מדריך ב אילוסטרייטור– שיעור Patterns – צורות שחוזרות על עצמן, טאפט

Patterns – צורות שחוזרות על עצמן, טאפט.

כשרוצים לעשות pattern שישמש למילוי של כל צורה שארצה, יוצרים את הצורות המבוקשות, צובעים בבחירת איזה צבע שרוצים, ניתן גם בעזרת לחיצה על ctrl c ואח”כ ctrl f להעתיק ולהדביק את אותה צורה ואז בלחיצה ארוכה על shift פשוט לסובב אותה בצורה מדוייקת של 45 מעלות בעזרת העכבר, כמה שרוצים או עד שמגיעים לסיבוב שלם, ואז את הצורה הזו ניתן גם לקבע כקבוצה ctrl + g ואז עדיף להקטין אותה, כמה שאפשר כי ברגע שגוררים את אותה צורה לחלון ה swatches זה יהיה גודל ה pattern שלי, לא ניתן יהיה לשלוט בגודל האלמנטים לאחר יצירת ה pattern אם רוצים ניתן גם לבטל את ה stroke שהכל ייראה חלק יותר. כנסו איך ללמוד קורס אילוסטרייטור CS6

כשיוצרים צורה סימטרית ורוצים ליצור עיצוב סימטרי, חשוב מאוד להעביר קו של הסרגל כדי שיסמן את האמצע של אותה צורה, ולפי קו זה בהתקרבות בזום של לפחות 600% לוודא שהסרגל אכן נמצא על מרכז הצורה וכך להמשיך עם alt shift ליצור את שאר הצורות, שוב חשוב מאוד לוודא כך, שהכל ממורכז נכון על הקו של הסרגל. זאת כיוון שכשנרצה להעתיק ולהדביק את אותה צורה ולסובב אותה ב 45% היא תצא הכי יפה ואסתטית שאפשר ואז נגרור ל swatch ניקח כל צורה שנרצה ונחליף את ה fill שלה ב pattern שגררנו ל swatch , ולא משנה איזו צורה עשינו, כוכב, עיגול משולש, כל עוד ה fill מסומן על pattern שבחרנו ב swatch זה יהיה הצבע שבתוך הצורה ברגע שנשנה את ה fill למשהו אחר, הצורה תצבע למשהו אחר.

מדריך עיצוב חצי הבחירה.

באילוסטרייטור, יש שימוש בחצי בחירה, חץ לבן וחץ לבן עם + עליו , החץ הלבן ניתן גם במקלדת ללחוץ על a פשוט נועד לאפשר לי לבחור בצורה קיימת בנקודות שמרכיבות אותה או באחת מהן או בעזרת לחיצה על נקודה ו shift לבחור בנקודות נוספות, ואז כשלוחצים על מקשי החצים או בעזרת העכבר ניתן להזיז את הנקודות לאיזה כיוון שרוצים וכך ליצור צורות חדשות מהצורות הקיימות.

החץ הלבן עם ה + בוחר את כל הצורה כלומר את כל הנקודות, כך שהוא לא ממש שונה מחץ הבחירה השחור, אז לא משתמשים בו.

מדריכים בגרפיקה ממוחשבת יצירת אותיות מספרים וכו’ מעיצוב מחדש של צורות.

כשרוצים להגיש עבודה בצורה יפה ומקצועית חשוב מאוד, דבר ראשון לסדר את המיקום של האלמנטים בדף העבודה, זאת נעשה ע”י גרירת סרגלים לדף העבודה וכך ליצור לנו תבנית מסודרת ואחידה שלתוכה נכניס את האלמנטים, לא יזיק לעשות רקע יפה ועליו לבנות את אלמנט הצורה, אבל שוב חשוב שהכל יהיה אחיד ומקצועי.

כשבונים אותיות מאליפסות למשל, דבר ראשון חשוב לעבוד בקנה מידה גדול כמה שיותר להיכנס עם zoom ולהגדיל את משטח העבודה, כך גם נוכל לראות הרבה יותר טוב את הקווים שמפרידים בין צורה לצורה וכמובן לשלט בקווים שיוצרים את הצורה ובנקודות שלהן כמובן, חשוב מאוד לשמור על אחידות של האות הן בגובה והן ברוחב, יותר אסתטי ומקצועי כך.

עושים אליפסה ואז עם חץ הבחירה הלבן בוחרים נקודות מסויימות באליפסה שאותן נצטרך להזיז כדי שיעזור לנו לעצב מחדש צורה של אות למשל ולחברה לעוד צורות אליפסה מעוצבות כדי שתצא לנו אות יפה.

כך גם עם מצולעים, שכמובן בעיקר ייצאו לנו אותיות שבורות ולא מעוגלות אלא אם כן נתחיל לפתוח את “הידיות” שיש בכל נקודה וננסה לעגל כך כל צורה וצורה.

כלים ועבודה באילוסטרייטור על פרספקטיבה.

יש אפשרות ליצור תחושת פרספקטיבה והצללות בשילוב של מספר צורות וגרירה של מספר נקודות עם חץ הבחירה הלבן.

נגיד שאנו יוצרים מלבן, נעשה העתקה והדבקה שיהיה אחד ליד השני, ואח”כ בעזרת חץ הבחירה הלבן נבחר ב 2 נקודות בקו הנגדי של המלבן השני וננסה לגרור אותן כלפי מטה בעזרת העכבר או החצים.

כשנרגיש שיש לנו ירידה מספיק אלכסונית, נעשה שוב העתק הדבק למלבן המקורי וננסה בעזרת גרירה של הנקודות של המלבן האחרון להזיז את הנקודות כמה שקרוב למלבן ש”עיוותנו” קודם ליצור צורת קופסא, אח”כ נוכל לבחור ב swatch בצבעי fill מתאימים נגיד צבע חום וחום יותר כהה להצללה וחום יותר בהיר, וכך ניצור בעזרת שימוש בכיוונים שונים צורות פרספקטיבה שונות יותר לעומק.

 

 

2017-09-04T20:16:02+02:00