מדריך לימוד אילוסטרייטור– שיעור Gradiant – Blend – pathfinder Gradian

Gradiant הכנת רקעים וטמפלטים בעיצוב וגרפיקה

כשהעבודות צריכות להיות בצבעהן יכולות להיות גם ממש צבעוניותמעניינותמעברי צבע שיכולים לעורר תחושות של עומקשל תלת מימדיותשל תחכוםשל הרבה ענייןיש כפתור פונקציה מאוד מקסימה ושימושית בתוכנהשמה gradiant, נלחץ על הכפתור לחיצה כפולה ונקבל את חלון ה גראדיאנט, בחלון הזה אפשר לשנות הרבה פרמטרים שיעזרו לנו לקבל את התוצאה שנרצה.

יש לנו אובייקט על המסך בלחיצה כפולה על הגראדיאנט נפתח חלון הגראדיאנט, ואז אם נלחץ על חלון שמסומן במעבר צבע שחור לבן, זה ה fill שיקבל האובייקט שלנו. אפשר גם לבחור ב linear או ב radial ואז זה מה שיתקבל באובייקט שלנו, יש כמובן את האפשרות להפוך בין מעברי הצבע, וכל שינוי כזה, נראה גם שמופיע על האובייקט מן סרגל קטן עם צבעי הגראדיאנט עליו שגם אותו ניתן לשנות את הצבע, אורך הטיה וכו’ של מעבר הצבע.

יש אפשרות לאותו fill שכבר ב gradiant להוסיף תאי צבע, ולשנותם בעזרת לחיצה על הפאלטה, ושינוי ערכי ה cmyk הכל בהתאם למה שאנו רוצים. אפשר גם לתת שקיפות לכל ערך מסויים של תא צבע, מה שנותן אפקטים מתאימים לצבעוניות המתוחכמת של העבודה. כמובן ניתן לשמור ל swatches כל ערך גראדיאנט שיצרנו, שנוכל להשתמש בו בשנית בעבודות אחרות, אם ימצא חן בעינינו.

ב swatches לפעמים נראה שמופיעים רק 2 swatches כדי שנוכל לראות את כולם, נלחץ על ציור הטבלא עם החץ הקטן ונבחר ב show all swatches ואז יופיעו כל הצבעים הבסיסיים .

אהבתם תוכלו לראות כיצד תלמדו הדרכה וקורס עיצוב אילוסטרייטור מהבית בשעות ובזמנים שלכם כנסו…..

Blend טכניקה מקצועית בעיצוב וגרפיקה

יש אפשרות מדהימה לחבר בין אובייקטים במעבר של אובייקטים הן מבחינת צבע והן מבחינת צורהניצור אובייקטים ואחכ נלחץ על w או על כפתור ה Blend סמן העכבר ישתנה למין ריבוע ומתחתיו עוד ריבועים קטנטנים. ואז עם סמן זה נלחץ על האובייקט הראשון ואח”כ על האובייקט השני, וואלה . ייעשה חיבור צורני וגם צבעוני בין 2 האובייקטים, ניתן ע”י בקלקה כפולה על מקש ה blend להגדיר את המרחקים, או לשנות כיוון הצורה ולוחצים כמובן על preview לראות איך השינוי יתבצע. יש אפשרות ליצור קו ע”י המכחול או מצולע כלשהו ואז ללחוץ על object >>> blend>>>replace spline ואז כאילו אותו blend שעשינו יולבש על אותו קו או מצולע, אפשר בהגדרות להגדיר את המרחקים והכיוונים …. ובלחיצה עם החץ הלבן על ה spline שנוצר או על ה Blend ניתן לשלוט בגודלו, כיוונו , צורתו ואפילו בצבעו.

pathfinder הסוד בעיצוב לוגו ומיתוג עסקים

כשנרצה לשלב בין צורותנשתמש בפונקציות מסויימות בחלון הזה,

ניצור צורותהאפקט יתקבל לפי הצורה העליונה למשל עיגול תכול שיושב על מלבן אדום.

כשנלחץ על הפונקציה הראשונהUnite נאחד בין הצורות והצבע יתקבל לפי הצורה העליונה יותר כלומר העיגול הכחול ולהיפך אם המלבן האדום היה מעל אז היה לנו איחוד אדום.

