מדריכים לעיצוב גרפי וגרפיקה חינם למעצבים מתחילים וגרפיקאים - כל מה שצריך לדעת על טכניקות חדשות בעיצוב גרפי

תוכן עניינים

מדריכים לעיצוב גרפי וגרפיקה חינם למעצבים מתחילים וגרפיקאים – כל מה שצריך לדעת על טכניקות חדשות בעיצוב גרפי

אם אתם מעצבים גרפיים או מתחילים ללמוד את התחום, אתם בכיוון הנכון. העולם היום סובב סביב פרסום ואינטרנט, ומעצבים גרפיים מבוקשים בכל משרד פרסום ובכל סטודיו. מעצב גרפי יכול להיות עצמאי ויכול להיות חלק מצוות, וכמה שהוא טוב יותר ועם יידע רב יותר כך הוא יפרוץ קדימה ויגיע לגדולות. המדריכים הללו לרגל ראש השנה הינם מדריכים ממעצבים ומורים ומתאימים לכאלו שמתעתדים להיות, ולימוד שלהם יחד עם יישום יכול לשדרג את היכולות עשרות מונים. אם אתם רוצים להיות מאלו שמגיעים רחוק אתם חייבים להכיר את התוכנות השונות, וחייבים לראות את המדריכים הללו ולהפנים אותם.

מי צריך מעצבים גרפים?

כפי שציינו עיצוב גרפי נחשב היום מבוקש מאוד, ומי שנכנס לתחום יכול למצוא בו לא מעט עבודה. משרדי פרסום – כל משרד פרסום מוציא כל הזמן חומרים פרסומיים כאלו ואחרים, חלקם לדפוס ורובם לרשת האינטרנט. הצלחה של משרד פרסום נמדדת בהצלחת הקמפיינים שלו, והנראות שלהם קריטית. נראות זה במילים אחרות חומרים גרפיים, ועל אלו אחראי המעצב הגרפי, וכמה שהוא יהיה יותר מקצועי ויצירתי הוא יגיע רחוק יותר.

אתרי אינטרנט

בכל אתר אינטרנט אליו תיכנסו, תחשפו לתכנים גרפיים, תכנים שעוצבו או עברו עיצוב גרפי ומחשבה על ידי מעצב גרפי. יש מיליוני אתרים ברחבי העולם שמתעדכנים כל הזמן, ובכל יום קמים עוד ועוד אתרים נוספים מה שאומר שיש אין סוף עבודה למעצבים, בין אם כחלק מצוות האתר ובין אם כמיקור חוץ.

עיתונים ומגזינים

אומנם המדיה הכתובה כבר לא חזקה כמו פעם מאז פרוץ האינטרנט לחיינו, אך היא עדיין חיה ובועטת. גם המדיה הזו חיה ונושמת עיצובים גרפיים ולכן במערכות עיתונים ומגזינים שונים מעצבים מבוקשים מאוד.
יש כמובן עוד אפשרויות עבודה רבות, ובשביל לבלוט צריך להיות מעצב בעל ראש שחושב אחרת, וכמובן לדעת את הטכניקות השונות. בשביל ללמוד את הטכניקות הללו צריך להעשיר את הידע יותר ויותר, והמדריכים אותם אנו מציעים לכם יוכלו לסייע לכם ולהפוך אתכם למקצוענים מן השורה הראשונה בתחום.

מקבץ סרטונים בעיצוב גרפי חינם שאולי פספסתם,

לרגל השנה החדשה הכנו לכם מקבץ סרטונים שאולי פספסתם, חידושים בתוכנות והמון אפקטים מגניבים שרק חובבי האמנות דיגיטלית יכולים להעריך, בסרטונים תמצאו טריקים וטיפים בתוכנות החדשות של אדובי, כיצד לחשוב כמעצבים גרפיים וכיצד לשלב בין ידע של תוכנות וראש יצירתי, טיפים מאוד חשובים לכל מעצב גרפי או מעצבת גרפית מתחילה, שתהייה לכם שנה טובה עם המון בשורות טובות ויצירתיות מתפרצת מאחלים צוות מכללת סולו.

עיצוב גרפי למתחילים

האם יש קורס עיצוב גרפי למתחילים? פעמים רבות אנשים שרוצים ללמוד עיצוב גרפי שומעים אחרים בתפקיד דומה מדברים על רעיונות ותיק עבודות בתחום, מה שמייצר פחד אצל מי שרוצה לבדוק אם זה תחום טוב עבורו. מאמר זה יפזר מספר תפיסות מוטעות לגבי עיצוב גרפי למתחילים ויסביר כיצד לחלק מהאנשים יש מומחיות קודמת בנושא, אם ניתן ללמוד את התחום מאפס, והיכן ללמוד קורס עיצוב גרפי למתחילים.

