מדריך הכנת מברשות בפוטושופ ואילוסטרייטור חינם

שיעור וידאו מדהים שהכנו לכם כדי להראות לכם כיצד להכין מברשות וקטוריות בתוכנת האילוסטרייטור ולהשליך אותם לתוכנת הפוטושופ, בשיעור חינם תוכלו לראות כיצד מעצבים גרפיים וגרפיקאים במקומות עבודה כגון משרדי פרסום או פרילנסרים, המטרה בסרטון להראות את היצירתיות שאמורים להפגין מעצבים גרפיים בעת עבודת העיצוב גרפי. שילובים בין התוכנות של אדובי יוצר את הקריירה המקצועית של המעצבים גרפיים, לכל תוכנה גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי יש חסרונות ויתרונות, לא כל התוכנות מסוגלות לעשות את הכל לכן זאת הסיבה שהם חילקו את תחום התקשורת חזותית למספר תוכנות ולא עשו את כל אפשרויות העיצוב גרפי בתוכנה אחת, הסנכרון בניהם יוצר את העיצוב גרפי המושלם.

 

 

מה זה עיצוב גרפי דוגמאות – שילוב בין התוכנות עבודה של מעצבים גרפיים ADOBE PHOTOSHOP TO ILLUSTRATOR

שילוב בין תוכנות גרפיות כבר אמרנו הוא דבר המתבקש מכל מעצב גרפי או גרפיקאי, אז בעצם אפשר לשלב ומה אסור? עבודה וקטורית בתוכנת אילוסטרייטור לא נמדדת על פי פיקסלים כמו תוכנת הפוטושופ, באילוסטרייטור תוכלו להגדיל ולהקטין כל גרפיקה ממוחשבת שתרצו מבלי לפגוע באיכות של האלמנט, לעומת הפוטושופ שהעיצוב גרפי שתעשו בתוכנה הזאת יהיה מוגבל בשינויים שתעשו באלמנטים, עדיין יש דברים שמאוד קל לעצב בתוכנת הפוטושופ ואי אפשר לעשות באילוסטרייטור כדוגמת שילוב בין תמונות, שילובים של גרפיקות או הכנת קולאזים לא תוכלו לעשות באילוסטרייטור אבל בהחלט תכלו לקחת עיבודים גרפיים מתוכנת הפוטושופ ולהמשיך לעבוד עליהם באילוסטרייטור על ידי הוספת אלמנטים גרפיים. בסרטון תוכלו לראות את העיצוב של הגרפיקה הוקטורית שיכול להיות גם לוגו מעוצב או כל דבר אחר. עדיין כמו שאומרים בשפה המקצועית לכל תוכנה גרפית פוטושופ או אילוסטרייטור יש להם את הכבוד שלהם.

 

 

אופן העבודה בגרפיקה ממוחשבת עם תוכנת הפוטושופ ואילוסטרייטור – מה בעצם עשינו כאן

אז מה עשינו כאן?

  1. תחילה יצרנו גרפיקה וקטורית עם עיגול, עיוותנו את הצורה ממצב אופקי למצב של מניפולציה עיצובית והפכנו את העיגול לאלמנט גרפי אחר, לאחר מכן הוספנו נקודות וביצענו שקפים של אלמנט וקטורי המשתקף באלמנט וקטורי אחר.
  2. לאחר מכן ביצענו העתקה והדבקה לתוכנת הפוטושופ, כדי שתוכנת הפוטושופ תקבל את המברשת שלכם תצטרכו לבצע את פקודת define brush preset adobe photoshop הפקודה הזאת מטעינה לכם כל אלמנט על ידי בחירה גרפית לתוך התוכנה עצמה, הטענת והכנה של מברשות בפוטושופ בצורה קבועה לא תתאפשר אם לא תשתמשו בפקודה זאת.
  3. העבודה חייבת להיות בשכבה נפרדת, את הגרפיקה שביצענו בתוכנת האילוסטרייטור העברנו על ידי פקודת העתקה והדבקה CTRL – C CTRL- V לאחר מכן העתקה וההדבקה מגיעות לשכבות בצורה אוטומטית תצטרכו ללחוץ ENTER כדי שפוטושופ תקבע לכם את ההדבקה בשכבה נפרדת, לאחר שקיבלתם את האלמנט הגרפי בפוטושופ תצטרכו להטעין אותו, מה שאנחנו עשינו פשוט לחצנו CTRL והקלקנו על השכבה כדי להטעין את השכבה, כמובן שתוכלו להריץ את הסרטון מספר פעמים כדי לראות את כל אופן העבודה, מה שאנחנו כותבים כאן אמור לתמוך את הסרטון שלכם, לאחר שבחרתם את האלמנט הגרפי שהדבקתם בפוטושופ תלכו לפקודת define brush preset adobe photoshop אשר נמצאת בתפריט EDIT, בתפריט EDIT תוכל למצוא את כל שלבי ההדבקה של האלמנטים שהעתקם מתוכנת האילוסטרייטור, באתר תוכלו לצפות באין ספור סרטונים אשר יסבירו לכם מה זה בכלל תקשורת חזותית או עיצוב גרפי.

 

איך תוכלו ללמוד מהבית דרך האינטרנט און ליין עיצוב גרפי או קורסי תוכנה  פוטושופ אילוסטרייטור או אינדיזיין INDESIGN בלבד?

במסגרת לימודי גרפיקה במכללה תוכלו ללמוד את כל המסלולי לימוד לתעודה מקצועית וכל זה בצורה אישית ופרטית אחד על אחד עם מורים צמודים לכל אורך הקורס, הלימודים מתבצעים בשיטת אונליין, לימודים דרך האינטרנט יהיו על ידי חיבור בין מחשבים והמורה יוכל לשוחח אתכם דרך המחשב בדיוק כמו שתוכנת SKYPE עובדת, כמובן שתוכלו להתייעץ עם אחד מיועצי הלימוד שלנו שיסבירו לכם בהרחבה על כל מסלולי הלימוד ולקבל הדגמה אישית ופרטית איך תלמדו מהבית, שיהיה לכם בהצלחה! וכמובן צפייה נעימה!

2017-09-04T20:30:20+03:00