ללמוד גרפיקה ממוחשבת ILLUSTRATOR מדריך כתיבת טקסט בגוף קובץ העבודה

ללמוד גרפיקה לאחר ציור צורה באופן חופשי בתוכנה הגרפית, ה Illustrator, במידה והצורה אינה סגורה ישנן שתי אפשרויות לסגור את הצורה שצוירה:
א. ניתן להיעזר בכלי ה Lasso tool הנמצא בסרגל הכלים בצידה השמאלי של התוכנה עמודה ימנית כלי שני מלמעלה, על ידי בחירה בכלי זה והקפת החלק שאינו סגור בצורה שצוירה (בעזרת המקש השמאלי בעכבר) יסגור את הצורה ולאחר מכן יהיה אפשר לערוך אותה (שינוי גודל הצורה, צבע וכו’).
ב. בתפריט העליון בתוכנה Object לבחור בתפריט שיוצג ב Path ובאפשרויות שיוצגו לבחור ב Join ואז הצורה שצוירה תיסגר.

איך ללמוד קורס אילוסטרייטור מהבית אונליין

ללמוד גרפיקה ממוחשבת כתיבת טקסט בגוף קובץ העבודה.

 

כאשר רוצים לכתוב טקסט בתוכנה יש לבחור בסרגל הכלים בצידה השמאלי של
התוכנה בעמודה הימנית כלי שלישי מלמעלה המסומן באותT זהו כלי הכתיבה בתוכנה הגרפית ה Illustrator.
לחיצה ממושכת על המקש השמאלי בעכבר על כלי זה תציג מספר אפשרויות לכתיבה, להלן השימושיות מבניהן:

שם כלי הכתיבה אופן העבודה בעזרת כלי זה בתוכנת ה Illustrator
Right to left tool מאפשר הקלדה של טקסט בכל מקום בו ימוקם הסמן בגוף קובץ העבודה.
Right to left area type tool לאחר יצירת צורת עיגול, סימון השוליים של הצורה ולאחר מכן בחירה בכלי זה תאפשר להקליד בתוך הצורה את הטקסט הרצוי.
Right to left type on a path tool לאחר יצירת צורת עיגול, סימון השוליים של הצורה ולאחר מכן בחירה בכלי זה תאפשר להקליד מחוץ (סביב) הצורה את הטקסט הרצוי.

לאחר בחירה בכל אחת מאפשרויות הכתיבה שהוזכרו לעיל, בחלקה העליון של התוכנה יהיה סרגל כלים המאפשר לערוך את הטקסט שנכתב (גופן הטקסט, גודל, מיקומו וכו’).

 

 

לימודים עיצוב גראפי עיצוב גופן האותיות בהתאמה אישית בתוכנת ה Illustrator.

 

לאחר כתיבת טקסט בגוף קובץ העבודה, ניתן לעצב כל אחת מהאותיות הכתובות בטקסט שהוקלד בעיצוב אישי וגם להגדיר צבע והגדרות נוספות לכל אות בנפרד או לכל הטקסט שהוקלד בגוף קובץ העבודה.
האותיות שהוקלדו מוגדרות כברירת מחדל בתוכנה כקבוצה אחת – Group.
במידה ומעוניינים שכל האותיות שהוקלדו יהיו זהות בצבען לדוגמה, יש להשאיר את ההגדרה כפי שהיא מבלי לשנות אותה, כדי לשנות את הפונט ולעצב אותו בעיצוב אישי
תחילה חשוב לסמן את כל הטקסט שהוקלד בעזרת כלי החץ השחור Selection tool הנמצא בסרגל הכלים בצידה השמאלי של התוכנה עמודה שמאלית כלי ראשון מלמעלה ובעזרת המקש השמאלי בעכבר לסמן את הטקסט שהוקלד בגוף קובץ העבודה.
לאחר מכן יש לבחור בתפריט העליון בתוכנה באפשרות Type ובתפריט שיוצג לבחור
ב Create outliners. לאחר בחירת אפשרות זו אפשר לעצב את הגופן של כל אות בנפרד – בעזרת כלי החץ הלבן Direct selection tool הנמצא בסרגל הכלים בצידה השמאלי של התוכנה עמודה ימנית כלי ראשון מלמעלה, ובעזרת המקש השמאלי בעכבר לסמן את
החלק של האותיות אותן רוצים לעצב ולגרור כלפי המקום הרצוי ואז צורת האות תשתנה בהתאם לצורה שמעצבים.

 

לימודים עיצוב גרפי – ללימוד גרפיקה

במידה ומעוניינים להגדיר צבע נפרד לאותיות מסוימות בטקסט שהוקלד, לערוך כל אות בנפרד – תחילה יש לבטל את אפשרות ברירת המחדל המוגדרת בתוכנה שכל הטקסט שהוקלד מוגדר כ Group זאת על ידי בחירה בתפריט העליון בתוכנה באפשרות של Object ובתפריט שיוצג לבחור ב Ungroup – ייצור הפרדה בין כל האותיות בטקסט עליו עובדים אך הן עדיין יישארו במקומן המקורי בגוף קובץ העבודה ויהיה ניתן להגדיר לכל אות צבע משלה לדוגמה בלי תלות בשאר האותיות המוקלדות.
לאחר מכן לבחור בחלקה העליון של התוכנה בתפריט Type לבחור ב Create outliners ואז תתאפשר עיצוב אישי של כל אות בטקסט שהוקלד בתוכנת ה Illustrator.

 

 

2017-09-04T20:19:25+03:00