה על קומפוזיציות, תורת הצבעים ועוד. תורת הצבעים מקבלת משקל מאוד חשוב היות ולכל צבע יש משמעות חזקה בשימוש אלמנטים גרפיים. בעת קבלת הרעיון לבניית קונספט או עבודה גרפית עלינו לדעת איזה צבע להשתמש ואיזה אלמנט גרפי עלינו לעצב. בתקופת הלימודים תלמדו לאייר גרפיקה כדי להביע את האומנות הוויזואלית בצורה מקצועית ונכונה. לכל אורך הקורס אתם תקבלו תרגילים עיצוביים כדי לחדד את החשיבה הרחבה שלכם מול ביצוע תרגילים מאתגרים בגרפיקה ממוחשבת.

לצייר גרפיקה

כמו שאמרנו קודם בפסקאות הקודמות הסטודנטים לומדים לצייר גרפיקה. האם צריך להגיע עם ניסיון קודם בעולם העיצוב הגרפי? התשובה היא לא, אין צורך להגיע עם רקע בציור ואיור דיגיטלי היות ונושאים אלה אתם לומדים. שיטת הלימודים היא מאוד פשוטה המורים מביאים לכם דמויות קטנות לצייר ועליכם להעתיק אותם. לאחר שאתם מעתיקים אותם אתם יכולים כבר לבד בעצמכם לצייר ולפתח את החשיבה היצירתית. לכל אורך הקורס תלמדו לאייר גרפיקה למטרות מיתוג עסקיות. כמובן שאם תרצו לפתח את תחומי הציור שלכם תוכלו להרחיב בקורסים לציורים מתקדמים. המעצבים גרפיים לרוב עובדים עם מאיירים שזה התפקיד שלהם לאייר גרפיקה. מעצב גרפי הוא לא צייר ולכן תפקיד הצייר הדיגיטלי הוא לספק גרפיקות למעצבים גרפיים במידה והמעצב הגרפי לא יכול לבצע את המשימה הזאת. ציור דיגיטלי נעשה בתוכנת אילוסטרייטור התוכנה היחידה שמאפשרת לצייר גרפיקה בצורה מאוד פשוטה. תוכלו לראות בעמוד זה דוגמאות רבות שנעשו בתוכנת אילוסטרייטור המדברים על ציור דיגיטלי. כמו שאמרנו אין צורך להגיע עם רקע קודם אבל אתם בהחלט תלמדו לצייר לאט לאט דוגמאות רבות מה שיגרום לכם להשתכלל במשך הזמן. הסוד בסופו של דבר הוא רק תרגול ככל שמתרגלים חומר יכולים לשלוט בכל הנושאים.

תיק העבודות בעיצוב גרפי למה הוא כל כך חשוב?

כיום מעסיקים רבים או חברות הייטק לא מעניין אותם איזה תעודה אתם מביאים ואם התעודה שלכם היא תעודה עם תואר או לא. מה שחשוב היום בעולם העיצוב הגרפי והחברות הייטק זה אך ורק תיק העבודות שלכם. ככל שתיק העבודות שלכם ידבר על קונספטואליות רחבה תוכלו להתקבל במהירות למקומות עבודה. תיק העבודות צריך לכלול אין ספור איורים וציורים שעשיתם שכוללים את הנושא של מיתוג עסקי. ציור ואיור לאפליקציות ולמשחקי מחשב. הרמה העיצובית בתיק העבודות צריכה להיות מאוד גבוהה ויש להראות אין ספור סגנונות עיצוב מה שנקרא בשפה המקצועית עיצוב גרפי בן תחומי.

עיצוב גרפי בן תחומי

עיצוב גרפי בן תחומי עוסק בתחומים רבים ולאו דווקא בעולם המיתוג. החל מהדמיות דיגיטליות בעולם הנדלן ועד לביצוע סרטוטים לאדריכלים רבים. בתיק העבודות צריכים להראות את כל החשיבה העיצובית וכיצד אתם לוקחים רעיון ומפתחים אותו לידי אלמנטים וויזואליים. אין ספק שתיק העבודות צריך לכלול גם הדמיות למוצרים ועוד. לכל אורך הקורס המורים שלכם ישימו דגש רחב מאוד על תיק העבודות היות וזה הדבר היחיד שיבקשו ממכם בסיום הלימודים. כל לקוח שירצה אתכם במידה ואתם תהיו פרילנסרים ירצה לראות דוגמאות תחילה. רק לאחר שיהיה חיבור בין מה שאתם מציגים ללקוחות שלכם לבין מה שהם רוצים רק לאחר מכן תוכלו ליצור שיתופי פעולה. בראיונות עבודה לדוגמה יבקשו הסברים למה עיצבתם בסגנון כזה או אחר ויבקשו לתת הסברים על תהליכים שנעשו בתוכנות יישומוי אדובי.

