מדריכי לימודי שילובים בין תמונות כמה מילים על פדר

מדריך בפוטושופ ריכוך תמונה – חינם!
הסרטון שלפניכם הינו סרטון המראה עבודה נכונה עם פוטושופ, ושימוש באפשרות של ריכוך התמונה. פוטושופ היא תוכנת העיבוד הפופולארית בעולם, תוכנה שכל מי שעוסק בעיצוב ועם תמונות חייב להכיר אותה, ובסרטון הזה ניתן לראות הדגמה איך מרככים תמונות. ריכוך תמונה הוא בעיקר ריכוך של השוליים שלה ובמקרים רבים בשביל להציג תמונות האחת ליד השנייה, ושימוש באפשרות הזאת מאפשרת לעשות לא מעט דברים, ומי שעוסק בעיצוב כמקצוע חייב להכיר את האופציה הזו. הסרטון שלפניכם הינו פשוט וקל להבנה, וכל מה שצריך הוא לצפות בו וליישם את הנלמד בו, וכמובן לתרגל עד כמה שניתן את התוכן שבו כמו גם כלים אחרים בתוכנה.

פוטושופ – כבר מזמן לא רק לצלמים

פוטושופ – כבר מזמן לא רק לצלמים…

פוטושופ הייתה במקור התחליף לחדר החושך של פעם. בעבר, כשהיו פילמים, העבודה עליהם הייתה בחדר החושך והאפשרויות היו מוגבלות מאוד, והן בעיקר היו קשורות להבהרה של התמונה, קונטרסט וכדומה, אך היום בעולם דיגיטלי “חדר החושך” הוא הרבה יותר משוכלל, וניתן לעשות בו המון דברים. פוטושופ, חדר החושך המודרני, הוא כבר מזמן לא רק לצלמים, והיום כל מי שעושה שימוש בתמונות, שאלו בעיקר מעצבים גרפיים בכל תחום שהוא, יכול לעשות שימוש בתוכנה ולהפיק ממנה את המרב.

פוטושופ – להיות אמן…

עבודה עם פוטושופ היא אומנות בפני עצמה, ויכולת מדהימה לקחת עבודה מסוימת ולשדרג אותה עשרות מונים. פוטושופ היא תוכנה עם כל כך הרבה כלים, כל מה שצריך הוא להכיר אותם ולתרגל אותם, ומי שיודע לעשות בהם שימוש יכול להיות אמן של ממש. מה שפעם היה המכחול הוא היום העכבר, והאפשרויות לעבודה על תמונות ולקחת אותן למקומות לא שגרתיים היא מרהיבה.
ללמוד בכל הזדמנות!

אחת הסיבות שפוטושופ היא תוכנה כל כך פופולארית, תוכנה שנעשה בה שימוש רב על ידי צלמים ומעצבים, היא שהיא כל הזמן משתדרגת. המפתחים בחברת אדובי לא נחים לרגע, וכל פעם יוצאת גרסה משופרת יותר ומשודרגת יותר. בשביל לדעת לעבוד עם התוכנה צריך להיות עם אצבע על הדופק, להיות מעודכנים כל הזמן בשיפורים ובשינויים התוכנה, ועם יידע טכני רב יחד עם כישרון עיצובי, ניתן להגיע למקומות מדהימים ולייצר עבודות מיוחדות.

Feather:

 • פותחים שכבה חדשה עם צבע אחד, ואז שכבה נוספת עם בחירה קטנה יותר מכל כל השכבה, עושים Father ואז מילוי לבחירה. לא ניתן לעשות שחזור בחירה עם המילוי הוא Pattern עם Feather.
 • ניתן לעשות מספר שכבות עם Featherים שונים.
 • “צל”: פותחים תמונה, עושים עליה שחזור בחירה. בשכבה חדשה עושים Feather וממלאים בצבע אחיד. מחליפים בין השכבות כך שהתמונה תיהיה מעל להצללה.
 • נותנים רקע שחור לשכבה. פותחים שכבה חדשה עם תמונה. בשכבה חדשה עושים שחזור בחירה על התמונה, נותנים Feather לבחירה וממלאים בצבע, עדיף צבע קונטרסטי לרקע השחור.
 • פותחים תמונה. עושים שחזור בחירה על התמונה בשכבה חדשה. נותנים Feather לבחירה ואז Struck. אם רוצים שהצבע יהיה חזק יותר, ניתן לשכפל את השכבה של הStruck.
 • ניתן לקחת Struck עם Feather לשכפול אותו לשכבה חדשה ואז לסובב אותו. לחזור כמה פעמים בשביל צורות.

ריכוך גבולות:

 • פותחים תמונה. עושים בחירה של אזור מהתמונה (אזור קטן מכל התמונה), נותנים Feather לבחירה ואז Select Inverse. עושים מחיקה לאזור בחירה החדש.ניתן לעשות בחירה טיפה גדולה יותר ממה שנשאר התמונה ובשכבה חדשה נותנים צבע (מלא/ פאטרן) בשביל לתת מסגרת/ רקע.
  • כאשר עושים מחיקה בבחירה, הפוטושופ מוחק רק מה שנמצא בתוך הבחירה ורק בשכבה אליה נמצאים. –
 • פותחים תמונה, מרככים לה גבולות ואז שמים מתחתיה תמונה באותו הגדול. כך נוצרת מסגרת לתמונה בתמונה שונה שמשתלבות ביחד.
 • לאחר ריכוך גבולות, ניתן לתת לתמונה Struck. הStruck יוצא בFeather גם כן.
 • פותחים תמונה, בעזרת כלי הבחירה, בוחרים את השוליים, עושים Feather ואז מוחקים את השוליים של התמונה. ניתן לעשות את אותו הדבר גם מתוך התמונה בכל מיני צורות. בסיום נותנים Struck עדיין מאוד.

קיצורי דרך:

Shift + Ctrl + Alt

Select Inverse בחירת ההפך מהבחירה הקיימת.

Shift + F6

Feather

קראו עוד על מסגרת קורסים אונליין בתוכנת הפוטושופ