האם כדאי ללמוד להיות מעצבים גרפיים כמה מרוויחים מעצבים גרפיים או גרפיקאים בהייטק

האם כדאי ללמוד להיות מעצבים גרפיים? כמה מרוויחים מעצבים גרפיים או גרפיקאים בהייטק

עבודה מהבית הפכה בשנים האחרונות להיות פופולארית מאודהיום בעידן המודרני כבר אין חובה לקום כל בוקר ולצאת מהבית בחלק לא מבוטל מהעבודה ולמעשהכל עבודה משרדית יכולה להתבצע מהביתעבודה מהבית דורשת רק לפטופ וחיבור לאינטרנט וכל מה שצריך הוא לקום בבוקר להכין קפה ולהתיישב מול שולחן העבודה ולהתחיל לעבודלעבודה מהבית לאחר לימודי עיצוב גרפי יש מספר יתרונות לא מבוטלים שכדאי לקחת בחשבון.

יתרונות

 • נוחות – עבודה במשרד לא תמיד נוחהלא כל עובד מקבל פינה נעימה לעבוד בה ואם הושיבו אתכם ליד מישהו רועש או אחד שאתם לא רוצים לשבת לידו מכל סיבה שהיא אין לכם הרבה מה לעשות… בבית זה לא קורהאתם בוחרים את פינת העבודה שלכםאתם מעצבים אותה ודואגים לכך שהיא תהיה כזו שתתמוך בעבודה אפקטיבית שלכם.

 • עבודה מכל מקום – עבודה מהבית היא לאו דווקא מהבית עצמויש היום לא מעט עובדים עצמאיים או שכירים שעובדים מהבית שמחליטים מידי פעם לשנות אוירה. לדוגמה עיצוב תמונות ומודעות בפוטושופ היום בעידן האינטרנט כשרוב התקשורת מתבצעת דרך הרשת אין שום סיבה להיות מקובע למקום אחדאתם יכולים לקחת את הלפטופ וללכת לעבוד באיזה בית קפהיכולים ללכת לחבר לעבוד ממנו ואפילו יכולים לטייל בחו"ל ולשלב עבודה עם הטיול.

 • חיסכון בזמן – מי לא מכיר את זה… קמים בבוקרמתארגניםמארגנים את הילדים ויוצאים מהביתאז מתחילה לה הנסיעה למקום העבודה מה שיכול להיות נסיעה בפקקיםחיפוש מקום חנייה, עצבים ושריפת זמן מיותרתבעבודה מהבית אין את כל זהאתם לא חייבים להתארגן מעבר לצחצוח שיניים ולשתיית כוס קפה כי אתם לא הולכים לפגוש אף אחדלא צריכים לבזבז זמן יקר על פקקים ועל חיפוש חנייה אלא פשוט מתיישבים לעבוד.

 • אין בוס על הראש – אומנם עבודה כעצמאיים מהבית היא עבודה מול לקוחותואלו יכולים להיות בוסים בפני עצמםאך עבודה מהבית היא קודם כל ללא בוס אחד כזה שאתם עלולים לא להסתדר איתואתם אדונים לעצמכם ולזמן שלכם ואתם אלו שקובעים מתי לעבוד וכמה לעבוד וכןאתם יכולים גם "לפטרלקוחות שאתם לא רוצים לעבוד איתם.

 •  אפקטיביות – עבודה מהבית יכולה להיות אפקטיבית אם כי היא יכולה גם להיות מכשלה בעניין הזה וחשוב לשים לב לכךבמקום עבודה יש לא מעט הסחות דעת כמו כוס קפה עם חבר לעבודה, סמול טוקישיבות מיותרות ועוד לא מעט הפרעות ששורפות זמן יקרבעבודה מהבית אין את כל אלו וניתן לנצל כל רגע במהלך שעות העבודה.