מהיכן נובע ידע מוקדם בעיצוב גרפי?

אנחנו חיים בעולם מבוסס ידע. הידע נע במהירות האור. כל אחד יכול עכשיו ללמוד חומר מסוים או ללמוד תוכנית ספציפית בנפרד, והדידקטיקה האוטומטית היא הרבה יותר קלה בימינו. כתוצאה מכך, אנשים רבים המעוניינים בעיצוב גרפי לומדים, בודקים ואפילו רוכשים כמה מעקרונות היסוד של הדיסציפלינה. עוד לפני בית הספר, תלמידים רבים סבלו מחשיפה מוגבלת עם חזותיים. חשוב להכיר בכך שאין זה אומר שתלמידים אלה הם מקצוענים בגרפיקה או שלא ניתן להשתמש במידע שנצבר דרך האינטרנט כדי לבסס קריירה. חלק מהמידע אינו תמיד נכון, ותקני עיצוב רבים, במיוחד בגרפיקה, זקוקים להכשרה מספקת ומקצועית. אפשר גם להעלות רעיון במגזר ולפתח אותו באופן מקצועי בעזרת בית ספר מקצועי לעיצוב גרפי.

האם אתה יכול להתחיל ללמוד את היסודות אם אין לך ניסיון מקצועי?

לעיתים עדיף וראוי להיכנס ללא ידע קודם וללמוד את היסודות בהכשרה מקצועית. כאשר אתה מגיע כדף חלק, אתה עשוי ללמוד את הכללים המתאימים מבלי להיות מוסח על ידי מידע אחר שלעתים הוא רק חצי נכון, ומשפיע על הלמידה שלך. זה לא שתלמידים שלמדו בעבר סובלים מכך, אבל אם מגיעים בלי ידע מוקדם, זה לא נורא. קורסי היסוד מלמדים את אותו הדבר לכולם ומתמקדים בשני קורסי מפתח: לימוד תוכנת העיצוב מבחינה טכנית ולימוד חשיבה עיצובית.

הבנה מקצועית בתוכנות גרפיות  למד להשתמש בתוכנת עיצוב גרפי.

הבנה מקצועית בתוכנות גרפיות היא אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר של עיצוב גרפי. קחו זאת בחשבון: אדם שמצייר חייב להבין כיצד להשתמש במברשת. תופרת חייבת להיות מסוגלת להפעיל מכונת תפירה חיצונית ומחט, בעוד שמעצב גרפי חייב להיות מסוגל להשתמש בתוכנת עיצוב גרפי. בעידן הדיגיטלי, תוכנת עיצוב גרפי היא הכלי המקצועי של מעצבים גרפיים. הם לא יוכלו לפתח היום חזותיים באיכות הנדרשת אלא אם כן תהיה להם גישה לתוכנה. מעצבים גרפיים עבדו כצעירים כשהם משתמשים בעיפרון, מברשת וצבעים לפני 20 שנה. בעידן הזה, כשהכל דיגיטלי, אנחנו מדברים על עיצוב גרפי באמצעות תוכנה גרפית על מסך מחשב.

איזו תוכנה מכוסה בקורס מבוא לעיצוב גרפי?

שלוש תוכניות בסיסיות עומדות בבסיס התחום של עיצוב גרפי. זה אולי נראה כמספר צנוע, אבל אלו שלוש התכניות המשמשות בסיס לנושא, ותכניות נוספות נלמדות באמצעות קורסי המשך. פוטושופ היא תוכנת התוכנה הראשונה שגרפיקאים לומדים בקורס הבסיסי. בטח שמעתם על התוכנית הזו מאז שפותחה בתגובה לצלמים שהשתמשו בה כדי לשנות תמונות של דוגמניות. אם נחזור אחורה בזמן, ראוי לציין שתוכנת פוטושופ תוכננה בעיקר עבור גרפיקאים; עם זאת, מכיוון שמדובר בתוכנת עיבוד תמונה, גם צלמים משתמשים בה על בסיס קבוע.

פוטושופ משמש לעיבוד תמונה – להבין כיצד פועלת תוכנת פוטושופ

תוכנת פוטושופ היא תוכנת עיבוד תמונה המאפשרת למעצבים גרפיים להביע מסרים ולשנות את האווירה של תמונות. מעצבים עשויים להשתמש בתוכנת Photoshop כדי לשנות צבעים, למחוק קטעים של תמונה, להצטרף לתמונות ולעשות מגוון דברים אחרים ברמת הפיקסלים. כדי להבין כיצד פועלת תוכנת פוטושופ, תחילה עליך להבין מה עומד מאחורי תמונה וכיצד היא בנויה. כל זה מכוסה בקורס, אבל רק נניח את זה פה שכל תמונה מורכבת ממיליוני פיקסלים קטנים, שהם בעצם נקודות או ריבועים של חלק מהתמונה שבשילובם מרכיבים את התמונה כולה. התמונה תשתנה אם פיקסלים יוסרו או ישתנו.