הפונקציה הבאה מחסירה מהאובייקט העליון חלק שנחתך בהתאמה מהאובייקט התחתון.

והפונקציה divide שמתחת תחלק את האובייקטים לגורמים לפי נקודות החיתוך של המפגש שלהן.

למשל אם נרצה לעשות שלשלאות שזורות זו בזו, נעשה לולאה 1 ומעליה נעתיק ללואה 2 נדאג שכל אחת תהיה בצבע אחר כדי שנראה את ההבדל ואז כשלולאה אחת בחפיפה חלקית עם הלולאה השניה נלחץ על שתיהן ב divide ואז החלק החופף גם ייחתך ואותו נוכל לעשות בצבע של הלולאה הראשונה או השניה כדי שתתקבל תחושה שהן מחוברות ביניהן.

לגבי אותיות, חשוב מאוד אחרי שכבר “סגורים” על הטקסט הפונט, וכו’. להפוך את הכל

ל type >>create outline ואז הטקסט יהפוך לצורה וקטורית ואיתו אני אוכל לשחק בכל מיני פעולות עם ה pathfinder חשוב לזכור לעשות את קו ה outline באותו צבע של ה fill כי אחרת ייראו storke לבן דק מכוער בהדפסה.

Masking הדרך הנכונה בהסתרת שטחים ומיקוד בעיצוב גרפי

כשנרצה לעשות ל fill של text רקע של תמונה, נשים תמונה כלשהי מאחורי הטקסט, ונסמן את התמונה מאחורי הטקסט ונלחץ על object>>clipping mask >> make או ctrl + 7 ואז הטקסט יקבל בדיוק את הרקע שהיה מאחורי האותיות. בלבד ושאר התמונה תיעלם.

כמו כן כדי לכתוב טקסט על צורה כלשהי נבחר בכלי ה type ונבחר type on a path tool נסמן עיגול ועליו נשים את אותו הכלי ואז נראה שכשאנו כותבים צורת כיוון הטקסט תקבל קימור של אותו עיגול, ניתן להפוך לפנים המעגל ולמחוץ למעגל ולערוך את הטקסט בפנים וכו ולצבוע ולשנות גודל.

Reshape בעיצוב

לא פעם קורה שאנו רוצים להשתמש בצורות המוכנות שיש באילוסטרייטור אבל עם אפשרות לשינויים ונחמד יהיה שהנקודה שתיווצר במשיכתה תהיה עם בטן סימטרית .

ניצור צורה כלשהי או נשמש בצורות הקיימותנסמן עם חץ בחירה לבן את הצורה עצמה ואז מתחת ל scale נמצא כלי ה reshape נלחץ עליו ויופיע חץ קטן שמסמן איפה אנו רוצים שתתווסף נקודת “עריכה”.

ואז נצא מהבחירה ונבחר שוב בחץ לבן ונלחץ על אותה נקודה שהתווספה נראה שככל שאנו מושכים אותה כלפי מטה, היא יוצרת “מעין בטן” סימטרית כלפי מטה או כלפי מעלה.

נקודת מרכוז  בעיצוב גרפי – center point

כשנרצה ליצור אלמנטים ושיהיו מאוד סימטריים ונדע מאיזו נקודה מתחיל להיבנות הקופי השל האלמנט שבחרנו, יש אפשרות לערוך את זה בכלי ה transform השונים.

נבחר באלמנט שיצרנו נלחץ על scale למשל ואז נבחין שנוצר מעין צלבון כחול קטן במרכז, אם נלחץ על מקש alt מיד יפתח לנו תפריט שגם מאפשר לתת את הערכים שנרצה לאובייקט השני שייוצר , נלחץ רק על copy ואז נראה שאותו אלמנט הועתק לדף פעם נוספת בהתאם להגדרות שהוגדרו לו מראש.

כך נוכל בעזרת מקש ה alt , לשנות את מיקום נקודת המרכז, זה יכול לעזור מאוד גם אם נרצה ליצור חצי צורה ואז בעזרת alt ו reflect ליצור את האלמנט השני ההפוך מהראשון ולהגדיר שניתן לעשות זאת מספר פעמים, כך גם עם rotate ו scale עם הכלים הללו באמת יוצאים אלמנטים מקסימים.

 

2017-08-28T13:08:20+03:00