עבודה מהבית אם כן היא בעלת יתרונות רבים והיום בעידן המודרני מי שמאס בעבודה מחוץ לבית הן כשכיר והן כעצמאי יוכל לשנות את יומו בקלותעבודה מהבית היא נוחה יותרעם פחות הוצאות לעצמאייםוכיפית הרבה יותר.

יתרונות וחסרונות של עבודה מהבית בעיצוב גרפי

למה כדאי לעבוד מהבית

אם פעם מישהו היה מספר לנו שהוא עובד מהביתהיינו מרימים גבההיינו חושבים שאו שהוא משקר לנו או שהוא עובד במשהו שהוא לא ממש עבודההרי איך אפשר לעבוד מהביתאיך אפשר לנהל ככה עסקאך היום יש לא מעט אנשים שעובדים מהבית בין אם הם שכירים ובעיקר אם הם עצמאיים ולא רק בגלל הקורונהכשמדובר על שכיריםיש לא מעט מעסיקים שהבינו את היתרונות שיש לעבודה מהביתיתרונות שהם בעיקר חיסכון בעלויות עבור המעסיק כמו נסיעותאוכל ועלויות אחרותועצמאיים עובדים מהבית כי גם הם רוצים לחסוך את עלויות המשרדרוצים לנהל את הזמן שלהם טוב יותרלהיות יותר עם המשפחהולחיות חיים נוחים יותרהנה כמה יתרונות וחסרונות של עבודה מהבית שכדאי לקחת בחשבון.

יתרונות

 • נוחות – עבודה מהבית היא נוחה יותר מכיוון שלא צריך להתארגן בשביל לצאת מהבית וניתן מיד להתחיל לעבודהעבודה יכולה להתבצע מכל חדר בבית בו ניתן לעבוד בשקטכל חדר בו יש חיבור לאינטרנט או קליטה שלו.

 • להיות יותר עם המשפחה – עבודה מחוץ לבית דורשת בדרך כלל לא מעט שעות כאלויש כאלו שרואים את הילדים רק בסופי שבוע מה שלא יכול לקרות בעבודה מהביתבעבודה מהבית מנהלים את הזמן ככה שניתן יהיה להיות יותר עם המשפחהלא לפספס אירועים של הילדים ולא להיעדר ממפגשים חשובים

 • לחסוך זמן וכסף – עבודה מחוץ לבית יוצרת לא מעט בזבוז זמןמספיק שיוצאים מהבית ונתקעים בפקק ואותו הדבר בחזרה הביתהכבר נשרפות להן שעתיים או יותרעבודה מחוץ לבית לעצמאים גם דורשת הוצאות כבדות לפעמים על שכירת משרד ותשלומים רבים אחרים.

 • להיות הבוס של עצמכם – כשעובדים מהבית אין בוס שמציק ומטרטר והעבודה מתבצעת בהתאם למה ואיך שאתם רוציםיש אנשים שלא יכולים לסבול מרות של מנהל מעליהם וזה פתרון מצוין בשבילם.

חסרונות

 • זמן עבודה – בעבודה מהבית יש קושי לעיתים לנהל את הזמןיש כל כך הרבה מטלות בבית שכל פעם עושים עוד משהו עד שלא נשאר זמן לעבודכשעובדים מהבית השעות אומנם יכולות להיות גמישות יותר אך הן צריכות להיות מוגדרות.

 • פיתויים – כשעובדים מהבית יש לא מעט פיתוייםטלוויזיהמקררהילד שרוצה שישחקו איתו ועוד פיתויים רבים אחריםצריך לקבוע כללים נוקשים ולעמוד בהם בשביל שזה יעבוד.

 • הסביבה – בעיקר כשעובדים בשעות שהן לא שעות של מוסדות החינוךזה די קשה לעבוד מהבית אלא אם כן חדר העבודה נמצא בבידוד משאר הבית.

לא לכל אחד מתאימה עבודה מהבית אך עדייןיותר ויותר אנשים מוצאים בה את הפתרון המושלם עבורםעבודה מהבית מצריכה משמעת עצמית ומי שיש לו אותה יוכל ליהנות מאיכות חיים טובה ולעבוד מתי שנוח לו.

