לפני ואחרי פוטושופ

לפני ואחרי פוטושופ

 

לפני ואחרי פוטושופ

גרפיקה מוגדרת כאמנות. ניתן לומר שהגרפיקה הייתה קיימת מאז ומעולם. מהיום בו התחיל האדם הקדמון לצייר סימנים הפכה הגרפיקה לחלק מעולמנו. עם המצאת הדפוס התקדמה הגרפיקה עוד צעד אל עבר הקדמה, במאה ה- 19 הפכה הגרפיקה לתחום מובחן ומכובד. היום נפוץ להשתמש בעיקר בגרפיקה ממוחשבת. במגוון תחומים נעשה שימוש בגרפיקה ממוחשבת מעיצוב טקסטיל ועד עיצוב פרסומות וסרטים.

עולם הגרפיקה ידע שינויים רבים במורצות השנים, ובמהלך המאה ה-20 והמאה ה-21 הגרפיקה שיכללה את עצמה. אחד מהחידושים המבורכים של עולם הגרפיקה נוצר בשנות ה-80 של המאה ה-20. החידוש היה תוכנת פוטושופ. עולם הגרפיקה של לפני ואחרי פוטושופ הוא לא אותו עולם. גם העולם שלנו כגרפיקאים חובבנים או כגרפיקאים מקצועיים לא יהיה אותו דבר מרגע שנלמד להשתמש בתוכנה.

לפני

אחרי

ליטוש תמונות דרש עבודה רבה והיה עסק למקצוענים בלבד.

היום כל אחד יכול ללטש כל תמונה.

לא היה אפשר להפריד בין השכבות השונות layers של התמונה.

פוטושופ

היום להפריד בין השכבות השונות של התמונה זה כלי בסיסי בעבודת גרפיקה.

צריך היה להשקיע הרבה זמן בשביל לממש את הרעיון שלנו לתמונה בעזרת אפקטים מיוחדים.

היום יש הרבה אפקטיםשדורשים פחות השקעהשעוזרים לנו להגשים יותר טוב את הרעיון שלנו בתמונה.

בטבלה הבאה מרוכזים כמה מן החידושים שהביאה התוכנה לעולם הגרפיקה

לפני הפעם הראשונה ואחריה- גרסאות שונות לתוכנת פוטושופ

חשוב להדגיש שתוכנת פוטושופ עצמה ידעה הרבה גלגולים- יש מספר גרסאות שונות בשוק של התוכנה. מדי תקופה מוציאה החברה שפיתחה את התוכנה גרסה חדשה ומשופרת. עולמנו כגרפיקאים לפני הגרסה הראשונה של התוכנה ואחרי הגרסה האחרונה שלה הוא לא אותו דבר. בכל גרסה חדשה של התוכנה יש חידושים ושינויים.

יש לכל גרסה חידושים משלה. גם הגרסה שיצאה לשוק בשנת 2000 גרסה מספר 6.0 והגרסה מספר 0.9 שיצאה לשוק בשנת 2005 חידשו. החידושים הם:

  1. לפני גרסה 6.0 לא היה בתוכנה את הפונקציה של תמיכה בצורות וקוטריות.
  2. החידוש של גרסה מספר 0.9 היה פונקציית האובייקט החכם. האובייקט החכם מאפשר עבודה לעומק רב יותר עם שכבות שונות של התמונות
לפני ואחרי פוטושופ תמונות , תוכלו לצפות בסרטונים מקצועיים כיצד לבצע אפקטים של תמונות לפני אחרי בתוכנת אדובי פוטושופ
2017-09-04T21:54:19+03:00