ללמוד בניית אתרים וורדפרס שלב אחרי שלב

//ללמוד בניית אתרים וורדפרס שלב אחרי שלב

הכל על לימודי מקצועות האינטרנט  ב2020 בכלל ולימודי בניית אתרים בפרט הפכו בשנים האחרונות למוקד משיכה עבור רבים.

בעיקר בשל הדרישה הרבה לאנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים בתחומים אלו. במידה וגם אתם מעוניינים להשתלב בתחומי האינטרנט, קורס בונה אתרים יעניק לכם את הבסיס המרכזי לצרכיי פיתוח קריירה בענף ההייטק.

לימודי בניית אתרים – קבלה ללימודים

תנאי הקבלה ברוב מסגרות קורס בונה אתרים הם ידע בסיסי באנגלית, יכולת חשיבה טכנית והכרות עם סביבת העבודה הממוחשבת.

לימודי בניית אתרים – לימודי שפות תכנות

לאחר שנרשמתם למסגרת קורס בונה אתרים או למסגרת לימודים אקדמאית, השלב הבסיסי שמהלך הקורס יהיה כמובן לימוד שפות התכנות באמצעותן מתכננים ויוצרים את עמודי האינטרנט השונים. בין שפות התוכנה הנפוצות ביותר תמצאו: HTML CSS וורדפרס, אלמנטור ועוד. שפות אלו מהוות את אמצעי התכנות הנפוצים ביותר לצורך בניית אתרי אינטרנט.

לימודי בניית אתרים – לימודים מקיפים ומשלימים בתחומי האינטרנט

קורס בונה אתרים מקצועי ואיכותי מעניק לתלמידיו היבטים שונים על תעשיית האינטרנט:

יכולת לעצב אתרים באמצעות תוכנות גרפיקה שימושיות (כגון: פוטושופ והאילוסטרייטור). קורס בונה אתרים מתמקד לא רק בתחום בניית האתר אלא גם בתחום עיצוב עמודי האתר. קורס מקצועי ואיכותי מקנה לתלמידיו את היכולת לתכנן ולהתאים את האתר לצרכיי עיצוב שונים ומתקדמים, וכמו כן, מעניק לו את היכולת לעסוק כך באופן עצמאי בעזרת לימוד תוכנות עיצוב מובילות בתחום.

נושא נוסף ומרכזי הנלמד במסגרת קורס בונה אתרים הינו תחום קידום האתר, החל מהקניית ידע נרחב בפיתוח מערכות ניהול תוכן, דרך יצירת תהליכי אופטימיזציה לתכני האתר ועד לשיעורים עיוניים בתחום קידום ושיווק האתר ברשת.

בניית אתר בפעם הראשונה- וורדפרס הוא התשובה בשבילכם וורדפרס 2020 למתחילים- קורס לבניית אתרים

אז מה אתם צריכים לדעת על קורס בניית אתרים במערכת הוורדפרס? אם אתם מעוניינים ללמוד את התחום עליכם להיות בעלי ידע בעיצוב גרפי, הקורס מאוד מתאים לבוגרים בלימודי עיצוב גרפי. לימודי בניית אתרים בוורדפרס מהווים עבור הבוגרים הסבה מקצועית אשר ממנה יוכלו גם להתקדם אל תחומי ידע נוספים כמו חווית משתמש UI-UX וללמוד תחומים אשר נחשבים היום מאוד בעולם ההייטק. במאמר זה תוכלו לקבל פרטים על קורס בניית אתרים על גבי מערכת הוורדפרס עבור מתחילים.

הכירו את WORDPRESS – וורדפרס החדש- וורדפרס 2020

אם אתם בוגרים של קורס עיצוב גרפי, ודאי שמעתם את השם וורדפרס ועוד מושגים כמו תוכנה לבניית אתרים בקוד פתוח. מדובר בתוכנה פופולארית מאוד לבניית אתרים, אולי הכי פופולארית כיום בתחום זה. עסקים רבים כיום, גם קטנים וגם גדולים המעוניינים לבנות אתר אינטרנט עבור העסק שלהם, לרוב, לאחר בירור קטן יבינו שהדרך הטובה ביותר עבורם לבנות אתר אינטרנט חדשני, מעוצב אשר יקודם היטב בגוגל הוא אתר במערכת הוורדפרס. נשאלת השאלה למה מערכת זו פופולארית מאוד? הסיבה היא כי מדובר במערכת בעלת קוד פתוח. מה זה אומר קוד פתוח? זה אומר שהמערכת אינה מוגבלת מבחינת השינויים שבה, כל אחד, בדגש על כל אחד שיודע לכתוב קוד יכול לשנות או להוסיף תוספים לתוכנה. העובדה שכל אחד יכול לעשות זאת יצרה סביב המערכת קהילה של מתכנתים שמשפרת את המערכת באופן תמידי. כלומר, אם בניתם אתר בוורדפרס, דעו שתמיד ניתן להוסיף חידושים למערכת כי היא מתחדשת תמיד. מכיוון שלמערכת יש קהילה שמחדשת כל הזמן, היא גם יוצרת תמיכה ברשת ומדריכים, כך שאם נתקלתם בבעיה, תמיד תוכלו למצוא מדריך או פורום שיעזור לכם. 