האם שווה ללמוד את מקצוע העיצוב הגרפי?

כיום נוכל להגיד לכם שמקצוע מעצבים גרפיים וגרפיקאים נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק והמשכורות הם גדולות מאוד לעומת תקופת הלימודים. כדי להיות מעצב גרפי עליך ללמוד שלושה מסלולים עיקריים:
א. את השפה העיצובית
ב. תוכנות גרפיקה של חברת אדובי
ג. תיק עבודות מקצועי שיעזור לכם.

המעצבים הגרפיים בישראל

מרבית המעצבים הגרפיים בישראל התחילו בדיוק כמוך. היה להם רצון ואהבה לעולם העיצוב הגרפי והם לא ידעו לאן הם הולכים ברגע שהם התחילו ללמוד את התחום הזה. אין ספק כמו בכל נושא יש תחומים שהם פחות נחמדים ללמוד ויש תחומים שיותר כיף ללמוד אותם כך גם בעולם העיצוב הגפי. כדי להיות מעצבים גרפיים מקצועיים עליכם ללמוד את השפה העיצובית ולשלוט בתוכנות גרפיקה אדובי במסלול לימודים הראשון שהם פוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת אנדיזיין. לכל תוכנה יש סגנון עבודה אחר וידיעת תוכנות הגרפיקה של חברת אדובי זה לא מה שיכנס אתכם לעולם ההייטק. כדי להיות מעצב גרפי מקצועי עליך לבוא עם ראש פתוח ולהציג תיק עבודות כי זה הדבר היחיד שיאפשר לכם להתקבל לעבודה.

תחומי העבודה של המעצבים הגרפיים:

מעצבים גרפיים כיום יכולים לעבוד בחברות קידום אתרים, שיווק אתרי אינטרנט, חברות הייטק, עולם ההדפסה, וכמובן עבודות פרילנס רב תחומיות. לכל אורך הקורס הסטודנטים נחשפים לאין ספור סימולציות ועבודות כדי לבצע הדמיה דיגיטלית למותג מול צרכן. הסטודנטים לומדים את העבודה מול מותג וכיצד להבין את קהלי היעד השונים בחברות שונות. נוכל לראות כיום שעולם העיצוב הגרפי נמצא מסביבנו בכל מקום החל מתמונות בבתי מלון, עבודות של שלטי חוצות בכבישים, יצירת אפליקציות, סגנונות עיצוב רב תחומי ועוד.

עיצוב הוא אחד המקצועות העתיקים ביותר – לכן מעצבים גרפיים ימשיכו להיות מבוקשים ככל שעולם האינטרנט ימשיך ויתקדם

עיצוב הגרפי הוא תחום שהוא מאוד רחב והוא נחשב לאחד המקצועות העתיקים ביותר בעולם ולכן מעצבים גרפיים ימשיכו להיות מבוקשים ככל שעולם האינטרנט ימשיך ויתקדם. נוכל לראות שלפני עשור בודד מעצבים גרפיים רבים היו הולכים ועובדים אך ורק בחברות הדפסה והפקות ספרים וחוברות וקטלוגים. עם כניסת עולם האינטרנט וההייטק חזק מאוד בשנים האחרונות מעצבים גרפיים רבים הולכים ועובדים בשיתוף פעולה עם מפתחים ומתכנתים בחברות פיתוח ותוכנה. חברות הייטק בעצמם השכילו והבינו כדי לשווק את המוצרים שלהם אין ספק שהם צריכים מעצבים גרפיים שיכינו את כל התרשימים והאפליקציות מול יצירת אינפוגרפיקות רבות והכנת עיצוב לממשקי משתמש. מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד והשכר מאוד גבוה לעומת תקופת הלימודים הקצרה שהם עובדים.

איך אני יכול להתקבל לעבוד בהייטק?

