מדריכים לעיצוב גרפי באילוסטרייטור – שיעור הבאה לדפוס ADOBE ILLUSTRATOR CS6

כלי הצורות קו ה stroke והכפלה ויישור

כשרוצים לתכנן לוגו ללקוח, לרוב משתמשים בצורות גיאומטריות, באילוסטרייטור לוחצים על “כלי הצורות” או לחיצה על מקש L למשל בוחר את כלי צורת האליפסה לחיצה על מקש M בוחר את צורת המלבןיש מלבן עם קצוות מעוגלים יש פוליגונים ויש צורת כוכביש גם אפשרות ללחוץ לחיצה ארוכה על כלי הצורה ואז נפתח חלון קטן ובו הצורות השונות בהן ניתן לבחור.

ILLUSTRATOR

הגדרות צורה שונות

 1. יש אפשרות לתכנן מראש את המידות של הצורהזאת נעשה עי בחירת הצורה הרצויה מכלי הצורותואז לחיצה בכל מקום על משטח העבודהיפתח חלון עם ערכים מספריים:
 2. במלבן למשל מגדירים ערכי גובה ורוחב של המלבן החדש שניצור.
 3. במלבן עם הקצוות המעוגלים – בנוסף לקביעת ערכי גובה ואורךניתן גם לקבוע ערכי רדיוס שישלטו על מידת עיגול הפינות.
 4. בכלי האליפסה – גובה ורוחב האליפסה
 5. בכלי הפוליגון – רדיוס ומספר הצלעות שמהן יורכב הפוליגון
 6. בכלי הכוכב– רדיוס חיצוניקובע את גודל הכוכב עצמו והרדיוס הפנימי קובע גודל ההצורה הפנימית
 7. יש גם כלי נוסף שמו flare tool אבל לא מומלץ להשתמש בו לדפוסכי פשוט לא ייראה טוביותר ל web
 8. ויש לו גם הגדרות עיצוביות בפני עצמו
 9. *המלבן מלבן קצוות מעוגלים ואליפסה עובדים על ערכי הקוטר
 10. ואילו כלי הפוליגון והכוכב עובדים על ערכי רדיוס.

חשוב לשים לב כנסו איך ללמוד את קורס אילוסטרייטור ADOBE ILLUSTRATOR CS6 מהבית

בכלי הכוכבאם רוצים להתאים צורה שתיכנס לתוך הכוכב שיצרנו נסתמך על ערכי הרדיוס הפנימי ולא החיצוני שמן הסתם יהיו גדולים יותרלמשל אליפסה 100X100 mm הכוכב יהיה רדיוס חיצוני 50רדיוס פנימי 30 העיגול שייכנס אליו יהיה 60X60 וכן הלאה .

העברת עיצוב גרפי מיקום אובייקט מאחורי או מלפני אובייקט אחר

ייתכנו הרבה מקרים שנרצה להביא אובייקטים מסוימים מאחורי או מלפני אובייקטים מסוימים כמו צורותטקסט

תמונות וכו‘, באילוסטרייטור זה נעשה כךנבחר באובייקט שנרצה לשנות מיקומו ביחס לאובייקטים אחרים נלחץ על object >>>arrange >>> bring to front או shift + ctrl + [ ולשלוח מאחורה נעשה object >>>arrange >>> bring to back front או shift + ctrl +] . או לוחצים על מקש ימני לאחר בחירת האובייקט arrange ושם בוחרים בפקודה הרצויה כמו קודם.

חלון ה stroke

 1. מלבד האפשרות להגדיר מברשותאם נרצה שהקו שאיתו אנו עובדים או תוחמים אובייקטים ישתנה לפי מספר פרמטריםבחלון הזה יש לנו כמה אופציות.
 2. Weight קובע את עובי הקו מהדק ביותר עד לעבה ביותר לבחירתנו.
 3. Dashed line יכול לקבוע אם הקו שלי יהיה מקווקו ומה יהיו המרווחים בין מקטע למקטע של קו.