למערכת הוורדפרס יתרונות רבים מעבר להיותה בקוד פתוח, ממשק המשתמש של וורדפרס הוא נוח וידידותי מאוד. בעבר, עולם הקמת אתרי אינטרנט היה שייך רק למתכנתים שיודעים לפתח קוד. היום זה כבר לא כך, מערכת וורדפרס שינתה את הכיוון הכללי בתחום זה וכיום בעזרת תוספים ותבניות מתוך הוורדפרס תוכלו לעצב אתר חדשני ויצירתי מבלי להיעזר במתכנת. עולם בניית האתרים הפך להיות עולמם של המעצבים הגרפיים ושל האדם הפשוט. לוורדפרס שלל בלתי מוגבל שלל תוספים ותבניות אשר יתן לכם מענה נוח ופשוט עבור האתר העתידי.

למה כדאי לנו לבחור בוורדפרס להקמת אתר האינטרנט שלנו?

קודם כל שלל האפשרויות בוורדפרס אין סופיות ומאפשרות דינאמיות ויצירתיות גדולה מאוד, בנוסף מדובר על תוכנה חינמית. זה נכון, קיימים בה תוספים ותבניות בתשלום, אך לכל תוספת ותבנית בתשלום יש גם כאלו שעלותם היא בחינם. יתרון נוסף שהתוכנה ידידותית מאוד וכל אחד יכול לבנות בה אתר, היא מתממשקת היטב עם מערכות ניהול תוכן אחרות ומנועי החיפוש מאוד אוהבים לקדם את האתרים שנבנים בה. יתרון גדול ביותר לישראלים, התוכנה מגיעה גם בעברית ויש בה תבניות ותוספים המאפשרים בניית אתר גם בעברית מבלי לנסות להמיר אחר כך את הכתב מימין למשאל. פשוט ביחרו תבנית שמקיימת את התנאי של כתב בעברית. למעשה כל מה שרק תחשבו עליו ותרצו שיהיה קיים באתר שלכם, תוכלו למצוא בתוסף כלשהו בקטגוריית העיצוב בוורדפרס, כך שאינכם מוגבלים אף פעם.

רקע חשוב לפני שתבנו אתר וורדפרס בעצמכם

גרסאות של וורדפרס- כמה דברים שכדאי שתדעו לפני שתתחילו בבנית האתר. שימו לב שכאשר אתם מתחילים בבניית האתר אתם נכנסים לאתר , WordPress.org האתר בקוד הפתוח, זו הגרסה החינמית שתאפשר לכם דומיין פרטי ולהנות משלל האפשרויות של מערכת בקוד פתוח. קיימת אפשרות לשימוש גם במערכת בקוד סגור אשר מוגבלת מבחינת אפשרויות התקנת תוספים ובחירת דומיין. בנוסף, שימו לב שאתם מורידים את התוכנה בגרסה הכי חדשה בה יש את כל העדכונים החדשים. 

כל אתר צריך אחסון ודומיין- אחסון ודומיין שני דברים שבלעדיהם האתר שלכם לא יכול לעלות לאויר האינטרנט. דומיין זו כתובת האתר שלכם. מעין תעודת זהות שדרכה משתמשים יוכלו להגיע אליכם. אחסון זה בעצם שרת שנמצא בחוות שרתים של חברת אחסון והוא יאחסן את המידע של האתר שלכם וכך יוכלו לעלות אותו משתמשים באופן חוזר ברשת. ללא שני אלה אין אפשרות לקיים אתר אינטרנט ברשת. העלויות של שני אלו יחד לרוב נמוכות מאוד. דומיין יעלה כ- 10 $ למשך שנה וחברות האחסון הישראליות לרוב לוקחות תשלום חודשי של כ- 100 ש”ח ולפעמים פחות מזה, תלוי בסוג האחסון. 

