מדריכים עיצוב גרפי באילוסטרייטור – מילוי צבע לצורה

מילוי צבע לצורה ADOBE ILLUSTRATOR CS6- CS7 .

לאחר יצירת צורה בתוכנת ה Illustrator, במידה ומעוניינים למלא את צורה זו בצבע (אם מדובר רק בתוכן הצורה או במסגרת הצורה או את שניהם) יש להיעזר בחלון הצבעים – Swatches הנמצא בחלקה העליון של התוכנה באפשרות Windows ובתפריט שיוצג לבחור ב SwaTches,
לאחר בחירה באפשרות זו, תיפתח חלונית קטנה בצדה הימני של התוכנה ובה יופיעו מגוון
הצבעים שהם צבעי ברירת המחדל שתוכנת ה Illustrator מציע לצורך מילוי צורות שנוצרו
במהלך העבודה בתוכנה.
בחלקה השמאלי של התוכנה, בסרגל הכלים, בחלקו התחתון של הסרגל ישנם 2 מרובעים:
ריבוע אחר – מתייחס לצבע מסגרת הצורה עליה עובדים..
ריבוע שני – מתייחס לצבע תוכן הצורה עליה עובדים..
כדי לשנות את צבע המסגרת של צורה עליה עובדים או את הצבע בתוך הצורה עליה עובדים יש תחילה לסמן את הצורה בעזרת כלי החץ השחור Selection tool הנמצא בסרגל הכלים בצד שמאל בתוכנה, עמודה שמאלית בחלקו העליון של הסרגל, ולאחר מכן לבחור באחד המרובעים בהתאם לחלק אותו מעוניינים לצבוע בצבע ואז לבחור את הצבע הרצוי בחלון הצבעים המוצעים בתוכנה כלומר בחלון ה Swatches.
כאשר נגע בעזרת המקש השמאלי בעכבר באחת הצורות אותן צבענו, הצבעים של אותה
הצורה יופיעו בצידה השמאלי של התוכנה בסרגל הכלים בחלקו התחתון (צבע המסגרת והתוכן
של הצורה שנבחרה)

בלוג גרפיקה ממוחשבת קורסים טיפים הגדרת צבעים בבחירה אישית והוספתם לחלון הצבעים – Swatches.

 

בצדה השמאלי של התוכנה עיצוב גרפי בסרגל הכלים בחלקו התחתון של הסרגל, ישנם שני מרובעים המציינים את הצבעים של הצורות איתם עובדים, כאשר ריבוע אחד מתייחס לצבע מסגרת הצורה והשני מתייחס לצבע תוכן הצורה עליה עובדים.
לחיצה כפולה על אחד המרובעים תפתח חלון ובו מגוון רחב של צבעים נוספים שניתן לבחור באחד מהם על ידי בחירת הצבע הרצוי ולחיצה על Ok, בחלון ייבחר הצבע שניבחר (זאת בנוסף לצבעי ברירת המחדל שתוכנת ה Illustrator מציע המופיעים בחלון ה Swatches).
בכדי להשאיר צבע זה בתוכנה אך בניגוד לאחרים המוצעים בחלון ה Swatches – צבע זה הינו צבע בבחירה אישית, יש לגרור בעזרת המקש השמאלי בעכבר את הריבוע מסרגל הכלים בצדה השמאלי של התוכנה הריבוע המסומן בצבע שבחרנו לכוון חלון הצבעים – Swatches וכך יתווסף הצבע למגוון הצבעים המוצעים בתוכנת ה Illustrator.

 

בלוג גרפיקה ממוחשבת לימודים שינוי עובי של מסגרת בצורה בתוכנת ה Illustrator.

 

תחילה בתוכנת עיצוב גרפי, יש לוודא שהצורה לה מעוניינים לשנות את עובי המסגרת תהיה מסומנת זאת עושים בעזרת כלי החץ השחור – Selection tool הנמצא בסרגל הכלים בצדה השמאלי בתוכנה.
לאחר מכן, יש לבחור באפשרות Window ובתפריט שייפתח לבחור ב Strok , כעת בחלון שייפתח בחלק הנקרא Weight לבחור את עובי המסגרת הרצוי לצורה עליה עובדים.

קורסים עיצוב גרפי תקשורת חזותית – אינטראקטיבית שימוש בצבע None (שקוף).

 

צבע None משמעותו צבע שקוף בעיצוב גרפי . אפשרות צבע None נמצאת בסרגל הכלים הנמצא בצדה השמאלי בתוכנת ה Illustrator, בחלקו התחתון של הסרגל מתחת לריבועים המציינים את צבע המסגרת והתוכן של צורה עליה עובדים שהוזכרו קודם, סמן צבע ה None הוא ריבוע לבן ועליו קו באלכסון בצבע אדום.
צבע None מאפשר לצבוע בצבע שקוף או את המסגרת של הצורה עליה עובדים או את צבע
המילוי של הצורה. כדי לצבוע מסגרת של צורה או צבע תוכן של צורה עליה עובדים כצבע None
יש לסמן את הריבוע הרצוי בסרגל הכלים בצדה השמאלי של התוכנה, ולאחר מכן לבחור בצבע
ה None עבור החלק הרצוי.

קרא עוד איך ללמוד קורס אילוסטרייטור מהבית

 

 

2017-08-24T10:59:25+00:00