אם נלחץ על החץ השחור בפינה הימנית למעלה נלחץ על show options ייפתחו אופציות נוספות להגדרת הקו שלנואפשר להגדיר ראשי חץ בתחילת הקו בסיומו או משני צדדיויש מספר דוגמאות נחמדות לבחירהאפשר לשלוט במידות של ראש החוץ ב scale פרופורציונאלי או לאאפשר לקבוע שראש החץ יהיה בקצה הצורה או לפני שהיא נגמרת בחיבור ב align

וב profile אפשר להגדיר את צורת הקו דק ואחכ עבהמעוגל וכו‘.

הסוד בעיצוב גרפיGUIDES

יש אפשרות לפתוח סרגל” ctrl + r או view >>> rulers >>> show rulers ואיתו להגדיר guides שיותר ישמש לנו להגדרת גבולות מסמךסימון איפה יהיו אלמנטים מסויימים עי גרירה של קוי guideמשמאל ומלמעלה של הסרגל בעזרת העכברניתן גם לשנות את יחידות המידה סנטימטרים למילימטרים וכו‘ עי לחיצה מקש ימני על הסרגל ובחירה ביחידת המידה הרצויה.

הבאה לדפוס בעיצוב הכנת קו סכין להדפסה שיטות.

 1. יש אפשרות גם להפוך אובייקט שישמש כמו ה guides משתמשים בזה בעיקר עבור סימון חיתוך לבתי דפוס וזאת נעשה כךנבחר באובייקט שאותו נרצה להפוך ל guide כשהוא מסומן נלחץ עלview >>> guides >>> make guide או ctrl + 5 ואז נראה שהאובייקט מאבד את המילוי שלו אם יש והקו שתוחם אותו הופך לדק וירוקהוא עדיין ניתן להזזהנצטרך לנעול אותו כדי שלא יתבלגן לנו עם סידור שאר האובייקטים עי view >>> guides >>> lock guides או ctrl + alt +; . אחרי שה guide נעול נוכל לשמור את העבודה ולשלוח לבית הדפוס כקובץ ai פתוח.

מה קורה כשאנחנו נאלצים לשלוח רק קובץ pdf אך בכל זאת רוצים שייראו את סימני החיתוך שעשינו עם האובייקטהרי הבעיה היא שבעת הדפסה לא רואים את ה guides .

 1. בוחרים את האובייקט שנרצה שישמש לנו ל guide נבטל את ה FILL שלו נפתח בספר הצבעים פנטון בצבע דומה לגייד שנרצה ב swatches נבחר את הצבע ונעשה add to swatch , צבע הguideמתווסף לי לרשימת ה swatches כך שיהיה לי לשימושים הבאים.

ועכשיו כשנשמור את קובץ ה pdf להדפסה הפנטון יופיע לי ברשימת הפרדת הצבעים כצבע הדפסה נוסף ל cmyk וכל שנותר לעשות זה לסמן עם חץ לבית הדפוס שזה הגייד שלי לחיתוךאם מדובר בדיסק או ספר וכו‘.

הבעיה כשאנחנו בוחרים ב אובייקט guide כל צורה שנעשה אחכ תהיה ללא ה fill וללא ה stroke שלה,

ולכן כדי לראות את האובייקטים שיצרנו לאחר מכן נלחץ על ctrl y וזה יאפשר לנו לראות רק את ה stroke” ללא צבע של כל אובייקט ואובייקט שנמצא על שולחן העבודהפשוט נצטרך לזכור את הצבע שאיתו עבדנו לפני שלחצנו על ה אובייקט ה guide או הסרגלים של ה guide.

שכפול אובייקט וקיבוע

כשצריכים להכפיל אובייקט קיים שוב ושוב ואפילו לעשות סטים מסודרים בקבוצותמסמנים את האובייקט לוחצים על alt בלחצן השמאלי גוררים ורק אחכ לוחצים shift כדי לדאוג שהאובייקט הבא אחריו יהיה מיושר וכן הלאה עם שאר האובייקטים.

 

2019-08-11T14:17:04+03:00