כדי לעבוד בעולם ההייטק עליך ללמוד נושאים נוספים כגון יצירת אפליקציות ועבודות עיצוב גרפי רבות. כדי לעבוד בהייטק לא חייבים ללמוד את כל מסלול תקשורת חזותית השלם ומספיק גם לימודי מעצבים גרפיים עם מתן חווית משתמש. מעצב גרפי יעבוד עם מפתח או מתכנת ויבנה יחד תרשימים ואינפוגרפיקות רבות לעיצוב ממשקי תוכנה. ככל שעולם האינטרנט ימשיך ויתפתח נוכל לראות שמעצבים גרפיים ימשיכו להיות מבוקשים מה שגורם למחסור עצום בעיצוב גרפי לעולם ההדפסה.

כמה מילים על תעודה וניסיון בעיצוב גרפי:

היום זה לא משנה אם למעצב גרפי יש ניסיון בעולם העיצוב גרפי או לא או אם הוא למד תואר ראשון ותואר שני בתקשורת חזותית. היום לקוחות ומעסיקים ובמיוחד חברות הייטק ומשרדי פיתוח ואתרי אינטרנט לא מעניין אותם איזה תעודה מביא איתו המעצב גרפי. תעודה זה לא מה שיאפשר לך לעבוד בתחום. בכל ראיון עבודה תעודה היא לא הפרמטר שיקבע אם אתה הולך לעבוד בתחום או לא מה שיקבע זה אך ורק איך נראה תיק העבודות שלך.

תיק העבודות צריך לכלול אין ספור נושאים

תיק העבודות צריך לכלול אין ספור נושאים רבים שמחולקים לקטגוריות רבות החל מיצירת אפליקציות, ציור ואיור גרפי, יצירת מודעות לרשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם, יצירת באנרים מכרתיים מול יצירת מודעה שיווקית באתרי אינטרנט ובלוגים ועוד אין ספור תחומים רבים. תיק העבודות הוא הדבר היחיד שמראה מי הוא באמת המעצב הגרפי. תיק העבודות הוא הדרכון הראשון שלך לעולם זה ורק תיק העבודות שתכין יפתח לך דלתות לתעשייה האינטרנטית והרב תחומית.

האם מעצבים גרפיים מכינים רק מודעות שיווקיות לעסקים?

האם מעצבים גרפיים מכינים רק מודעות שיווקיות? התשובה היא לא כמו שאמרנו בפסקאות הקודמות מעצבים גרפיים עובדים עם מפתחים ומתכנתים והם אלה שקובעים איך השפה הוויזואלית הולכת להיות בממשק המשתמש או שהמעצב גרפיקה מכין אינפוגרפיקה תרשימית עם אין ספור מידע ופירוט על מוצרים שחברות הייטק מפתחות. תיק העבודות הוא הדבר היחידי שכל לקוח או מראיין ירצה לראות וישאל אותך אין ספור שאלות בכל אורך הראיון עבודה. בראיון עבודה תוכלו לראות שהמראיין ישאל אתכם אין ספור שאלות ויבקש שתעשו דוגמאות שונות במהלך ראיון עבודה כדי לראות שאתם באמת אלה שעשיתם את העבודות שאתם מציגים שעשיתם בעצמכם.

לימודים עיצוב גרפי דרך האינטרנט איך זה קורה?

בית הספר ללימודי מקצועות העיצוב הגרפי מכשיר סטודנטים מעל חמש עשרה שנה דרך האינטרנט. באמצעות תוכנה שמחברת בין מחשבים שדומה מאוד לתוכנת זום או תוכנת זום עצמה המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט. תוכנות חיבור בין מחשבים כבר קיימות מעל שלושים שנה שיאפשר למורה לראות את המסך. במהלך השיעור המורה הפרטי מסביר לסטודנט צעד אחר צעד איך לעצב גרפיקה מקצועית מה שגורם לסטודנט לקבל יחס אישי ותשומת לב מלאה לכל אורך שיעור בתקשורת חזותית או בכל תוכנה גרפית אחרת.