איפה אני לומד עיצוב גרפי?

בתחום העיצוב הגרפי ובניית דיאלוגים וויזואליים להעברת מסרים מכירתיים ושיווקיים אפשר ללמוד באוניברסיטאות לארבע שנים או בלימודי תעודה קצרים עד שמונה חודשי לימוד. בית הספר סולו מלמד אונליין באינטרנט כבר מעל חמש עשרה שנה ולאו דווקא בתקופת הקורונה. בית הספר מספק תוכנת חיבור שדומה מאוד לזום ובאמצעותה המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט. אם יש נושא בשיעור שהוא לא ברור המורה יחזור שוב עד שהחומר יובן במלואו. לדוגמה אם במהלך השיעור המורה מסביר על עקרונות העיצוב הגרפי בתוכנה של חברת אדובי או עיצוב למוצר תדמיתי והסטודנט לא מבין את החומר המורה יחזור שוב על כל הנושאים עד שהסטודנט יבין אותם במלואם. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות מאתגרות כדי לפתח את היצירתיות והחשיבה של הסטודנט. בסופו של דבר שיעורי הבית צריכים להיות בצורה תמציתית ועליכם לספר את כל הסיפור של הגרפיקה באמצעות אלמנטים ורכיבים וויזואליים תוך שימוש ביישומי חברת אדובי. חברת אדובי הינה החברה היחידה שאיתה מעצבים גרפיים עובדים בעולם כולו.

סגנונות העבודה בעיצוב גרפי איך מתחילים לאחר סיום הלימודים

בעולם העיצוב הגרפי יש אין ספור אפשרויות עבודה לאחר סיום הקורס החל מעבודות במוצרי דפוס להפצה או עיצוב תערוכות ועוד אין ספור תחומים בעולם המיתוג שכולל עיצוב לוגו תדמיתי ועוד. לאחר שאתם מכינים תיק עבודות הדבר היחידי שאתם צריכים לעשות זה להתחבר לכל רשת חברתית או בלוגים. עליכם לבצע חיפוש במנוע חיפוש גוגל ושם תוכלו לראות אין ספור הצעות עבודה על ידי אתרי אינטרנט או ברשתות החברתיות בקבוצות מסוימות. תוכלו לראות ולהיות מופתעים שיש עבודה בשפע בעולם העיצוב הגרפי וכולם מבקשים אך ורק תיק עבודות.

הקבוצה של בית ספר סולו:

באמצעות קבוצת בית ספר סולו שמונה כיום תשע עשרה אלף חברות הייטק ומשרדי פרסום הגדולות ביותר בישראל תוכלו למצוא עבודה בקלות. המטרה של בית ספר זה לעודד סטודנטים להשתלב בשוק העבודה או בצורת פרילנס או בצורה של שכיר. בית הספר מספק אין ספור שירותי שיווק לעסקים שרוצים מעצבים גרפיים מתחילים. בתחום העיצוב הגרפי זה לא משנה אם יש לך ניסיון רב שנים או לא מה שיבדקו זה איך הראש שלך חושב ואם אתה יכול לעצב גרפיקה עם טרנדים חדשים לאין ספור מוצרים תדמיתיים. כיום בתחום העיצוב הגרפי נוכל לראות מחסור עצום במעצבים גרפיים בישראל בגלל שמרכז ההייטק הישראלי נמצא בארץ. המחסור הזה נובע כתוצאה מביקוש מסיבי גם לעולם הדפוס וגם לעולם ההייטק. נוכל לראות את המחסור הזה על ידי פרסום של מעצבים גרפיים בכל העולם שמגיעים לישראל לעבוד ובמיוחד חברות הייטק שצריכות מעצבי מותג ותדמית למוצרים שהם מפתחים. אם שקלת אם ללמוד את תחום העיצוב הגרפי נוכל להבטיח לך עבודה בשפע לאחר סיום הלימודים.

בעמוד זה תוכלו לראות אין ספור סרטונים וטיפים שמדברים על עולם העיצוב שיעזרו לך לבדוק את ההתאמה שלך לעולם זה כמו כל תחום ונישה בתחום העיצוב הגרפי יש אין ספור נישות ותתי נישות ולכן אתם תצטרכו ללמוד בקורס את כל מסלול הלימודים ובסיום הקורס תוכלו לבחור מה הכי נכון לכם. שיהיה לכם צפייה נעימה ואם יש לכם שאלות תוכלו ליצור איתנו קשר דרך טופס צור קשר בעמוד זה או ליצור איתנו קשר טלפוני 036202111