Illustrator משמש ליצירת לוגואים – הבחנה עיקרית בין תוכנת פוטושופ לתוכנה שעובדת עם פיקסלים

תוכנית אילוסטרייטור היא התוכנה השנייה הנלמדת בקורס עיצוב גרפי למתחילים. תוכנית זו מיועדת ליצירת דברים בחלל. זוהי תוכנה קריטית ללימודי עיצוב גרפי בסיסיים, אך בניגוד לפוטושופ, אנשים פחות מכירים אותה ופחות משתמשים בה לפני הקורס. כל מי שלמד בקורס עיצוב גרפי מתחיל היה מבין שמדובר בתוכנית חובה המאפשרת למעצבים גרפיים לשרטט, להמחיש ולפתח לוגואים ומיתוג שלם.

תוכנת אילוסטרייטור היא אפליקציה מבוססת וקטור. זוהי הבחנה עיקרית בין תוכנת פוטושופ לתוכנה שעובדת עם פיקסלים. אם הרחבה והקטנה של תמונה בפוטושופ מורידים את איכותה, כדורי שעווה בתוכנת אילוסטרייטור מאפשרים לנו להרחיב ולכווץ תמונה מבלי להשפיע כלל על איכותה.

תורת הכתיבה וכן כללים והנחיות מרכזיות להגשת שרטוטים להדפסה – InDesign משמש לעיצוב דפוס.

תוכנת אינדיזיין היא התוכנית העדכנית ביותר הנלמדת בקורס עיצוב גרפי למתחילים. זו תוכנה לפרסום. השאלה היא מה הקשר בין עיצוב גרפי לפרסום ופרסום תאגידי? אז בואו נעשה סדר ונבין שעיצוב גרפי כולל יותר מסתם מיתוג חברות; זה כולל גם הדפסת ספרים, חוברות, אריזות וכל דבר אחר שנכנס לדפוס.

כחלק משליטה בתוכנית זו, תלמדו רבות על תורת הכתיבה וכן כללים והנחיות מרכזיות להגשת שרטוטים להדפסה. נכון, הדפסה במדפסת ביתית היא פשוטה למדי, אבל בית דפוס משתמש בציוד דפוס מסחרי, שחלקו עדיין משתמש בטכניקות עבודה ישנות ואינו מותאם לחלוטין לחזות המוצגת במחשב. הצבעים משתנים ויש להתאים אותם, הפריסה חייבת להיות קיימת ומדויקת וכל אלמנט חייב להיות במיקום הנכון כדי שההדפסה תהיה איכותית.

האם זו לא מיומנות ללמוד חשיבה עיצובית?

יש דבר כזה מיומנות חשיבה עיצובית. לרוב, מדובר באנשים יצירתיים במיוחד אשר יוכלו לבטא את עצמם בקורסי עיצוב גרפי, אך חשוב להבין שעצם זה שאין לך מיומנות כזו, לא אומר שלא תוכל לפתח אותה. חשיבה עיצובית מכסה, אך לא מוגבלת, להיבט היצירתי של הוויזואליה. הוא משלב גם שפה ומסר יצירתיים. ככל שתתרגל את הקורס בוויזואליות מגוונת, כך החשיבה העיצובית שלך תשתפר. מלבד זאת, ישנם סטנדרטים ויזואליים מובהקים שהם ללא ספק מרכיב חיוני בחשיבה עיצובית, וכולם נלמדים בקורס למתחילים בתחום.

כמה זמן לוקח לסיים קורס עיצוב גרפי למתחילים?

יש צורך ללמוד לפחות תשעה חודשים בבית ספר לעיצוב גרפי למתחילים. אם אתה צריך לפחות שלושה חודשים של מומחיות, תרגול והבנה של כלים שונים, אתה יכול להשתמש בכל תוכנית שלימדת. זה יהיה הרבה יותר טוב אם תוכל ללמוד 12 חודשים. כמו כן, תוכל לתרגל יותר חומר ולהתמקצע בעוד עשרה חודשים. מיקום שיאפשר לכם ללמוד פחות מתשעה חודשים יאפשר לכם ככל הנראה להתרכז רק בהיבט הטכני של התכנית, ללא כל אזכור לחשיבה עיצובית. להיות פרפורמר לא מספיק בעיצוב גרפי; אתה חייב גם לפתח חשיבה עיצובית, שהיא צעד ראשון קריטי להתקדם ולהיות מקצועי בתחום.

האם אוכל לקבל עבודה כמעצב גרפי לאחר סיום הקורס?