מתן דוגמאות ותרגילים בעיצוב גרפי שלב אחר שלב לסטודנט במסך שלו

במהלך השיעור המורה יסביר את חוקי העיצוב הגרפי תוך מתן דוגמאות ותרגילים שלב אחר שלב לסטודנט במסך שלו ולאחר ההסבר של המורה הסטודנט צריך להוכיח למורה שהוא הבין באמת את החומר. אם יש שאלה שעולה לסטודנט במהלך השיעור הוא יכול לעצור בכל שלב את המורה ולבקש לשאול שאלות. המורה לא יכול להמשיך לשום נושא חדש בעולם העיצוב הגרפי עד שהסטודנט לא מבין את החומר. הלימוד הוא בקצב אישי לימודי תעודה במתכונת של שיעורים פרטיים לכל אורך השמונה חודשים. לכל אורך הקורס המורה מדגיש בפני הסטודנט את חשיבות תיק העבודות ורק בזה המורה עסוק כדי ליצור תיק עבודות ייחודי לסטודנט עצמו.

עבודה בעולם העיצוב הגרפי.

כדי להיות מעצב גרפי כבר אמרנו בפסקאות הקודמות שמה שחשוב זה תיק העבודות אבל איך מתחילים? אין לי ניסיון בעולם העיצוב הגרפי איך אני יכול להתחיל לעבוד? כמו שאמרנו קודם זה לא משנה אם יש לך ניסיון רב שנים בעולם העיצוב הגרפי עבודה יש בשפע ואפילו יש מחסור עצום בגלל שגם עולם ההייטק וגם עולם העיצוב הגרפי מחזר אחרי מעצבים מתחילים.

חברות הייטק הן חברות חדשניות חברות שרוצות לפתח מוצרים

חברות הייטק כולנו יודעים שהן חברות חדשניות חברות שרוצות לפתח מוצרים חדשים הם תמיד פתוחים לרעיונות חדשים זה הסיבה שהם מתחילים בעולם כולו דווקא חברות הייטק ומשרדי פרסום אינטרנטיים נותנים במה למעצבים גרפיים מתחילים כי הם מגיעים עכשיו עם ניסיון חדש וטרנדים שלא נראו עד כה. בית הספר ללימודי מקצועות העיצוב יחבר אתכם לקבוצה מדהימה בפייסבוק ששם יש לנו תשע עשרה אלף מעסיקים וחברות אינטרנט שרוצים מעצבים גרפיים מתחילים. שכר מעצבים יכול להתחיל בהייטק ב19 אלף ש"ח ובמידה ואתם בוחרים לעבוד בתחום זה כפרילנסרים בהחלט תוכלו להרוויח יותר.

קבוצת הפייסבוק היא היחידה ברשת שמביאה אין ספור הצעות עבודה מידי יום

בית הספר סולו השקיע שנים מאות אלפי שקלים כדי לקדם את קבוצת הפייסבוק באין ספור פלטפורמות ולכן בית הספר סולו קבוצת הפייסבוק היא היחידה ברשת שמביאה אין ספור הצעות עבודה מידי יום. כבר במהלך הלימודים המורים יקשרו אתכם לקבוצה זו כדי להראות לכם מהם הדרישות בתיק העבודות. אין ספק שרואים דוגמאות עבודה יודעים בדיוק מה השוק דורש ולכן בית הספר סולו כל הזמן עם יד על הדופק כדי להתאים את הדרישות של השוק לתיק העבודות של הסטודנט.

צרו איתנו קשר עוד היום ושוחחו עם יועצי הלימודים על מגוון נושאים התקשורת חזותית ועיצוב עד אז אנחנו מזמינים אתכם לצפות בכל השיעורים שעשינו במיוחד בשבילכם על ידי מיטב המרצים שמסבירים מה ההבדלים בין עולם העיצוב הגרפי ותקשורת חזותית יחדיו שיהיה לכם צפייה נעימה ומחכים לראות אתכם בין כל התלמידים שלנו.