מדריך קצר להתחלת עבודה בוורדפרס 2020

אז איך מתחילים? דבר ראשון בואו נתחיל בהתקנה, נתקין את תוכנת וורדפרס על גבי המחשב שלכם. כנסו ל-  , WordPress.org ותורידו את הגרסה האחרונה שיצאה. לאחר ההורדה אנו ממליצים לבחור דומיין לאתר, חישבו על שם שכולל את העסק שלכם, משהו קליט באנגלית שיהיה קל למצוא אתכם ברשת ושיהיה לכם קל להפנות אנשים אליו. בחירת הדומיין תיעשה בעת ההתקנה, בסיום הבחירה תיצרו שם משתמש וסיסמה לתוכנה. אחרי שביצעתם התקנה ובחירת דומיין, חפשו חברת אחסון, אנו ממליצים לחפש חברה ישראלית אשר השרתים שלה יושבים בארץ. כך אם יש בעיה תמיד תוכלו בקלות לפנות לחברת האחסון. כעת סיימתם את החלק המקדים של תחילת העבודה בוורדפרס. כעת עליכם לעבור לתוכנה עצמה ולהכיר אותה יותר מקרוב.

אז כמה מושגים על התוכנה שחשוב להכיר! לוח הבקרה של וורדפרס, זהו לוח ניהול העיצוב ובניית האתר בדומה לסרגלי העבודה באופיס. דרך לוח הבקרה תוכלו לבחור תבניות ותוספים ולראות את דפי האתר. בתוך לוח הבקרה תופיע לכם קטגוריית העיצוב, זוהי הקטגוריה הכי יצירתית בוורדפרס, דרכה תבחרו את התבניות ואת הגוונים של האתר. כמו כן, את הפונטים וסידור האלמנטים שיהיו בתוך האתר. תבניות ותוספים קיימים בחינם ובתשלום. תוכלו לעצב כראות עניכם והסכום שתרצו להשקיע. הדרך הבטוחה לבחור תבניות ותוספים היא דרך הוורדפרס. כך תדעו שאתם בוחרים תבניות ללא וירוסים למינהם. תוסף נהדר שאתם חייבים להכיר הוא האלמנטור! זהו תוסף שניתן להוריד ככל התוספים אך הוא הרבה יותר מתוסף, בונה דפים! מאפשר לכם לעצב את דפי האתר בקלות על ידי גרירת אלמנטים של קוביות עיצוב לתוכן, תמונות, יצירת קשר וכל מה שהייתם רוצים בתוך האתר. אלמנטור הוא תוסף חובה למי שרוצה לעצב אתר בקלות.

תוספים מיוחדים- למערכת הוורדפרס יש גם תוספים שהם לא שייכים לעיצוב האתר, אלא לאפשרויות שימוש. יש תוספים שתפקידם לעזור בקידום האתר ותוספים שיוצרים רשימות תפוצה, ותוספי תמונות מתחלפות ובעצם כל מה שרק תוכלו לחשוב עליו. טיפ קטן למי שעדיין לא מכיר את הוורדפרס, כאשר תורידו את התוסף לוורדפרס, על מנת שיעבוד תצטרכו להפעיל אותו

כמה יעלה לכם לבנות אתר אינטרנט בעצמכם?

כמו שכבר אמרנו, בכל אתר חייב תחילה להשתמש באחסון ודומיין ולכן קיימת עלות ראשונית וחודשית. אך בלעדיהם לא תוכלו להקים אתר אינטרנט בוורדפרס. העלויות אינן גדולות ולמעשה הן העלויות הקטנות בעסק והתמורה של אתר אינטרנט לעסק היא עצומה. לאחר עלות זו, הרבה תלוי בכם. אם לאורך בניית האתר השתמשתם בתבניות ותוספים בחינם, העלות תישאר רק על הדומיין והאחסון. אך אם השתמשתם בתוספים ותבניות בתשלום, בניית האתר יכולה להגיע לסכומים גבוהים יותר. לאתר ראשוני, פשוט אנו ממליצים להתחיל עם תוספים ותבניות בחינם. גם בקטגוריות החינמיות קיימת כמות מכובדת של תוספים ותבניות טובות ויפות וכמו כן, תזכרו שתמיד ניתן לשדרג את האתר ולהוסיף בהמשך גם תוספים בתשלום.

2019-10-27T15:46:03+02:00