מדריך עבודות פוטושופ

מדריך עבודות פוטושופ

יש מגוון רב של עבודות שידיעת תוכנה כמו פוטושופ הוא חובה בהם. בין אם מדובר בעבודות פרסום ושיווק, טקסטיל, מחשבים, אופנה, דפוס כל מה שקשור בימינו לעיצוב מצריך לדעת את התוכנה. היתרון הגדול של התוכנה הוא שאין גבולות לדברים שאנחנו יכולים ליצור בה. יש אפשרויות רבות של עבודות שאפשר ליצור בתוכנה.

אפשר ליצור בתוכנה הכול- תמונות, רקיעים, חתימות, מסגרות וטקסטים. היתרון הגדול של התוכנה הוא שהכול נעשה בה על ידי שימוש בסרגל הכלים. בסרגל הכלים יש מספר רב של פונקציות עיצוביות. פונקציות אלא כוללות הכול ממחיקת דבר מה בתמונה ועד הוספה של משהו חדש ומלתת צבע ועד להפוך משהו לשחור לבן או לשקוף.

עבודות בסיסיות שניתן ליצור בתוכנת פוטושופ

התוכנה פועלת על השיטה של הוספה או מחיקת שכבה מהתמונה או הפריט שעובדים עליו. יש מספר עבודות בסיסיות שניתן ליצור בתוכנה. עבודות בסיסיות אלה כוללות בין השאר את העבודות הבאות:

  1. עיבוד תמונה.

  2. יצירת מסגרת לתמונה או לטקסט.

  3. יצירת טקסט.

  4. יצירת תמונה.

  5. יצירת רקע.

  6. יצירת אנימציה.

  7. יצירת לוגו.

הטבלה הבאה מראה איזה כלי מסרגל הכלים של התוכנה צריך בשביל לבצע חלק מפעולות אלו. *הכלים המצוינים בטבלה הם רק הכלי הראשון בו יש להשתמש בשביל להגיע לתוצאה הרצויה.

עבודות בסיסיות שניתן ליצור בתוכנת פוטושופ

פעולה

כלי שמבצע את הפעולה

הערות

יצירת מסגרת

Layer

כלי בסיסי בתוכנה.

יצירת טקסט

Blending Options

כלי חשוב מאוד בעבודה בתוכנה.

יצירת תמונה

Shape tool

כלי היוצר צורות.

יצירת לוגו

Layer + Layer Style+ Blending Options

מתואר כבר תהליך המערב כמה כלים.

יצירת רקע

Layer

כלי שהחברה שיצרה את התוכנה הכניסה לשוק הגרפיקה הממוחשבת.

הפעולות המוצגות בטבלה הן הפעולות הבסיסיות ביותר בתוכנת פוטושופ. יש לכל פעולה הרבה נגזרות ושכלולים. אם אנחנו רוצים לעבוד בצורה מקצועית עם התוכנה אנחנו צריכים לשלוט בפעולות הבסיסיות שלה. מומלץ ללמוד את התוכנה דרך מדריכים הנמצאים באינטרנט. התוכנה אולי נראית מסובכת בהתחלה אבל הכול זה שאלה של תרגול. אם אנחנו רוצים ללמוד ולהיות מומחים בפוטושופ הטבלה היא מקום טוב להתחיל בו.

2019-07-21T15:36:03+02:00