מדריך לימוד איך להכין ספרים בתוכנת אינדיזיין InDesign

להכין ספרים בתוכנת אינדיזיין InDesign

הכנו במיוחד בשבילכם שיעורים ומידע רב על איך מכינים ספרים וגם על התעסוקה בתחום! על אינדיזיין שמעתם? התוכנה שכבשה את עולם הדפוס והעיצוב גרפי, וכן כן אוטוטו כבר מתחילה להיות מאוד שימושית גם בעולם ההייטק. בשיעורים הראינו לכם כמה קלה התוכנה לתפעול וכיצד אפשר בקלי קלות לעשות כל אפקט שרק תרצו במידה ואתם רוצים שהספר או החוברת שלכם יהיו יותר עשירים בעיצובים גרפיים, הרי אם אתם רוצים למתג עסק או כל נושא אחר אינדיזיין תהייה שם בשבילכם ותעשה את העבודה נאמנה. התוכנה שימושית מאוד בעולם הדפוס אך גם בעולם האינטרנט מוצאים בה שימוש להכנת אינפוגרפיקות וחוברות מידע הנסרקות במנוע החיפוש בגוגל ומקדמות את האתר יחדיו.

ספר אינטרנטי מול ספר שיוצא להדפסה מה הבדלים?

בסגנון העיצוב אין שום הבדל מבחינת המעצבים הגרפיים והגרפיקאים כי זה אותו שימוש בכלי העבודה שהתוכנה מאפשרת, השוני מגיע בכיוון סגירת הקובץ, קובץ אינדיזיין להדפסה אוטומטית יהיה יותר כבד מקובץ שאמור ללכת לאתר אינטרנט או לפייסבוק, אתרים שעושים חוברות באינטרנט יהיו אתרים שצריכים לתת לגולש מידע רב שאי אפשר להציג באתר, כגון הצעות מחיר להורדה ישירות מהאתר או דרכי פעולה והטמעה של מוצרים שונים. הסיבה שסגנון סגירת הקובץ יהיה שונה כי לעולם האינטרנט צריכים שהקבצים יהיו קלים יותר וירוצו יותר מהר באייפונים או בסמארטפונים של הגולשים. במידה והחוברת תהייה יותר מידי כבדה באתר אינטרנט מנוע החיפוש גוגל יעניש את בעל האתר ויוריד אותו בדירוגים בגלל חוסר שביעות רצון של חווית משתמש.

להכין ספרים בתוכנת אינדיזיין InDesign

עבודה בתחום העימוד גרפי – מקצוע מבוקש מאוד

בתחום העימוד גרפי נוכל לראות שיש ביקוש עצום מאוד במיוחד בעולם הדפוס. הסיבה היא שמעצבים גרפיים וגרפיקאים לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי מעדיפים ללכת לעבוד בחברות היי-טק. אם בעבר רוב בוגרי הלימודים היו הולכים רק לעבוד בעולם הדפוס היום המצב הוא שונה. בהייטק נוכל לראות שהשכר הוא הרבה יותר גבוהה מעולם הדפוס ולכן המעצבים מעדיפים לעבוד בתחום הזה. כתוצאה מכך בגלל חוסר בכוח אדם בענף הדפוס המשכורות של גרפיקאים ומעצבים שעובדים בתחום הדפוס עלו לשחקים בגלל חוסר בכוח אדם מקצועי. אז אם אתם מחפשים קריירה מקצועית שתיתן לכם גם הכנסה טובה, עיצוב גרפי לעולם דפוס הוא בהחלט התחום החם היום בשוק.

לימודים מהבית אונליין באינטרנט עיצוב וגרפיקה דיגיטלית

לימודים מהבית אונליין מתבצעים דרך שיעורים פרטיים ללימודי תעודה בתחום עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת. המורה שלכם יוכל לעבוד אתכם אונליין אחד על אחד דרך שיתוף מסכים. אתם תקבלו תוכנה לחיבור בין מחשבים חינם מבית הספר והמורה יוכל לעבוד על תוכנת גרפיקה שלכם אונליין אתכם, השיחה תתבצע דרך המחשב או בטלפון והמורה ינחה אתכם צעד אחר צעד איך לעבוד בכל תוכנה גרפית שרק תרצו. במהלך הלימודים תלמדו את כל סודות עיצוב גרפי החל מקומפוזיציה גראפית, תורת הצבעים ואיך לחשוב ולעצב כמו מעצבים גרפיים מקצועיים. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים איך ללמוד את התחום הזה מהבית כדי להכין תיק עבודות מרשים לתעודה מקצועית שתפתח לכם דלתות בתחום. עד אז אנחנו מאחלים לכם צפייה מהנה בכל הסרטונים שהשארנו לכם בעמוד.

פקודות שהשתמשנו בהם בסרטונים – יצירת סביבת עבודה אישית. מסדרים את סביבת עבודה כפי שרוצים ושומרים דרך new workspace, נותנים שם.

 1. ניתן לתקן/ לשנות ושמור שוב כאשר בוחרים את סביבת עבודה בתחום עיצוב הרלוונטית ושומרים שוב על אותו השם (או אחר אם רוצים אותו כסביבה נפרדת)
 2. צורות

החץ השחור הוא כלי סימון בלבד, לא עושה את פעולת הTRANSFORM

 1. CMYK/RGB
 • ניתן להגדיר את סביבת העבודה לפי CMMYK/RGB דרך EDIT, TRANSPARANCY,

אין דיזיין גרפיקה ממוחשבת צבעים לדפוס הכנה

 1. צבעים למדנו את חלון הSWATCHES ואיך לצבוע צורות
 2. בסרגל כלים יש 2 רבועים אחד עם קו באמצע שזה עבור צביעת תכולה והריבוע השני עם מסגרת עבור צביעת המסגרת.
 3. בוחרים צורה עם חץ הסימון ואז ניתן לשפוך לו צבע. אפשר להטעין צבעים חדשים על ידי הקשת דאבל קליק על הריבוע (של הצביעה). בוחרים צבע ואז גוררים אותה לחלון ה-SWATCHES.

ספרים באינטרנט ספרים חדשים ביצוע ספרי קודש איך מכינים

 1. ניתן גם להוסיף צבעי PANTONES
 2. בחלון הSWATCHES, ללחוץ על החץ למעלה וnew color swatche
 3. בcolor mode, בוחרים pantone solid coated. בוחרים צבע לוחצים ADD ואז DONE. בחלון הSWATCHES, ניתן לשנות את אחוז הצבעים ולייצר צבע חדש.
 4. הערה: בבית דפוס – CMYKנחשב 4 גוונים, RGB נחשב גוון 1.
 5. לוגו תמיד נשלח לבית דפוס כPANTONE שיהיה צבע אחיד.

2019-08-12T15:33:12+03:00