אין סיבה למנוע ממך גישה לשוק העבודה אם אתה לומד את שלוש התוכנות וחשיבה עיצובית. זהו הבסיס של המקצוע, והוא מאפשר לך לעבוד בעיקר במשרדי פרסום, במשרדי הוצאה לאור ובבתי דפוס. מה לגבי טכנולוגיה חדשנית? אחרי הכל, הדיגיטל הוא כיום מרכיב בהייטק. תצטרך להשתתף בשיעורי המשך בבניית אתרים, בניית אפליקציות וחווית משתמש כדי להשתלב בתחומי ההייטק כמעצב גרפי. עם זאת, ניתן לקחת קורסים אלה רק לאחר שסיימת את היסודות של קורס למתחילים. מכיוון שכל אתר או אפליקציה נבנים באמצעות תוכנית זו, זוהי הכשרה קריטית עבור מעצבים גרפיים במסעם למעלה.

איפה טירון יכול ללמוד עיצוב גרפי?

אנחנו איתך! מכללת סולו לעיצוב גרפי והייטק לעיצוב. אנחנו מכללה המלמדת את התחום בהצלחה כבר 17 שנים. רבים מהבוגרים שלנו כבר מצאו את דרכם לתעשייה, ואתם רק צריכים להסתכל על עבודת הבוגרים שלנו באתר כדי להתרשם, כמו גם את הסרטונים המעולים לכל מי שרוצה לתת לעצמו רקע נכון ומדויק, מדבר לכל אלה שאוהבים להכיר מושגים לפני בית הספר.

במוסד שלנו יינתנו קורס עיצוב גרפי בסיסי למתחילים וכן קורסי המשך מעולים שיאפשרו לכם לעבור להייטק.

הייחוד של מכללת סולו

אם היית מניח שאנחנו כמו כל המכללות האחרות, היית טועה. המוסד שלנו מלמד את התחום אחד על אחד בהדרכה פרטנית, הכל מהנוחות של הבית שלך. כן, קראת נכון! אתה לא צריך לצאת מהבית, לנסוע בתנועה, לחפש חניה ולשלם עבורה תוספת. כל מה שצריך לעשות זה לחזור הביתה מהעבודה או מפעילות פנאי אחרת, להתקלח, להכין כוס קפה ולהתמקם מול המחשב.

לימוד פרטי אחד על אחד ממורה פרטני איתך בשיעור אונליין בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי

הקורסים שלנו אינם מוקלטים; במקום זאת, תקבל לימוד פרטי אחד על אחד ממורה שייגש אליך באמצעות תוכנית חיבורים זום וילמד אותך כאילו היית בשיעור פרטי שבו אתה יושב באותו חדר. אימון פרטי עוזר לך ללמוד בצורה יעילה יותר, לשאול יותר שאלות, והכי חשוב, ללמוד במהירות שלך. כל שאלה שמעניינת אתכם או שאינכם מבינים תתקבל בברכה, ותוכלו לשאול אותה בכל עת במהלך הקורס, במקום לחכות לסיכום, כמו בשיעורים קבוצתיים גדולים. יש רק אתה, התוכנית והמורה.

האם זה פשוט להבין את התחום באמצעות מחשב?

אין דבר יותר בסיסי מזה! כשהקורונה הושקה לפני שנתיים, הלמידה המקוונת הגיעה לחדשות. עד אז, היינו אחת האוניברסיטאות הבודדות שלימדו את הנושא בצורה זו. ידענו שזה בר ביצוע לפני 17 שנים, ועשינו את זה בהצלחה. כשהקורונה הגיעה, המשכנו לחנך בצורה שלנו, וכל העולם מצא את הזום.

לזכות להצלחה ומקצועיות רבה בתחום העיצוב גרפי רב תחומי

אנו מודיעים לכם באחריות שתוכלו ללמוד טכניקה זו ולזכות להצלחה ומקצועיות רבה בתחום. אתה יכול לגשת לאתר ולצפות בשיעורי הדוגמה שלנו, לקבל מידע, ואפילו להשתתף במפגש דומה שניתן עבור תלמיד אחר שלנו. מה שחשוב הוא שהתלמידים שלנו כבר מספרים ברשתות החברתיות על הצלחת השיעורים שלהם כמו גם על ההישגים שלהם בשוק העבודה.

כל אחד יכול להשיג עיסוק  בעיצוב גרפי רצוי.

כיום, עיצוב גרפי הוא קריירה מבוקשת. גם אם את אמא שרוצה ללמוד אבל אין לה זמן. גם אם אתה עובד במשרה מלאה ואין לך אפשרות להפסיק עכשיו. כולם לא רלוונטיים עבורנו. אנחנו לומדים שעה וחצי כל שבוע מבלי להפריע לך בכלום.

אז, בשביל מה אתה מחזיק מעמד? בואו למכללת סולו ולמדו קורס עיצוב גרפי למתחילים כדי להתחיל להתרכז בקריירה העתידית שלכם.